אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"הרב אלישיב לא התיר לקבל מהקרן לידידות"

בעקבות דבריו של הרב בקשט מאודסה כי קיבל היתר מהרב אלישיב למימון פעילות מהקרן לידידות, חושפת מינה פנטון עדויות ומסמכים המראים כי הרב אלישיב פסק איסור מוחלט!

"הרב אלישיב לא התיר לקבל מהקרן לידידות"
  כיעור וחילול השם. הרב אלישיב זצ"ל (פלאש90)

מינה פנטון, לשעבר חברת מועצת העיר ירושלים מטעם המפד"ל וכיום אחת מהנלחמות נגד שימוש בכספי נוצרים במדינת ישראל, זועמת על מה שהיא מכנה "הוצאת שקרים" בנושא פסיקת ההלכה של הרב יוסף אלישיב זצ"ל בסוגית הקרן לידידות.

בשיחה עם סרוגים, היא אומרת: "נדהמתי לקרוא את דברי הרב שלמה באקשט רבה של אודסה הטוען 'כי הפוסק הרב יוסף שלום אלישיב התיר לו לקחת כסף מהקרן לידידות למען קהילתו'." אומרת פנטו בזעם.

"הרב אלישיב זצ"ל היה נחרץ בעמדתו וקבע כי זה חילול השם. כשהייתי חברת מועצת העיר ירושלים בשנת 2001, נדרשתי ציבורית לסוגיה של קבלת כספים ותרומות מגורמים נוצריים, פניתי לרבנים דתיים לאומיים וחרדים לברור הלכתי בנושא"

"היות ולא יכלתי אישית להפגש עם הרב הסתייעתי ברבנים ואישי צבור שהיו בקשר אתו. אחד מהם היה הרב הדיין יצחק גולדשטיין, שבעקבות השיחה עם הרב אלישיב הוציא את המסמך הזה:

הרב יצחק גולדשטיין מפי הרב אלישיב איסור  תשסא

שנה לאחר מכן ביקשתי מסגן ראש העיר אורי לופוליאנסקי, גם כן לברר עם הרב אלישיב בגין כספים מהקרן לידידות. התשובה שקבל הייתה "זה איסור מוחלט, חילול השם נורא" הרב שמחה הכהן קוק דן עם הרב אלישיב בהמשך השנים ועמדתו היתה עוד יותר נחרצת, משום התעצמות הפעילות של הארגונים הנוצריים בארץ במתן הטבות, תרומות וכספים, המשמעות והסכנות."

פנטון מוסיפה כי לאחר מכן, כשהמצב החמיר ועמותות חרדיות התעלמו מדעת הרב אלישיב ולקחו כספים מהקרן לידידות, ומארגוני נוצרים אחרים צרף הרב אלישיב את חתימתו על פסיקת האיסור של הבד"צ משנת 2002. "איך יכול מישהו להעיז ולפגוע ברב הצדיק, גדול הדור ולומר שהרב התיר ?! זהו חילול השם כפול!"

גם הרב יצחק גרוסמן ממגדל העמק, שהודיע כי יפסיק לקחת כספים מהארגונים האלה, לא עמד בדיבורו, ובאחת הפעמים כשנפגש עם מנכ"ל 'לב לאחים' סרב ר' זאב שטיגליץ ללחוץ את ידו בשל כך. "הדברים ברורים לחלוטין וחלילה מלהטעות את הציבור" מסכמת פנטון.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו