אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התקיפות המיניות באולפנות | בין חשיפת אמת להכפשה

לא זאת הדרך לתת מענה ולטפל בנפגעות, לא בהכרח שהחשיפה מטיבה איתן, האמנם התחקירנים ורשתות הטלוויזיה נותנים דעתם להשפעת החשיפה ביום שאחרי על הנפגעות או שמא ממוקדות הן ברייטינג גבוה ולא מעבר?

התקיפות המיניות באולפנות | בין חשיפת אמת להכפשה
  (צילום: שאטרסטוק)

ידיעה חדשותית מבשרת לנו על סדרת כתבות שעומדת להתפרסם על פגיעות מיניות "מרבנים, מורים, מורות מדריכות, בעלים של מורות". האם אכן עסקינן שוב בסנסציה קשה במגזר או שמא בתעמולה בעלת אופי מגמתי?

עוד באותו נושא

הטרדות מיניות באולפנות: רבנים ובעלים של מורות


47

למען הסר ספק איני בא להיתמם, לדאבון הלב בציבור הדתי כבכל סקטור קיימות פגיעות מיניות, וברור שחובה על ראשי המוסדות ובעלי הסמכויות לשתף פעולה עם גורמי האכיפה השונים, על מנת למצות את הדין עם הפוגעים ולשרש תופעה זאת, ויחד עם זאת לתת מענה רגיש ומקצועי לנפגעות וחלילה וחס לא לטשטש או לטייח שום מקרי פגיעה באשר הוא.

הקהילה הדתית למדה עם השנים איך להתמודד נכון ולגלות אחריות עם פגיעות מיניות, אך תמיד יהיה עוד מה לשפר והביקורת על אופי הטיפול הכרחית ולרוב נשמעת.

ביחס לחשיפת עברייני מין קיימת מחלוקת ציבורית, כפי שעלתה בתקופה האחרונה סביב הפרשה הקשה עם חיים ולדר, על הדרך הראויה להתנהל ובאיזה שלב, איך ועד כמה לחשוף. מחד כדי להימנע ממשפט שדה ומאידך לעמוד לצידן של הנפגעות ולמנוע פגיעות נוספות.

כאשר היה צורך אז הגורמים שטיפלו במקרים דומים כדוגמת פורום תקנה, או לחילופין ביה"ד של הרב שמואל אליהו שליט"א, גילו אומץ לב ומתוך שיקול דעת ואחריות ציבורית, לא היססו לחשוף את הפוגעים גם כשנשמעה כלפיהם ביקורת חריפה.

עוד באותו נושא

הטרדות מיניות באולפנא | צפו בעדותה של א'


44

אך בסדרת הכתבות הנוכחית, הסיפור לגמרי שונה, מניח שיביאו מקרים של בנות שיעמדו מול המצלמה ויגוללו סיפור כואב וקשה של מחנכים/ות שניצלו את סמכותם ופגעו בזדון ליבם בבנות תמימות שנתנו בהן אמון, ואין חולק שכל מקרה הינו עולם ומלואו ופגיעה מינית הינה אסון, נקודה.

אך מכאן ועד להכפיש באופן גורף מוסדות רבים וציבור שלם ולזרוע בהלה ציבורית בליבם של רבבות הורים, בשל עברייני מין זניחים מספרית ביחס לאלפי אנשים העוסקים בתחום החינוך, מחנכים ומחנכות ישרי לב שעמלים בתום וטוהר לב ובמסירות אין קץ על חינוך ילדינו, הרי יש בכך עלילה שפלה שמבקשת לפורר את האמון בסמכויות החינוכיות והרבניות שברובן המוחלט עושות את מלאכן נאמנה שכל מאווים לחנך ולהרבות את הטוב בעולם.

גילוי נאות, איני עוסק בחינוך בבתי ספר כך שאין לחשוש שעל מלאכתי אני מנסה לגונן, בעיסוקיי השונים אני פוגש נפגעים ונפגעות ומשתדל לשאת יחד עימם את כאבם הצורב, אך הרחק מאור הזרקורים וללא המהומה של גופי התקשורת העושות שימוש ציני בכאבם כדי לקושש רייטינג.

לא זאת הדרך לתת מענה ולטפל בנפגעות, לא בהכרח שהחשיפה מטיבה איתן, האמנם התחקירנים ורשתות הטלוויזיה נותנים דעתם להשפעת החשיפה ביום שאחרי על הנפגעות או שמא ממוקדות הן ברייטינג גבוה ולא מעבר?

