אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

קשה לנו, שוב לא הגענו למפגש המשפחתי

כמה קשה לנו לראות את האחיינים ולשמוע את האחים הקטנים שלנו נקראים בתארים אמא ואבא. זה מאוד מכאיב לנו כי זה משקף את מה שאין לנו.

קשה לנו, שוב לא הגענו למפגש המשפחתי
  אילוסטרציה שאטרסטוק

כמידי חול המועד, גם בסוכות האחרון, תוכנן מפגש משפחתי של כל האחים על נשותיהם וטפם אצל ההורים לארוחה אחת, על פי בקשתה המיוחדת של אמא-סבתא.

גם הפעם הודענו שאולי, כנראה לא נבוא, אחרי כמה וכמה נסיונות מכאיבים של מפגשים משפחתיים, כשכל פעם התגברנו ובאנו עם חיוך והכלה לכל המציאות מעוררת הרגשות. רק שהפעם באמת לא הגענו.

כמובן שהודענו מראש למארגנות הראשיות, אמא והאחות שתיאמה את הכול. הם קיבלו את העניין בהבנה וללא לחץ או בקשה לשקול את ההחלטה בשנית.

עם זאת החלטנו, אני ואשתי שזה לא יפה פשוט לא להגיע. לכן השארנו מכתב קצר שמסביר את היעדרותנו, בתקווה שיבינו את נקודת המוצא וההתמודדות שלנו, ובקשנו מאחותי להקריא אותו בארוחה.

במכתב, שיתפנו בשתי נקודות עיקריות:

כמה קשה לנו לראות את האחיינים ולשמוע את האחים הקטנים שלנו נקראים בתארים אמא ואבא. זה מאוד מכאיב לנו כי זה משקף את מה שאין לנו.

ובנוסף, הבענו תקווה שהשיתוף שלנו יביא לפתיחות ולשיח הדדי, למרות שהמכתב בעצם ממשיך מצב לא בריא שבו אין תקשורת ישירה (מעצם היותו מכתב שמישהי אחרת הקריאה). סיפרו לנו בעבר שיש בין האחים דיבורים מלאי אהבה ואכפתיות עלינו, אבל עלינו ולא איתנו. אע"פ שזה לא נושא קל לשיחה, בכל זאת מהאחים שלנו אנחנו מקווים למעט שיתוף ופתיחות הלב.

כמובן חתמנו את המכתב באהבה… חיכינו וחיכינו, אך תגובות למכתב? אין! אמנם אחרי שהעלנו את הנושא מול בני המשפחה, קיבלנו קצת התייחסות.

התגובה הראשונה הגיעה כאשר ביקשנו סליחה מאבי על עוגמת הנפש שגרמנו להם בבוקר בעקבות המכתב שהשארנו. הוא הגיב שזה היה בסדר… וכמובן הוסיף ברכה שהשם ימלא את כל משאלות ליבנו לטובה. חוץ מזה הוא לא ידע מה עוד יש לומר.

התגובה השנייה הייתה מהאחות שהקריאה את המכתב, לאחר ששאלנו אותה איך כולם הגיבו. ובכן…. תגובתה הייתה שכולם שמעו, ושתקו.

אז איפה אנחנו עכשיו?…

בדיוק באותה נקודה שלא מדברים איתנו על הנושא של פוריות/ילדים. אז בשביל מה פתחנו את הלב?

==

הכותבים הנם זוג מאותגר פוריות הנשואים מעל שמונה שנים וחברים בארגון "אדו"ה – לזוגות מאותגרי פוריות". ליצירת קשר עם ארגון אדו"ה: צור-קשר/http://adva4u.org.il

