אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אחרי שטלטל את עולם החזרה בתשובה; יובל דיין התחתן

אחרי שטלטל את עולם החזרה בתשובה, כשהודיע על גירושין מאישתו וחזרה בשאלה, יובל דיין נישא השבוע לבת זוגו בשנתיים האחרונות

אחרי שטלטל את עולם החזרה בתשובה; יובל דיין התחתן
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

יובל דיין, מי שהדהים את עולם החזרה בתשובה אחרי שהודיע על פרידה מנעה ירון דיין וחזרה בשאלה, נישא שלשום לבת זוגו בשנתיים האחרונות, כך פורסם באתר 'ישראל היום'.

עוד באותו נושא

מקימי? יובל דיין: הורדתי כל סממן חיצוני דתי


187

כזכור, דיין היה נשוי לנעה ירון דיין, ולשניים יש 7 ילדים משותפים. לפני כשנתיים הוא פרסם פוסט מטלטל בפייסבוק בו הודיע על החלטתו להוריד כל סממן חיצוני-דתי: "הבנתי באופן סופי שהם ואני לא מאמינים באותו אלוהים, והייתי חייב לעשות מעשה ויפה שעה אחת קודם".

תהליך החזרה בשאלה של דיין והגירושין מירון דיין, תועדו במסגרת סדרת הדוקו "יס מן" ב־yes. זמן קצר לאחר הגירושים דיין הכיר את בת זוגו סיוון, ואתמול הם נישאו.

בפוסט המטלטל שפרסם בזמנו בפייסבוק, תקף דיין את התנהלות המגזר בו היה במשך 25 שנה: "לקח לי זמן להטיל ספק ולשאול איך זה, שכל מה שאלוהים רוצה ממני מתמצה בזה שאהפוך את עצמי לבעל אישיות גבולית עד מחוקה מרוב קדושות וטהרות ודקדוקים וביטול לעליון והשוואת צורה וזה. מה נשאר שם בסוף מתחת לכל השכבות והבגדים והכיסויים וההסתרות והשקרים על שקרים על שקרים שמתחזקים קהילות שלמות".

"נועה ואני התגרשנו"

"אז אחרי שנתיים של שמועות שטויות ושקרים שבמהלכם שמעתי שאני בודהיסט, חוזר בשאלה, מתחנגל עם איב וליר, בועל שפנים, זולל קטינות ואפילו העיזו להגיד עליי שאני מצביע ליכוד, יא חארות, אז מחר עשר בלילה על הבמה של התהוות נעשה סוף לשמועות…נתעלה על עצמנו ונדבר על זוגיות, הורות ואמונה במשבר. נדבר על התחדשות, גירושין והתחלה חדשה. הערב מיועד לבעלי לב פועם והולך להיות מחזק ומרענן של הביוקר. אני מבטיח דיבורים שלא שמעתם ואמת נקייה ובוהקת, חפה מפנטזיות, בדיוק מה שאתם לא רגילים לקבל אף פעם מאף אחד".

עוד באותו נושא

ישי לפידות נגד יובל דיין: "הכללת, טינפת והכפשת"


109

עוד כתב אז: "ולכל הלא מפותחים שפנו אליי בהודעות נאצה וחירופים, קללות וגידופים וטענו שלא רק שהעזנו להתגרש להם, ואפילו בלי התייעצות או הכנה נפשית, אז אנחנו עוד מעיזים לעלות על במה ולדבר על זה? בושה וחרפה שכזאת. אחרי כישלון שכזה הרי מן ראוי לנו לקבור את עצמנו חיים וללבוש שחור ולמלא פינו עפר וכל זה ובכן, האירוע הספציפי הזה ממש לא בשבילכם ולכן אבקש בכל לשון של בקשה שלא תבואו, יש מספיק רבניות ורבנים שישקרו לכם כאוות נפשכם ויתפלפלו שעות על מה מצפה לכם אחרי שתמותו, ומי שלא יכול להתנהל מול האמת מתבקש לאנפרנד אותי, ויפה שעה אחת קודם".

דיין תיאר את ההליך אותו הוא עובר ועם הרבה ביקורת על החזרה בתשובה: "לפעמים אני מרגיש שכל הקירוב רחוקים הזה הוא רק תירוץ, הצגה אחת גדולה. מרגשת, סוחפת, מופקת היטב, שוברת קופות, אבל הצגה. מי רחוק ולאן מקרבים אותו?".

אין לי יותר אמונה עיוורת

"אפתח ואומר שאין לי בעיה עם אלוהים עצמו, הבעיה שלי זה עם כל מה שמקיף אותו. כל הפוליטיקה והקרנבל וקטנות המוחין וההזיות ושגעון הגדלות ותחושת החשיבות של רוב שליחיו הנאמנים ואני בתוכם. עם חיים עמוסים בפגישות ושיעורים ותלמידים ורבנות וכבוד אבל נטולי שמחה והתרגשות ואמונה וייעוד, כמעט ונשברתי סופית, אבל אז שמע האלוהים את תפילתי וגאל אותי ובגדול.

אז למי שעוד לא מעודכן אספר שלאחרונה הורדתי כל סממן חיצוני דתי, שלא על מנת לכפור או להתריס כנגד אף אדם או מגזר באשר הוא מגזר. פשוט נגמר לי. והבנתי שבשביל שאוכל להמשיך לקחת בזה חלק אני צריך אמונה עיוורת, ואין לי יותר כזאת. אזלה לי.

אציין לזכותי שהייתי מספיק רוחני בשביל להאמין שחיים קשים פלוס נפש מורכבת וחולה כמו שלי יכולים לזכות אותי בכרטיס כניסה לגן עדן, כי הרי לפום צערא אגרא. וכבר הייתי בודהיסט והייתי נוצרי ואפילו שינטו למדתי, אבל כשסוף סוף התעוררה נשמתי ושבתי הביתה אל חיקה המחבק של היהדות, הפכתי בניד עפעף, מילד מוכשר ומחפש משמעות, לדתי צדיק וצודק, נטול דעה עצמית, נטול גלוטן ובעיקר נטול יכולות בסיסיות להסתדר בעולם המסוכן שאלוהים ברא לנו על מנת שנכשל בו. הפכתי לפלגלנט בחסות היהדות, מכה את עצמו עד זוב דם בלילות, אכול שנאה עצמית ורגשי נחיתות אל מול עבדיו המכוונים היטב עם המבטא המדויק ושם המשפחה הנכון. כי אם השטן לובש פראדה אז בטוח שאלוהים חובש שטריימל, לא?

עשרים וחמש שנים זה יותר מדי זמן לא לדווח לעצמי על עצמי בשיט. הייתי מוכן למות על קידוש השם, אבל לרוע מזלי אף אחד לא ביקש את זה ממני. לקח לי זמן להטיל ספק ולשאול איך זה, שכל מה שאלוהים רוצה ממני מתמצה בזה שאהפוך את עצמי לבעל אישיות גבולית עד מחוקה מרוב קדושות וטהרות ודקדוקים וביטול לעליון והשוואת צורה וזה. מה נשאר שם בסוף מתחת לכל השכבות והבגדים והכיסויים וההסתרות והשקרים על שקרים על שקרים שמתחזקים קהילות שלמות. פעם חשבתי שמתחבא שם סוד גנוז גנוז, היום אני יודע שאין שם כלום מלבד כסף וכבוד וכסף וכבוד ותו לא. אלף קולות מדברים לי בתוך הראש. משה רבנו, רבי נחמן רבי נתן רבי ישראל בר, רבי שמעון בר יוחאי, הבעל שם טוב וכל שישים תלמידיו, התנאים, האמוראים, הסבוראים הגאונים הראשונים והאחרונים, כולם מדברים דברי חכמה בינה ודעת, אבל את עצמי אני כבר מזמן לא מצליח לשמוע.

מודה אני שמעולם לא הייתה לי אמונה עיוורת, התחפשתי לאמונה עיוורת כי זה מה שהבנתי שנדרש מיהודי קדוש. עשיתי קריירה בלהיות עיוור ותמים ולמדן וחכם וצדיק. עזבתי את כל מה שהיה לי והגרתי למגזר חדש ומרתק, שהקיא אותי ואת ילדיי בשאט נפש, כמו היינו גושי פלסטיק דביקים, ועל כך נתונה להם תודתי הכנה, מי יודע מה היה עולה עלינו אם ח״ו היינו נטמעים בהם, כנראה שהיינו אבודים לנצח רחמנא ליצלן.

לפעמים אני מרגיש שכל הקירוב רחוקים הזה הוא רק תירוץ, הצגה אחת גדולה. מרגשת, סוחפת, מופקת היטב, שוברת קופות, אבל הצגה. מי רחוק ולאן מקרבים אותו? ומי בכלל יכול לפתוח פה ולהעיד שהוא יודע מי רחוק ומי קרוב. וכמובן שאני לא מתיימר לטעון שהתורה היא שקר ושאלוהים לא קיים. אני רק טוען שאני באופן אישי לא מקור מספיק מהימן שתוכלו להסתמך עליו, והכי אמת שלי היא שאני לא יודע. באמת לא יודע. וכבר אמרו חז״ל ״למד לשונך לומר איני יודע״, וזה לקח לי רבע מאה ללמוד את זה, קצת איטי ועדיין הרבה יותר מהיר מרוב הרבנים, המשפיעים והמחזירים בתשובה הדגולים שאתם ואני מכירים שיודעים, הו כל כך יודעים.

יש לי הרבה מה להגיד על המגזר שהחלטתי לעזוב ועל המוטציות האמוניות ההזויות שהוא מגדל, אבל אשאיר את הלשון שלי קשורה בליש ורק אומר שהבנתי באופן סופי שהם ואני לא מאמינים באותו אלוהים והייתי חייב לעשות מעשה ויפה שעה אחת קודם.

אני יודע שרבים וטובים מכם/ן מאוכזבים ממני עד עמקי נשמתם/ן, אני רוצה לבקש מכם/ן סליחה שאני עדיין חי ובועט, זה לא אישי נגדכם/ן, אני חייב להמשיך במסע שלי. אני מאחל לכולנו חיים טובים וממצים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
88 תגובות - 66 דיונים מיין לפי
1
העיקר שיהיה במזל...
אוריה | 29-07-2021 11:01
העיקר שיהיה במזל טוב!!
שאשתך תעשה...
שופר | 01-08-2021 10:04
שאשתך תעשה לך כך וכולנו נואמר לך.מזל טוב.אתה פשוט הזוי על כל הראש
2
האיש אינו רב...
א | 29-07-2021 12:03
האיש אינו רב כמדומני. איש לא אמר שלהיות יהודי זה קל. אבל לשמור על שפה נקייה למדת בכל ה25 שנה האלה?
3
הטעות העיקרית שלו...
שני | 29-07-2021 12:56
הטעות העיקרית שלו היא שהוא חזר בתשובה בצורה פאנאטית, קיצונית. חזרה בתשובה זה תהליך. אם סבלת מזה סימן שלא עשית את זה נכון.דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום. תצליח איש יקר תוהה ומבולבל. מאחלת לך לגלות את האמת בטוב בקלות ובאמת. יחד עם כל אחינו ישראל.
4
כתב ככ יפה...
גלית | 29-07-2021 13:51
כתב ככ יפה ומדויק … על האישי ועל הכללי… לפנים בלי ליפות או לכער את המציאות ????????
5
הוא לא בגד...
מיכל | 29-07-2021 14:12
הוא לא בגד בנועה ירון עם זו שהתחתן עכשיו?
6
בהצלחה. העיקר שטוב...
נתי | 29-07-2021 15:34
בהצלחה. העיקר שטוב לו. זה מה שחשוב. מפרגנת לו מכל ליבי שיצליח! בחור מדהים.
7
בשביל מה אתם...
יוני | 29-07-2021 15:50
בשביל מה אתם מעלים לכאן את כל דברי הכפירה שלו?
זה דווקא...
יר | 01-08-2021 13:31
זה דווקא דברי תורה
8
מישהו יודע אם...
רונה | 29-07-2021 17:50
מישהו יודע אם האישה שהתחתן איתה היתה הסיבה לגירושיו?
9
הוא בגד בנועה...
ציון | 29-07-2021 17:52
הוא בגד בנועה ירון? מישהו יודע?
מה זה...
אכזריות | 31-07-2021 5:09
מה זה משנה אם הוא בגד או לא??הוא עשה מעשה אכזר יותר שהוא עזב...עזב אחרי שבנתה לו משפחה..אוקיי בגד פעם פעמיים....אפשר להתחיל מהתחלה יעזוב את.המאהבת ויתחיל מהתחלה...אך.כשהוא עזב הוא שבר את עולמה ריסק את ליבה וגרם לה להיות מבוהלת שלא יודעת.בגיל כזה איך.מתחילים מהתחלה?????
10
מספיק לראות את הסגנון דיבור שלו
יוחאי | 29-07-2021 20:59
לא צריך להתייחס לערס מחורפן כזה. זה כל מה שהוא צריך כדי להפיץ את החולנות שלו ברבים
11
יובל דיין אתה...
גד בן שמעון | 29-07-2021 21:11
יובל דיין אתה יודע מה נשמה מכל העניין איתך אני לא שומע ממך שאתה כופר בתורה ובנותן התורה אתה מאמין בתורה ובבורא עולם.רק מה כל המסביב לפי תאורך לא מתאים לך.כי אתה בנדם אמיתי עם עצמך.יודע מה סבבה...מסכים בכמה קטעים איתך האמת בגדול בעלי תשובה מגיעים למערכת מאוד משומנת ומתקתקת ולכן הם חייבים כביכול לזרום וכאן הבעיה..חבל שלא נשארת איך שאתה עם כל נקביעת עתים לתורה בלי הרבה רעשים מסביב זה מאוד מלחיץ ומחייב דפוס חיים מאוד לא קל ולא פשוט.יש קהילות רבות של בעלי תשובה בצפון ליד שלומי והם נישארו מאוד אותניטיים כפי שהיו ומתנהגים ומתנהלים באותו סיגנון שהיו לפני החזרה בתשובה שלהם רק זורמים עם בורא עולם...אני מאמין שאתה מאמין וסומך רק על בורא עולם.יום מהימים אתה תשוב לאשתך ולילדיך יש מצוה להחזיר גרושתו...ניראה לי שאתה לא רחפן לפי הציןרים שציירת אח...תצליח.
12
סתם אדיוט פלספאן...
יוסי | 29-07-2021 21:50
סתם אדיוט פלספאן בעל אופי חלש שתולה קילקולו באחרים,תגיד שנמאס לך קשה לך וזהו,אל תחפש סיבות להצדיק תמהלך שלך..ותתחפף לנו מהחיים
בן אדם...
מלי | 30-07-2021 10:17
בן אדם דופק בעיות רגשיות מפה עד הודעה חדשה, הוא הבעיה לא מיש ממול
13
לא מכובד לאתר להביא את הקיא והסחי שלו-
יהודי | 29-07-2021 23:15
אתם אמורים להיות אתר דתי לפחות קצת לא?
14
בס''ד השם יעזור...
שלמה | 30-07-2021 0:28
בס''ד השם יעזור לא חייב להיות דוס אפשר להיות לקיים מצוות ולעשות מה שרוצים לא כל אחד נולד ליהיות חסיד אבל בסיס התורה צריך לשמור בשורות טובות
15
אסור לשפוט אבל...
דויד | 30-07-2021 2:03
אסור לשפוט אבל נראה לי הבנדם יצטרך טיפול בעתיד דין וחשבון על חולשה ובגידה בנועה
איזה...
התעוררות | 31-07-2021 5:02
איזה לשווהרע?????תיתעוררו לקחתם את.המיצווה של לשון הרע רחוק שאסור לדבר על מי שמתאכזר לאחר ..ההיפך.מי שמתאכזר לאחר מצווה לדבר עליו.....הוא דפק לה את החיים עם 6 ילדים ועזב אותה .....הוא כבר לא ראוי להקרא אדם....לא נוהגים כך!!!
ממש לא...
אתי | 30-07-2021 2:28
ממש לא קשור. ועוד יותר לא עניין שלנו. לטובת העניין ולכבודה של נועה חדלו מלשון הרע
16
יש שקר בכל...
מאיר דגני | 30-07-2021 8:41
יש שקר בכל מקום לצערינו אני רואה את זה במקום עבודתי וגם בארגונים טענות שניקראות דתיות יש שקר כשהמטרה זה צבירת ממון של המעורבים כניראה הוא נחסף או היה שותף וגם רחל ממון וכבוד לא שופט רק מחכה לגאולת ישראל שהאמת תישלוט
17
אני לא רואה...
אורי | 30-07-2021 10:08
אני לא רואה כפירה בידברו של יובל דיין. נראה לי שהגיע למצב שהוא רוצה את ברוא עולם בפרטיות שלו בלי מהירות מסביב. לא מתפלא בכלל ידוע טוב מאד מהספרים של רבנו, שרבנו יקח אותך למקמות נידחים לדלות את הניצוצות שלך. מי אני שישפוט אותך יובל דיין זה העבר שלך מול השם יתברך ובטוח שרבי נחמן מעורב בכול שבת שלום תהיה חזק
18
שחרר אותנו באמאשך....
אניאנע | 30-07-2021 11:28
שחרר אותנו באמאשך.
בן אדם מסכן...
סימונה דהאן | 31-07-2021 23:39
בן אדם מסכן ואומלל שאוכל סרטים עם עצמו וזורק את הרפש על הציבור הדתי. נו....מסכן!!
19
כמה שחשבתי שנועה...
ש | 30-07-2021 13:11
כמה שחשבתי שנועה חכמה אני מבינה יותר ויותר עד כמה האשה הזו קנתה את עולמה בגירושים האלו ולך יובל צוחק מי שצוחק אחרון
@אל תדבר בשמה...
מציאות | 31-07-2021 5:00
@אל תדבר בשמה כי היא שבורה לחלוטין מהגירושים....אז דיי עם הפילפולים שהיא שמחה בגירושים ממש לא אולי אתה שמח בגירושיה כי עוד אשה סובלת...אך לא היא, כמה היא כאבה שהוא הלך אך היא לא יכולה בכח להשאיר אותו
20
בנאדם תלוש שמחפש...
האיש חסר כיוון בחיים | 30-07-2021 13:14
בנאדם תלוש שמחפש מסגרת… המסגרת הקודמת נמאסה עליו, אז הוא מחפש תירוצים לצאת ממנה… זה הכל שטויות, זה בנאדם אבוד
21
מסכן. אדם מבולבל.רחמנות...
אב | 30-07-2021 14:45
מסכן. אדם מבולבל.רחמנות עליו
22
אדיוט . אנשים...
דניאל | 30-07-2021 17:52
אדיוט . אנשים עם קצת שכל בזים לך ומבינים שנקלעת למשבר אישיות ומפיל הכל על אלוקים . עבר עליך הקלח מוטב שתעלם לנו מהחיים!
23
אדם ריק מתוכן.....
אור כץ | 30-07-2021 18:10
אדם ריק מתוכן.. ונראה ייצור.. יש טיפוסים
24
צודק בכלל מדבר...
אור חיים | 30-07-2021 23:48
צודק בכלל מדבר לעניין על הכל. על המציאות
25
כן, כי להאמין...
אלון | 31-07-2021 3:37
כן, כי להאמין בנחש מדבר עם רגליים ועל אישה שנוצרת מצלע, זה לא מתאים לילדים בני 3-6? בקיצור, אמונה במיתולוגיות זה ילדותי ולפעמים מסוכן עד כדי רצח או אפליה(כי האל שלך אוהב אותך יותר). צריכים לצאת מהפנטזיה ולהשאיר את זה כפולקלור... כמו אודן האל הנורדי וכיוב'
לא, לקיים...
רחל | 02-08-2021 8:44
לא, לקיים ולהאמין בחוקים ומצוות שבין היתר אומרים: לא תרצח, לא תגנוב וגם.. לא תנאף (קשה ליובל). שנותנת זכויות לנשים, יום מנוחה לעובדים, זכויות לעבדים נרצעים, מקדשת את התא המשפחתי ומבקשת לבחור בטוב ובחיים ולא להקריב קרבן אדם. לכל התובנות האלה העולם הגיע מאוחר מאוד והיישום קצת תקוע.. חבל שיובל לא הפריד בין דת לדתיים, והיה עסוק כל הזמן בלהחזיר בתשובה לפני שנסגר על עצמו. אליי הוא אף פעם לא דיבר. היה ונשאר אישיות גבולית לא יציבה.
26
יובל דיין,אוקי אתה...
אדם | 31-07-2021 4:57
יובל דיין,אוקי אתה לא מאמין באמונה עיורת זכותך בחירתך השקפת עולמך ועל זה אי אפשר לחלוק עלייך זאת דעתך.....הבעיה איתך.שעזבת אשה שהביאה לך 6 ילדים..עזבת אותה לאחר שהלכה אחרייך בעיניים עצומות....זה קשה להבנה איך אפשר כך לפגוע במשהי ולשבור את עולמה????בשביל זה צריך להיות.חסר לב חסר חמלה אדם אכזר ורע....זכרתי לך חסר נעורייך לכתך אחרי במידבר בארץ לא זרועה הלכה אחרייך כמו עיורת ונטשת אותה????לא עוזבים אשה אחרי שהביאה לך ילדים!!!!!!איך ליבך שקט??? פגעת בחייה ואתה מממשיך כאילו כלום לא עשית?????לך שבור עוד עולם ועוד עולם....ואתה הצדיק הנעלה התמים.....!!לא כך עושים..הזילזול בנשים היום מעיד על הטימטום להמשיך להביא ילדים..בנות חייבות לעצור את.מסכת ההתעללות בהן להביא ילדים לעצור קריירה ואחר כך לעזוב אותן כאילו עזבו כלב חתול או חברה שרק יצאתם איתה
27
איך.אפשר לגרום לאדם...
הדור של הסבתות | 31-07-2021 5:15
איך.אפשר לגרום לאדם לא מאמין שיהיה מאמין???הרי הוא כבר לא מאמין...הוא לא פשע הוא לא משחק משחקים....הוא לא משקר ומתיפיף אלא מודה באמת שהוא לא מאמין וזה עדיף על אנשים לא מאמינים שמשחקים שהם מאמינים כדי לצבור מעריצים לדעתי תמיד עדיפה האמת כך אתה יכול לחיות במסלול שלך לא במסלול אחר אך יובל האמת היא לא נר לרגלייך כי אם היתה כך לעולם לא היית עוזב את מי שהיתה לצידך כל השנים שעזבה את עולמה והלכה אחרייך כל השנים ,איך כך אפשר לבגוד באשת נעורים????כן לפני כמה דורות היו אנשים יותר טובים שידעו שאת האשה לא עוזבים......ואלה היו גברים!!!אלה היו נשים!!!מי מפרק בית.מי??רק אכזרים חסרי לב
@ פשע ועוד...
כרמי | 01-08-2021 11:10
@ פשע ועוד איך פשע בוא נתחיל.. *ירק לבאר ששתה ממנה *מדבר לשון הרע *שיתנהג איך שבא לו אבל בלי להשמיץ לפגוע להכליל *משקר ועוד איך אני יכולה להתעמת עם 50% מהדברים שכתב וידי תהיה על העליונה. שקרים עלובים *פגע באשתו וילדיו במודע וברשעות *אם הוא בז לממסד למה התחתן כדת משה וישראל?? מדוע לא נסע לקפריסין..? *וכבר אמרו חזל הפוסל..במומו פוסל. אם 25 שנה הוא ראה רק כסף ורדיפת כבוד זה אומר דרשני זה אומר שזה מה שהוא בעצמו חיפש יש המון רבנים צדיקים ולא מתיפיפים ולא רודפי בצע וכבוד. תמוה בעיניי ש-25 ! שנים הוא לא פגש אף אחד מהם ואם כן איפה הכרת הטוב? היושרה המינימלית להזכיר גם אותם בשטף הגידופים... אם לא להיות כמוהו אלא לדון אותו לכף זכות הוא אומלל
28
מסכנה נועה! אחרי שגרר...
איה | 31-07-2021 7:30
מסכנה נועה! אחרי שגרר אותה לדת, עשה לה 7 ילדים, נטש אותה והתחתן עם צעירה! תתבייש לך!!!!
אכן מסכנה....
דינה | 01-08-2021 2:14
אכן מסכנה.
פסיכי ...
דליה | 31-07-2021 8:17
פסיכי
29
תעשה מה שבא...
חוי | 31-07-2021 9:27
תעשה מה שבא לך...רק תעזוב אותנו בשקט. וכן אתה במשבר ואתה תוקפני מידי.
30
מטומטם ...
נועה | 31-07-2021 9:39
מטומטם
31
תחיה ותבעט אבל...
נחמו נחמו | 31-07-2021 21:14
תחיה ותבעט אבל בשקט . לא חייבים לעשות רעש. אבל כנראה זה מאפיין כל הזמן למשוך תשומת לב. מה שבטוח שההתנהגות שלך אתה סתם נהנתן וחסר אחריות. להתגרש מאישה שגידלה את ילדך ולהתחתן עם צעירונת זו הסתאבות ולא התעלות אל תתבלבל ואל תשקר את עצמך.
32
