אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צו 8: להילחם בכפייה האנטי דתית בצה"ל

קבוצת שוליים קיצונית, נחלה בשבועות האחרונים את אחד מהישגיה הגדולים, בדמות איום ממשי על המשך היתכנות נוכחות חיילים חובשי כיפות בסדרי גודל משמעותיים בכל שדרות הצבא, וזאת, באמצעות ניסיון לשנות את הרכבי הגדודים בצה"ל ואת פקודות המטכ"ל בנושא 'השילוב הראוי' ולהפכה לפקודת 'השירות המשותף', תוך כפייה אנטי-דתית חמורה וניסיון בזוי לכפות על הרבנות הצבאית את השקפת עולמה של אותה קבוצת שוליים

צו 8: להילחם בכפייה האנטי דתית בצה"ל

הרב והאלוף

ביום שישי הקרוב, תמלאנה עשרים ושתיים שנה לפטירתו של מייסדה ומעצב דמותה של הרבנות הצבאית הראשית, מו"ר הגאון הרב שלמה גורן זצ"ל. הרב גורן, שהיה מאדריכלי צה"ל, מסר נפשו על היותו של צה"ל 'צבא יהודי', היונק את ערכיו ורוח לחימתו מרוח האומה עתיק הימים. הרב גורן, לא חפץ ביצירת 'גטו דתי' אוטונומי. בהתאם להשקפת עולמו הציונית-דתית-ממלכתית, תבע שהצבא בכללותו ייבנה כצבאה של מדינת הלאום של העם היהודי שקם לתחיה בארצו. השקפתו הממלכתית של הרב גורן מצאה לה בן ברית בדמותו של דוד בן גוריון, והשניים עיצבו למעשה, 'צבאיות יהודית' לראשונה, מזה כאלפיים שנה.

הרב גורן אף הבהיר פעמים רבות למפקדי הצבא כי הוא קודם כל 'רב' ורק אח"כ 'אלוף' וביחד – 'רב-אלוף'. (זאת, לעומת הרמטכ"ל שהוא ראש המטה הכללי של צה"ל ודרגתו הצבאית הינה: 'רב-אלוף'). הרב גורן השמיע באוזני כל מי שאוזניים לו לשמוע, שחוק אזרחי או פקודה צבאית, העומד בניגוד להלכה – בטל ומבוטל (כשם שחוק והוראה המנוגד בעליל למצפון ולמוסר בטל ומבוטל גם הוא מאותה סיבה. האדם הוא יצור אוטונומי ומלבד בוראו אינו רשאי לכוף עצמו בפניה של אף מסגרת אנושית. זוהי אבן יסוד מרכזית בעולמו של כל אדם דתי. דבר האל קודם לדבר האדם ומתוך כך, נובע החיוב לציית לדבר האדם הנברא בצלם האל).

'הרוב והאילוף':

במהלך העשורים האחרונים, בעקבות תמורות נרחבות בהרכב הדמוגרפי של החברה הישראלית ובעקבותיה, בצה"ל. נחלה האליטה ה'מפאיניקית'-היוצאת, מפלה אחר מפלה בשדה הפוליטי והציבורי, ולאט, לאט החלה להפנים שרסן השלטון הבלעדי, נמצא ממנה והלאה לצמיתות. בצר לה, החלה באגרסיביות רבה, להעמיק את אחיזתה במעוזי שליטתה האחרונים בחברה – האקדמיה, התקשורת, והמשפט, ותוך אימוץ השקפת עולם ליברלית-אזרחית קיצונית (שנכפה עליה עצמה גם כן בידי מהרסיה ומחריביה), פתחה במרד גלוי נגד רצונו המובהק של הרוב היהודי-ציוני-מסורתי במדינת ישראל, החפץ בכך, שמדינת הלאום היחידה של העם היהודי, תישאר מדינה יהודית בעלת משטר דמוקרטי, ולא תיהפך ל'מדינת כל מיעוטיה'…

משום כך, רוב זה, חפץ שיהדותה של מדינת ישראל תורגש גם בפרהסיה הציבורית (כפי שבא הדבר לידי ביטוי ב'סטטוס קוו' בענייני דת ומדינה בראשית שנותיה) ורכיבי הזהות היהודית יהיו חלק מה-DNA הקולקטיבי שאותו המדינה מנחילה לצעיריה.

בחודשים האחרונים, ניכרת הסלמה מובהקת בהתקפותיה של קבוצת המיעוט הליברלית-קיצונית, (בגיבוי הבג"ץ – 'ירום הודו' וטחנות הצדק היחסי) את סמליה היהודיים-ציבוריים של מדינת ישראל – הרבנות הראשית לישראל, הרבנות הצבאית, המקומות הקדושים (רחבת הכותל המערבי), ערעור מבנה המשפחה המסורתי ורדיפת כל מי שלא מתיישר עם האדיקות הליברלית הפונדמנטליסטית.

