מלחמות היהודים: הרב הבכיר נגד מפלגת ש"ס - סרוגים

מלחמות היהודים: הרב הבכיר נגד מפלגת ש"ס

לאחר הזעם שהתעורר במפלגת ש"ס על חתימת הסכם בין דגל התורה לשלומי אמונים בנוגע לתמיכה בישראל פרוש לראשות העיר אלעד תוך התעלמות מהסכמים קודמים, פרסם הרב דב לנדו פסק כי אין ערך להסכמים שעברו וכי הכל נעשה אך ורק לטובת ענייני היהדות בעיר

author-image
מלחמות היהודים: הרב הבכיר נגד מפלגת ש"ס
  הרב דב לנדו (צילום: יעקב נעמי/פלאש90)

העיר אלעד סוערת. הבחירות לרשויות המקומיות כבר מעבר לפתח והקרבות בין המפלגות החרדיות על השליטה בעיר עולות שלב, כאשר בלילה (שני) מפרסם הרב דב לנדו ומי שנחשב לאחד ממנהיגיה של מפלגת דגל התורה הליטאית מכתב ובו הוא יוצא כנגד הנהגת ש"ס המקומית והארצית.

תחילתו של המעשה בבחירות הקודמות לראשות העיר. ראש העיר הנוכחי ישראל פרוש החסידי, בנו של השר מאיר פרוש שולט בעיר בשנים האחרונות ביד רמה ובבחירות הקודמות ביקשו במפלגת דגל התורה להחליפו במועמד משלהם – יצחק פינדרוס המכהן כיום כחבר כנסת מן המניין.

ראש העיר המכהן ישראל פרוש (צילום: Aharon Krohn/Flash90)

כחלק מהמאבק על ראשות העיר ביקשו אנשי דגל התורה את עזרתה של מפלגת ש"ס המקומית בגיוס הציבור הספרדי עבור המועמד פינדרוס, בתמורה חתמה מפלגת דגל התורה כי בבחירות הבאות, דהיינו – הבחירות הקרובות שייערכו בסוף שנת 2023 תתמוך דגל התורה במועמדה של מפלגת ש"ס לראשות העיר. לאחר עתירה שהגיש יו"ר הבית היהודי בעיר נפסלה מועמדותו של פינדרוס בבית המשפט העליון, זאת בעקבות הטענה כי הוא אינו תושב העיר, והעיר שבה לידיו של פרוש.

הפרת ההסכם של דגל התורה ותמיכה בהמשך כהונת פרוש

והנה חלפו להן השנים ומועד הבחירות קרב ובא, מפלגת ש"ס מציעה את מועמדה – יהודה בוטבול לראשות העיר, אולם דגל התורה ממאנת לעמוד בהסכם החתום ואף חתמה בימים האחרונים הסכם חדש עם סיעת שלומי אמונים בהנהגתו של פרוש האב ובה מתחייבים לתמוך בהמשך כהונתו של ישראל פרוש בתמורה לחלוקת תיקים וסמכויות נרחבות לאנשי דגל התורה באלעד.

יו"ר ש"ס אריה דרעי וישראל פרוש בימים יפים יותר (צילום: Yaakov Naumi/Flash90)

ההסכם גרר זעם רב במפלגת ש"ס על דגל התורה שאיננה עומדת בהסכמים, יו"ר ש"ס אריה דרעי אף לקח את הבחירות באלעד לפרויקט אישי שלו והציב עצמו כיו"ר מטה הבחירות של המועמד הספרדי לראשות העיר יהודה בוטבול.

במהלך דברים שנשא בישיבת סיעה שנערכה במטה הבחירות אמר כי התנהלותה של דגל התורה בהפרת ההסכם זהו חילול ה׳ הגדול ביותר שהיה אי פעם ביהדות החרדית, דרעי אף הוסיף ואמר כי בש"ס לא ישכחו זאת ולצעד הזה יהיה מחיר כבד.

הרב לנדו: אין ערך לחתימת ההסכמים

אתמול בלילה פרסם הרב דב לנדו, אחד ממשיכיו של הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל בהנהגת דגל התורה, מכתב חריף נגד מהלכיה של תנועת ש"ס ובו הוא מבהיר כי ראשות העיר אינה שייכת לאף אחד ואף פוסק כי כל חתימת הסכמים שנעשו בין המפלגות בבחירות הקודמות אין להם כל ערך ואינו מחייב אף אחד.

המכתב שפורסם

במכתב נאמר כי "העניין של ראשות העיר אינו שייך לשום מפלגה אלא אך ורק לטובת ענייני היהדות והחינוך, משמרת התורה והמצוות. וממילא כל חתימת הסכמים שנעשו בין מפלגות אין להם כל ערך ואינו מחייב אף אחד". ובכך בעצם מתנער הרב מן ההסכמים שנערכו בין המפלגות בבחירות הקודמות.

עוד מתייחס הרב לטענות הגזענות שישנן נגד דגל התורה: "וכל מי שתולה העניין בענייני עדות וחוגים עושה עוולה גדולה וכשלוחם הרי הוא מקלקל במישרין או בעקיפין את משמרת היהדות שם, מלבד הלשונות הבוטים שאין להם שום מקום ועליו לחזור ולתקן מיד את מה שהטיח והסית".

עוד באותו נושא

אחרי 35 שנה: בחירות לראשות העיר בני ברק


8

בסיום המכתב חתם הרב "הכותב בכאב ובצער דוב לנדו היוזם ופועל בכל עניין זה". ובעצם מודיע כי הוא עומד מאחורי מהלכיה של סיעת דגל התורה בעיר. אין ספק כי מפלגת ש"ס תגיב ואולי תנסה לרתום לסיפור את מועצת חכמי התורה שלה, כך או כך, סיפורה של מערכת הבחירות באלעד רחוק מלהסתיים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
רק החילונים מחללי השבת אשמים
מדינת גויים | 12-09-2023 8:51
אין כמו מלחמות החרדים
ענבי השקר בענבי השקר - דבר ידוע ומקובל
עלמא דשיקרא | 12-09-2023 9:05
והכל,כמובן,לשם שמיים,להגדיל תורה ולהאדירה.
2
עצוב שזה הרב...
יוסי | 12-09-2023 23:24
עצוב שזה הרב שממשיך את הרב אדלשטין. פתאום שזה פוליטיקה מותר לשקר