מערכת המשפט מתחילה להפנים: ייתכן שהכל ישתנה - סרוגים

מערכת המשפט מתחילה להפנים: ייתכן שהכל ישתנה

במערכת המשפט מבינים כי השילוב של משפט נתניהו עם הקואליציה המסתמנת אכן יביא לרפורמות במערכת המשפט, וכי אם השתיקה בעניין תישמר הרפורמות אפילו לא ירוככו

author-image
מערכת המשפט מתחילה להפנים: ייתכן שהכל ישתנה
  אוליביה פיטוסי, פלאש 90

בכירי מערכת המשפט לא באמת האמינו עד העת האחרונה שיהיו שינויים דרסטיים במהלך ממשלת נתניהו השישית. מזה שנים רבות נשמעות קריאות לבצע רפורמות במערכת המשפט, אך הן תמיד הסתיימו בקול ענות חלושה.

דוגמה מצוינת לכך הוא הקמת מוסד נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, לפני פחות מעשור. מי שרצה לאפשר ביקורת אפקטיבית על התובעים מטעם המדינה, בעיקר נגד הפרקליטות והתביעות המשטרתיות, השאיר בסופו של דבר נציבות ללא שיניים.

עוד באותו נושא

חוק דרעי: למה הליכוד תומך בחקיקה פרסונלית?


43

לנציב שהיה אמור להיות אימת הפרקליטים אין סמכות להורות על סנקציות נגד מי שסטה מהשורה, אלא לתת המלצות בלבד. אתם יכולים לדמיין לבד עד כמה הן מתקבלות.

לא זו בלבד, לנציב אפילו אסור לפרסם את החלטותיו לידיעת הציבור, מה שמסרס לחלוטין את האפקטיביות של ההמלצות והביקורת. איך אמר הנציב הקודם, השופט דוד רוזן בראיון ל'זמן ישראל'? "אין פרסום – אין נציבות. חבל לתת משכורות לאנשים, עדיף לסגור".

במערכת המשפט עדיין יש תקווה כי הרפורמות המשפטיות יתרככו, אבל מבינים שממשלת נתניהו השישית מתכוונת באמת ובתמים לבצע רפורמות משפטיות. ללא פעולה אקטיבית נגד המהלך מצד מערכת המשפט, בכירי המערכת מבינים כי הרפורמות לא ירוככו אף לא במעט.

עד ממש לאחרונה, השתיקה בנוגע לכוונות לבצע את הרפורמות הייתה מוחלטת. בכירי המערכת לשעבר דיברו. בחדרי חדרים דיברו גם הבכירים המכהנים, אבל לאחרונה השתיקה מול הציבור נשברה.

בית המשפט העליון (נתי שוחט/פלאש 90)

"על סף שינוי פניה של מערכת המשפט"

"אנחנו על סף שינוי פניה של מערכת המשפט", אומר אחד מבכירי המערכת בשיחה עם סרוגים. "בין אם תומכים ברפורמות ובין אם מתנגדים להן, צריך להבין שיהיה שינוי דרסטי. השינוי הזה, שיחליש את מערכת המשפט, יישאר גם לאחר תום התקופה הנוכחית של שלטון הימין".

"עד לאחרונה היה נראה שאנחנו בעוד שלב של הסערה המתרגשת על מערכת המשפט, אבל לאור הרכב הממשלה המסתמן המערכת מתחילה להפנים שייתכן והכל ישתנה".

לדברי הבכיר, "אם תהיה פסקת התגברות ב-61 ועילת הסבירות תבוטל זה יהיה אסון לא קטן. מעבר לחקיקה פסולה ללא הגבלה שכל קואליציה תוכל לבצע, יהיה קשה מאוד לתקוף החלטות מינהליות בבג"ץ ובבתי המשפט המינהליים. כאשר רשויות המדינה פוגעות באזרח הקטן בהחלטות שרירותיות ובלתי סבירות, בית המשפט הוא זה שמבטל את ההחלטות בשל עילת הסבירות".

"אלמלא הנסיבות האישיות – נתניהו היה נלחם ברפורמות המשפטיות"

"נתניהו יודע בדיוק עד כמה המהלכים הללו עלולים לפגוע באזרחים", אומר הבכיר. "נתניהו מכיר את מערכת המשפט, הוא גדל בבית עם דודה שופטת בבית המשפט העליון (השופטת שושנה נתניהו ז"ל, א"ב)".

"בעבר נתניהו התגאה בכך שהוא עצר את קיצוץ סמכויות בית המשפט העליון, היום הוא מקדם אותן. אלמלא הנסיבות האישיות של נתניהו, בשלן הוא נכנס לקואליציה הנוכחית ומוכן לקדם את אותן רפורמות בעייתיות – גם היום מי שהיה נלחם נגד פסקת ההתגברות וביטול עילת הסבירות זה היה בנימין נתניהו".

בשל ההפנמה כי יקודמו רפורמות במערכת המשפט, בכירי המערכת מבינים שצריך להילחם. "אמנם צריך לשמור על ממלכתיות התפקידים", אומר הבכיר, "אבל יש הבנה שאם לא תהיה התייחסות אקטיבית מצד המערכת לרפורמות המתוכננות, אין סיכוי שהן ירוככו אפילו במעט".

פרקליט המדינה עמית איסמן: החלשת הפרקליטות – פגיעה בדמוקרטיה הישראלית (יונתן זינדל/פלאש 90)

בכירי המדברת מדברים, כמהלכים על חבל דק

ואכן, לאחרונה השתיקה המוחלטת נשברה ובכירי המערכת התחילו לדבר. בהבלעת משפט בתוך נאום, כמהלכים על חבל דק, אבל מדברים. מתוך שלושה, רק שניים התייחסו בחודש האחרון לרפורמות המתוכננות במערכת המשפט. פרקליט המדינה ונשיאת העליון. בולטת בשתיקתה היא היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה.

פרקליט המדינה עמית איסמן התייחס לדברים כשבוע לאחר הבחירות, ואמר: "החלשתה של פרקליטות המדינה, פגיעה בלגיטימציה הציבורית שלנו תביא בסופו של יום באופן בלתי נמנע לפגיעה בשלטון החוק, וכפועל יוצא לפגיעה בדמוקרטיה הישראלית".

