אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב לאו בכנס רבני צהר: "שתפו פעולה עם הרבנות הראשית"

הרב הראשי לישראל השתתף בכנס הרבנים ואמר: "על כל הרבנים להתעלות, להידבר ולמנוע מחלוקת - המכנה המשותף גדול על המפריד"

הרב לאו בכנס רבני צהר: "שתפו פעולה עם הרבנות הראשית"
  הרב דוד לאו עם הרב סתיו, אתמול

בדברים שנשא הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו בכינוס של רבני 'צהר' אמש, אמר בדבריו כי בא לדבר בפניהם מתוך מטרה לקדש שם שמים, לגרום לקירוב לבבות ולאחדות בין כל הרבנים בישראל ולגרום לדיאלוג, על מנת לסייע באיחוי הקרע הפנימי בעם. "אם הציבור יראה שהרבנים מאוחדים ולכל הפחות אינם מוסיפים מחלוקת וקיטוב, עשינו צעד חשוב בדרך לאחדותו של העם".

הרב לאו ציין בפני רבני 'צהר' כי מספר שעות קודם לכן, הסתיים דיון במועצת הרבנות הראשית לישראל ובה התקבלו החלטות חשובות ובהם היוזמה לפתוח את נושא עריכת החופות בישראל בפניהם של מאות רבנים נוספים המוגדרים כרבני קהילות, "אנו עושים מה שניתן להקל את הביורוקרטיה ולשנות קריטריונים ולהנגיש אותם לציבור במסגרת ההלכה, כבר מעתה מאות רבנים חדשים יצטרפו למערך עורכי החופות בישראל וזו בשורה של ממש לזוגות הצעירים", הרב לאו הסביר את עמדתו בנושא הסכם קדם הנישואין, ואמר כי במידה והדבר יסייע לאישה אחת בישראל – הוא יתמוך בכך, אך הנוסח צריך להיות מקובל על הרבנות הראשית, ועל דייני ישראל, "אין שום היגיון להחתים זוגות על הסכם שלבסוף לא יהיה מקובל על האמונים על הנושא ולא יהיה בכך כל תועלת".

הרב הראשי הסביר גם את הנושא של רישום הנישואין לגבי אנשים חירשים ואמר כי בעת הזאת כאשר הטכנולוגיה התקדמה, והמצב איננו דומה לעבר בו הוגדרו כל החירשים בהגדרה כוללנית אחת, הרי שבקריטריונים החדשים שהרבנות תקבע בקרוב בנושא רישום נישואין, ייכנסו תיקונים חיוביים לגבי החירשים אשר היום משולבים יותר ויותר בציבור למרות הבעיה הרפואית ממנה סובלים. "תפקידנו ברבנות הוא לעבוד, לקדם, ליצור ולעשות מה שניתן למען העם במסגרת ההלכה".

oqjib9ku__w470h274q85

הרב לאו. "למנוע מחלוקת" (צילום: פלאש 90)

בתום דבריו, אמר הרב הראשי הרב לאו לרבני 'צהר' כי הוא קורא להם לשתף פעולה עם הרבנות הראשית, להידבר, לפעול במשותף, גם אם לעתים לא מסכימים על הדרך, וזאת כדי לקרב יהודים ולפעול להאהיב יחד את היהדות על העם ולא לגרום למחלוקת בין רבנים ולחילול שם שמים, "המכנה המשותף שלנו גבוה על המפריד, הרצון של כולנו הוא לעשות קידוש שם שמים, לחזק את היהדות ואת המדינה היהודית, גם אם יש ויכוחים על הדרך או איך לממש זאת, צריך לדעת לפעול בדרך הנכונה. לעתים לוקחים חצי משפט שלי, או חצי משפט שלכם ומעצימים אותן למחלוקת בין רבנים. אנחנו צריכים להתעלות על כך, כי אכפת לנו מתושבי המדינה, מיהודי העולם ובעיקר מכבוד שמים, וגם אם יש דברים שאיננו רואים אותם עין בעין, יש לעשות זאת בדרך מכובדת וראויה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
לא ידעתי שהמכנה המשותף הוא שפוט הליטאים הרב דוד לאו
הוא לא משלנו | 04-03-2014 16:28