אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חדש: סמל כשרות אחיד לכל הרבנויות

הרבנות קובעת סמל אחיד לכל הכשרוית בארץ. הסימן בעל מוטיבים מסמל המדינה, יכיל את שם הרב המקומי, ואת סוג הכשרות: חלבי, בשרי או פרווה

חדש: סמל כשרות אחיד לכל הרבנויות

התכנסות חגיגית של מועצת הרבנות הראשית נערכה היום (ד') לראשונה בראשותו של נשיא מועצת הרבנות הראשית הראשון לציון הרב יצחק יוסף, לאחר הרוטציה בין הרבנים הראשיים והשבעתם בבית הנשיא.

ישיבת המועצה נפתחה בדברי ברכה של הרב יוסף ובדברי ניחומים בעקבות פטירתם של רבה הראשי של מטולה הרב ברוך פכטר זצ"ל ורבה הראשי של בני ברק וזקן רבני תימן הרב שלמה קורח זצ"ל.

בישיבה הוחלט על סמל הכשרות החדש והאחיד שיופיע לכל הרבנויות בארץ. הסמל המשלב את מאפייני סמל המדינה, עם הכיתוב חלבי, פרווה או בשרי ושם הרב המקומי, וזאת בעקבות המלצת וועדת ההיגוי לכשרות כי ייקבע סמל כשרות אחיד שכלל הרבנויות המקומיות יעשו בו שימוש.

ישיבת מועצת הרבנות הראשית

במסגרת הדיון הוסכם כי סמל הכשרות האחיד יהווה שיפור עבור צרכני הכשרות, שעד כה נאלצו להכיר ולחפש על גבי המוצר את שמות הרבנויות המקומיות השונות ולהתמודד עם מספר סמלים שונים לכל רבנות או לחפש את הכשרות של רבנויות מקומיות שאין להן סמל כשרות מוכר.

לאחר הדיון בנושא התקבלה ההחלטה לאשר את סימול הכשרות החדש ואת ההנחיה לרבניות המקומיות לעשות שימוש בסמל כשרות אחיד, לאור הערותיהם של חלק מהרבנים, הוסכם כי במסגרת כשרות מהדרין של הרבנות המקומית ניתן יהיה להוסיף סמל כשרות נוסף המזוהה עם הרבנות המקומית.

ישיבת מועצת הרבנות הראשית התכנסה היום לאחר טקס הצהרת האמונים של הרבנים שנבחרו להיות חברים במועצת הרבנות שהתקיימה בבית הנשיא בירושלים. במועצת הרבנות הראשית שנערכה בלשכתו של הראשון לציון מרן הרב יצחק יוסף שליט"א שהחל לכהן בתפקיד נשיא מועצת הרבנות הראשית לפני כחודשיים, השתתפו כל חברי המועצה:

הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, הרב שמואל אליהו, הרב שמעון אליטוב, הרב יצחק-דוד גרוסמן, הרב יהודה דרעי, הרב אליעזר-שמחה וייס, הרב יצחק לוי, הרב רצון ערוסי, הרב יצחק פרץ, הרב אייל קרים, הרב יצחק רלב"ג, הרב יעקב רוז'ה, הרב אריה שטרן והרב יעקב שפירא.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כל הכבוד! הבו גודל לרבנותינו, מדינתנו, אלוקינ
אשרייכם!! | 24-10-2018 21:11
כל הכבוד