אך אתמול התייחסה לרפורמות ראש הרשות השופטת, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות. בדברים שנשאה במהלך ערב שנערך לסגל השיפוטי, אמרה חיות לשופטים: "נמשיך לעמוד איתן גם אל מול הרעמים והברקים הנשמעים והנראים בעת הזו. הם מופנים לעברנו ומבשרים, כך נראה, את בואה של סערה – אך כשהדין, והוא לבדו, לנגד עינינו, יכול נוכל גם לה".

מתי והאם תדבר היועצת המשפטית לממשלה? זאת לא ידוע. אך בדרגים הבכירים במערכת מתחילה לחלחל ההבנה כי השתיקה אינה משרתת את מערכת המשפט וכי אם יש רצון לפעול לריכוך הרפורמות צריך לפעול.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
111 תגובות - 66 דיונים מיין לפי
1
שינויים במערכת המשפט
רואה חשבון | 02-12-2022 13:01
כנופיית שלטון החוק שהשתלטה בצורה דיקטטורית ובניגוד לחוק על מדינת ישראל הדרכים לא דמוקרטיות פוחדת פחת מוות שהממשלה החדשה תפקיע מהם את ההשתלטות בניגוד לחוק על מדינת ישאל ותהפוך את בתי המשפט, הפרקליטות, משרד היועמש לגופים שפועלים על פי החוק בלבד עם אנשים הגונים וישרים וסוף סוף יהיה חוק וסדר, תבוטל האכיפה הברררנית, יהיה משפט צדק ואימון הציבור בבתי המשפט יחזור החששות שלהם הם התקוות של עם ישראל ומדינת ישראל. על חבר בכנופיית שלטון החוק שברח יהיה חייב לעמוד לדין ולשלם מחיר כבד על מעשיו
2
בית המשפט הפרוגרסיבי...
רוני | 02-12-2022 13:48
בית המשפט הפרוגרסיבי חושש שיקחו ממנו את השלטון ללא מיצרים את כפיית דעתו השמאלנית על העם, שיבקרו חלילה את הנפוטיזם,את פסקי הדין המגוחכים לטרוריסטים,שהעם חלילה יהא ריבון. הקץ לדיקטטורה שיפוטית,רפורמות עכשיו
3
קיימות בעיות רבות במערכת המשפט.מפורטות רק כמה
אחד מהעם | 02-12-2022 14:50
1. הבעיה מתחילה קודם כל במינוי שופטים. צריך להוציא לאור השמש את הליך המינוי. ציון הקורס של כל אחד מהמועמדים לשפיטה - יפורסם. גם אם מועמד לשפיטה ימונה לשפיטה אם ציון הקורס שלו יהיה ציון נמוך (4.5), ידע הציבור מדוע מונה אותו מועמד. הכנסת תעשה לכל אחד מהמועמדים לשפיטה, בכל הערכאות, שימוע פומבי. אחרי השימוע הפומבי יחזור הדיון לועדה למינוי שופטים, או שועדה של הכנסת תדון במינוי שופטים. דיוני הועדה יהיו פתוחים לציבור. כל מסתייג ממינוי מועמד לשפיטה יקבל לתגובתו את התייחסות המועמד לשפיטה להסתייגות ויוכל, כמובן, להגיב עליה. 2. תורחבנה סמכויות נציבות תלונות הציבור על השופטים. הנציבות תשלח למתלוננים את תגובות השופטים ותאפשר להם להגיב עליהן. הנציבות תוסמך להדיח שופטים. הנציבות תוסמך להעביר שופטים ממקום כהונתם למקום אחר, או להצמיד להם חונך, ועוד. תבוטל המגבלה להגשת תלונה על שופט תוך שנה, ותורחב לשבע שנים. 3. עילות פסלות שופט תורחבנה בחוק. ניתן יהיה לבקש לפסול שופט גם אם יוכיח בעל דין שהשופט פשוט לא סובל אותו, או מכל עניין אחר, שיש בו ניגוד עניינים לכאורה, גם אם הוא קלוש.
4
ביבי קרח עם...
מספיק לרמות את הציבור | 02-12-2022 14:53
ביבי קרח עם שער סגול. במקלחת השער שהוא מגדל בצד אחד מגיע לו עד הכתף.
5
להחליף את היועצת...
נו באמת | 02-12-2022 15:03
להחליף את היועצת של סער, שקיבלה החלטות לא סבירות וחד צדדיות
6
מי שאשם בזה...
מוטי | 02-12-2022 15:13
מי שאשם בזה זה מערכת המשפט והפרקליטות. אם לא היו תופרים תיקים ביבי היה מגן על מערכת המשפט. ברגע שמערכת המשפט הפכה להיות פוליטית שכן לא ברור איך חברי כנסת שעברו עבירות והם בצד השמאלי של המפה אפילו לא נחקרים.
7
בלוך, זה נראה...
אוהד | 02-12-2022 15:49
בלוך, זה נראה כמו כתבה מטעם. עובר עליך משהו.
8
מדוע תלין כעת...
אחד העמך | 02-12-2022 16:57
מדוע תלין כעת מערכת המשפט ? האם לא היה ברור שחצתה קווים אדומים בהחלטות פוליטיות ? מי שכרת את הענף עליו הוא יושב זו מערכת המשפט עצמה ואוי למערכת משפט שלא הבינה זאת מלכתחילה. היכן כושר השיפוט שלה? כנראה שראוי להחליפה במערכת שנותנת יותר סמכות לרצונו של העם.
9
בשבת הזאת הבנתי...
צרת רבים היא חצי נחמה | 02-12-2022 17:06
בשבת הזאת הבנתי שאנחנו בדרך לאבדון ביבי סמוטרית בת גביר דרעי וליצמן הנחמה היחידה שלי שיש לנו אויבים גדולים מסביב ככה שלאף אחד מאיתנו לא יהיה שקט וכולנו נאכל חרה מהמדינות והאויבים מסביב חרה מבפנים והרבה הרבה חרה מסביב
10
לא יתכן שיהיה...
ממ | 02-12-2022 17:38
לא יתכן שיהיה פה פשע מאורגן בחסות מערכת מוגנת מביקורת ומשפט.
11
פסקת ההתגברות שכל...
הזהרות במשאלות לבכם ... פן תתגשמנה ... | 02-12-2022 18:00
פסקת ההתגברות שכל הימין משתוקק לה עתידה להתגלות כגיהינום עלי אדמות עבור האזרח הקטן ... בהתחלה הערבי ... אבל אחר כך זה יגיע לכל החלכאים והנדכאים כולל היהודים ... ועל זה נאמר הזהרו במשאלות לבכם ... פן תתגשמנה ...
12
עד ש הרמאי...
יורם | 02-12-2022 18:09
עד ש הרמאי ,נוכל שקרן לא יגיע למעשיהו. לא ניתן לעצור את עדר האריסים שלו מלחרב את מערכת המשפט ולבסוף את כל המדינה אלא שהפעם לא יהיה עוד הרצל ובן גוריון כדי להקים אותה מחדש .
כל האיחולים...
אחד | 03-12-2022 10:48
כל האיחולים לך וליוצריך, ערס קטן ומ!שתן.
13
אם אני לא...
מיכל | 02-12-2022 18:41
אם אני לא טועה, נתניהו התחייב שהמשפט שלו לא ישפיע על תפקודו כראש ממשלה ושהוא ימנע מלהתערב בנושאי משפט. זה היה התנאי לאפשר לו להמשיך לכהן כראש ממשלה, מאחר וברור היום שנתניהו מוכן לחרב לגמרי את המערכת המשפטית כדי להמלט מאימת הדין - מדוע לא ניתן למנוע ממנו את הזכות לכהן כראש ממשלה?
לא לריב לעשות...
ר | 02-12-2022 22:21
לא לריב לעשות סדר ולא איפה ואיפה כמו עם רות דוד חוטאת בן ארי המכרז ובארץ בניה וה 50.000 מליון של הממד ה 5 לאן התאדו המליונים משהו צריך לתת את הדין למה לא שופטים רק סיגרים ושמפניה מחבר בסכום בהרבה קטן שופטים עושים איפה ואיפה העם לא אדיוט רואים הכל רוצים צדק לא לא סתימת פיות ופלוטר במערכת המשפט רק סינארה וכנאה נגד נתניהו היתה פו להוריד אותו מהשלטון בדרך לא דמוקרטית.
כשאין שכל...
אביר האופל | 02-12-2022 21:26
כשאין שכל מסתבר שכן יש דאגות.
... כי...
. | 02-12-2022 19:15
... כי מפחדים ממלחמת אזרחים ... ואנחנו מאד קרובים לשם ...
14
11 נגד 0...
יידו | 02-12-2022 18:55
11 נגד 0 לביבי.מגיע לכם רמה ברצפה חבל על המשכורות שלהם
15
השמאל הקיצוני בפרקליטות...
# | 02-12-2022 18:58
השמאל הקיצוני בפרקליטות המדינה ניסה לבצע הפיכה שלטונית במדינת ישראל ואף הצליח במטלה במשך פרק זמן מסויים על ידי המלכת יאיר לפיד (למפל) מהשמאל. בממשלה הזאת, כנראה, יצליח יריב לוין למנוע ממערכת המשפט השמאלנית מלהמשיך בביצוע הפיכות שלטוניות.
... באמת...
עוד שקרן טפש ... ראשית יש מואשמים בפרשת הצוללות ובנוסף מי רוצה ראש ממשלה שדורש שמפניה וורודה, סיגרים מקובה, ארוחות שף , ותכשיטי יוקרה ? גם אם אין עבירה בספר החוקים כל אחד מבין את הסירחון , הרקבון , והשחיתות .... | 03-12-2022 14:56
... באמת ? אז על מה עומד למשפט בר יוסף ? ברוש ? דוד שרן ? זנדברג ? מנור ? ולאן נעלמו דוד שמרון? והשליח המיוחד מולכו ?
הפרת אמונים...
אחד מכמה | 03-12-2022 10:47
הפרת אמונים זו הגדרה מאוד מעורפלת וגם מערכת המשפט אומרת זאת. יש לבטל את הסעיף הזה. הוא *מואשם* בשוחד. בינתיים למי שעוקב אחרי המתנהל בבית המשפט, הפרקליטות לא מצליחה להוכיח את זה! פרשת הצוללות כן נחקרה! התיקים נגד החשודים נסגרו מחוסר ראיות כי לא התבצעה עבירה! אירוני איך אתם מתעלמים מכך שממשחת השינוי לרעה בסוף חתמה על החוזה ורכשה את כלי השיט *במיליארד יורו יותר*!!!
איפה למדת...
תודה | 02-12-2022 23:32
איפה למדת לכתוב משפט כל כך ארוך כאורך הגלות ללא פסיק או נקודה לרפואה? טוב ששמת בסוף שלוש נקודות לקישוט.
היו צריכים...
ר | 02-12-2022 22:11
היו צריכים לשפוט אותה ולהעיף אותה זו מערכת משפט תקינה עושים בשלהם הם בעלי הבית איפה ואיפה ומה עם רות דוד והעורך דין שעבד איתה שקט ודממה איפו נשיאת בית המשפט חיות משותקת איך מחפה על בשני גועל נפש של צדק צריך לעשות ניקוי ארצות למה הם מתנגדים רוצים להמשיך בשחיתות
ליאת בן...
אבי ובר | 02-12-2022 22:05
ליאת בן ארי צריכה לעמוד למשפט. רק תמים חושב 'שאין לי מושג' ואח'כ מקודמת למשנה לפרקליט המדינה זה תקין. למשפט יחד עם שי ניצן. כבר' נתפור' לו תיק כמו שתפר לביבי.
... אם...
ווואאאהוווו יש לנו גאון משפטי חדש ... לכי תחבי עוד מקל מטאטא לתחת ... | 02-12-2022 21:36
... אם את כל כך מבינה במשפט אז את בטח מבינה מה זה הפרת אימונים ... ושוחד ... ומירמה ... כולם מאד ברורים גם בתיק מוזס וגם בתיק אלוביץ ... והאמת שגם בפרשת הצוללות שכלל לא נחקרה ...
למגיב שקורה לעצמו שטויות
ורד לייבו | 02-12-2022 21:02