מספר סיפורי סבתא...
מיכאל | 31-07-2021 23:30
מספר סיפורי סבתא הפסקתי להאמין חחח נגרר אחרי תאוותיו ותו לא ועוד מתפלסף עם כל מיני טיעונים ככה זה כשהכל חיצוני רק אם היית הולך ללמוד קצת מהרב אורי זוהר איך חוזרים בתשובה ולא מתחיל להעביר שיעורים לפני שאתה בכלל יודע לקרוא כתב רשי לא היית מגיע לדיוטא התחתונה שאתה נמצא בה כרגע ובכלל את מי אתה מעניין סעעעעעע
אמת ...
ריש לקיש | 01-08-2021 10:20
אמת
אני בתהליך תשובה...
ריש לקיש | 01-08-2021 10:18
אני בתהליך תשובה 25שנה הבנתי מה מפריע לבועה שלך... גם שהיית יעני רב לא יכולתי לשמוע אותך וגם לא לראותאותך ואת החוכמה בעניים הנסגרות שלך יתבע
33
חחחחחחחחח גדול ????????????...
סימונה דהאן | 31-07-2021 23:40
חחחחחחחחח גדול ????????????
34
כל כופר ברגע...
רענן | 01-08-2021 0:51
כל כופר ברגע שיסרסו אותו,ישר הוא חוזר בתשובה. הכל זה תאוות בשרים ,עם תירוצים תיאלוגיים כביכול. קיצר סופו מעיד על תחילתו. . קיצר .יובל תתענג .תעשה מה בא לך . רק אל תתפלסף על התורה ואלוקים ורבנים וכו. אלוקים נתן בחירה חופשית ואתה פספסת כרגע את הבחרת בחיים לעע. הערכה שלי שיגמר לך מהפרגיה .תחפש פרגיה אחרת. שיגמר לך היצר. כנראה שתחזור ליהיות ברסלב.
איך תסביר...
יר | 01-08-2021 13:25
איך תסביר את זה שיש גם אנשים סריסים , ללא תאוות, או איך שתקרא לזה... ולא דתיים / מאמינים כלל? משמע זה לא קשור בכלל
35
שעומד לי אני...
כן בטח כולם צבועים | 01-08-2021 2:16
שעומד לי אני מאושר
אתה יודע...
ויזתא | 01-08-2021 10:24
אתה יודע שזה עניין של זמן ...אז תכונן למשבר צדיק
36
חבל שנתקעת בזרם...
דור חדש | 01-08-2021 4:26
חבל שנתקעת בזרם שהיית בו, יש זרמים שהיו מתאימים לך יותר וכל סיפור התשובה היה ממשיך אחרת.
איזה זרמים...
חנה | 03-08-2021 9:56
איזה זרמים
אכן החרדים קיצוניים...
יר | 01-08-2021 13:23
אכן החרדים קיצוניים מאוד. ממציאים הרבה הלכות.
37
פשוט משוגע הוא...
מג'נון ערב רב | 01-08-2021 5:45
פשוט משוגע הוא יחזור שוב בתשובה כמו מגנון
38
אדם אבוד קליפה...
ערן | 01-08-2021 7:30
אדם אבוד קליפה ,הוא לא חזר בתשובה הוא חיפש לייצר לו עדת מאמינים דרך היהדות ,יהפכו אותך טוב טוב במדור הכי נמוך בגיהנום
39
איש דוחה ...
פשוט ליצן | 01-08-2021 8:02
איש דוחה
40
יובל המבולבל.סע לשלום.אל...
השופר | 01-08-2021 8:45
יובל המבולבל.סע לשלום.אל תתפלס לא צריכים אותך.רק אל תגיד שגם אלוהים בילבל אותך שבוא הגיתה יומם ולילה.אז מה הקשר למה שמסביב.לא קונה את הסיפורים שלך. נועה. את פייטרית אמיתית.סלחת. קיבלת את מה שאלוהים עושה בדרכו ושפו ענק לגדל 7 מלאכי השם
41
יציאה בשאלה.. לחזור...
דני | 01-08-2021 9:34
יציאה בשאלה.. לחזור אפשר רק בתשובה - תשובה מלשון לשוב
42
מי זה מעניין?
גלגל | 01-08-2021 10:47
למה נותנים במה לאנשים כאלה?
כי איש...
יר | 01-08-2021 13:21
כי איש חמוד
43
דיין שהקבה יסייע...
משה | 01-08-2021 11:23
דיין שהקבה יסייע אותך על מעשה רצונו
44
אדם טיפש, ואתר...
סיגל | 01-08-2021 11:49
אדם טיפש, ואתר טיפש שנותן במה למעפאן כזה.
45
איך לאדם ש-25...
נויה לוי | 01-08-2021 11:52
איך לאדם ש-25 חי כאדם דתי אין מילה אחת טובה להגיד לאף אחד מהאנשים שסבבו אותו, ראה לי תמוה מאוד... אפשר וצריך להעביר ביקורת אבל תפנה ישירות לאותם אנשים שכביכול פגעו בך בפרט או ביהדות בכלל לטענתך. למה לעשות חילול השם ולטנף על כולם בתקשורת? מה זה נותן לך חוץ מלספק את יצר הנקמנות המוזר שלך ולהשקיט את המצפון שכנראה כבר אין לך! אתה יודע שלאנשים מסוימים עשית שירות מעולה, אנשים רעים במלוא מובן המילה, אנשים שמחפשים מידי יום איך לשנוא ולהשמיץ את היהודי המאמין. גרמת להם עונג צרוף עשית עבורם עבודה טובה לצטט אותך ותו לא. עלוב נפש רק מסוגל לירוק לבאר שאנשים שותים ממנה, לא אתה ולא עוד אלף כמוך יערערו או יפחיתו באמונה התמימה בת אלפי השנים של היהודי הדתי, כששונאי ישראל בכל הזמנים טענו נגדנו, מילא אבל שיהודי מוציא מהפה שלו רפש ושנאה זה כבר עצוב מאוד
