90 שניות על פרשת תזריע מצורע עם הרב חגי לונדין - סרוגים

90 שניות על פרשת תזריע מצורע עם הרב חגי לונדין

הרב חגי לונדין בדבר תורה קצר של 90 שניות לפרשת השבוע. והשבת פרשת תזריע מצורע, כשאדם חושב על עצמו כמושלם

author-image
90 שניות על פרשת תזריע מצורע עם הרב חגי לונדין

90 שניות לפרשת תזריע מצורע

מדינה לא מושלמת

בפרשת מצורע מופיעים שלשה סוגים של צרעת – שאת, ספחת ובהרת. הצרעת כידוע מגיעה עקב לשון הרע  והיא מופיעה בגווני צבע לבן על עור האדם. ישנם שלשה גוונים של לבן בצרעת – בהרת (לבן בהיר  'עז כשלג'); ספחת – לבן קצת פחות בהיר (ש'מסתפח' על העור); שאת – לבן כהה (שהעור 'נושא' אותו). ישנן 3 סיבות עבורן יכול אדם לדבר לשון הרע על מישהו אחר: הראשונה – היא המחשבה שהוא עצמו מושלם, צח כשלג. כולו בהיר. אין בו מום.

סיבה שניה – הוא לא מסתפק בחייו שלו ופוזל ומבקר כל העת את האחרים שנראים לו טובים ממנו. הוא 'מסתפח' לחיים של אחרים.

סיבה שלישית – אני אמנם לא מושלם אבל נישא על אחרים. אני חייב לעמוד בראש הפרמידה. אחרת אין לי קיום ולכן כל מי שמאיים עלי – בהכרח יש להשמיץ אותו.

גם ביחס לחודש אייר בו אנו מציינים את ימי הגבורה והתחייה של מדינת ישראל חשוב לזכור את שלשת הכללים הללו – אנו לא חושבים שאנחנו והמדינה מושלמת; אנו גם לא עסוקים בהשוואה, בהסתפחות והתבטלות לעמים אחרים; ואנחנו גם לא חושבים שהקיום שלנו מותנה בכך שנדרוס עמים אחרים. אנו עסוקים בלהופיע את תפקידינו בעולמו של הקדוש ברוך, להתקדם ולהשתפר כל העת, להיות ממלכת כוהנים וגוי קדוש ובכך להתברך ולברך את העולם כולו.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
צרעת
גרישה חנן | 24-04-2020 10:03
צרעת באה לעולם .משום לשון הרע כך פוסק הרב מכך אנחנו לומדים .כי דוד ישראל האילם החולה בצרעת דיבר פעם .כוון שאם אין לשון הרע אין צרעת והוא חולה