אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הישיבה תובעת את זייפן הכשרות ב-4 מיליון שקל

ישיבת מקור חיים תובעת את חברת 'פיין פק' מאזור התעשיה עטרות ואת בעליה חרב אבו מאדי בסך של 4 מיליון שקלים לאחר שזייפו אישור כשרות של הרבנות והבד"צ בסוכר שמכרו

הישיבה תובעת את זייפן הכשרות ב-4 מיליון שקל
  חבילת הסוכר המזויפת ליד סוכר של חברת סוגת

הישיבה התיכונית "מקור חיים" בכפר עציון והעומד בראשה, הרב דוד רבינוביץ', הגישו לאחרונה לבית המשפט המחוזי בירושלים, תובענה ייצוגית ובקשה לאישורה, העוסקת בהונאת כשרות שמצאו על גבי אריזות סוכר שסופקו לישיבה.

מכתב התביעה אותו הגיש בא כוחה של הישיבה, עורך דין נועם צוקר, עולה כי הישיבה רכשה סוכר בשם "פרימו" המיוצר ונארז על ידי חברת "פיין פק" מאזור התעשיה עטרות ובעל החברה חרב אבו מאדי. על גבי אריזת הסוכר נרשם "באישור הרבנות הראשית לישראל" (ללא שכתוב כי המוצר כשר) וזאת למרות ההרבנות הסירה את הכשרות מהמפעל של החברה כבר לפני חמש שנים. בנוסף הוטבעה על האריזה חותמת של בד"צ "שארית ישראל" אך בהשמטת המילים "בהשגחת". בירור עם הבד"צ העלה כי מעולם לא הוענק אישור כשרות וכי מדובר באישור מזוייף.

עוד צויין בתביעה כי אריזת הסוכר דומה להפליא (בצבע ובסגנון הכיתוב) לאריזת הסוכר המוכרת של חברת סוגת, מה שגורם לרבים להתבלבל ולהניח כי מדובר באותו מוצר.

פנייה אל הרבנות הביאה את מחלקת ההונאה בכשרות להטיל קנס מנהלי על החברה, ואילו בד"צ שארית ישראל הודה כי אין לו אפשרות לאכוף זיופים כשרות שנעשה בשמו.

התובעים עצמם ניזוקו לפי כתב התביעה בסכומים של 350 שקלים עד 500 שקלים כל אחד, לאחר שקנו כמות גדולה של אריזות הסוכר, אך כתב התביעה מבקש לראות בתביעה ייצוגית ולפצות את כל לקוחות החברה בסכום מוערך של 4,000,000 מיליון שקלים.

תביעה סוכר

מתוך כתב התביעה

במסגרת התביעה מבקשת הישיבה והעומד בראשה כי חברת "פיין פק" תפסיק לאלתר לשווק את האריזת הסוכר כשעליה ה"הכשרים" שלא ניתנו מעולם וכן לפצות את הצרכנים.

סימון חותמת הבדץ

חבילת הסוכר עם זיוף הכשרות

בשיחה עם בעלי חברת 'פיין פק' הוא דוחה את הטענות: "קיבלנו את כתב התביעה, והעברנו אותו ליעוץ המשפטי של החברה"

לגבי הטענות אומר לנו אבו מאדי: "יש לנו אישור של הרבנות ואישור של שארית ישראל. הכל בסדר. אין לנו בעיה עם הכשרות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
תקנו מערבים בין הלוויות התלמידים שלכם
משה | 02-05-2016 5:08
אכן, אחלה סובלנות של תלמידי עמיטל וליכטנשטיין. כבר לא מדובר על האוכל הלא כשר בישיבה. מדובר על דם הנרצחים שאתם מממנים את רוצחיהם.