טוב נתחיל בזה שהשם דיי הולם את המגיב חוסר הבנה במיקרה הטוב או טיפשות הריי האישום של נתניהו אינו על חוק המתנות אולמרט קיבל מיליון וחצי מתנות ולא נישפט על זה מצאו סעיף מגוחך הריי במידה והינך עוקב אחר הקורא באולם המישפט אתה מבין שאין לא מתת לא יסוד נפשי שום תנאי לא מיתקיים במישפט הזה להעמיד עברה כל הכתב אישום הזה הוא ביזיון מישפטי גדול ההיתי מרחיב ומציב אותך מול סעיפי החוק והקורה במישפט אבל רק מתגובתין הינני מבין שאין לך מושג מישפטי אז חבל על המאמץ
למה ליאת...
דרור ישראל | 02-12-2022 20:00
למה ליאת בן ארי שעשתה עבירות בניה בבית שלה ענתה בחקירה שלה במשטרה על שאלות החוקרים בתשובה אין לי מושג ? ממש תשובות של ראשונת העבריינים המנוסים בחקירה ממשפחות הפשע הגדולות ! מה אין לה מושג מה קורה בבית שלה ? למה ליאת בן ארי על העבירות בניה בבית שלה המשיכה בעבודתה כרגיל , ואילו יואב גלנט בגלל חריגות בנייה בבית שלו נמנעה ממנו האפשרות להיתמנות לרמטכל ? למה ? באיזה ארץ ליאת בן ארי פרקליטת מדינה ? באירן ? ברוסיה ? בושה לה ולעברין הראשי שי ניצן ! כן אלו שני האנשים שאמונים על החוק במדינת ישראל רדפו עד חורמה את גיבור ישראל גל הירש , הפכו עולמות בכדי להביאו להרשעה פלילית בבית המשפט ! וזאת למה ? כי שני בני העוולה האלו שאמונים על החוק הישראלי רצו להתערב בעניין המינוי של גל הירש לתפקיד מפכל המשטרה ! לא להאמין !
... שטויות...
שקרים של מכונת התעמולה ... | 02-12-2022 19:21
... שטויות שקרים הבל ורעות רוח ... ברור שאסור לראש ממשלה לקבל מתנות במאות אלפי שקלים מאף אחד ... זה שהמשפט ממשיך להתנהל זו הצגה שסופה ידוע מראש ... אם מותר , אז למה שראש עיר לא יקבל מתנה חינם מקבלן שאישר לו אחוזי בניה חריגים , או מורה בביהס יקבל כמה מאות דולרים מהורה שרוצה לשפר את הציון של ילדיו , או שרופא יקדם אותך בתור תמורת מתנה קטנה ... אין סוף לשחיתות הזו שאתם רוצים להלבין ... נתניהו הוא חזיר תאב בצע גם בלי לדעת מה קרה בפרשת הצוללות ומאות המיליונים שהרוויח בן דודו מיצרנית הצוללות טיסנקרופ... מעניין כמה הוריש לביבי בצוואתו ... זאת לא נדע לעולם ...
16
גדעון סער מינה...
גם כן | 02-12-2022 19:10
גדעון סער מינה יועצת משפטית פוליטית מטעמו. הממשלה צריכה למנות יועץ משפטי מקצועי.
17
לא רק נושא...
נאורי | 02-12-2022 19:44
לא רק נושא בתי המשפט ישתנה,כל המדינה תשתנה,הממשלה החדשה מושחתת,ממשלה של מאפיונרים גנבים ונוכלים,מאידך חרדים קיצוניים פרזיטים,מצד שלישי,בן זבביר וסמרטוטוביץ הגזענים הקיצונים רוצים לשלוט על ביטחון הפנים ויותר גרוע על הצבא,מושחתיהו עם משפט פלילי וסיכויים לשבת בכלא,אז הדרך היחידה של העם השפוי למנוע מהכנופיה הזאת לשלוט בחיינו היא התנגדות,הפגנות ולמנוע מהם להרוס את המדינה.
עוד לא...
את | 02-12-2022 20:48
עוד לא מצאת כושי עם .... ענק שינענע אותך עליו?. מאחל לך שתמצא מהר.
כן כן...
דרור ישראל | 02-12-2022 19:50
כן כן הכי טוב זה החבר שלך ניצן הורוביץ זה שבראיון אצל איילה חסון צידד בשיתוף פעולה עם בית הדין בהאג קרי, לשלוח חיילים לוחמים להחקר בהאג ! וסליחה ששכחתי את חברך יאיר גולן הגזען הקטן זה שרץ לפזורה הבדואית לעודד ולהלהיט את הבדואים בנגב נגד מדינת היהודים בזמן שהבדואים בנגב עושים פרעות לאומניות נגד יהודים בדרום ארץ ישראל ! ( מצולם ) !
18
כן ...
שמעון | 02-12-2022 19:52
כן
19
מזמן היה צריך...
שוקי | 02-12-2022 20:37
מזמן היה צריך שינוי מדינת ישראל תרוויח בסופו של דברבמיוחד היום
20
ויפה שעה אחת...
שחר כהן | 02-12-2022 20:39
ויפה שעה אחת קודם
21
נזכרו עכשיו?? מערכת...
דניאל | 02-12-2022 21:19
נזכרו עכשיו?? מערכת כושלת וחלשה שאפשרה ב שם החוק לנאשם בשלשה תיקים להמשיל הנהיג ולגנב לההיות שר. מה עם המוסר? הוא לא מעל החוק?
יש חוק...
אחד | 03-12-2022 10:43
יש חוק מוצדק שקובע שפקיד לא יוכל להדיח ראש ממשלה מכהן עד פסק דין חלוט. חוק צריך לקיים. הבעיה במערכת שהחלה 'לפרשן' חוקים.
המוסר הוא...
מישהי | 03-12-2022 1:08
המוסר הוא לא עניין לבית המשפט. תפקידה של הרשות השופטת הוא לשפוט לפי החוק. מי שמחוקק את החוקים היא הרשות המחוקקת ולא השופטת. אם שופט שופט לפי דעתו המוסרית הסובייקטיבית ולא לפי החוק, אז אין יותר חוק, אין יותר שלטון החוק, רק שכבה קטנטנה של עריצים שהכל מתנהל לפי גחמותיהם ושהעם לא יכול להחליף בבחירות.
