בגלל ההתמודדות לרבנות: הרב דוד לאו הושעה מערוץ 1

מנכ"ל רשות השידור הורה להפסיק את שידור התכנית 'שאלת רב' בהגשת הרב דוד לאו בגלל התמודדותו בבחירות לרבנות. באומ"ץ אומרים: "נבדוק גם את פינת פרשת השבוע של הרב סתיו"

בגלל ההתמודדות לרבנות: הרב דוד לאו הושעה מערוץ 1
  הושעה מהערוץ הראשון. הרב דוד לאו (ויקימדיה)

מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם הורה להפסיק את שידורה של התכנית 'שאלת רב' בהנחיית הרב דוד לאו המשודרת בערוץ מדי יום שישי בשנים האחרונות.

ההשעיה באה בעקבות תלונה של תנועת אומ"ץ הטוענת כי הרב לאו מתמודד בבחירות לרבנות הראשית ושידור התכנית מהווה פרסומת בעבורו. הפנייה לרשות השידור נעשתה כבר לפני שבועיים, בתחילה דחו את הפניה, אולם היום (ה') התקבלה תשובה ממבקר הרשות כי יש להוריד את התכנית.

יו"ר אומ"ץ אורי אבנרי אומר ל'סרוגים' כי הפנייה באה כדי להבטיח שלכל המועמדים תהיה נקודת זינוק אחידה במירוץ לרבנות הראשית.

● מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

"יש כמה מועמדים לרבנות וזה לא הוגן ציבורית, שאחד מהם יקבל פרסום חינם בערוץ טלויזיה ממלכתי" אומר אבנרי, "מספיק ששניים או שלושה רבנים יושפעו מהתכנית כדי שיהיה כאן חוסר הגינות"

לכמה רבנים בגוף הבוחר יש טלויזיה והם רואים ביום שישי את הערוץ הראשון?

יש בגוף הבוחר גם אנשים שהם לא רבנים. אבל אנחנו לא באים מצד המושפעים גם ככה כל הרבנים באים עם הכוונה מלמעלה ואומרים לה מה להצביע, אנחנו באים מצד ההגינות הציבורית. אסור שמועמד יקבל עדיפות על פני אחרים.

המתחרה העיקרי של הרב דוד לאו הוא הרב דוד סתיו והוא מפרסם בכל שבוע פרשת שבוע באתר מעריב, האם פניתם גם אליהם כדי שיסירו את הפינה הקבועה?

אתר נרג' הוא לא אתר ציבורי כמו רשות השידור. מדובר באתר פרטי. כרגע אנחנו צריכים לחשוב האם זה בכלל אפשרי לבקש מהם להסיר את הפינה השבועית. אנחנו נבדוק את העניין ואם זה אפשרי, אז נבקש גם מהם להסיר את הפינה.

מסביבת הרב דוד לאו נאמר ל'סרוגים' כי הסוגיה עלתה כבר לפני חודשיים, אך אז מועמדותו של הרב לאו טרם עמדה על הפרק. בשבוע האחרון כשהחליט הרב לאו להתמודד באופן רשמי מסר הודעה לרשות השידור ובהסכמתה הופסקו הקלטות התכנית. "אין לזה שום קשר לאומ"ץ, הם סתם תפסו טרמפ. זו החלטה של הרב לאו יחד עם מנכ"ל רשות השידור", אומר אותו מקורב.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות