אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אישה ראשונה בתפקיד: המינוי של מיכל כהן

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, אישר בממשלה את מינויה של מנכ״לית משרד החינוך לשעבר מיכל כהן, לתפקיד יו״ר המועצה הישראלית לתרבות ולאמנות. "תרבות ואמנות חוצות מחוזות גיאוגרפיים ויש בכוחן לחבר את הגוונים"

אישה ראשונה בתפקיד: המינוי של מיכל כהן
  מיכל כהן (צילום: ניב אהרונסון)

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, מינה את מנכ״לית קרן רש״י לצמצום פערים חברתיים, מיכל כהן, לתפקיד יושבת ראש המועצה הישראלית לתרבות ולאמנות. מיכל כהן תהיה האישה הראשונה שתכהן בתפקיד זה.

מיכל כהן, 55, כיהנה כמנכ״לית משרד החינוך בשנים 2013 – 2017. במהלך כהונתה, קידמה תכניות הנוגעות לצמצום פערים בחברה הישראלית ומספר רב של רפורמות בחינוך ובהן "אופק חדש", "עוז לתמורה" ו"למידה משמעותית", שתרמו לעיצוב ארוך טווח של מערכת החינוך.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר:״מיכל כהן היא אשת חינוך, חברה ותרבות ומהמנהלות הבכירות והמוערכות במדינת ישראל. אני משוכנע שמיכל תביא את ניסיונה רב השנים בתהליכי שינוי ובעבודת ממשלה לתוך התפקיד החדש ויחד עם העולם הערכי העמוק שלה ותפיסתה שתרבות ואמנות הם ערך חשוב שחייב להיות מונגש לכל אדם בישראל תוביל את התרבות בישראל קדימה.אני מודה למיכל כהן על הנכונות לשאת בתפקיד זה ולממשלת ישראל על אשר אישרה מינוי חשוב זה.זו גם הזדמנות ליו"ר היוצא מר יגאל עמדי על עשייתו ותרומתו לתרבות בישראל״.

ראש המועצה לתרבות ולאמנות, מיכל כהן: "תרבות ואמנות חוצות מחוזות גיאוגרפיים וחברתיים ויש בכוחן לחבר את כל הגוונים והצבעים המיוחדים כל כך שיש בחברה הישראלית. אני רואה בתפקיד המשך ישיר לפעילותי בעבר כמנכ"לית משרד החינוך ולפעילותי בהווה כמנכ"לית קרן רש"י. ישנן משימות רבות ואתגרים משמעותיים אך אחת המטרות החשובות ביותר מבחינתי היא הבאה לידי ביטוי של כל הפסיפס המיוחד שמאפיין כל כך את החברה הישראלית והבאה לקידמת הבמה את היצירה והתרבות של כלל המגזרים והקבוצות בחברה הישראלית. אני מודה לשר התרבות על האמון בי ומצפה לעבודה המשותפת".

מנכ"ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך: "אני גאה בבחירה במיכל כהן, ליושבת הראש החדשה של המועצה לתרבות ואמנות. מיכל אשת חינוך ותרבות, יוצאת דופן, אשר הובילה רפורמות משמעותיות והובילה מערכות גדולות ומורכבות בהצלחה גדולה. אני סמוך ובטוח, שבהנהגתה המועצה לתרבות ואמנות תוביל ותקדם את עולם התרבות והאומנות הישראלי, תוך שיח פורה עם הנהלת המשרד וגורמי המקצוע. תודה גדולה ליושב ראש היוצא, מר יגאל עמדי, שעמד לצדו של עולם התרבות והאומנות שנים רבות והוביל בהצלחה את המועצה״.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
עוד ג'וב מושחתים נמאסתם
בנט לפיד סער קסטנר | 17-08-2021 13:33
עוד בזבוז כספי ציבור מושחתים נמאסתם
2
לאן הגענו! אישה...
רב רברבן | 17-08-2021 20:53
לאן הגענו! אישה לתפקיד חשוב שגבר צריך למלא.
3
מיכל כהן
ש | 18-08-2021 10:19
הרי ידוע שמיכל כהן היא תומכת במפלגת העבודה והמינוי הוא מינוי פוליטי
ברור שהמינוי...
נעמה | 18-08-2021 19:46
ברור שהמינוי פוליטי.אם ממשלת ימין ימין היתה בשילטון אז היא היתה מציבה מישהו ימני לתפקיד.אבל אם הטיעון שלך הוא כנגד אי מקצוענות לכאורה,הניסיון שלה בתור מעגלית משרד החינוך ועוד תפקידים נותנים לה הבנה וידאו לגבי התרבות בישראל והצרכנים השונים של התרבות.אולי היא לא תהיה רק שרת הדתות והתנך,אבל תדאג בודאי לכל הרבדים של התרבות בארץ. חבל שאנשים דתיים לא רואים בקריאת ספרים או הצגות תיאטרון חשיבות במעטפת התרבות הקיימת,ורק בספרים התורה והתלמוד.הטה משמח לו אנשים דת הי יותר מעורבים גם בזאנרים מודרניים של תרבות.וכשזה קורה ,באופן נדיר,זה תמיד מעניין ומאד עזור לשמור על מסורת.