22
סוף סוף יושם...
רודפת צדק | 02-12-2022 21:38
סוף סוף יושם קץ לדיקטטורה של השופטים! השופטים המושחתים הביתה! התיקים התפורים והמומצאים מתפוררים ומתפרקים !
23
זה טוב לנו,...
יודו | 02-12-2022 22:19
זה טוב לנו, ביום שהחילונים חוזרים לשלטון יש חוק שכל חובש כיפה צריך לעזוב את הארץ
, זו...
בודו | 03-12-2022 6:55
, זו דוגמה לחוק קיצוני, שכשתחוקק פיסקת ההתגברות, ובהיעדר בגצ - לא יהיה מי שיבלום ויפסול אותו. לא צריך להגיע עד לחוקים כאלה. בדרך יש הרבה חוקים עקומים אחרים שייחוקקו באין מפריע.
רק טיפה...
מ | 03-12-2022 4:00
רק טיפה יכול לחשוב על חוק כזה שלא יעבור לעולם גם אם השמאל יעלה ל100 שנה לשלטון . למה ? תנסה להפעיל את האונה השמאלית ותבין לבד למה
24
אם לא יעשו...
רודפת צדק | 02-12-2022 22:41
אם לא יעשו שינויים דרסטיים במערכת המשפט, שהשתלטה עלינו כדיקטטורה שיפוטית, הרי שבבחירות הבאות לא נצביע לליכוד אלא למי שנהיה בטוחים שיעשו את השינויים שאנחנו דורשים!! לחסל את הדיקטטורה השיפוטית עכשיו!!!
25
אם לא הייתם...
מישהו | 02-12-2022 22:49
אם לא הייתם מתנהגים כמו פאודלים בני דם כחול, לא היו נוגעים במערכת המשפט. אבל השתן עלה לכם לראש. הייתם בטוחים שאתם אשכרה מורמים מעם. קבלו זבביר
26
השופטים שם לא...
יוסי ארגואן | 03-12-2022 3:29
השופטים שם לא מבינים שהם שם מכוח העם.ולא מכוחם הפלילי.מאיימים על אזרחי ישראל? החברה האלה איבדו שפיות.כוחניות עבריינית של ממש
27
מערכת המשפט, הפרקליטות...
דוד | 03-12-2022 7:47
מערכת המשפט, הפרקליטות היועמש ובגצ רקובים ומסריחים מהתנשאות ויהירות גידלו כנפיים ויורקים על כולם בשחצנות האופיינית להם, אצלם חבר מביא חבר על פי א'גנדה בלבד ולא כישורים, הם שלא מוכנים לקבל ביקורת כי הם הכי קרובים לאלוהים, הגיע הזמן שיחזרו להבין שמעליהם יש רשות מחוקקת שהם עצמם צריכים לכבד ולהשמע לה, די לשחצנות של הפרקליטות היועמש ובגצ, נאסתם!!! אתם לא אלוהים ולא הסגן שלו.
28
עשרות פעמים אמרה...
דודו | 03-12-2022 7:55
עשרות פעמים אמרה ליאת בן ארי בחקירה שלה על רכישת הדירה בראש העין אין לי מושג, על עבירות הבנייה בבית הפרטי שלה העלימו עין כמו גם על עבירות הבנייה של נשיאת בגצ אסתר חיות, גם את ניגודי העיניינים אצל שופטי בגצ כפי שהוכיח קלמן החליקו בשקט, אם נתניהו היה עובר עבירות כאלה היו שוחתים אותו בכיכר העיר! הגיע זמנם של המתנשאים והשחצנים האלה צריך להוריד אותם לדרגה של אחד האדם.
ממש לא...
אחד מכמה | 03-12-2022 10:41
ממש לא שקרים. יש כתבות שלמות בנושא והיא אף נחקרה וכפי שנכתב, ענתה ''לא יודעת ואין לי מושג''. זה שאתה לא מכיר או מעדיף לטמון ראש בחול לא אומר שזה לא התרחש. כבר הבנו מזמן ובמיוחד אחרי ההאשמות החריפות של כמיסה שהחוק והדמוקרטיה זה לא אתם.
אתה םשוט...
ליייאת | 03-12-2022 9:35
אתה םשוט מביא לכאורה עובדות, אבל הן שקרים. איזה עברות בניה של חיות ? מה אתה ממציא?
29
לא מערכת המשפט...
עוד יבוא היום והאזרח הקטן יעמוד בפני שוקת שבורה ... שהוא כל כך רצה .... אבל אז כבר יהיה מאוחר מדי ... | 03-12-2022 8:08
לא מערכת המשפט צריכה להתכונן ... הם כולם עם עבודה ופנסיה מסודרים וגבוהים ... האזרח הקטן והטפש צריך להתחיל לדאג ... מרשות מבצעת , ממשלה שאין לה שום חסמים משפטיים , הנבערים מדעת שמחים כי הם חושבים שהשלטון הבלתי ניתן לעצירה משפטית חוקית יופנה כלפי הערבים ... אבל המציאות מוכיחה שזה רק עניין של זמן , אינטרסים, וכסף עד שאותה דקטטורה שלטונית תנעץ בהם את ציפורניה...
... בדקתי...
בדקתי ... | 03-12-2022 14:50
... בדקתי ... אתה שקרן ... אבל האמת לא ציפתי להרבה מחובש כיפה ... שקרים הם לחם חוקכם... החל מסמוטריץ שתורתו אמנותו בזמן שלמד משפטים והשתמט מהצבא וכלה בעשרות אלפי הזבלים החרדים ...
רק בנושא המסתננים...
יהודי | 03-12-2022 14:37
רק בנושא המסתננים בגצ ביטל שלושה חוקים. וזה על קצה המזלג. תבדוק.
... מה...
די לבלבל במוח , לא כולם סתומים ... | 03-12-2022 13:19
... מה אתה מבלבל במוח ? כמה חוקים בטל הבגץ ? ססמאות ריקות מתוכן , כל המהלכים כולל הרס מערכת החוק נועדו לדבר אחד ... להכשיר את השרץ ... ולמלט אותו מהכלא ... זה הכל ... תראה לי עוד מדינה שבה לראש הממשלה מותר לקבל מתנות במיליונים... אין חיה כזו ...
