אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בדרך לשתי רשימות: פוצץ המשא ומתן בין סניף ירושלים למפלגת הבית היהודי

יממה לפני הגשת הרשימות, אין עדיין הסכמה בין סניף ירושלים לסיעת הבית היהודי על איוש הרשימה, כשבסיעה סרבו להצעת הפשרה לפיה תורכב הרשימה בשיטת ריץ'-רץ'. ההערכה כי הסניף ירוץ ברשימה בראשות זבולון אורלב או הרב איתן אייזמן. השאלה הגדולה מי יקבל את השם 'הבית היהודי' ואת האותיות טב, תוכרע בבית המשפט

בדרך לשתי רשימות: פוצץ המשא ומתן בין סניף ירושלים למפלגת הבית היהודי
  הקרע בסניף ירושלים (פלאש90)

הקרע בין סניף הבית היהודי בירושלים ובין מרכז המפלגה נמשך, כשהמגעים על פשרה בין הצדדים פוצצו על ידי המפלגה.

כפי שפורסם ב'סרוגים', המחלוקת בין הצדדים נוגעת על אופן הרכבת הרשימה. בסניף ביקשו להרכיב רשימה בראשות זבולון אורלב ואחריו חגית משה אשתו של יו"ר הסניף ובניה פרידמן בנו של ינקי פרידמן, מקורבו של אורלב. אך במזכירות המפלגה טענו כי אין לסניף סמכות לקבוע את הרשימה ולכן הרכיבו רשימה עצמאית בהסכמת בנט ואריאל, בראשה עומד דב קלמנוביץ' ולאחריו מקורביו של בנט הרצל יחזקאל ורז קיל (המועמדת החרדית רחלי איבנבוים פרשה).

הסכסוך שעדיין תקוע בבית הדין של המפלגה שעד כה לא פרסם את פסק הדין לגבי חוקיות הבחירות בסניף, הגיע לבית המשפט המחוזי, שזה נתן ארכה לצדדים להגיע לפשרה ביום חמישי. צוותי משא ומתן של הסניף ישבו עם יו"ר סיעת הבית היהודי בכנסת איילת שקד כשמתווה הפשרה היה רשימת ריץ'-רץ' בה ישולבו נבחרי הסניף עם האנשים שקבעה הסיעה.

בעקבות הוטו שהטילו בסיעת בית היהודי על הצבתו של אורלב בראש הרשימה, הוא הסכים לוותר אך בסניף דרשו את המקום הראשון בו יעמוד הרב איתן אייזמן או דוד הדרי (סגן ראש העיר מטעם הבית היהודי), במקום השני יוצב קלמנוביץ' מטעם הסיעה, לאחר מכן חגית משה מטעם הסניף והרצל יחזקאל מטעם הסיעה.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

בסיעה סרבו להצעה, ודרשו את המקום הראשון. ההצעה השנייה של הסניף הייתה קלמנוביץ'  במקום הראשון, ולאחריו חגית משה, הרצל יחזקאל ובניה פרידמן מטעם הסניף, אך בסופו של דבר גם להצעה זו סרבו בסיעה. כרגע עומד הדבר בפני בית המשפט, שממתין לפשרה בין הצדדים.

מי שעומד מאחורי הקלעים הוא זבולון אורלב, שלפי גורמים בסניף הסכים לוותר על המקום הראשון בשביל רשימה מאוחדת, אך גורמים בסיעה אומרים כי הוא מאיים כי אם לא יוצב במקום הראשון יפעל לפיצול הרשימות.

הערב (א') יתכנסו בסניף הבית היהודי לדון בריצה נפרדת לעירייה ברשימה עצמאית, כשגורמים בסניף לא פוסלים את המהלך.

למי שייך השם הבית היהודי

השאלה הגדולה אותה יצטרך בית המשפט המחוזי בתל אביב להכריע היא בדבר שייכות השם 'הבית היהודי' והאותיות טב. העניין נעשה סבוך יותר, משום שעל פי החוק הסיעה בכנסת יכולה להריץ רשימה לעירייה תחת השם 'הבית היהודי' אך הנציגות בעיריה, בה חברים דוד הדרי והרצל יחזקאל תתפצל בין שתי הרשימות, אלא שהדרי בתור יו"ר הסיעה בעירייה הוא האחראי על השם, והוא תומך בסניף.

במידה ויכריע השופט לטובת הסניף, הם יקבלו את השם הבית היהודי ואת האותיות טב, ויציבו בראשות הרשימה את אורלב או הרב אייזמן. קלמנוביץ' שיצטרך לרוץ ברשימה עצמאית, ייתקל בבעיה קשה משום שלבנט ואורי אריאל יהיה קשה לתמוך ברשימה המתמודדת נגד הבית היהודי. מאידך במידה וההכרעה תיפול לטובת הסיעה, קלמנוביץ' ירוץ בראשות הרשימה כשבסניף יצטרכו לשקול היטב האם הם הולכים ברשימה נפרדת ולא מוכרת שלא תזכה לתמיכה של הסיעה בכנסת, מה שיוכל להסתיים במפלה.

הגשת הרשימות תתחיל מחר בבוקר ותמשך עד ליום שלישי בערב, כך שגם אחרי הכרעת בית המשפט לא נותר הרבה זמן לדיונים בין שני הצדדים.

מהבית היהודי נמסר: ״הבית היהודי בירושלים מתחזק בסקרים, ואנו מציעים גם לפעילים שציפו לתפקיד, לרבות משפחת משה, להצטרף להצלחה״

מסביבתו של יו"ר הבית היהודי בירושלים, דב קלמנוביץ', מסרו כי ״יו"ר הבית היהודי קלמנוביץ משקיע יומם וליל בחיזוק הרשימה בעת שמר אורלב משקיע בפיצול ובחתרנות וחבל. הנסיונות הבלתי פוסקים של מר אורלב להדיח את דב קלמנוביץ' , על ידי קיום עשרות פגישות וטלפונים , מפגשים עם עורכי דין ואפילו איום בהתפצלות אינם ראויים. מר אורלב יכול לעזור לקלמנוביץ ולסייע לבית היהודי ולא לחתור תחת קלמנוביץ מבוקר ועד ערב. גם לרדת מהבמה הפוליטית צריך לדעת בצורה מכובדת".
מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
אורלב ממשיך לפלג
דן | 15-09-2013 11:35
2
צדקתי ! אורי אריאל סמך ידו על קלמנוביץ כשעיר המשתלח ממש
אורלב השעיר להשם | 15-09-2013 11:52
3
הרשימה היחידה השפויה ,
שכונות התפר | 15-09-2013 12:37
4
קלמנוביץ נפגש עם אריה קינג ב4 עיניים...
אדם שיודע מבפנים | 15-09-2013 12:46
קלמנוביץ הבטיח לאריה קינג שהנאמר בפגישה יישאר רק ביניהם (קלמנוביץ אמר שידבר רק עם קלוגהפט, יועצו של בנט), כעבור פחות מיממה, אריה קינג נפגש עם חבר הבית היהודי במקרה בכנפי נשרים ואיש הבית היהודי דיווח לאריה על כל תוכן שיחתו ב"4 עיניים" עם דב קלמנוביץ.... אני שמעתי על כך ישירות מאריה קינג, אריה קינג לא התכוון לספר על תוכן הפגישה אבל לאחר שהוא שמע משלושה אנשי בית יהודי את תוכן השיחה ב"4 עיניים" שהייתה לו עם קלמנוביץ, הוא החליט לחשוף את הפגישה ואת תוכנה. נראה שלא משנה מי עומד בראש הבית היהודי, העסקים מתנהלים שם כרגיל....סרחון אחד גדול. אריה קינג = מביא פוליטיקה חדשה ונקייה. בהצלחה אריה, סומכים עליך.
5
אולי במקום לריב ולאשים אחד השני
| 15-09-2013 13:08
נהיה קצת יותר מאוחדים ככה הפסדנו ברבנות וככה נפסיד גם בירושלים
6
תיקון טעות
אחד שיודע | 15-09-2013 13:31
בניגוד לכתוב, דוד הדרי איננו מי שאחראי על השם. למעשה כבר כעת ישנו פיצול בסיעת הבית היהודי בעירייה וזאת מכיוון שדוד הדרי הצהיר בעת ההזדהות שלו כי הוא בא כוח הסיעה, בעוד הרצל יחזקאל הצהיר כי הוא בא כוח הסיעה. לכן הבית היהודי (בנט) הוא שייקבע מי יקבל את השם הבית היהודי. איציק משה וחבורתו מנפנפים באקדח לא טעון...
7
אורלב הפסדת אז תשחרר חאלס
חיים | 15-09-2013 13:43
8
בנט !!! די נמאסת !!! תפסיק להחריב כל חלקה טובה
אורי אריאל | 15-09-2013 13:44
9
החינוך מתחיל בבית,לפי ההתנהלות ב"בית" אין בבית מחנכים
קולגהפט פגע בול הפעם | 16-09-2013 2:19
אבא בנט- תומך בדב והילדים לא מקשיבים לו, אז מה עושה האבא הוא נותן להם סתירה על הלחי. כעת הם בבימ"ש לודע להתנהג בבית שלו כמלך, כנראה שזה החינוך שהילדים צריכים הילדים רוצים מלך.ענייני משפחה. נראה שהשופט יכריע לשלוח את הילדים למשפחת אומנה באחת משכונות התפר...שם ישנו אריה,שמתנהג כמלך בביתו. בלי מרידות ובלי ילדים בעלי בעיות התבגרות.
10
למה רק אורלב מה עם בורג והמר?
אילן | 16-09-2013 7:53
חברים המפד"ל ז״ל תנו לבנט קרדיט.