אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

איתן עוזרי: ועדת השוויון בנטל רוצה לפגוע בישיבות ההסדר

ועדת השרים לשוויון בנטל דורשת להאריך את השירות הפעיל ב'הסדר' לשנתיים ולהשוותו למסלול המיועד לחרדים, אך מנכ"ל האיגוד, איתן עוזרי אומר לסרוגים כי מדובר בפגיעה חמורה: "המנדט שלהם הוא לדאוג לגיוסם של החרדים ולא לפגוע במסלולים הקיימים".

איתן עוזרי: ועדת השוויון בנטל רוצה לפגוע בישיבות ההסדר
  למצולמים אין קשר לכתבה. ישיבת הסדר (פלאש90)

ועדת השרים לשווין בנטל בראשות שר המדע יעקב פרי, מציעה להאריך את תקופת השירות הפעיל של מסלול ההסדר לשנתיים.

הועדה המתכנסת בימים אלו דנה בעיקר בגיוס החרדים לצבא, למסלול של שנתיים, אך קולות בועדה אומרים כי יש להשוות את פרק הזמן הצבאי בו משרתים חיילי ההסדר לזה של החרדים. את הקולות האלה משמיעים בעיקר אנשי 'התנועה' אלעזר שטרן ועמיר פרץ.

על פי התוכנית של הועדה יקוצר השירות הצבאי לכלל החיילים ל-32 חודשים, החרדים יגויסו למסלול בן 24 חודשים, והחלק הצבאי של מסלול ההסדר יוארך מ-16 חודשים לשנתיים ויושווה לזה של החרדים.

בשיחה עם מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, איתן עוזרי הוא אומר כי צעד כזה של הארכת החלק הפעיל במסלול ההסדר, "אינו מקובל עלינו. מדובר בפגיעה חמורה בישיבות ההסדר".

על פי עוזרי, "המנדט של הועדה הוא לדאוג לגיוסם של החרדים ולא לפגוע במסלולים הקיימים אליו בין כה מתגייסים. בפרט שחיילי ישיבות ההסדר תורמים את חלקם בצורה מלאה ומעוררת הערכה".

עוזרי חושש כי הארכת משך השירות הפעיל, דווקא תוריד את היקפי הגיוס של הציבור הציוני דתי "חלק גדול מהתלמידים יעדיפו ללמוד בישיבות גבוהות ואז גיוסם יהיה לא בטוח בכלל" הוא מזהיר.

ולמה שלא נלך על מסלול כזה של שנתיים ישיבה ושנתיים צבא?

המטרה שלנו בישיבות ההסדר, היא שאנשים ילמדו תורה. אנשים באים למסלול של חמש שנים, כשהמטרה והמשימה שלהם היא ללמוד תורה ולשרת בצה"ל. תלמידי ישיבות ההסדר מראים כי ניתן לשלב בהצלחה את הלימוד בישיבה עם השירות בצבא ואפילו לעשות זאת בהצטיינות כמו שאנחנו רואים.

כיצד אתה מעריך את הסיכויים של מהלך כזה להארכת השירות הפעיל?