הדיקטטורה כבר...
אחד מכמה | 03-12-2022 10:39
הדיקטטורה כבר החלה, אבל זו השיפוטית שמסרסת את הרשות המבצעת *הנבחרת* מלבצע את תפקידה לפי רצון בוחריה. מאכילים אותך סיפורי אלף לילה ולילה. מי שאחראי על הדמוקרטיה הם האזרחים ונציגיהם בכנסת. בית המשפט העליון לא הביא לקידום חופש הפרט, הכנסת שנשלחה על ידי העם וחוקקה חוקים בנושא עשתה זאת.
30
הנחמה היחידה אף...
כולם שווים למטה | 03-12-2022 8:34
הנחמה היחידה אף אחד לא חי לנצח ואת כולם אוכלים התולעים בסוף צורר
נכון כל...
שיוויון מוחלט לבשר אדם | 03-12-2022 13:00
נכון כל הצוררים נאכלו על ידי תולעים כמו כולם וזוכרים אותם כרשעים בהיסטוריה העולמית
31
בתי משפט פח...
יהושפט | 03-12-2022 9:21
בתי משפט פח הזבל ....מבצעים כמעט לינץ במשפחה השופט משחרר את החזירים כי קשה להם המעצר ....אונס ילדה קטנה מקבל קיטנה והרשימה עוד ארוכה
32
אם מערכת המשפט...
דור | 03-12-2022 9:46
אם מערכת המשפט ובעקר הפרקליטות לא היו רכובות היה אפשר להימנע משינוים
33
נעבור כנראה לשלטון...
מזרחי | 03-12-2022 11:25
נעבור כנראה לשלטון צבאי
34
לשופטים בבתי המשפט...
אלי | 03-12-2022 12:00
לשופטים בבתי המשפט למשפחה יש דם על הידיים של אלפי אבות שהתאבדו בתהליכי גירושים אלפי ילדים יתומים מאב אחרי שעברו התעללות בגירושים ,השופטים האלה צריכים לתת את הדין בבתי משפט בין לאומים וזה יגיע יום אחד
בתי המשפט...
אברהם | 03-12-2022 12:28
בתי המשפט שופטים לפי החוק. אם אתה רוצה שינוי צריך לשנות את החוק במקום להאשים את השופטים. והגברים נדפקים בגלל המשפט העברי והדת הרווחת לפיה האשה מגדלת את הילדים והבעל מפרנס. היום עם הממשלה החדשה המצב לא רק שלא יתקדם אלא רק יחמיר.
35
פיסקת ההתגברות זה...
תנו דוגמאות לחוקים שבגץ ביטל?? אין לכם. | 03-12-2022 12:06
פיסקת ההתגברות זה כדי לבטל את השוייון שאפשר יהיה לתת לחרדים חופשי ולא לחיילים וכדי שאפשר יהיה למנות גנב מיסים מורשע על קופת המיסים של המדינה
כששואלים אותם...
שם מלא | 04-12-2022 6:52
כששואלים אותם (את כל החכים והשופרות) דממת אלחוט
יהודי אתה לא...
מוצשק | 03-12-2022 17:05
יהודי אתה לא
עוד אחד...
יהודי | 03-12-2022 14:34
עוד אחד שבטוח שהשמש סורחת לו מהישבן וכל הייתר אפסים גנבים מושחתים רוצחים וטיפשים. האם זה דפקט גנטי נוסף
36
תור החונטה נגמר....היכונו...
מירון | 03-12-2022 12:10
תור החונטה נגמר....היכונו למהפך הגדול...די להשתלחות בתי המשפט בחוק
37
נהדר, בעתיד גם...
שרה נ. | 03-12-2022 12:20
נהדר, בעתיד גם אנסים ורוצחים יוכלו להיבחר לראשות ממשלה. גנבים, מושחתים, נואפים כבר יש לנו. עם סגולה, אור לגויים.
38
שלב ראשון וקודם...
ציקי | 03-12-2022 12:40
שלב ראשון וקודם כל ועדת חקירה לאתרוגים ואכיפה בררנית
39
אולי נתניהו פועל...
דמוקרטור | 03-12-2022 13:27
אולי נתניהו פועל ממניעים אישיים ופסולים, הדבר אכן ייתכן. אבל, שישאלו את עצמם שופטי ישראל, כיצד הגענו למצב ש-85% מהציבור בישראל אינו בוטח במערכת המשפט, פגוע ומאוכזב ממנה ומרגיש שבשעת הצורך אין לו אל מי לפנות? האם זה טמון בכך שרבים מהשופטים אדישים בהתנשאות קשה כלפי מקרים רציניים שמצריכים טיפול ביד קשה? האם זה בגלל שהשופטים מקלים עם עבריינים, האם זה בגלל שהשופטים נותנים עונשים מגוחכים והזויים, האם זה בגלל שחקירות נגועות ומזוהמות במניעים פסולים, האם זה בגלל ששופט חבר של שופט ואי אפשר להתלונן על משפט לא צודק, ועוד? זה נכון שאלמלא המשפט האישי של נתניהו, נתניהו היה מגן על מערכת המשפט, אולי אפילו בחירוף נפש. אבל נתניהו למד את מה שרובו הגדול של הציבור יודע: אין משפט צדק בישראל. עד שזה לא מגיע אליך , אתה תצקצק דמוקרטיה דמוקרטיה. כשזה יגיע אליך, וזה יגיע, אתה תבין היטב מהי הדמוקרטיה עליה המיעוט מבקש להגן וכמה אין קשר בינה לבין דמוקרטיה.
שמאל הזוי,...
יואב | 04-12-2022 12:15
שמאל הזוי, הפסדתם, תפנימו.
, ומי קבע...
מה, למה ואיך | 03-12-2022 18:18
, ומי קבע ש 85% מהציבור לא בוטחים בבתי המשפט ? אתה מניח הנחה ובהתבסס עליה מקשה קושיות. עד הגשת כתב האישום נגד נתניהו רוב מוחלט של הציבור בטח בבתי המשפט. מרגע שהוגש האישום - פתח ביבי במיתקפה רבתי על מערכות החוק והמשפט. מערכת התעמולה שלו הצליחה, בעיקר לנוכח העובדה שלחסידי נתניהו כל מילה שיוצאת מפיו היא דברי אלהים חיים. בתמצית, זה הסיפור.
