צפו: יהודה גליק מתפוצץ במליאת הכנסת

חבר הכנסת יהודה גליק נשא נאום לפני זמן קצר במליאת הכנסת והתפוצץ על חברי הכנסת הערבים על רקע אירועי השבוע האחרון. צפו

חבר הכנסת מהליכוד, יהודה גליק, נשא הערב (שלישי) נאום במליאת הכנסת והתייחס לאירועי השבוע האחרון, החל מהפיגוע בהר הבית, דרך העימותים של מחבלים עם כוחות הבטחון וכלה בטבח הנוראי בנווה צוף- חלמיש, והביע אכזבה עמוקה מראשי הנהגת העולם הערבי.

"חטפתי סטירת לחי מצלצלת"

בפתח דבריו אמר גליק: "כאדם שמאמין באמת ובאמונה שאפשר לחיות בארץ הזו בשלום ובדו קיום חטפתי סטירת לחי מצלצלת בשבועיים האחרונים".

גליק התייחס לפיגוע בהר הבית בו נרצחו שני שוטרים ואמר: "ציפיתי שכששלושה מוסלמים, בשם האיסלאם, יוצאים מאום אל פאחם ורוצחים בדם קר שני שוטרים, ציפיתי שהמנהיגות המוסלמית תקום ותוקיע את זה. ציפיתי שכשאדם בן 19, בשם האיסלאם, נכנס לבית ורוצח בדם וקר ושוחט שלושה אנשים, ציפיתי שהאסלאם יקום ויגנה את זה. יוקיע את זה. אתמול, במקום זה, שמענו את איסמעיל הניה אומר 'הוא גיבור של האומה שלנו'".

"חיממתם את האווירה"

"אני בז למי שחושב שרוצח הוא גיבור של האומה שלו", אמר גליק, וסיפר כי "ביום שישי האחרון ראינו נציגים של הרשימה המשותפת מסתובבים בעיר העתיקה, בפרובוקציה, בהתססה, במקום לבוא ולקרוא לציבור: תכבדו, תביאו שלום למקום שאמור להיות מרכז עולמי לשלום, במקום זה חיממו את האווירה, התסיסו את האווירה".

גליק ציין כי "אני רציתי להאמין שאפשר לחיות פה בדו קיום, אני עדיין מאמין שאפשר. אני קורא לציבור המוסלמי בישראל: תבחרו מנהיגות מתונה, מנהיגות אחראית ולא מנהיגות שכל עניינה שסע, שכל עניינה לקרוא לאדם שהגן על עצמו רוצח".

"תפסיקו לשקר"

בסוף דבריו התייחס גליק לטענה המופרכת כאילו המחבלים ביצעו את הפיגוע בהר הבית בגלל המגנומטרים שהוצבו בהר הבית ואמר: "שלושת הבחורים למרבה הפלא שיצאו מאום אל פחם, היו כנראה נביאים גדולים, הם ידעו שראש הממשלה למחרת ישים מגנומטר, ולכן הם רצחו. הרי הם עשו את הרצח הזה לפני המגנומטר. תפסיקו לשקר! כולנו יודעים שאף אחד לא עשה את זה בשם המגנומטר אלא עשו את זה בשם תאוות הרצח, וכשהם עשו את זה בשם האיסלאם, הם חיללו את האיסלאם, תאמרו את זה או שאתם שותפים לענין".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
הוא פשוט סתום, מה הוא מצפה מהערבים?!
יוסי | 25-07-2017 20:38
2
כל הכבוד לח"כ גליק על דבריו האמיתיים והאמיצים
מאמינה אבל לא לערבים | 25-07-2017 22:29
רפואה שלמה לאישתך
3
מסקנה - אתה חי בסרט. ברוך הבא
יהודי | 15-08-2017 19:02
למזרח התיכון. הגיע הזמן שתתפוצץ הבועה... אשכרה הוא מופתע מכך שאיסמעיל הנייה - ראש החמס בעזה - מעודד טרור.