אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: הרב אליהו זייני מביע תמיכה בבית היהודי

בכנס בחיפה הביע ראש ישיבת ההסדר בעיר הרב אליהו זייני תמיכה בבית היהודי שתשמור על ארץ ישראל וקדושתה ועל הזהות היהודית של המדינה. "מאחלים לבית היהודי שימשיכו להוביל את הדרך הזו ואנו נעמוד מאחוריו..."

צפו: הרב אליהו זייני מביע תמיכה בבית היהודי
  הרב אליהו זייני תומך בבית היהודי (באדיבות המצלם)

חוץ ממהומה וקטטה בין פעילי הבית היהודי לבין מפגינים שביקשו לפוצץ את האירוע, התנהל גם כנס בחירות בו הביע ראש ישיבת ההסדר בחיפה, הרב ד"ר אליהו זייני תמיכה במפלגה. בכס השתתפו השר נפתלי בנט, סגני השרים אבי וורצמן והרב אלי בן דהן, וחברי הכנסת איילת שקד, אורית סטרוק ומוטי יוגב, וחברי הבית היהודי בחיפה, חבר מועצת העיר שי בלומנטל ויו"ר סניף המקומי אבי קפלן.

בימים שלפני הכנס, קרא הרב זייני לכל אנשי קהילתו לבוא ולהשתתף בכנס הבחירות כדי להראות את כוחה של הציונות הדתית בחיפה, וניתן להעריך כי כ-40% מבין המשתתפים בכנס הבחירת היו מקהילת 'אור וישועה' בראשותו. בתחילת דבריו ציין כי בנט הוא יליד חיפה והיה מדריך של בתו בבני עקיבא סניף כרמל, בימים שהשניים גרו בשכונת אחוזה ("אני רק מקווה שלא בגללה עזבת את העיר", התבדח הרב)

צפו במהומה האלימה שכמעט ופוצצה את הכנס

"זו פעם ראשונה בחיים שלי שאני משתתף בכנס פוליטי", אמר הרב זייני ששימש במשך כ-40 שנה רב הטכניון, "אני בא לתמוך ברעיונות שחרוטים על דגלה של הבית היהודי", לדבריו ישנן שתי נקודות עיקריות אותן צריך לחזק: השמירה על ארץ ישראל וחיזוק הזהות היהודית ועולם התורה. "הבית היהודי רוצה לחזק כל מה שחיובי בעם ישראל ומוכן לשתף כל יהודי בזה.  לדאוג לארץ ישראל", אמר הרב, והוסיף "הקמת מדינת ישראל היא מהפכה עולמית כפי שלא הייתה. אבל המדינה עשתה שגיאה. לפני הקמת המדינה המנהיגות הפוליטית והרוחנית היו בידי הרבנים.  לאחר קום המדינה הפוליטיקאים לקחו איתם גם את המנהיגות הרוחנית וזו שגיאה."

הרב אליהו זייני מביע תמיכה בבית היהודי

"הבית היהודי לקחה על עצמה לטפל בזהות היהודית. אנחנו סומכים על הבית היהודי שיתן לגורמים המוסמכים לטפל בזהות היהודית", והוסיף כי יש לחזק גם את הקודש של המדינה "שבנו הביתה לארץ ישראל כי רק כאן נוכל לחיות את חיינו… הקודש מנחה את העולם הזה, בזכות הקודש העולם שרד ובזכותו הוא גם ינצח… בזכות האמונה העמוקה נזכה לעמוד מול כל האיומים מסביב…"

