אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מוטי יוגב תוקף: "למה צריך בכלל בחירות?"

חבר הכנסת מוטי יוגב השתתף בכנסת לשכת עורכי הדין שנערך באילת והתייחס להחלטות בג"צ האחרונות ולהשפעתו האדירה עד כדי ביטול חוקים וסיים בתפילה: "השיבה שופטינו כבראשונה"

מוטי יוגב תוקף: "למה צריך בכלל בחירות?"

חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) השתתף היום (שלישי) בכנסת לשכת עורכי הדין שנערך באילת והתייחס להחלטות בג"צ האחרונות ולהשפעתו האדירה עד כדי ביטול חוקים.

"מאז הכריז בית המשפט באופן גלוי ומפורש על סמכותו לבטל חוקים, מאז ראתה עצמה הרשות השופטת כרשות על, המבינה והקובעת ולכן גם המתערבת, בכל סוגיה ונושא, לפסוק בהם כהבנתה, נחצו הגבולות בין הרשויות,  יש רשות על אחת – מדינת ישראל הפכה לממלכת הרשות השופטת", פתח יוגב בביקורת.

לדבריו: "מאז אימצה לעצמה הרשות השופטת בישראל את תפיסת העולם אותה הטביע השופט אהרון ברק נשיא בית המשפט העליון לשעבר: "הכל שפיט"! דהיינו, אין עכבות או בלמים, אין איזונים כלשהם לבית המשפט, מלהתערב בנושאים מדיניים, ביטחוניים, ערכיים, חינוכיים, מוסריים, מבחן הסבירות ונושאים אחרים. שיקול דעתם של נציגי הרשויות הנבחרות על ידי העם, השרים, חברי הכנסת והגורמים המקצועיים האחרים, נסוגו בפני דעתם של השופטים העליונים שנבחרו בדעת עצמם, נחצו הגבולות".

"בית המשפט, שהרשה לעצמו לקבוע שהחלטות הממשלה וחקיקת הכנסת, על אף שהתקבלו לאחר דיונים רבים, אינן חוקיות, אינן ערכיות, כלכליות, סבירות או מועילות, בית משפט זה חצה את הגבולות. שופטים מכתיבים את אמונותיהם ודעותיהם, "לא סביר, לא מועיל, לא מוסרי", על כלל החברה בישראל ומבטלים החלטות ממשלה וכנסת נבחרות. בדמוקרטיה יש שלטון העם והחוק, לא שלטון השופט ודעתו. הקביעה מה סביר מהי ההחלטה הסבירה מה מועיל, מה כלכלי או ביטחוני, זה בדיוק הדבר שעליו הולכים אזרחי ישראל לקלפיות, בית המשפט העליון הפך עצמו לשחקן הקובע באופן מוחלט, בזירה הפוליטית".

"בשביל מה צריך בחירות?", תהה יוגב, "בשביל מה אנחנו מבזבזים משאבי זמן וכסף, על מערכת בחירות של כאילו דמוקרטיה? ממילא הדברים החשובים: סולם הערכים והסבירות ואף סוגיות כלכליות, ביטחוניות ומדיניות, בג"צ הרשה לעצמו להתערב ולקבוע. יש לי כבוד גדול למוסד השיפוטי החיוני לכל חברה. אך בית המשפט העליון בשיבתו כבג"צ, בפסלו את ניסיונות הכנסת והממשלה לחוקק חוקים כמו החוק להרחקת המסתננים והשוהים הבלתי חוקיים – הסודנים והאריתראים לארצות מוצאם או למקום אחר, בית המשפט העדיף את תנאי חייהם של מסתננים לא חוקיים, על פני זכויותיהם של אזרחי תל אביב שומרי החוק. בכך חצה את גבולות הדמוקרטיה והעביר אותנו האזרחים שומרי החוק למדינה בה שולט הבג"צ, לא הממשלה הנבחרת, המנסה להגן על אזרחיה. לא בכל נושא אני מבין, בביטחון יש לי את הניסיון וההבנה שבצניעות אומר, שאינה פחותה מזו של השופטים העליונים".

ב"אקטביזם השיפוטי", בית המשפט העליון חצה פעמים רבות מידי את גבולות הדמוקרטיה ופגע בדמוקרטיה ובעצמו. הגיעה העת לחזק את בית המשפט העליון ולהשיב אותו למקום הראוי לו, תחת שלטון החוק והדמוקרטיה".

"אסיים בנוסח התפילה "השיבה שופטינו כבראשונה", חתם יוגב.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
צודק למה בחירות לעזאזל למה בג"ץ קובע
| 05-04-2016 18:48
בג"ץ לא הממשלה לא יאומן חא צריך בחירות
2
שמישהו ילמד את הכסילים בכיפות את תפקיד הבג"ץ!!
נמאס | 11-04-2016 15:50
נמאס לשמוע את הפשיסטים מדברים על רצון העם,משילות כאילו נבחרו להיות דיקטטורים. בג"ץ נועד להגן על המיעוט מעושק הרוב!