בחוד החנית של ההתקפות הללו, מצוי חוסר קבלה מתמשך של 'האחר' – שאיננו 'קורבן'… 'המתנחלים', 'החרדים', ו'הציונים' (ובאי כוחם – רשויות המדינה – הצבא, המשטרה וכוחות הביטחון) מוצגים כ'חזקים' וכ'מדכאים' בעוד שפושעים, מחבלים ושאר אויבי ישראל, מוגדרים כ'חלשים' ו'נרדפים' שיש לעמוד לצדם. אוי לה לאותה בושה.

"צו 8" לאוהבי ציון וירושלים:

בשקט, בשקט, אותה קבוצת שוליים קיצונית, נחלה בשבועות האחרונים את אחד מהישגיה הגדולים, בדמות איום ממשי על המשך היתכנות נוכחות חיילים חובשי כיפות בסדרי גודל משמעותיים בכל שדרות הצבא, וזאת, באמצעות ניסיון לשנות את הרכבי הגדודים בצה"ל ואת פקודות המטכ"ל בנושא 'השילוב הראוי' ולהפכה לפקודת 'השירות המשותף', תוך כפייה אנטי-דתית חמורה וניסיון בזוי לכפות על הרבנות הצבאית את השקפת עולמה של אותה קבוצת שוליים.

הבה נקרא כולנו יחד לכל אוהבי ציון וירושלים: נעמוד כחומה בצורה ונגן על שלימותו ויהדותו של צה"ל. לא נסכים להדרת בחירי בניו של העם הזה מ'צבא העם'. על קברניטי צה"ל מוטלת החובה למצוא את המסגרות המתאימות עבור בנות המעוניינות לשרת שירות משמעותי בצבא, אך לא על חשבון אחדותו של צה"ל וחוסנו היהודי, המוסרי והמבצעי. אנו כאן כדי לשמור על כוח המגן העברי היחיד בעולם – צבא ההגנה לישראל. בשם ה' נעשה ונצליח.

==

הרב שי הירש הוא רב צבאי במיל' ומרבני "דרך אמונה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
להפסיק את החרטה...
שמואל | 22-11-2016 12:40
להפסיק את החרטה של השמאל לא להתגייס לצבא ושיגייסו את כל יפי הנפש וכל ההומוים והלסביות ןשישימו אותם באותו טנק דווקה יהיה להם נעים ושבוגרי ישיבות ההסדר ימשיכו ללמוד ולא תהיה כפיה דתית ודי להתרפסות לשמאל
2
מלאי מלחמות
נעם | 22-11-2016 13:34
די כבר לאנשים ששקועים במלחמה כל הזמן שישקיעו זמנם להרבות חיוב ואור
3
למה חיכיתם עד עכשיו???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
חרדלניק | 22-11-2016 14:03
החל מהגירוש ועד שירת נשים וגילוח זקנים. לא הייתה עמדה ברורה וחזקה. רבנים מסוימים המשיכו להופיע יחד עם רבני הלייט בארועים כאילו הם שווים בין שווים. עכשיו, כאשר חנוכה לפננו, הציבור נקרא לבחור - מי לה' אלי. או תורה או עבודה זרה.
4
כל עוד לא תבינו שמערכת המשפט הינה טינופת
חרדי, מהנדס | 22-11-2016 18:09
אתם חסרי סיכוי
5
שלישי פעמיים כי טוב.
אני | 22-11-2016 18:52
העולם ישיבות מאוד קיצוני . לא פחות מיזה של השמאל. שניכם בגטו. אדם מאמין שחי רגיל נידהם מהפער הענק בינו לבין עולם הישיבות. אתם כל כך בכיוון החרדי. נהרתם בהמוניכם לשם במחשבה שהם יותר טובים ממכם.איך זה שהחמרתם בשירת נשים. חבל המחיר ,שניכם החרדים ואתם משלמים בהיגררות אחרי אופנת תל אביב החומרנית. אתם לא מסוגלים לאתגר אותם. מיתגוננים. בחיים בית יהודי לא תוכל להחליף את הליכוד. בגלל הסקטוריאליות. דווקא אני מאוד לאומית. אין מיפלגה לאדם הלאומי. עוצמה היא חרדית נורא.רוצים הכי לאומי ועם זיקה למסורת. הגטו בעוכריכם. נורא עצוב לראות את בנט שחוגג ניצחון ההסדרה. היה צריך להיות להפך. ניצחון אמיתי. בפועל סליחה הוא כמו רבע עוף שזכה בהישג. נתניהו שונא לאומי. בורח מיזה כמו מאש וככה מיפלגתו העלובה. חוץ מרגב שזרק אותה לכלבים. כמה זמן תחזיק מעמד המיסכנה.אין מיפלגה לאומית חזקה שפועלת בעוז. אתם אפילו לא מבינים שהכל בתיקשורת נילחמים על בנייה ולא מבינים שהכח בתיקשורת. תילחמו על העלאת ערוצים לאומיים.