מועצת הרבנות: אין אפשרות למנות אישה לתפקיד רב - סרוגים

מועצת הרבנות: אין אפשרות למנות אישה לתפקיד רב

מועצת הרבנות הראשית התכנסה בפעם האחרונה לפני הבחירות וקבעה: "על פי ההלכה אין כל אפשרות הלכתית למינוי נשים לתפקיד רב, כמו כן שקילת מינוי אישה לתפקיד רב אסורה"

author-image
מועצת הרבנות: אין אפשרות למנות אישה לתפקיד רב
  דוברות הרבנות הראשית

מועצת הרבנות הראשית בישיבתה האחרונה: לא למינוי נשים לתפקיד רב. היום (א') התכנסה ישיבת מועצת הרבנות הראשית לישיבתה האחרונה בראשותו של הראשון לציון הרב יצחק יוסף כנשיא המועצה.

בפתח הישיבה, ביקש את רשות הדיבר חבר מועצת הרבנות הראשית הרב יצחק דוד גרוסמן ובירך בשם כלל חברי המועצה את הראשון לציון לרגל זכייתו ב'פרס ישראל', בדבריו אמר הרב גרוסמן : "ההחלטה על מתן הפרס לראשון לציון פרסמה לציבור את מה שידענו אנחנו כבר מזמן, חיבורו המונומנטלי של הראשון לציון הוא חיבור של אחת לכמה דורות ועשה קידוש ה' גדול אצל הציבור הרחב".

בישיבתה דנה מועצת הרבנות הראשית בדברים העומדים על הפרק ובין היתר מינתה רבנים כמ"מ במקומם של רבנים שיצאו לגמלאות, או שסיימו את תפקידם מכוח החוק. כמו כן מינתה מועצת הרבנות הראשית לישראל את נציגיה שיכהנו כחברים בוועדת הבחירות לרבנים הראשים לישראל וכן נדרשה מועצת הרבנות הראשית להתייחסות לפסיקת בית המשפט לשקול מינוי נשים על תקן רבנים בגוף הבוחר.

עוד באותו נושא

הבחירות לרבנות הראשית יידחו שוב: זה התאריך החדש

בעקבות עתירה לבג"צ, כי "על הרבנים הראשיים לשקול מינויין של נשים ככל שהן עומדות בדרישות של השכלה תורנית והלכתית מתאימה", קבעה הרבנות:

1. מועצת הרבנות הראשית מבהירה בזה, כי על פי ההלכה אין כל אפשרות הלכתית למינוי נשים לתפקיד רב, כמו כן שקילת מינוי אישה לתפקיד רב אסורה, באשר היא מכירה בכך שאשה יכולה לשאת בתפקיד רבני, דבר המנוגד לעמדת פוסקי ההלכה וגדולי הדורות והרבנים הראשיים לדורותיהם.

2. מועצת הרבנות הראשית קוראת לממשלה לפעול לשינוי החלטת בית המשפט לרבות בדרך של תיקון חקיקה, כך שלא תהיה פרצה בכרם ישראל.

3. הלשכה המשפטית ברבנות הראשית, תפנה לגורמים המשפטיים ותבהיר את עמדתה ההלכתית של הרבנות הראשית כי מינוי אישה לתפקיד רב אסור הלכתית ומשכך יש לשקוד על מציאת פתרון שיעמוד בקנה אחד עם ההלכה היהודית.

בנוגע לסיום תפקידם של רבנים שהסתיימה כהונתם מכוח התקנות לבחירת רבני ערים החליטה מועצת הרבנות הראשית כי "מועצת הרבנות הראשית קיבלה בהפתעה גמורה את החלטת משרד המשפטים לסיים מידית את כהונתם של מספר רבני ערים ללא כל התראה מספקת ולמרות שנבחרו לתקופת כהונה ללא הגבלה ולאחר עשרות שנות של שירות ומסירות למען הציבור.

מועצת הרבנות הראשית לישראל קוראת בזה לגורמים האחראים במשרד המשפטים לבטל את ההחלטה לסיום כהונתם במפתיע של רבנים שנבחרו לפני שנת תשל"ד ולפעול מיידית להשבתם לתפקידם."

בדברי הסיום של הישיבה אמר נשיא מועצת הרבנות הראשית הראשון לציון הרב הראשי הראש"ל הרב יוסף לחברי המועצה: ״עמדנו במשימה ברוך השם, היו הרבה פרשיות בנושא הגיור והכשרות ועמדנו במשימה והכל בזכות הרבנים חברי המועצה, תמיד היה שיתוף פעולה בין הרבנים וכל ההחלטות התקבלו פה אחד, כולם בדעה ובעצה אחת. אשריכם ואשרי חלקיכם, תמשיכו עוד לקדש את שמו ברבים ותזכו למצוות ולהגדיל תורה ולהאדירה.

אנחנו מתפללים בשם מועצת הרבנות על כל החיילים שנמצאים בחזית בצפון ובדרום, שומעים כל יום על אסונות, אנחנו נמצאים בצער כל יום נהרגים חיילים וכל יום נפצעים חיילים, היינו בעצר תפילה בכותל עם חיילים פצועים וראינו מראות קשות של חיילים בלי רגלים או בלי ידיי, החיילים מוסרים את נפשם, צריך לחזק את עם ישראל בתפילות ובתורה. אצלנו כל יום בבית כנסת אומרים פרקי תהילים להצלחתם של החיילים. אני קורא לכל הרבנים לפעול לאמירת פרקי תהילים להצלחת חיילי ישראל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אפשר למנות את...
לולוו | 19-05-2024 15:44
אפשר למנות את מירי רגב זו לא אישה
2
ומה עם רב...
מוטי | 19-05-2024 15:45
ומה עם רב שגונב חומד משקר הוא יכול להמשיך ולהיות רב.
3
הנבלה של לוין...
שירי מנתניה | 19-05-2024 16:36
הנבלה של לוין לא עוצר אותם מלמנות את המקורבים והמקומבנים של דרעי. בבית המשפט של מדינת הלכה הכל ממשיך כרגיל לדהור קדימה, כאשר במדינת ישראל האמיתית, כל תהליך מינוי שופטים תקוע עי לוין החבלן. בושה וחרפה בטקסי יום העצמאות ממלא מקום זמני אייש את תפקיד נשיא בית המשפט העליון, ממש מזעזע.
4
בטח שאפשר ...
יהווה היא אישה, אז למה לא למנות רבה? | 19-05-2024 18:02
בטח שאפשר
5
מה תעשה שירה מירויס והעדר הקטן שלה?
מנעי קולך | 19-05-2024 18:13
לשקר אין רגליים