בשלב זה מדובר בדרישה של הצבא. אני מאמין כי יש מספיק מנהיגי ציבור שמבינים את חשיבותו של מסלול ההסדר וידאגו לא לפגוע בו.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
נו באמת..
דוד | 07-05-2013 12:18
אחרי הזובור על החרדים אין להתפלא... אם היינו מדברים אחרת, מתוך הערכה ללימוד תורה וכו' היה אחרת.. זה שילכו לישיבות גבוהות לא נראה לי.. הרי גם שם יהיו מכסות.... בקיצור, כולנו נצטרך לוותר על הפריבילגיות..
2
ותודה לבנט הדתילוני
יוגי | 07-05-2013 12:31
3
שוויון בנטל זה לא רק למגזר אחד חברים! שויון לכל המגזרים
אודי | 07-05-2013 12:44
חרדים חילונים דתלי"ם וערבים.... נקודה!!!!!
4
מה חשבתם שלא ניפגע מלפיד אוייב המתנחלים
| 07-05-2013 13:09
לפיד עובד גם עלינו
5
יאללה כולם לצבא
הבית היהודי? | 07-05-2013 14:56
6
אתם רוצים שחרדים ישרתו יותר מדתיים לאומיים? הצחקתם אותי
גיא | 07-05-2013 16:40
הטיעונים של מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר לא עניניים. למעשה הוא אומר "זה נכון לוותר על הפריווילגיות הלא צודקות של החרדים, אבל הפריווילגיות הלא צודקות של המגזר שלי צריכות להישאר". שיוויון בנטל הוא לכולם! (חוץ מזה שלא יהיה הגיוני שבסופו של דבר חרדים לא ציונים ידרשו לשרת יותר מאשר דתיים לאומיים).
7
שיוויון ל כ ו ל ם!!! יא חביבי חפרתם לנו בור אתם תפלו בו
זלמן | 07-05-2013 17:13
ושוב תודה לרבנים הדת"ל שציוו את אנשיהם להצביע עבור בנט ושקד החילונים צדק מר"ן
8
האמת היא שזה צודק אי אפשר לתבוע מהחרדים שויון ולסובב את
ניקולאי הראשון | 07-05-2013 17:33
הראש אחורה בינינו גם לפיד יאהב אותנו יותר גם נראה נחמד וגם זה יגרום ליתר אהדה למגזר שלנו
9
עַל דַּאֲטֵפְתְּ אַטְפוּךְ
יאיר | 07-05-2013 22:11
אף הוא ראה גולגולת אחת שצפה על פני המים. אמר לה: עַל דַּאֲטֵפְתְּ אַטְפוּךְ, וְסוֹף מְטִיפַיִךְ יְטוּפוּן.(מסכת אבות) דבריו של הלל מתפרשים כך: על דאטפת אטפוך = אתה, שהיית רשע, והיית הורג אנשים ומציפם בנהר – נידונת להיות גם כן קורבן של מעשים דומים, שכן "במידה שאדם מודד בה מודדים לו", והעולם מתנהל "מידה כנגד מידה"
10
מצוין
ללמוד שלוש שנים לפני | 08-05-2013 0:10
זה לא רעיון רע בכלל, רק שילמדו שלוש שנים לפני הגיוס (ברצינות ואחריות) ואז יעשו שנתיים שירות טוב ואיכותי צבאית ורוחנית ומי שרציני ימשיך ללמוד אח"כ עוד
11
מדינת צבא.
יוני | 08-05-2013 10:11
מדינת ישראל הולכת ומדרדרת לכיוונים מיליטרסטיים. מדינה נאו פאשיסטית ונאו בולשביקית שעניינה הלאמה ושליטה מרבית באזרחיה. אין צורך בכל החיילים הקיימים, ובטח שאין צורך להוסיף עוד. מטרתם היא שליטה אלימה בחיינו.
12
מכירים סיפור "תוציא לי עין אחד שיצא לשכן שני עינים"
דוד | 08-05-2013 12:52
מה חשבתם, להלחם נגד הקב"ה, תורה ניתנה ללמוד בו, כל הפוגע בת"ח פגע בתורת ישראל בחרתם חיברתם עם שונאי ישראל תאכלו אותה תזרקו את בנט לפני שיהיו עוד אסונות סיפור: מלך רצה לתת מתנה לאחד ששנא את ששכנו בתנאי לשכן השנוא יתן כפול, הוא חשב ובסוף ביקש ממלך להוציא לו עין אחד בכדי שלשכן יצאו שניים" תנחשו למי יצא שני עינים, מבטיח לא יגסיו חרדי אחד ובנטציקים ילכו לשנתיים
13
שיוויון בנטל
אלי | 08-05-2013 15:06
זה אומר שיויון ל כ ו ל ם אז אין סיבה שההסדרניקים ישרתו פחות מהחרדים