הרב שרלו נגד הקוד האתי: רבנים לא מנצלים את כוחם?

הרב יובל שרלו, התייחס אמש לקוד האתי באקדמיה שחובר על ידי פרופסור אסא כשר לבקשתו של שר החינוך נפתלי בנט, ואמר כי מדובר בקוד מסוכן

הרב שרלו נגד הקוד האתי: רבנים לא מנצלים את כוחם?

ראש ישיבת 'אורות שאול' ברעננה, ומנהל תחום אתיקה ודתות במרכז לאתיקה בירושלים, הרב יובל שרלו, התייחס אמש (שני) לקוד האתי באקדמיה שחובר על ידי פרופסור אסא כשר לבקשתו של שר החינוך נפתלי בנט, ואמר כי מדובר בקוד מסוכן.

במהלך כנס שעסק בקוד האתי שחיבר פרופ' כשר, אמר הרב שרלו כי "הקוד האתי הנוכחי הוא אינו נכון ומסוכן מאוד, אני מציע לדחות מכל וכל בשל הדרך שבה הקוד נעשה וגם בגלל תוכנו".

את ביסוס דבריו בנושא שלילת הקוד האתי, ערך הרב שרלו באמצעות אנלוגיה בין מרצים באקדמיה לבין רבנים בישיבות על כוחם להשפיע על תלמידים, כשהוא מוסיף ושואל, האם אנחנו (הרבנים; ג"ע) הצלחנו בעולם הרבני לא לנצל את הכוח שיש בידינו, כמו מרצים?".

בהמשך לדבריו בכנס התייחס לחשיבותו של קוד אתי בכל מוסד וזאת בתנאי שכתיבתו תתבצע על ידי "מישהו מבפנים" ורק הוא יכול ליצור קוד אתי: "קוד אתי לא יכול להיות "מונחת" מלמעלה. הקוד יוצר בעיתיות מכיוון אחר ומביא לטשטוש בין פוליטיקה לנושאים פוליטיים". את הרצאתו חתם בדברים "המבחן הגדול הוא למנוע את סכנות השימוש בכוח לרעה אצל מרצים ורבנים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
מה הקשר?
| 04-07-2017 10:53
תלמידים שבאים לישיבה לא באים כדי ללמוד מקצוע אלא כדי ללמוד את הדרך של הישיבה ולכן נכון ללמד אותם את זה. לעומת זאת מי שבא ללמוד באוניברסיטה בא כדי ללמוד מקצוע ולא את הדעות הפוליטיות של המרצה ואם המרצה מנצל את הזכות והבמה שנתנו לו בשביל שילמד מקצוע לדברים אחרים אז זה לא אתי והמדינה חייבת לחסום את זה. וברור שהדבר הזה צריך לבוא מלמעלה כי אין סיכוי שזה יבוא מהמוסד עצמו. הם נהנים מהפריבילגיה הזאת ומנצלים אותה.
2
וכי ישיבה היא אוניברסיטה?
נועם | 04-07-2017 11:04
ישיבה אמורה לחנך! גם לדעות פוליטיות במקרה הצורך!
3
אתה באמת לא מבין את ההבדל שבין ישיבות לאקדמיה?
אבנר | 04-07-2017 12:45
בישיבות באים לעסוק בערכים - בבירור רצון ה'. לכן ברור שרב עוסק בעמדותיו הערכיות שהן בדרך כלל חלק בלתי נפרד מעולם עבודת ה' שלו. באקדמיה באים ללמוד מקצוע, בלי קשר לדעותיו האישיות של המרצה
4
לפעמים כבר נמאס
אסף מסיקה | 04-07-2017 13:50
בסד ישיבה היא מוסד חינוכי!! עם אג'נדה ברורה שלא מאיימת בשום דבר על התלמיד למעט אם הוא רוצה ללמוד באותה ישיבה! הם לא מקבלים מימון ומשכורת מהמדינה אבל בעיקר זה תפקידם ועל זה משלמים ובאים לשם. פה מדובר בסטודנטים שלא מעוניינים לשמוע רק מתוך איום לתואר הנכסף שלהם בצורה כוחנית. לפעמים הצדקנות הזו עוברת כל גבול והשוואה מקוממת, טוב יעשה הרב יובל אם יחזור בו מאמירה והשוואה אומללה זו ויפה שעה אחת קודם
5
לרבנים באים להתחנך ולא לקבל ידע, מה הדמיון??
לא מבין | 04-07-2017 14:19
6
מוטב היה אם היית שומע
| 04-07-2017 16:57
לדברי חברך, שאמנם אני ממש ממש לא מסכים עם דבריו בדרך כלל,אבל פה הוא אמר דבר נכון. הכוונה היא לרב אמנון בזק.
7
יובל שרלו שוב מוכיח שהוא לייט
| 04-07-2017 17:37
שוב נותנים פה במה לרבני הלייט הרפורמיים
8
הרב שרלו מאכזב מאד לאחרונה
הילה הכהן | 05-07-2017 0:42
הרב שרלו, מי שהולך ללמוד באוניברסיטה, לא רוצה לדעת את דעתו הפוליטית של מרצה כזה או אחר. אתה מבין כעת את הסתירה הפנימית בדבריך? אכזבת מאד.