אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דרך קצרה שהיא ארוכה ודרך ארוכה שהיא קצרה

על אהבה ואינטימיות צריך לעבוד, בלי קיצורים. יש דרך קצרה שהיא ארוכה ויש דרך ארוכה שהיא קצרה, כמובן שעדיף להתאמץ ולהשקיע בהליכה משותפת לאורך זמן מאשר להתנהל על מי מנוחות ולסמוך על כל מיני פטנטים ובסוף לגלות שרק הפכנו את הדרך לקשה הרבה יותר

דרך קצרה שהיא ארוכה ודרך ארוכה שהיא קצרה
  (צילום: שאטרסטוק)

על אהבה ואינטימיות צריך לעבוד, בלי קיצורים. יש דרך קצרה שהיא ארוכה ויש דרך ארוכה שהיא קצרה, כמובן שעדיף להתאמץ ולהשקיע בהליכה משותפת לאורך זמן מאשר להתנהל על מי מנוחות ולסמוך על כל מיני פטנטים ובסוף לגלות שרק הפכנו את הדרך לקשה הרבה יותר.

אמנם אין באפשרותנו לקבוע את אורך ותוואי הדרך, אך יש לנו את האפשרות, החובה והזכות לקבוע מה תהיה האווירה. מסלול החיים , שסופו גם לא נראה באופק, מתפתל כשביל עפר מאובק. תפקידנו להפריח את השממה, לזרוע מנות קטנות של האהבה שינצנצו, ילבלבו ויפרחו. להגניב ולהשתיל פה ושם במהלך היום סימנים אוהבים – פתק קטן בסנדוויץ' של הבוקר, על הכרית, במכונית, בתוך הלפטופ. שוקולד מהתחנה המרכזית סתם כי חשבת עליו/ה. קריצה אוהבת פה ושם, נשיקה מרחוק, סימן אוהב שרק אתם מבינים – ולהפוך את הדרך לנעימה הרבה יותר.

בפרשתנו 'כי תבוא' מוכיח משה את עם ישראל על כך שבמצבים מסויימים גם הניסים הגדולים שהם ראו במו עיניהם לא הצליחו לעשות עליהם את הרושם הנכון, כי ניסים לא רואים דרך העיניים אלא דרך הלב. מי שלבו אטום לא יצליח לראות שום דבר, ומי שלומד לשים לב פתאום יגלה באיזה עולם מופלא הוא חי.

הערך של הסימנים שאנו בוחרים לשלב מדי פעם בדרך לא נובע מהתוצאה הסופית, אלא מהמאמץ ומהמחשבה שאנו משקיעים בהם. ברוב המקרים כאשר אנחנו רוצים לפנק את בן/בת הזוג אנו משתדלים לשמור על "סודיות" עד כמה שאפשר, אך חשוב מדי פעם שהכל יעשה בשקיפות מלאה. הפינוקים עצמם ישמרו בסוד, אבל בן/בת הזוג יראו פתאום גם את מה שמתרחש בדרך כלל מאחורי הקלעים. אל תהססו לטלפן לברר או להתייעץ עם חברים, לצאת למכולת השכונתית או לשבת על המחשב ולהזמין מתנות מהאינטרנט ממש מולו/ה.

כך נתאמן שנינו בלשים לב – להשקיע למען בן/בת הזוג שילמד להעריך ולקלוט את מה שאנו עושים בשביל להנעים לו את הדרך.

=======

הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית ותיקה, בעלת רשת משרדי השידוכים דו-לב ומחברת הספרים "סטטוס: בזוגיות" ו"שניים סוכר".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
איש או אדה משקיעים בסוף רואים שיש
| 11-09-2017 14:51
מישהו למעלה שראה את כל ההשקעה והמאמצים שלו או שלה מפתיע בגדול.