ברוואבי מחרימים גם את העצים של הקרן הקיימת לישראל - סרוגים

ברוואבי מחרימים גם את העצים של הקרן הקיימת לישראל

הביקורת שמתחו גורמים פלסטינים על שיתוף הפעולה עם הקרן הקיימת לישראל עשתה את שלה. בשאר אל מסרי, היוזם ומנהל הבנייה של העיר הפלסטינית רוואבי החליט לוותר על תרומת 3,000 עצי האורן של קק"ל ולנטוע במקומם עצי זית. ביישוב עטרת שמחים: פיתוח העיר, לא תמומן מכספים יהודיים.

author-image
ברוואבי מחרימים גם את העצים של הקרן הקיימת לישראל
  לא רוצים עצים מיהודים. קק"ל.

 הביקורת שמתחו גורמים פלסטינים על שיתוף הפעולה עם הקרן הקיימת לישראל עשתה את שלה.

בשאר אל מסרי, היוזם ומנהל הבנייה של העיר הפלסטינית החדשה רוואבי החליט לוותר על תרומת 3,000 עצי האורן של קק"ל ולנטוע במקומם עצי זית.

אתמול (ג') פרסמנו ב"סרוגים" על הביקורת שנמתחה על שיתוף הפעולה בין מסרי לבין קק"ל. במאמר שפורסם בסוכנות הידיעות הפלסטינית 'מעאן', וכותרתו "הציונות לא חייבת לשחק תפקיד", בו מואשם מסרי בשיתוף פעולה עם הטיהור האתני של הפלסטינים ב48'.

לדבריו, כותב המאמר, אורי דיוויס, יהודי שהתאסלם, עסקה קק"ל בנטיעת עצי אורן ועצי מחט אחרים כדי להסתיר את הטיהור האתני שעשתה ישראל ל-500 כפרים פלסטינים בארץ ישראל.

ולכן שיתוף פעולה בין קק"ל ובין העיר הפלסטינית החדשה היא פשע של חיבור "פרוייקט לאומי פלסטיני עם הטיהור האתני של הצבא הישראלי".

דייויס טען עוד, כי תרומתה של קק"ל איננה תמימה והיא נובעת מניצול הזדמנות של הארגון לשיפור יחסי הציבור שלו, במיוחד לנוכח צעדים משפטיים בקנדה ובבריטניה, שם קבוצות של פלסטינים מנסים לבטל את מעמדו של הארגון כארגון צדקה.

הלחץ הכבד על מסרי עשה את שלו, וכאמור, הוא החליט לסרב לתרומת קק"ל.

ביישוב עטרת, הסמוך לרוואבי, מביעים שביעות רצון מההחלטה, דובר היישוב אבישי מזרחי, מסר ל"סרוגים", "מסתבר שמה שבישראל לא מצליחים לתפוס, דווקא מבקשי רעתנו דוחקים בנו, שלא לומר כופים עלינו להיות נאמנים לזהותנו."

את הנטיעות בעיר הפלסטינית החדשה רוואבי, לא יממנו כספי תרומות של יהודים בכל רחבי העולם.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כל הכבוד!
| 09-02-2011 14:14