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
בהצלחה מבינה אותכם גם הייתי שם
נעמה | 04-11-2014 13:33
אולי תחליפו רופא או תאמצו
2
אני שמחה שלא מדברים איתנו על הנושא
| 03-02-2015 15:44
אני מעדיפה שידברו עלי מאשר איתי... ואנחנו שמחים במשפחה שלנו. שמחים שאחרים לא סובלים כמונו.. לפעמים האחיינים אומרים דברים לא נחמדים שהיינו רוצים שיגיבו על זה, אבל חוץ מזה, למה להעניש את עצמנו?
3
עזרה- כיצד יש להתייחס
יעל | 19-02-2015 23:45
כיצד הייתם רוצים שיתייחסו? זה נשמע יחס מאוד רגיש ומקבל מצד המשפחה.. אולי הם לא רוצים לפגוע? בתור משהי שיש במשפחתה זוגות שמחכים לילדים הייתי שמחה לדעת איזה יחס ישמח אתכם?
4
אולי "גנבתם את ההצגה".
מי נ | 23-03-2015 18:10
ארגנו מפגש משפחתי נחמד, ציפו שתבואו ולא באתם, ובמקום השארתם מכתב (לא תקשורת ישירה, כמו שאתם יודעים), שמכריח את כולם להתעסק ברגישות שלכם כשאתם נעלמתם. "ללכת בלי ולהרגיש עם" - לא להיות שם, ובעצם כן להיות שם, ואפילו במרכז העניינים. לא הייתי עושה את זה... או שתבואו ותדברו על כוס קפה, בפתיחות, אחרי שנתתם בחירה לאחים אם לבוא או לא (כמו שאתם בחרתם לא לכאוב את ההעדר, הם גם לא חייבים) או שתבחרו לא להגיע, אבל אל תכריחו את כולם להיות סביב ההחלטה הזאת. כוונתכם היתה להתנצל, בפועל הפעולה היתה הפוכה ומעיקה... תזכרו שלכל אחד יש "תיק" משלו בחיים, גם לאחים שלכם ברוכי הילדים, ואם אתם לא רוצים שירחמו עליכם, תדאגו ליצור הדדיות בקשרים המשפחתיים. בשורות טובות!
5
מי יודע? אני יודע
| 12-05-2015 23:32
כל המועצת חכמי התורה של "הח"כים החרדים" פסקו שאסור ללכת לצבא! כי: מתקלקלים שם, בכפירה השחתה בניאוף וכו' נקודה. הולך אדם לבוש בבגדי הצבא השמד ונכנס למקום שכולם יודעים מה הוא מסמל, ומה חושבים תושביו. וחושב שהוא יצא משם כמו שנכנס ללא פגע? הרי הוא סתם טיפש, כמו חביריו החרדקי"ם. הגמרא אומרת גדול המחטיאו יותר מההורגו, מי שמסית אפילו בחור אחד (ולאו דווקא בחור ישיבה, אלא אפילו בחור שמסתובב ברחובות) ללכת לצבא הרי הוא מחטיאו, וזה יותר מההורגו, וברור כשמש שבהמשך הדרך הבחור הזה כבר יצא לתרבות רעה, ולכן אחד שמסית ללכת לצבא הרי הוא "לפי דברי הגמרא" יותר גרוע מההורגו "קרי יותר גרוע מהיטלר" ימ"ש וזכרו וממונו וכו' אז מה אתם "הח"כים החרדים" רוצים? תחליטו האם אתם שייכים למאמינים בדברי חז"ל, או כאלו שמחליטים לעצמם מתי כן ומתי לא, להקשיב לתורתינו ולגדולי מועצת שלכם. ארץ ישראל שייכת לעם ישראל המאמינם בשם ובתורתו??? מי אמר? התורה אמרה. אבל הרי המדינה הזאת של הכופרים המשומדים הנואפים מצפצפים על התורה, כאילו התורה לא מחייבת אותם בכלום, לוקחים רק את מה שנעים ויפה, אז אתם [גם "הח"כים החרדים"] רק שודדי ים ששלקחתם מהערבים את המדינה, מי שלא שומר תורה ומצות אין לו מה לחפש בארץ ישראל. ולעניננו. הרי אם איזה שומר זוטר ששל מחנה אושביץ היה בא לבקר באיזו שכונה בארץ לבוש במדי אס אס, עם כל הגאווה ובראש מורם ללא שמירה (ואולי גם עם שמירה), ספק גדול אם היה יוצא חי. ובכן לפי דברי הגמרא, אחד כזה שמסית ללכת ל"צבא השמד והניאוף" הוא הרבה הרבה יותר גרוע מקצין "בכיר" באס אס, ומי שלא מתאים לו אז בבקשה שיוריד את הכיפה כי זאת התורה שלנו, לא התורה החדשה שניתנה ע"י חכמי ורבני המזרחי המסלפים את תורתינו הקדושה בכוונה. "אני מאמין באמונה שלמה שזאת התורה לא תהא מוחלפת, ולא תהא תורה אחרת מאת הבורא יתברך שמו" הנוסח המקובל של העיקר התשיעי מבין י"ג עיקרי האמונה במניינו של הרמב"ם עוסק בנצחיות התורה. לא מוחלפת ולא מוסלפת אפילו ע"י הרשעים הארורים של כת רבני המזרחי והרפורמי!!!! ולא ע"י כת רבני הצבא השמד הכפרי והניאוף. ובפרט בימים אלו אשר הציבור החרדי ירא ד’ נתון לביזה והתעללות יומיומית, מאנשים תועים, כמו שלוחי הסתרא אחרא "הח"כים החרדים" ואנשים שמנסים לגרוף על גבינו הון וכוח פוליטי, שמנסים להוציא אותנו כבר עשרות שנים בתירוצים שונים ומשונים מעולם התורה והיראה. באמרם שאנו גלותיים, שאנו צריכים להיות עם ככל העמים, ח"ו. בימים כאלו אנו נצעק להם בכל כוחנו ‘שזאת התורה לא תהא מוחלפת’ לא משנה באיזה תקופה ותחת איזה עול ולחץ שינסו להעלות עלינו…