אך הכנות מחייבת אותנו לומר, כי לא התקשורת היא לב העניין, בעשורים האחרונים קמה לתחייה רוחה של הנאו מרקסיסטיות המקדמת את הגישה הפוסטמודרנית המהווה כזרוע הביצועית של הדוקטרינה הפרוגרסיבית, המבקשת לפרק את הערכים בחברה לרסיסים ולרסק כל סמכות באשר היא, ובפרט ערכים וסמכויות בעלי אופי דתי.

לצערנו בעלי אג'נדות אלו עטים כעטלפים אלי טרף אל 'המדוכאים והנפגעים' כדי לקדם גישות אנרכיסטיות שמפוררות כל ערך ואמון בטוב, ובכך הן מנצלות את כאבן ומצוקתן של הנפגעות כדי להכתים מפעל חינוכי אדיר.

מקווה שלמקהלה הפרוגרסיבית לא יצטרפו אנשי חינוך או רבנים טהרנים שימהרו לגנות וללבות, מצופה מהם כי ינהגו עין טובה באלו שאמונים על חינוך הילדים של כולנו, ללא קשר לגינוי של מעשים נפשעים באשר הם.

אם יורשה לי, לקרוא לציבור כולו, שיביע את מחאתו על הכתמת אלפי מחנכים ומחנכות העושים ימים כלילות בחינוך ילדינו במסירות, גם כשהתמורה הכלכלית לא בהכרח הולמת את השקעתם וחלף זאת להוקיר להם טובה על התמסרותם לעתידה של החברה בישראל.