את דבריו חתם במילים "מאחלים לבית היהודי שימשיכו להוביל את הדרך הזו ואנו נעמוד מאחוריו…". תמיכתו של הרב זייני, מבכירי רבני 'דרך אמונה' המזוהה עם 'יחד', היא בהחלט הישג לבית היהודי.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
הבית היהודי: דרוש רב שלא מחובר בצינורות תקציביים למלגה
לפנות בהקדם | 19-02-2015 12:56
ובהרחבה - דרוש לנו רב שלא מחובר אלינו בצינורות תקציביים ובכל זאת תומך בנו ע"מ שהתמיכה תיראה אוטנטית. עד כה השגנו רק רבנים שעומדים בראשי מוסדות והם תלויים בנו במדה זו אחרת. דרוש לנו רב, עדיף עם זקן, עדיף בעל שיעור קומה תורני, שאינו עומד בראש מוסד כלשהו. נא לפנות בהקדם.
2
תגובה ל-2
מחאה על כבוד ת"ח | 19-02-2015 13:18
תתבייש לך להכפיש ככה את הרבנים. אני מבין שאתה נגד הבית היהודי, אבל למה להאשים כל רב שתומך בהם בכך שהוא מקבל מהם כסף? כנראה כל האנשים שאתה מכיר מה שמעניין אותם בחיים זה רק כסף, אז קשה לך לשמוע דעה שונה משלך בלי קשר לכסף. האם כשהרב מזוז פסק שמותר לתרום ל'יחד' ממעשר כספים גם התבטאת כך? תאמין לי שגם אם 'יחד' יקבלו הרבה מנדטים הם יעבירו כסף לישיבות, כך שהתמיכה של הרבנים לא באה בגלל כסף.
3
בושה לאנשי אחוזה
| 19-02-2015 13:20
כולם עומדים לרב, לא יכולים לעמוד? הם את שלהם יקבלו....
4
למספר 1 די עם השיטה הנלוזה
mx9 | 19-02-2015 13:27
בדרך הזו אפשר לספול גם את דעת רבני יחד. דוגמאות - הרב נחום נריה נוגע בדבר כי אחינו מתמודד ברשימת יחד, הרב אריאל בראלי פסול כי אחיו, שהוא האחיין הנ"ל מתמודד. הרבנית אליהו פסולה קודם כל כי היא אישה ואחר כך כי בנה התמודד על רבנות ירושלים ולא נתמך (בצדק לדעתי) ע"י הבית היהודי כדי לא להכשיל את מועמדות הרב שטרן, כמו שהיה בעבר עם הרב אליהו ומועמדות הרב יעקב אריאל. מזו הסיבה פסול גם הרב אליהו להעיד על יחד וכו' וכו'. שיטת סתימת הפיות וחיפוש נגיעות היא שיטה גרועה מאד. אני סומך על כל הרבנים משני הצדדים שהם שוקלים את הדבר בכובד ראש ועד כמה שניתן בחוסר פניות ולא מביעים את דעתם מחמת נגיעה אישית. חוץ מזה, אני שמח שתומך יחד כמוך מודה שהבית היהודי דואג להקצאת כספים ממשלתים לישיבות. (סוד קטן - הבית היהודי לא יכול לעזור למוסד ספציפי, יש קריטריונים של המדינה, ואלו יחולו גם על מוסדות שראשיהם תמכו ביחד)
5
וואלה לא מבין כיפה סרוגה אמיתית שלא תומכת בבית היהודי
אבי | 19-02-2015 13:49
אין זאת אלא שהפחד לקחת את המושכות נפל על החברה כבוד לרב זיני שאף פעם לא פוחד וכשאני אומר כיפה סרוגה אמיתית אני מתכוון לאלה שלא פוחדים מחרדים ואלה שלא פוחדים מחילוניים ודי לחכימא..
6
מחמם את הלב
איציק | 19-02-2015 15:57
דבריו של הרב זיני מחממים את הלב. ירבו רבנים כמוהו. בית יהודי חזק יביא מנדטים רבים והשפעה בממשלה הרבה. זה הזמן להירתם ולהצביע לבית היהוגדי.
7
מכתב גלוי
יוסף בן שושן | 20-02-2015 9:22
לכבוד הרב אורי שרקי שליט"א שלום אני גם הייתי תומך נלהב של הרעיון של הגדלת המפלגה כדי שתהיה רלוונטית וברת השפעה מכרעת על המדינה (אפילו אם קצת על חשבון האיכות) ובאמת בחרתי עבורה בפעם הקודמת. אך עם הזמן, השתכנעתי שיש כאן מהלך של דבקות באתוס אירופאי ונטישה של חזון גאולת ישראל. ולענ"ד זה מבוסס על מחשבה מוטעית שמדינת ישראל היא בסך הכל רק ארגון טוב לניהול חייהם התקינים של היהודים, ובתוך כך יש גם לדאוג לייעול שירותי הדת עבור האזרחים הדתיים, ולהקטנת רמת הפגיעה שלהם באזרחים החילוניים כדי להגיע לאיזון סביר בין שתי אוכלוסיות אלו. אך אנו מאמינים, שמדינת ישראל היא כיסא ה' בעולם בפוטנציה ושעלינו לפעול כדי שבפועל המדינה תהיה פלטפורמה ריאל-פוליטת של הפצת שם ה' בעולם, ושהכנסת תהיה השופר לדבר ה' בעולם ושהחברה ישראלית תספר את תהילת ה' בעצם הווייתה. וניצני מימוש אותו האידיאל, הוא למשל בחיזוק מעמדה של הרבנות הראשית, בהיותה אורגן אינטגראלי של מדינת ישראל. (גם אם המאיישים את התפקידים בה, הנם לרוב רחוקים מלהבין זאת). תנועת המזרחי הוקמה על ידי גדולי ישראל על מנת להבליט את נשמת הציונות בחיי המדינה. ולצערי הרב, התרשמתי במהלך השנתיים האלו, שזו לא בדיוק שאיפת חייו של מר בנט המאייש את תפקיד יו"ר המפלגה האמורה לבטא פוליטית את תנועת המזרחי. כמו כן, השותפות שלו עם כוחות משחיתים לנגח את הציבור החרדי, לא ממש גרמו לי עונג. וזאת הסיבה שפניתי למפלגתו של מר אלי ישי, שהינו אדם צנוע, הנטוע ביראת שמיים טהורה, וגדוש באהבת עם ישראל וארץ ישראל. באופן מטפורי, הייתי אומר שנשמת המזרחי עוברת גלגול ומתלבשת במפלגת "יחד". נדמה לי כי המהלך ההיסטורי הזה של חיבור צבורים שונים ומנוגדים עד כה, עשוי להוליד ברכה גדולה בישראל. וזאת הסיבה שהרהבתי עוז בנפשי להיות מועמד בה למרות שאנני ראוי לכך. ובסגנון מו"ר הרב מאיר מזוז שליט"א (המרבה להשתמש בגימטריות), הנני המועמד ה-13 ברשימת "יחד" כגימטריה אחד ו אהבה.... בידידות קודש יוסף בן שושן
8
תגובת הרב באתר הישיבה
עמנואל | 20-02-2015 10:55
http://www.orvishua.net/torah/question-2703-%D7%94%D7%A9%D7%AA%D7%AA%D7%A4%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%91%D7%A2%D7%A6%D7%A8%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%A4%D7%9C%D7%92%D7%AA-%D7%94%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99-%D7%9C%D7%A7%D7%A8%D7%90%D7%AA-%D7%91%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%AA%D7%A9%D7%A2-%D7%94.htm
9
מה הפלא? "לרבות ת"ח" שגם הם חייבים ביראת ה'!
עמוס | 20-02-2015 11:26