אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ברוך דיין האמת: נפטר האדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל

בקרית ויז'ניץ בבני ברק, הלך הערב לעולמו זקן האדמו"רים, נשיא מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, ר' משה יהושע הגר, האדמו"ר מויז'ניץ, והוא בגיל 96. במשך עשרות שנים שימש על כס האדמו"רות, והנהיג את אלפי חסידיו. בעשור האחרון, חלה ונחלש, ומיעט לקבל קהל.

ברוך דיין האמת: נפטר האדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל
  האדמור מויז'ניץ זצ"ל (ישיבת איטרי, ויקימדיה)

בקרית ויז'ניץ בבני ברק, הלך הערב (ליל ד') לעולמו זקן האדמו"רים, נשיא מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, ר' משה יהושע הגר, האדמו"ר מויז'ניץ, והוא בגיל 96.

האדמו"ר מויזניץ נולד בי"ג בסיוון תרע"ו (1916), לאימו מרגלית ולאביו האדמו"ר רבי חיים מאיר בעל ה'אמרי חיים', ומקים ממלכת ויז'ניץ בישראל לאחר מלחמת העולם.

מיד לאחר השואה הגיע לישראל ומונה ע"י דודו בעל ה"דמשק אליעזר", לכהן בראשות ישיבת ויז'ניץ שנפתחה בתל-אביב, הרביץ תורה לתלמידים וסייע לאביו בפיתוח ממלכת ויזניץ ובהקמת הקריה החסידית בבני ברק.

לאחר שאביו זצ"ל נפטר, בשנת תשל"ב, קיבל על עצמו את עול האדמו"רות כשאלפים ורבבות נכנסים אליו לקבל ברכה ועצה ותושייה ורבים כמובן נושעו מברכותיו. בנוסף, שימש גם כנשיא מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל.

במשך עשרות שנים שימש על כס האדמו"רות, והנהיג את אלפי חסידיו. בעשור האחרון, חלה ונחלש, מיעט לקבל קהל, לצאת מביתו ולערוך את שולחנו הטהור.

בחודשים האחרונים, הידרדר מאוד מצבו של האדמו"ר, ובשבוע האחרון לקה בזיהום ברגלו שהתפשט בכל חלקי גופו והביא לקריסת חלק מהמערכות.

בשעות הערב המאוחרות חלה הידרדרות חמורה במצבו של האדמו"ר. כשבניו, נכדיו וגבאי החסידות מוזמנים לחדרו כדי להפרד ממנו. לאחר דקות ספורות, מעט לאחר חצות הלילה, לקול זעקות "שמע ישראל" של הנוכחים, בדמעות ובבכיות, יצאה נשמתו של האדמו"ר.

מיד עם היוודע הבשורה הקשה, מאות בני אדם החלו להתגודד בסמוך לבית האדמו"ר, הפרוכת הוסרה מארון הקודש בבית המדרש הגדול, והמונים מתקשים לעכל כי הנורא מכל אירע.

בשעה 09:30 יחלו סידורי ההלוויה וההספדים, כשההלוויה תצא בשעה 13:00 מבית המדרש של חסידות ויז'ניץ בבני ברק.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מהרבנית יפה כהן, שמעתי, שהוא יהודי קדוש ובעל מופת.
סיגל | 14-03-2012 13:30
כשסיפרתי לרבנית פועלת הישועות יפה כהן כשהייתי בביתה בבני ברק, שאני צאצאית של משפחה מחסידות ויז'ניץ, אז היא אמרה לי שהרבי הזה הוא יהודי קדוש ובעל מופת. ולפי איך שהיא אמרה לי אז, הוא מגן על הדור ועל ארץ ישראל בצדקותו ובקדושתו. חבל אם כך שהוא לא עמנו, יהי זכרו ברוך.