אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חווים משבר בנישואין? כך תקבלו בחכמה את ההחלטה הנכונה

מרגישים שהגירושין מעבר לפינה, אבל לא יודעים מה לעשות? עו"ד דלית יניב-מסר בטור על הפתרון שיוכל לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ואולי אפילו יציל את הזוגיות שלכם

מרגישים שהגירושין קרובים? כך תקבלו החלטה נכונה
  (צילום: שטארסטוק)

אין זה סוד שיותר ויותר זוגות חווים משבר משמעותי בחיי הנישואין ובמיוחד בתקופה הזו של פסח, שמוביל אותם לשקול בכובד ראש הליך של פרידה. אך יחד עם זאת, קורה בלא מעט מקרים שאותם זוגות, עוד יכולים להציל את מערכת היחסים ואת הבית. ברור, שמדובר במצב של התלבטות, "האם לפרק את החבילה", או להמשיך ולהילחם עליה.

לזוגות כאלה, אשר עדיין לא בטוחים האם הם פונים להליך של גירושין או לשיקום הבית – "הסכם שלום בית ולחילופין גירושין" הוא הפתרון המתאים. הסכם שכזה, מתייחס לשתי תקופות בחיי בני הזוג: תקופת שיקום היחסים ולתקופה בה יתכן ובני הזוג יחליטו שמאמצי השיקום לא עלו יפה והם מתגרשים.

במסגרת הסכם זה מסדירים בני הזוג את התנהלותם בתקופת שלום הבית ואת הנושאים הקשורים בגירושין. החלק של ההסכם העוסק בגירושין ימומש רק אם אחד מבני הזוג או שניהם יחליטו להתגרש.

חלק א': ניסיון לשקם את הנישואין

בחלק העוסק בשלום הבית יכולים בני הזוג לקבוע כיצד תתנהל מערכת היחסים ביניהם, כמו פניה משותפת לטיפול זוגי ומשך תקופת הטיפול הזוגי, כיצד תתנהל כלכלת הבית באותה תקופה, האם הוצאות המחייה של בני הבית והוצאות אחזקתו ישולמו באמצעות חשבון ייעודי משותף אליו יפקידו כל אחד סכום מוסכם מדי חודש, האם כפי שהתנהלו החיים עד לחתימת ההסכם, האם השיתוף הרכושי שחל בנישואיהם ימשיך או שמא יפסק עם החתימה על ההסכם, ועוד.

חלק ב': מה קורה אם מתגרשים?

החלק השני של ההסכם העוסק בגירושין ונותן מענה לסוגיה כיצד מחליטים כי תמה תקופת שלום הבית והסכם הגירושין נכנס לתוקפו. בני הזוג מגדירים כיצד יודיעו על תום תקופת שלום הבית, כיצד יפעלו לקידום הגירושין בפועל, מתייחסים לסוגיית משמורת הילדים וזמני השהות, מזונות הילדים ולחלוקת הרכוש, והכל ברוח טובה.

יתרונותיו של הסכם מסוג זה בכך שהוא מונע מבני הזוג לנהל הליך משפטי במקרה של גירושין, שכן כל הסוגיות הוסדרו כבר מראש על ידי בני הזוג, שעה שרצו לשקם את מערכת היחסים ביניהם. מעבר לכך, הסכם זה  נעשה כשעדיין לא נפלה ההחלטה הסופית להתגרש, מצב בו בני הזוג עדיין יכולים להסתכל אחד לשני בעיניים, ברוח טובה ומפייסת. לעתים, כשהסכם גירושין נערך לאחר שכבר נופלת ההחלטה, לא מעט מאבקי כוח, מלחמות, כעסים ומטענים – יכולים להשפיע על ההסכם ולהקשות על כל אחד מבני הזוג להגיע להסכמות בנושאים קריטיים.

ההסכם, המיועד בעצם להיכנס למגירה, מאפשר לבני הזוג לתת הזדמנות אמתית לשיקום התא המשפחתי כשהם יודעים שזכויותיהם וזכויות ילדיהם מוגנות ומעוגנות בהסכם. ככל הסכם בין בני זוג, גם הסכם שלום בית ולחילופין גירושין יש להביא לאישורו של בית המשפט על מנת שיקבל תוקף של פסק דין.

=============================

הכותבת בעלת משרד לדיני משפחה ותיקי גירושין מורכבים

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
נראה לי עצה גרועה מאוד
א | 16-04-2019 15:06
אם יישארו ביחד, הסכם הגירושין המונח במגירה יעיב על היחסים אם יחליטו להיפרד, יתחרטו על הרגע שחתמו על הסכם בלי ייעוץ משפטי
2
גבר חכם לא מתחתן
מנחם22 | 17-04-2019 1:04
שעבוד לעבדות מרצון זאת לא הדרך לחיות על אף האילוצים הגופניים.
חבל מאוד שכך אתה חושב ומרגיש
אני | 22-04-2019 11:56
אומללות
3
במקרה של קשיים בזוגיות חובה ללכת לטיפול זוגי
חוסר אחריות | 22-04-2019 12:00
חבל שהחמדנות של עורכי הדין תגרום לכם בכייה לדורות. זוג במשבר חייב לפנות לטיפול מקצועי בכדי לנסות להציל את הנישואין, במיוחד אם יש ילדים בתמונה.
4
marymichael1112@gmail.com
אֱלִישֶׁבַע דָּוִד | 11-08-2019 22:32
שמי אֱלִישֶׁבַע דָּוִד, אני בא מתל אביב ,, אבל אני עובר לסקוטלנד עם בעלי, אני רוצה לחלוק את החדשות הטובות על חיי עם כולם ועם אלה הזקוקים לעזרה בנישואין / יחסים. סבלתי במשך שש שנים, בעלי עזב אותי והמשכתי ללדת אישה נוספת רק בגלל שהמשפחה שלו לא אהבה אותי, ובגלל שלא יכולתי לתת לו תינוק, בכיתי שבע שנים כי בעלי התגרש ממני. חיפשתי את הכישוף שהענן עזר לי ברשת פגשתי כל כך הרבה קוסמים, כולם גייסו כסף בלי לעזור לי, אבל ב -3 באוגוסט 2019 ראיתי תרומה מקוונת של קוסם טוב בשם דריגבינוביה. החלטתי ליצור איתו קשר כשקשרתי איתו, הוא אמר לי שהבעיה שלי נפתרה כי יצרתי איתו קשר, אמרתי לו את כל הבעיה שלי והוא הבטיח לעזור לי להחזיר את בעלי. דריגבינוביה הורה לי והראה לי מה לעשות אז אני עוקב אחר כל ההוראות ועושה את מה שהוא ביקש ממני לעשות אחרי שלושה ימים הוא אמר לי שבעלי יתקשר אלי לפני שאני ישן באותו יום ומתנצל. ברגע שהוא סיפר לי הכל, בעלי התקשר אלי וביקש שאחזור אליו אחרי שש שנות גירושין. היום אני חולק את המסר הזה כי אני רוצה שהעולם יידע וזו עבודה טובה, ואני גם שמח מאוד להיות בהריון ולמי מכם שזקוקים לעזרה, בעיות בעבודה או קידום צרו קשר עם Drigbiovia עוד היום ופתרו את הבעיה שלכם כאן הוא דואר אלקטרוני: doctorigbiovia93@gmail.com או whatsapp אותו בטלפון: +2348144480768 אני מבטיח לך שהבעיה שלך תיפתר