בבית היהודי דנו בצמצום סמכויותיו של יו"ר המפלגה

בערב יום השואה התכנסו כ - 40 פעילים וראשי סניפים ודנו באפשרויות לצמצום סמכויותיו של יו"ר מפלגת 'הבית היהודי'. "צריך להחזיר את החוקה הישנה"

בבית היהודי דנו בצמצום סמכויותיו של יו"ר המפלגה
  פלאש90

אחרי תוצאות הבחירות מהן עלה כי מפלגת 'הבית היהודי', נחלשה בארבעה מנדטים, וכעת יש מי שבכוונתו לפעול לצמצום סמכויותיו של יו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט.

הכתב הפוליטי של גל"צ, עידו בנבג'י, חושף הבוקר (ראשון) כי בערב יום השואה התכנסו ברמת גן כ – 40 ראשי סניפים ופעילים מרכזיים של המפלגה ודנו באפשרויות לצמצום סמכויותיו של בנט במפלגה.

על פי הדיווח, המטרה הראשונית של הכינוס הייתה טקס ותפילה ליום השואה, אך עד מהרה הפך הערב לדיון פוליטי בנושא.

אחד הנושאים בהם דנו באותו ערב היה חוסר הגעתה של המפלגה לשטח ולפעילים וניהול קמפיין הבחירות בעיקר ברשתות החברתיות ודרך סרטונים. "יותר מדי כסף הלך בבחירות על הפייסבוק, במקום ללכת לשטח. צריך דמוקרטיה במפלגה", אמר פעיל מרכזי מבני ברק באותו הכנס.

אחד מראשי הסניפים התלונן על כך שהתלונות מהשטח אינן מגיעות לבנט ונבלמות בסביבתו: "אני לא בא בטענות לנפתלי, הוא בסדר, אבל האנשים סביבו בולמים את התלונות שלנו ומוליכים אותו שולל". בנוגע לחוקה אמר ראש הסניף כי "צריך להחזיר את הגלגל אחורה, להחזיר את החוקה הישנה".

למרות רצונם להכניס שינויים בחוקה, הפעילים וראשי הסניפים יודעים שזה לא יהיה קל ואף בלתי אפשרי:"תהיו מציאותיים, אין מספיק תומכים במרכז המפלגה כדי לשנות את החוקה", אמר שם ג'רמי סולטן ממבשרת.

בנבג'י מוסיף וחושף כי שני פעילי מפד"ל מרכזיים, הרב יחיאל וסרמן מגבעתיים ונחמיה רפל מהקיבוץ הדתי, הציעו להיכנס למשא ומתן עם בנט, אך ראש הסניף מבני ברק התערב ואמר: "צריך להחתים מספיק פעילים כדי לכנס את מרכז המפלגה אם העסק מול בנט לא ילך".

מהבית היהודי לגל"צ בתגובה כי "הבית היהודי היא בין המפלגות הדמוקרטיות היחידות שנותרו בישראל, וטוב שכך".

סגן שר הדתות, אלי בן דהן, הגיב גם הוא לדברים, ואמר בראיון לתוכנית "בוקר טוב ישראל" עם אסף ליברמן כי "המפלגה חטפה מכה, אי אפשר להתעלם מכך. נפתלי בנט הודיע גם לראשי הסניפים שמיד אחרי הקמת הממשלה אנחנו נקיים דיון שבו נבחן מדוע הייתה ירידה. המגמה כמובן היא ללמוד את הלקחים לעתיד".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות