אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פשקוויל היום: מדור חדש ליהודה שלזינגר בישראל היום. ברנז'ה

מהיום מופיע מדור חדש ב'ישראל היום' שיעסוק בעולם הדתי והחרדי אותו כותב ועורך יהודה שלזינגר: "יש פלוגות חרדיות וחברות היי-טק חרדיות ואפילו שר חרדי אשכנזי ראשון. העולם החרדי מרתק"

פשקוויל היום: מדור חדש ליהודה שלזינגר. ברנז'ה
  מדור חדש בישראל היום. שלזינגר (מתוך הפייסבוק)

מהיום מתפרסם לראשונה מדור חדש בעיתון 'ישראל היום' שיעסוק ביהדות, במסורת ובעולם החרדי.

את המדור עורך הכתב לענייני חרדים של העיתון, יהודה שלזינגר והוא צפוי לעסוק בכל הסיפורים המרתקים שמעסיקים את העולם הדתי והחרדי, בסוגיות דת ומדינה, קבלה ומיסטיקה וענייני המסורת הנוגעים לכלל האזרחים במדינת ישראל.

כבר היום מפורסמת בשורה חדשה ומהפכנית בענייני הקבורה בישראל – קבורה תת קרקעית, התבטאות מעניינת במיוחד של הרב שלמה עמאר האוסרת העלאת תמונות של ילדים לפייסבוק. וטור עם שאלות ותשובות הנבחרות של רבנים בנושאים אקטואליים.

עמאר ישראל היום

מתוך המדור החדש בישראל היום

 

"העולם החרדי הולך ותופס מקום בשיח הישראלי, בפוליטיקה, בכלכלה, בצבא, בגיבוש אופייה של המדינה ומעל הכל בדמוגרפיה" אומר שלזינגר, "יש פלוגות חרדיות וחברות היי-טק חרדיות ואפילו שר חרדי אשכנזי ראשון. ישנו עולם שלם של מיסטיקה וקבלה, הלכה ורפואה, הנהגות ופסיקות מודרניות מהפכניות. העולם החרדי הוא עולם מרתק ואני מקווה שאצליח להביא את סיפורו אל קדמת השיח הציבורי".

ישראל היום אליהו

מתוך המדור החדש בישראל היום

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הערב מוצש"ק הכונו למעמד אדיר
| 14-11-2015 19:13
הערב מוצש"ק הכונו למעמד אדיר ללוות לכלא את שני האברכים תלמידי חכמים חשובים שליט"א שנדונו ע"י שלטון הרשע בתופים ומחולות וקול המון חוגג, לחודש מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח כפושעים וגנבים על "פשעם" שהשתתפו במחאת היהדות החרדית, והביעו את מחאתם נגד מאסרם של 4 בחורי ישיבה מקדשי שם שמים בכלא הצבאי. כך עשו יהודים בכל הדורות, כאשר הובלו יהודי ברנוביץ ובראשם הגה"ק רבי אלחנן וואסערמאן זצוק"ל הי"ד אל גיא ההריגה, כך עשו יהודים בכל הדורות, כך עשה אברהם אבינו, וכך נעשה גם אנו מול רודפינו, לא רודפינו בגוף, כי אם 2 אברכי משי, שכל חטאם ופשעם, שהשתתפו במחאת כאב נגד מאסרם של 4בחורי ישיבה בכלא 6 על סירובם לשתף פעולה עם גזירת שמד הגיוס, נשפטו לחודש ימים מאסר בפועל! זאת במטרה הנשקפת הכי ברור ושקוף בנימוק השופט והפרוטוקולים של התביעה: במעמד אדיר לסתום את פיות החרדים, שלא יהינו להתנגד לשמד ההמוני, שלחרדתינו כבר מקיפה אלפי צעירים שעלו על המוקד הרוחני רח"ל. היהדות הנאמנה באלפיה תלווה בגאון בתופים ומחולות את מקדשי השם, בדרכם אל הכלא! פצחו כולם בשירה אדירה: "אני מאמין" ובשמחה ובראש מורם צעדו אל עולם שכולו טוב. רודפינו בנפש, הזוממים לעוקרינו מיהדותינו ולהפוך אותנו לפורקי עול כמותם. שיתקיים אי"ה הערב במוצש"ק פר' תולדות על פני ככר השבת - ירושלים בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א ובכך תכריז: לא מעצרים ואף לא עינויים ורדיפות, ישברו את רוחה או יחלישו את מאבקה, אדרבה כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ בעזהי"ת סדר מעמד הקדוש: 7:30 ילדי ישראל קדושים דור העתיד של היהדות החרדית יקבלו את פני האסירים באבוקות אור בידיהם 8:00 אלפי אלופי ישראל יקבלו את פניהם ובראשם רבותינו הגאוה"צ חברי הביד"צ, מנהיגי הקהילות, וראשי הישיבות שליט"א בתופים ומחולות בשירה וזמרה. 8:30 דברי פתיחה: הגה"צ רבי גמליאל רבינוביץ שליט"א מגדולי הדור ומראשי ישיבת שער השמים הגאון הגדול רבי יהושע ראזענבערגער שליט"א חבר הביד"צ ומרא דאתרא קרית הרמ"א בי"ש הגאון הגדול רבי יהודה פישר שליט"א חבר הבד"ץ אחד מגדולי חכמי התורה מב"ב מתלמידיו המובהקים של מרן רשכבה"ג הגרי“ז מבריסק זצוקללה"ה חובת השעה: אחד מגדולי המשפיעים בארה"ק ראש הסופרים בעיה"ק הרה"ג הישיש המפורסם זקנם של האסירים רבי מנחם דאווידאוויטש שליט"א 9:50 קהל האלפים ישא על כפיים את שני אסירי המערכה, וילוום במחולות וזמרה בראשות גדולי ומנהיגי ישראל שליט"א. 10:20 הילד היקיר של אחד האסירים יביע את התרגשות בני המשפחה על שזכו לאבא מקדש שם שמים. 10:30 כ"ק מרן הגה"ק הגאב"ד שליט"א אסירי ציון יתקבלו בביתו נאוה קודש של רבן של ישראל ויאציל עליהם מברכותיו. כולנו מצטרפים למעמד האדיר לחזק את אסירי המערכה כולנו עולים בס"ד יחדיו ירושלימה במוצש"ק הבעל"ט
2
"עדיף לתאי הגזים ולא להיות חרד"ק":
| 15-11-2015 11:14