85% מהציבור...
טורס ביבי | 03-12-2022 17:16
85% מהציבור בוטחים בבית המשפט שלא ירשה לגנבים הימניים לגנוב בלי עונש
, איך...
יפתח | 03-12-2022 17:03
, איך כל זה קשור לפסקת ההתגברות, הכשרת דרעי לשר, ביטול עברת הפרת האמונים? לו רצו המחוקקים יכלו לקבוע עונשי מינימום כצו שעה, לעברות שהפכו מכת מדינה לדוגמה תקיפה או סחיטה באיומים.
40
הגיע הזמן לעשות...
אזרח | 03-12-2022 13:29
הגיע הזמן לעשות שם סדר.
41
אין סיכוי שנתניהו...
דרור | 03-12-2022 13:45
אין סיכוי שנתניהו הפך את עורו השמאלני לימני.
42
בושה. אנשים כאילו...
רונית | 03-12-2022 14:11
בושה. אנשים כאילו דתיים אין להם מוסר ויושרה. מכשירים עבריינים ומושחתים לשלוט. תתביישו. אלוהים מתבייש בכם. לא יקרה כלום עדיין אתם מיעוט ואין מצב שתשלטו ברוב החילוני. יהיה בלאגן בתוך הקואליציה ובעם. ביבי יצר גולם והגולם קם על יוצרו. שיאכל את החרא שהוא בישל לעצמו.
אלוהים יצא...
לא יקרה | 03-12-2022 15:06
אלוהים יצא לפנסייה תקציבית קצת לפי השואה, ומאז הוא שהוא לא בתפקוד מלא או שרחמנא ליצלן הלך לעולמו. בכל אופן לא הייתי בונה עליו.
43
דבר ראשון זה...
בשורות טובות | 03-12-2022 15:03
דבר ראשון זה חנינה לצבי טאו האנס בגלל שאיברו כבר מדולדל והוא אינו מהווה את סכנה לציבור. אמנם הוא עדיין מסוגל לדחוף את אצבעותיו המטונפות אבל אפשר פשור לשבור לו את האצבעות ולסגור עניין.
44
בגע שבית המשפט...
דויד - הצבר | 03-12-2022 15:55
בגע שבית המשפט אישט לרצוח ולאנוס ולגרש ולטרנספר יהודים מחבל קטיף שכל המהלך הזה היה לא חוקי או מוסרי או ערכי מנגד אסר על גירוש משפחות מחבלים. איבד את הלגיטימיות ושעון החול החל.
לא ...
חיים8 | 04-12-2022 1:24
לא נכון..היתה מיצווה לצטת משמה דחוף
חחח מזלך...
טרנספורמטור | 03-12-2022 17:14
חחח מזלך שביבי הצביע 6פעמים בממשלה ובכנסת בעד ההתנתקות הקדושה חחח
45
דמעות של תנין...
סשא | 03-12-2022 16:43
דמעות של תנין של בכירי מערכת המשפט שחטפו את מערכת המשפט ורמסו את הדמוקרטיה ועשו פלסתר מהחוק ועקרונות משפטיים בסיסיים שמקובלים בעולם המערבי. מי שאחראי לאובדן אמון הצבור זה המערכת המשפטית החצופה והמתנשאת והגיעה הזמן להחזיר אותה למעמדה הנורמלי במדינה דמוקרטית
46
אם ממשלת נתניהו...
אליהו | 03-12-2022 17:54
אם ממשלת נתניהו לא תעשה ועדת ביקורת על הפרקליטות ושינוי בחירת שופטים ושינוי היועץ משפטי למשרת אימון ...זה מה שמוצב בפניהם אחרת אין להם עתיד
47
מעבר לעובדה שהכלב...
הרב טריבונה | 03-12-2022 17:54
מעבר לעובדה שהכלב המטונף הזה חוזר לראשות הממשלה , מפחיד אותי יותר הכוונות האפלות שלו . אדם מסוכן , נכלול עלוב , שימות
רשע ארור....
יוגב מלומף | 03-12-2022 23:53
רשע ארור.
אתה מנוול...
שושי | 03-12-2022 19:19
אתה מנוול מסוכן הלוואי יתבעו אותך על הסתה לרצח
48
מערכת המשפט עושה...
יוני | 03-12-2022 18:00
מערכת המשפט עושה כבשלה למען מי שדומה לה ורק לה... לרבות לכסח להרוס ולפגוע במתנגדיההה... כגון המיעוט שכפה עלינו את גירוש גוש קטיף. וכדוגמת ביזוי אוריאן השוטרת התורנית בחורה צעירה שכל עתידה לפניהה שורפים לה זמן בדיונים חוצפה! לכן צריך ציבור נציגי ציבור שיחליט מי הם ומה הם אם בכלל בתי המשפט
49
איך בכלל התקיימה...
יורם ברט | 03-12-2022 18:01
איך בכלל התקיימה מדינת ישראל עד המחטף של אהרון הארור ברק? ממש היינו סדום ועמורה. פשוט נורא מה שהיה כאן!
50
צריך להפנים נגמרה...
יוסי | 03-12-2022 18:15
צריך להפנים נגמרה הסגה שהשמאל עם בתי המשפט והתקשורת מעוותים את המשפט בישראל כרצונם לטובת השמאל בלבד ובניצוח המשטרה הפושעת שילמדו על כך כתוב בספר הנביא חבקוק הרשע מכתיר את ,,הצדיק,, על כן יצא משפט מעוות. בתי המשפט המעוותים עם הפרקליטות והמשטרה המושחתים הגיע זמנם לתת את הדין.
51
להכות במערכת המשפט...
גיא | 03-12-2022 18:21
להכות במערכת המשפט ולהחליף את כל השופטים
, סתומה...
סתומה ... | 03-12-2022 20:01
, סתומה , הוא לא המציא את זה ... זה מה שראש הממשלה שמיר אמר על מושחתיהו כבר לפני 40 שנה ...
אמא שלך,...
שושי | 03-12-2022 19:18
אמא שלך, אוויל
ביבי הכה...
מלאך החבלה | 03-12-2022 18:56