46
רשע ...
דתי לאומי | 01-08-2021 13:34
רשע
47
מתחלשים לדת שמשליכים...
עסקי שעשועים גרידא | 01-08-2021 16:52
מתחלשים לדת שמשליכים את ההחלשות שלהם על אחרים שמספיק פראיירים לראות בהם גורואים.
48
לא נעים לכתוב...
דתית נורמלית ויציבה | 02-08-2021 1:39
לא נעים לכתוב אבל ניסתי בזמנו לשמוע אותו כרב וממש לא התחברתי, ייתכן כי מעולם לא היה מחובר, בכל מקרה אם זה באמת חיפוש וקושי אמיתי בדרך אז אני מבינה, אבל כל זה נפילה בגלל התגברות היצר ומילווי תאוה, אז לצערי אני ממש מרגישה דחיה והרגשה לא נעימה. שה' יחזיר את כילני בתשובה שלמה במהרה.
49
יש דרך ישרה...
נפתלי | 02-08-2021 3:27
יש דרך ישרה להיות דתי, נראה שהמזרחניקעס עם כל הבאגים שלהם הכי קרובה לזה, מי שנהיה ברסלעבר צודק שבח משם
50
הקטע אצלך זה...
ח | 02-08-2021 9:12
הקטע אצלך זה שחיפשת ריגושים ולא אמת אם היית מחפש אמת היית מבין מה המטרה שביהדות ומה האידיאל שבה. והאידיאל שבה זה בטח לא לחכות עד לגן עדן וכל החיים להכות את עצמך. כנראה שמרוב שהיית שקוע בפוסט מודרנה חיפשת יותר איך לרגש את עצמך עם שירי נשמה ועם כתבי מוהרן שכבר שכחת מה המטרה שלהם.
51
מי המזוכיסטית שלוקחת...
ירון ברנר | 02-08-2021 14:46
מי המזוכיסטית שלוקחת יצור כזה ?!
52
כל הכבוד לך...
אורנה רב-הון | 02-08-2021 17:42
כל הכבוד לך שהלכת עם לבך. היושרה הפנימית שלך מעוררת הערצה. אני בטוחה שתמצא את עצמך והבורא תמיד אתך.
53
כשהיה בדת הצדיק...
א. ב. | 02-08-2021 19:46
כשהיה בדת הצדיק את הדת. כשיצא מהדת הצדיק את היציאה שלו. משמע שהוא יצדיק את מילוי תאוותיו.
54
תפסיקו עם המוסעה...
עם המודעה הזו,די | 02-08-2021 22:26
תפסיקו עם המוסעה
55
מכיר אותו עוד...
בונדי לוי | 03-08-2021 2:38
מכיר אותו עוד שהיה בבית שמש, טיפוס קיצוני ואלים רוחנית לוקח כל דבר עד לקצה השיבוש האפשרי, זוכר שבבית שלו הקים מניין, שבמזרח תמונה של ר' ישראל בער הסבא ואמרו לו שאסור הלכתית! ענה שהיהדות שלו היא להתפלל לסבא כי הוא היהדות....אז אתם מבינים מי הטיפוס...היה קורא בתורה גם כן בלי לדעת בכלל טעמי המקרא. העיקר להנהיג כמה מסכנים שנמשכו לחברתו. שרלטן עם בטחון עצמי מופרז שמרוב שהוא מאמין בשקרים של עצמו משכנע כבשים ובעיקר כיבשות שמהופנטות מהכריזמה או יותר נכון בטחון עצמי מטופש הבילתי נפסק שלו. עכשיו הוא נראה כמו איזה דפוק וסמרטוט אבל תדעו שהוא מחפש מאמינים חדשים שיתחברו למרד שלו בדת. יש הרבה מטומטמים כאלו בתל אביב הרבה יותר מכאלו שמחפשים גורו דתי אבל... היהדות זה לא חבר'ה ומי שמתעסק עם בורא עולם ותורתו לא יוצא נקי! גם לא בעולם הזה... תפסיק ללכלך כי לגבי המשוכנעים, בולעי ההסתה של התקשורת אתה עלוב ואומלל על 25 שנים ולדתיים אתה לא מדבר בגרוש כי כולך רוח וצלצולים. ותמהני על האתר המוזר הזה שנותן במה לטימטום הזה...
56
על מה ולמה...
אילנה | 03-08-2021 6:32
