וורצמן: נקים אתר 929 מיוחד לדתיים - סרוגים

וורצמן: נקים אתר 929 מיוחד לדתיים

סגן שר החינוך עוקף את הביקורת על הרדידות והחומרים הבעייתים באתר 929 ללימוד התנ"ך ומצהיר: "הציבור התורני ימשיך ויעמיק את לימוד התנ"ך על פי אמונתו ותפיסת עולמו ולשם כך יעלה ביום ראשון הקרוב אתר ייחודי בו יכתבו גדולי רבני הציונות הדתית"

וורצמן: נקים אתר 929 מיוחד לדתיים
  וורצמן לומד תנ"ך במסגרת מיזם 929 (דובר סגן שר החינוך)

סגן וממלא מקום שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן התייחס הערב לביקורת הקשה מצד רבני הציונות הדתית נגד הרדידות והתכנים הבעייתיים הנמצאים באתר 929 – מיזם לימוד התנ"ך.

לדברי סגן השר וורצמן: "משרד החינוך הטיל על מרכז טכנולוגיה חינוכית להוביל את יישום הפרויקט באמצעות צוות שבראשו עומד הרב בני לאו. מאז הושק המיזם אני מקבל אין ספור תגובות מרגשות ומעודדות מכל המגזרים והאוכלוסיות במדינה. רבנים ומחנכים, אנשי אקדמיה וכלכלה, חילוניים ודתיים  ובעיקר מעמך ישראל שצמא לחזור ולהתחבר אל ספר הספרים."

וורצמן ציין את הביקורת שספג מצד עיתון 'הארץ', אך גם לביקורת מצד רבנים ומורים בציונות הדתית שמחו על הפירושים הזולים הגובלים בכפירה ומשלבים סטיות אירוטיות בפירושי התנ"ך.

"קבלתי גם הערות ופניות מאוהבי תנ"ך על כך שחלק מהתכנים הנמצאים באתר הכללי של המיזם אינם מתאימים לתפיסתם האמונית והרוחנית ומהווה עבורם פגיעה", כתב וורצמן, "אני לא מקל ראש כלל בטענות אלו, בדקתי את הדברים ואכן התברר שעלו מספר תכנים לא ראויים ומכבדים והעברתי זאת לצוות המקצועי המנהל את מיזם כדי לתקן ולמנוע תקלות נוספות בהמשך."

וורצמן הוסיף כי אחת המטרות של המיזם היא "לשאוף למקסימום שותפות במטרה, שהיא הנחלת התנ"ך לכל יהודי בעם ישראל, אך יחד עם זאת מקסימום בידול בדרך ומתן אפשרות ללימוד התנ"ך בהתאם לאמונתו ודרכו של כל לומד."

כתגובה לביקורת יקים וורצמן אתר ייחודי לציבור הדתי עם תכנים מותאמים: "על כן לצד השאיפה לחבר את הציבור הכללי למיזם, הציבור התורני ימשיך ויעמיק את לימוד התנ"ך על פי אמונתו ותפיסת עולמו ולשם כך יעלה ביום ראשון הקרוב אתר ייחודי בשיתוף מכללת הרצוג בו יכתבו גדולי רבני הציונות הדתית ובהם מורי ורבי הרב חיים דרוקמן, הרב אליעזר מלמד, הרב חיים סבתו, הרב עוזי ביננפלד והרב יעקב מדן וזאת לצד תלמידי חכמים נוספים."