מי ייתן שדברי הנביא ישעיהו יתקיימו בנו במהרה "כִּי הִנֵּה הַחֹשֶׁךְ יְכַסֶּה אֶרֶץ וַעֲרָפֶל לְאֻמִּים וְעָלַיִךְ יִזְרַח יְהוָה וּכְבוֹדוֹ עָלַיִךְ יֵרָאֶה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
פשוט חוצפה, במקרים כאלו...
סתם אדם | 27-06-2022 10:24
פשוט חוצפה, במקרים כאלו כולם יודעים ושאף אחד שלא יבלבל את המוח, וכנראה שכולם שתקו לחרמנות של אותם אנשים, ועכשיו פתאום אותם אנשים מצקצקים בלשונם זה הכפשה ולא מועיל לנפגעות, זה לא מעניין מה האינטרס של התקשורת, הדבר הכי לשוב זה קודם כל לחשוף ולגלות את האמת ואני לא פרוגרסיבי
2
התערבות בגלל התקשורת הרב...
שלמה אברג'ל | 27-06-2022 10:53
התערבות בגלל התקשורת הרב אליהו הקים בית דין לאחר הפרסום. הרבנים ידעו המון שנים והם שתקו
התגובה הזאת...
חוני | 27-06-2022 18:43
התגובה הזאת זיעזעה אותי בחוסר הבנה שלה... פגיעה מינית זה לא קיום יחסים!!! זו אלימות לכל דבר!! ובהקשר הזה אין שום משמעות למגדר.
בעילת תלמידות אולפנה...
מלכה לייפר | 27-06-2022 15:42
בעילת תלמידות אולפנה על ידי רבנים עדיפה על בעילת תלמידי ישיבה בידי מוריהם. יחסים הומוסקסואלים אסורים.
שקר. במקרה...
זלמן | 27-06-2022 14:54
שקר. במקרה של שיינברג מיד שנודע לו הוא הקים בית דין לדון בנושא.
3
ישר כח על הדברים הישרים וההגיוניים
ישראל | 27-06-2022 16:17
דברים ברורים ונכוחים
4
לצערינו עד שלא...
שירה שי | 27-06-2022 16:47
לצערינו עד שלא מפורסם בתקשורת לא מטופל,
5
חייבים להסתיר. בכנסייה...
בהחלט | 27-06-2022 17:33
חייבים להסתיר. בכנסייה זה עבד מצוין במשך מאות שנים
6
מנהלות
ג'ון רמו | 27-06-2022 17:46
למה שאולפנות לא ינוהלו על ידי נשים ?
7
how i got my love back home
HANNA990 | 27-06-2022 18:25
החיים שלי חזרו!!! אחרי 14 שנים של נישואים שבורים, בעלי עזב אותי ואת שני התאומים שלנו. הרגשתי שהחיים שלי מגיעים לקיצו, כמעט התאבדתי, הייתי בדעיכה רגשית הרבה מאוד זמן. אבל בזכות זורק כישוף בשם דר אלאבה שפגשתי יום נאמן אחד באינטרנט בזמן שיטוט באינטרנט בחיפוש אחר זורק כישוף טוב שיוכל לפתור את הבעיות שלי, נתקלתי בהרבה עדות על זורק הכישוף הזה. חלק העידו שהוא החזיר את אהובתם לשעבר, חלק העידו שהוא שיקם את הרחם, ריפא הרפס ומחלות אחרות, חלק העידו שהוא יכול להפסיק בקסם את הגירושים וכו'. גם אני נתקלתי בעדות אחת מיוחדת, היא הייתה על אישה בשם סוניה, היא העידה על האופן שבו דר אלאבה החזיר את אהובה לשעבר תוך פחות מ-7 ימים והפך את השפעת הסרטן של בניהם הקטנים, ובסוף העדות נפלה כתובת הדואל של דר ALABA. לאחר שקראתי את כל זה, החלטתי לנסות לדר אלאבה. פניתי אליו במייל והסברתי לו את הבעיה שלי. ותוך 3 ימים בלבד בעלי חזר אלי ופתרנו את הבעיות ואנחנו אפילו יותר מאושרים מבעבר. דר אלאבה הוא איש ממש מוכשר ואני לא אפסיק לפרסם אותו כי הוא איש נפלא... אם יש לך בעיה ואתה מחפש זורק כישוף אמיתי ואמיתי שיפתור לך את כל הבעיות. נסה עם דר אלאבה בכל עת, הוא יכול להיות התשובה לבעיות שלך. הנה איש הקשר שלו {[email protected]} או וואטסאפ / ויבר אותו באמצעות איש הקשר שלו למטה +1(425) 477-2744 תודה לך דר ALABA.
8
בכלל בכלל לא מסכימה
ע | 27-06-2022 22:29
שידע כל אנס ומטרידן שסופו להתגלות ולהתפרסם מול כל המדינה!!! מעבר לזה שבזכות פרסומים כאלה אנשים מקבלים אומץ להתלונן על הטרדות שעברו. לחיים ולדר הגיע מה שעשו לו והוא זה שבחר להתאבד מרוב פחדנות ככה שהוא האשם היחיד ולא מי שפרסם את מעלליו
9
תפסיקו לטאטא מתחת לשטיח
דוגלת באמת | 27-06-2022 22:33
לא חושבת שמכתימים כאן את כל המורים בשום צורה, מכתימים אך ורק מורים אנסים או מטרידנים והם צריכים לדעת שזה מה שיקרה למי שעשה מעשים כאלה. באופן כללי לא מסתדר לי שרבנים יעמדו בראש בתי ספר לנערות מתבגרות ויקחו אותן לשיחות אישיות. (איך יצא שדווקא בחברה מופרדת זה לגיטימי??)
10
מעניין באיזו אולפנה...
גבי | 28-06-2022 7:26
מעניין באיזו אולפנה לימד הרב...
11
א"א להרשיע אדם בפלילים ולהרוס חייו ללא חקירה
זה טירוף !!! | 28-06-2022 12:41
ללא חקירת משטרה...שתבדוק האם באמת הנשים הללו דוברות אמת...מבלי עימות עם המתלונן..מבלי ראיות אחרות...לא ניתן לקבל את ההכפשות האלה ולרצוח אנשים...
12
טוב שהדברים נאמרים...
רון | 28-06-2022 14:41
טוב שהדברים נאמרים בקול רם וברור. יש תקיפות מיניות מצד אנשי חינוך. ידע הציבור ויזהר
13
כל מילה!!! ...
תמי | 28-06-2022 23:19
כל מילה!!!
14
אם דברים כאלה קרו לכאורה באולפנות, מעניין מה
א | 30-06-2022 17:25
קורה בתיכונים החילוניים? בטח סדום ועמורה. יש להבין כי בכל מקום עלולים לצמוח עשבים שוטים אבל גדרי הצניעות הדתית, איסור ייחוד ועוד - אין לי שום ספק שהם מונעים הרבה מאוד מקרים. איפה שאין שום הגבלות, יש הרבה יותר סיכון. אלא שהתקשורת לא רוצה שתדעו את זה. היא מחפשת את הרייטינג לכן בעולם של התקשורת יש פגיעות באולפנות לא בתיכונים.