על מה ולמה כל המהומה? זוג מחליט לחזור בתשובה, ואנשים נושאים אליהם עיניים כאילו מה, מה העניין? את מי הם מייצגים? רק את עצמם, מיד מייחסים להם כזאת משמעות, אז זהו , שאין דבר מיוחד או יוצא דופן, לא הצלחתי אף פעם להבין מדוע עושים מזה עניין, הם לא חכמים יותר מכל בן אנוש אחר, אז חזרו, אז חזרו שוב מה העניין? עם כל הכבוד? לא גדולי הדור, הבחורה הייתה מנחה טלויזיונית, מה הנהייה המטופשת של הציבור אחרי אייקונים שיטחיים, ומה קרה לכם עכשו, התאכזבתם מהם? ואולי אתם השטחיים והמטופשים להאחז הכל מישהו כי הוא ידוע ,כי הוא מוכר, אז מה? על אלה אתם נושאים עיניים, טיפשות ואוילות
צודקת ...
שרון | 06-08-2021 1:38
צודקת
57
ראשית, כבר הקדימו...
העיראקי | 03-08-2021 14:01
ראשית, כבר הקדימו אותך בפרקי אבות אל תאמין בעצמך עד יום מותך שנית, הצטרפת למועדון חברים ולא לחזרה בתשובה וחבל , במועדון יש היררכיה, מעמדות וחוזר בתשובה שגם הוריו היו חילוניים יש לו בעיה יותר מהגר , בעיני המועדון , כי הוא חשוד בממזרות, הוריו לא קיימו נידה וכשרות , הגר מתגייר וזהו. שמע ממני עיצה , תהיה עיראקי , יהדות בבל מקבלת כל אחד כמות שהוא והנסתרות ל-ה'
58
מה קרה ...
מה | 03-08-2021 21:30
מה קרה
59
איכס איכס!! בא...
מ.פ | 03-08-2021 21:55
איכס איכס!! בא לי להקיא ממך!! איזו שפה איזו בוטות איזה גועל נפש! לגבר שעד לפניי שנתיים כינה את עצמו רב! עשו טובה אנשים.. תסמכו רק על בורא עולם שיהיה הרב שלכם! כי על בשר ודם כבר מזמן הבנו שאי אפשר לסמוך!!! איכס!!!
ממש מילים...
יוסף | 05-08-2021 23:32
ממש מילים כדורבנות..!!
60
הזוי לפני תוך...
ר.ב | 04-08-2021 3:42
הזוי לפני תוך כדאי ואחרי לא שווה התיחסות
61
אוכל שרצים שלא...
סלמון | 04-08-2021 14:13
אוכל שרצים שלא חזר בתשובה לא יכול לחזור בשאלה.
למה אוכל...
אברהם | 04-08-2021 20:34
למה אוכל שרצים מאיפה הבאת את זה הוא צודק לחלוטין אחד מגדולי ישראל אמר חרדי שמדבר לשון הרע זה במזיד חילוני שמדבר לשון זה אפילו לא שוגג
62
מיחזור ממוחזר
עלוב | 05-08-2021 16:55
לקחתם את הפוסט הפאתטי שלו מלפני שנתיים ורק הוספתם שהוא התחתן. עיתונות במיטבה.
63
בושה שאתם בכלל...
מיקו | 05-08-2021 21:40
בושה שאתם בכלל נותנים במה לחמור כזה
64
בושההההה חמור שכמהווו...
מיקי | 05-08-2021 21:41
בושההההה חמור שכמהווו
65
Isabella Ethan | 12-12-2021 16:00
איך החזרתי את בעלי הגרוש בעזרת כישוף האהבה של דר ALABA... שמי איזבלה איתן. כשקראתי את העדות באינטרנט על איך דר אלאבה, זורק הכישוף הבהיר והחזק ביותר עוזר להחזיר בעל מתגרש, מאהב. תהיתי איך זה יכול להיות נכון, כי רבים איכזבו אותי בעבר ללא כל תוצאה. פשוט שחררתי את הפוסט והסתובבתי בפורום. בהודעתי שוב תחת, מישהו פרסם ואמר זורק כישוף מאומת. אחרי שהיא קראה את הדואר, זה היה אותו אדם דר. אלאבה שהיא דיברה עליה. אז אין לי ברירה אלא לבדוק באמת איך הוא עובד. הייתי הרוסה לגמרי כשבעלי האהוב עזב אותי. זה היה כאילו כל העולם שלי נעלם ביגון ובכאב. אני יודע שזה נשמע מוזר, אבל מבין כל מטילי הקסמים שיצרתי קשר, הוא היחיד שהשאיר בי את הרושם שאני כל כך נכון ואמין. יותר מדבריו, הוא החזיר את בעלי והגשים את כל משאלותיי. הוא נאמן עכשיו, הוא שם לב אליי, הוא מציע לי פרחים בכל יום ראשון, ולעתים קרובות אנחנו יוצאים לקולנוע ולמסעדה. בעלי בא אליי והתנצל על העוול שעשה והבטיח שלעולם לא יעשה זאת שוב. מאז הכל חזר לקדמותו. אני ומשפחתי חיים שוב יחד באושר. אני אהיה אסיר תודה לנצח שהפכתי את חיי מהגיהנום לגן עדן! אני מאמין שמי שצריך עזרה צריך לבוא אליו לעזרה. שאלוהים ימשיך להשתמש בך כדי להציל את הפרידה. כל מי שיש לו בעיות זוגיות, בעיות גירושין, מאהב אבוד או בעיות זוגיות כלשהן, ניתן לפנות אליו ([email protected]). או WhatsApp/Viber him דרך +1(425) 477-2744
66
שכל אחד יעשה מה שטוב לו
אורה | 14-12-2021 22:06
וזה מה שטוב לו ולא לכם