מיזם 929 – חלום או סיוט? - סרוגים

מיזם 929 – חלום או סיוט?

בשבוע שעבר השיק סגן שר החינוך את פרויקט התנ"ך - 929, שעל פי דבריו זהו "אחד מחלומותיי הגדולים. החלום של השבת אור התנ"ך ללב החברה הישראלית." עיון בתכנים מגלה כי מדובר בסיוט ולא בחלום

מיזם 929 – חלום או סיוט?
  חלום או סיוט. הרב פורת (באדיבות המצולם)

בשבוע שעבר השיק סגן שר החינוך את פרויקט התנ"ך – 929, שעל פי דבריו זהו "אחד מחלומותיי הגדולים. החלום של השבת אור התנ"ך ללב החברה הישראלית."

נשמע נפלא. נחבר את עם ישראל ללימוד תורת אלוקים חיים, ונרווה את צמאונו הרוחני מבאר מים חיים. והרי זו מגמתנו – להביא לאומה את אור התורה הגדולה, לקדש את החול, ליצור חיבורים.

גם כשאמר סגן שר החינוך ש"לתנ"ך אלפי פירושים ואין סוף גוונים", ניתן היה להבין אולי, שכוונתו למדרשי חז"ל ולביאורם של גדולי הדורות, ראשונים ואחרונים, אבל פתאום כשנכנסים לאתר הפרויקט – דווה לבנו וחשכו עינינו.

הכותבים – רבנים ואנשי רוח, מאמינים וכופרים, אורתודוקסים ורפורמים. אין תנאי סף של יראת שמים ואמונה בתורה מן השמים. ממילא, הכל יכול להיכתב.

רק מספר דוגמאות לשם ההמחשה

"לפני שהכול התחיל היה אלוהים, היה תהו ובוהו, היה חושך והיו מים. אבל בעצם שום דבר ממה שהיה לא הצליח להפיג את ה"שיעמום". ומה עושים כשמשעמם? מחפשים מה לעשות, וכך היה!"

"אם הכל סבבה, לא קורה כלום. ואלוהים, בשביל מה הוא ברא את העולם? בשביל שיחות נפש עם האדם? לא. אלוהים רוצה אקשן ודרמה  … ובגלל שאלוהים עצמו הוא טיפוס רוחני מדי בשביל תאוות בשרים, הוא מחליט לעשות לאדם "עזר כנגדו". כי הרי ידוע שבשביל סיפור טוב צריך קונפליקט, מישהו שיביא קונטרה"

"היה מוצמד אליה פתק בכתב יד נשי: אם אתה רוצה לטעום את זה ביחד, אני במסעדה. שרון … הוא זוכר שתוך כדי שטבלו עירומים בבריכה הקטנה שיצרו הסלעים מתחת לגשר, הרגיש אליה קירבה עמוקה מאוד …"

"האם ייתכן שאלהים עדיין איננו יודע מי ומה צריך לעשות כדי שחיי האדם יגיעו עד קיצם, והוא ימות? האם ייתכן שיבין רק כשיראה את הדבר מתבצע בפועל – ובן אדם אחד הורג וממית בן אדם שני"

"בהמשך יחבור אליו אליהו שעולה בסערה השמיימה ואולי גם ישוע הנוצרי, והרבי מלובביץ'."

וכשהכל לגיטימי, וכשאין מסגרות והגבלות, אפשר להביא גם ציורי עירום.

והזעקה מתפרצת מאליה – האם זה היה החלום? בשביל זה שאפנו להגיע להנהגת המדינה? בשביל להכשיר כל דעה מעוותת, רדודה ושפלה? האם לא שמנו לב שבמקום להיות מקדשי החול הפכנו להיות מחללי הקודש? האם זו הפסגה של הציונות הדתית או שמא שיא השפל שלה?

==

הרב אבנר פורת הוא מרבני 'דרך אמונה'. המאמר יתפרסם השבת בעולם קטן.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
וורצמן - כופר מרושע ונוכל !!!!!!! בית של גויים !!!!!!!
חרדלניק | 31-12-2014 14:34
תקומה, אתם תשלמו על כך ביוקר בשמים על התחברותכם לרשעים האלה!!!!!!!! אמור לי מי חברך, אומר לך מי אתה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2
מאה אחוז, איתך
מאיר | 31-12-2014 14:44
הבית היהודי ועוד אבי וורצמן שבא מבית של חינוך, יתן לזה יד? אבל אם דרוזי וחילוניים מרגישים טוב בבית היהודי, יש לשאול, איזה בית יהודי זה, אולי בית ישראלי. זו רמה חובבנית עד רמת ביב שופכין
3
אכן חשכו עינינו, וזאת בחסות הבית היהודי.
| 31-12-2014 14:58
אין ספק שהם גאים בפרויקט. איך אומרים החילונים? התנ"ך אינו רק של הדתיים.....אבל למה אנחנו צריכים לעזור להם לעשות את ה"מטעמים" הנ"ל? כנראה בשביל עוד מנדטים....
4
נהדר
אלון | 31-12-2014 15:35
סוף סוף, עשיתם לי את היום! כל מנהלת הזהות היהודית, שישי ישראלי, ושאר פעולות ההחזרה בתשובה של החילוניים יתפוצצו לכם בפנים. חבל רק שאתם מבזבזים מליונים מתקציב המדינה על ההזיות שלכם.
5
וורצמן- אשמח לשמוע תגובה שלך. התנצלות, משהו.
יצחק | 31-12-2014 15:59
אני מרגיש מושפל שהצבעתי לבית היהודי!!
6
כתבת יפה.
איילת | 31-12-2014 16:37
אפילו הרב אמנון בזק הזדעזע. נראה לי שהפעם זה באמת חוצה כל גבול, וגם הגושניקים הגדולים מתחילים להבין את הטעות
7
עוד אחד מהישגי הבית היהודי
הם עושים ועושים על הראש שלנו | 31-12-2014 19:05
8
כמה מורה פנים בתורה שלא כהלכה יש
צחי | 31-12-2014 22:06
הרבה יותר מ929
9
איזה אושר מזל שיש בית יהודי
יאיר | 31-12-2014 23:04
וכרגיל הכל באצטלת הרבים וורצמן ושאר רבני מפלגה זו