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
הרב דרוקמן אישר לך את זה?
אבי | 31-12-2014 23:03
אולי גם תקרין סרטים נקיים לדתיים וסרטי פריצות לחילוניים. אוכל כשר לאורבך וטריפות לאיילת. אתה דיברת על להציל את הנוער מתכנים מיניים ברשת, ואתה מפרסם אתר עם ציורי עירום? לאיזו תורה אתה מחוייב אם בכלל?
2
מה אכפת לכם שאני מחלל את קדושת התנ"ך?
בושה וחרפה! | 01-01-2015 2:02
לציבור הדתי יהיה אתר נפרד, אז מה אמור להיות אכפת לנו שכבוד התורה מתחלל? פשוט לא יאומן! מה הוורצמן הזה חושב? שאם יהיה אתר נפרד לדוסים אז כבר לא יהיה אכפת לנו מהפגיעה בתורה הקדושה? עלה התאנה הזה לא יעזור לו! מיזם 929 הוא מיזם ש"מחלן" את התנ"ך והופך אותו לספר רגיל. כבר עדיף שלא ילמדו תנ"ך כלל, מאשר שילמדו תנ"ך מפי ארי אלון וגיל קופטש בליווי ציורי עירום. אבל טוב שוורצמן השיק עכשיו את הפרוייקט, כך ידעו כולם מה זה הבית היהודי. מי שמצביע לבית היהודי שותף לחילול התנ"ך!
3
אידיוט
יואל | 01-01-2015 8:08
הוא חושב שהבעיה היא רק אצל דתיים
4
אתה מעוניין לקלקל את החילוניים?
לא הבנתי | 01-01-2015 9:04
אם עד כה היה לחילונים רגש של קדושה כלפי התנך, עכשיו הם יבינו שמדובר באוסף סיפורים מקושקש. הם כבר יעדיפו לקרוא את ארי פוטר
5
בית של מזרוחניקים
טל | 01-01-2015 9:15
הלייטיות הולכת ומתפשטת בבית הישראלי ( אין טעם כבר לקרוא להם הבית היהודי). חבל שזו המגמה.
6
לא נורא, עוד חודשיים בחירות ואח"כ לא נשמע עליו בכלל...
מיכאל | 01-01-2015 9:17
נכנס בטעות בבחירות הקודמות
7
לא!!! לא רוצים!!! תעזבו את הכסף שלנו בשקט!!!
| 01-01-2015 9:55
הידעתם??? עלות ה"מיזמים" הארורים האלו עולי לנו בתקציבי הון של מליוני שקלים!!! די כבר!! במקום זה תורידו את שכר הלימוד או לא יודעת מה, אבל אל תקחו את הכסף שלנו ותיצרו איתו דברים שאפשר לנגב איתם את ה***
8
חשבתי שהבית היהודי דואג לכלל הציבור ולא רק לדתיים !!!!!
| 01-01-2015 11:25
אבל מצדכם, שהחילונים יטמאו את נפשם !!! צבועים !!!!!
9
מחדל- תתפטר!
נח | 01-01-2015 11:41
אתה אחראי למחדל. איזה נזק עשית לעם ישראל! והגאווה שלך לא נותנת לך את היכולת לקחת אחריות וללכת הביתה.
10
תורה
לורצמן | 01-01-2015 14:17
תגיד לי ורצמן מי שם אותך לשנות או כל דבר אחר בפירושי או סיפורי התנך עזוב את החילונים מי שרוצה תורה יבוא ויטול מי שלא רוצה לא צריך
11
לתת יד לכפירה ? אני עם הבית היהודי גמרתי
אשר | 01-01-2015 14:20
12
אני מתלבט
אשמח אם תעזרו לי | 02-01-2015 10:51
אני מתלבט למי להצביע בפריימריס של הבית היהודי: למחבק הבחורות עם הקרחת והכיפה הקטנה (אבל עשה אקזיט); למחללת השבת (שהיא כמובן חוץ מהפרט הקטן והשולי הזה אישה נפלאה ששמה בכיס הקטן את כל הדתיים המעצבנים עם השולחן ערוך שלהם וכו' וכו'); לזה שמסביר שהרבנים יעשו מה שהפוליטקאים יגידו להם (ויש לו שפם); לזה שמעשן סמים קלים (אה, סליחה, הוא משוריין); או לזה שעשה מיזם פורנגרפי ללימוד תנ"ך (אבל מקבל תגובות מרגשות מאשכול נבו). מי יכול לעזור לי?
13
זה לא הפיתרון!
רינת | 04-01-2015 9:18
להשאיר ללא דתיים אתר אם תוכן בעייתי ולתת לדתיים אתר עם תוכן אחר מה אני את נפשי הצלתי ? ומה אם אחינו הלא דתיים איפה הערבות ההדדית? יש להעצור את המיזם ולהתחילו מחדש אחרי חשיבה מחודשת על התכנים .
14
אם כבר, אז תעשו להיפך
יעקב ארלן | 04-01-2015 10:54
אם כבר, אז האתר הראשי צריך להיות נקי מכפירה או לעג לקודשים. אם חייבים, אפשר לפתוח אתר אלטרנטיבי עם כל השאר. אל תשכחו שהמאמינים והמכבדים הם הרוב. ועדיף שמשרד החינוך לא יפרסם דברים כאלה כלל.
15
אז לא פתרת את הבעיה
מישהו | 30-01-2015 14:14
בס"ד לא בגלל זה הרבנים התנגדו לזה. הבעיה היא לא המגזר הדתי. המגזר הדתי בכל מקרה לא יכנס ואם הם ירצו לארגן לימוד תנ"ך הם לא צריכים את וורצמן. הסכנה היא לציבור החילוני שכך רואה את תורתינו הקדושה ואת דברי נביאינו ואת ספרי הכתובים שנכתבו ברוח הקודש.