ביבי הכה את המשטרה מכה את המשפט מתחיל להכות את צהל. מתפלאים שהמדינה מתמלאת בפשע העדר בטחון ואלימות
52
ממשלה תקלה.אופס לא...
ממשלה תקלה | 03-12-2022 18:46
ממשלה תקלה.אופס לא שמנו לב שמצעידים את המדינה לימי הביניים החשוכים
מדיניות ההפחדה... התחיל...
יואב | 04-12-2022 12:11
מדיניות ההפחדה... התחיל בנתניהו, עבר לבן גביר ועכשיו קורבן חדש. לא יעזור לכם שמאל מעוות..
53
לא יקרה כלום..
משה | 03-12-2022 19:16
לצערי הרב לא יקרה שום. לא יגעו בסמכויות בית העליון כמלוא נימא. לא יעיזו. הם מפחדים מהצל של עצמן. ובפרט נתניהו. גם אם יתחילו לנסות לשנות דברים הdeep states ושלוחיו כבר ידאגו להכניס כמה כדורים לראשו של נתניהו. עוד מעט בגץ יכריז על שהיית ישראל בשטחים כלא חוקית ויכריחו אותם לסגת עד קוי 67. השואה בדרך.
54
למה סמולנים חושבים...
אנטוניו | 03-12-2022 19:32
למה סמולנים חושבים שהעם רוצה שינוי במערכת המשפט זה רק בגלל נתניהו ומי קבע שנתניהו זה שיחליט . העם אמר את דבר ולא 13 שופטים יקבעו מה המוסר העליון . לכו תעשו על האף יא מעוותים
... שמעת...
החלום והמציאות.... | 03-12-2022 19:59
... שמעת היום את תגובת נציג האיחוד האירופי ... שמעת את תגובת ממשלת צרפת ... תפנים ... זו לא הולכת להיות בעיה של הבגץ ... זו הולכת להיות בעיה של כל מי ששרת בשטחים ברגע שיצא מהארץ ... התגובות של היום הן רק התחלה , מאופקת ומנומסת , חכה למה שיקרה כשהעולם יחליט שלישראל אין מערכת משפט ... כי השלטון פה הוא סוג של דקטטורה ... ואז תוכל לבדוק ... אם העולם לא חשוב , לא מעניין , ולמי אכפת ... או שאולי יש לו הרבה מאד כח שלא חלמת עליו ...
55
ברור. הכל מתוכנן...
אזרחית | 03-12-2022 20:01
ברור. הכל מתוכנן מראש: ריצה לביטול המשפט שלו
56
מרד ראשי הרשויות...
שחף | 03-12-2022 20:54
מרד ראשי הרשויות מבהיר לליכוד ושותפיו כי אי אפשר לעשות פה מה שרוצים שאפו להם
אתה מעופף...
יואב | 04-12-2022 12:08
אתה מעופף כשמך. מהומה על לא מהומה והכל בהמרדה של לפיד החלול שאת זה הוא יודע טוב לעשות.
57
חייב לעשות פסקת...
אבי סייג | 03-12-2022 23:10
חייב לעשות פסקת היתגברות היועצת מישפטית אינה מעמידה לדין שרים שיש להם ראיות מוצקות למשל סער אונס וסמיע שיש כאן שוחד ליברמן. עננה מרחפת מעל ראשו לא מעמידה לדין גנץ מימד החמישי לא מעמידה לדין סגלוביץ שחקר ללא אישור יועץ והפיל ממשלה לא מעמידים לדין לפיד קיבל כספים מעמותת איילים וישב עם מילצין 27 פעמים ל את מעמידים לדין מאיר כהן אונס לא מעמידים לדין רוני אלשיך לא מעמידים לדין ליאת בן ארי השביחה בית ובניה לא חוקית לא מעמידים לדין המערכת המשפט מושחתת אז עכשיו כל אלה יעמדו לדין כולל שופטים אם לא גם נתניהו לא יעמוד לדין
58
שרים שברחו בכנסת...
אבי סייג | 03-12-2022 23:11
שרים שברחו בכנסת ישראל ולא נחקרו
59
ככל שבכירי המערכת...
מיקי | 03-12-2022 23:50
ככל שבכירי המערכת המשפטית ינסו להסביר אתעצמם כך נבין טוב יותר את המניעים הפסולים שלהם. ככל שהם מאיימים בהרס הדמוקרטיה כך נבין טוב יותר כיצד הם עצמם הורסים את הדמוקרטיה. אסור שמערכת המשפט תהיה עליונה על יתר רשויות המדינה.
60
דברי פרקליט המדינה...
סנדו | 04-12-2022 0:42
דברי פרקליט המדינה איסמן: החלשתה של פרקליטות המדינה, פגיעה בלגיטימציה הציבורית שלנו תביא בסופו של יום באופן בלתי נמנע לפגיעה בדמוקרטיה הישראלית. אני מקווה שזה לא נאמר כאיום. עד היום מערכת המשפט ידעה יפה לפגוע בדמוקרטיה ואני תקווה שהאמירה הזו אינה איום שהם מתכוונים לרסק לגמרי את הדמוקרטיה
61
בית המשפט אינו...
ברני | 04-12-2022 0:52
בית המשפט אינו מגן על זכויות אדם אבל גם אם נניח שביהמש מגן על זכויות כאלו ואחרים כשאינו שואב את הסמכות מהחוק זה איום ונורא. אם ביהמש היה מבקש מהמחוקקים סמכויות כאלו בכדי להגן על הזקוקים להגנה זה היה נפלא ומקום חשוב לדיון (מה ואיך). אבל במצב הנוכחי ששופטים חושבים שהם סמכות על רק בגלל הכוח שבידיהם ובציפצוף על החוק עם אמירה של הצדקה מוסרית מזוייפת אזי כעת הברירה היחידה היא לרסן אותם ולהבהיר שפעולה בלא סמכות נחשבת עבירה על החוק וגוררת סנקציות מנהליות ויתר מכך ובוודאי שאין לפסיקה בלא סמכות כל תוקף. עצם זה שהם אינם אומרים בואו ננהל דיון על מסגרת הסמכויות אלא צווחים לוקחים לנו היא ראיה שיש כאן דיון לא אינטלקטואלי אלא ויכוח על כח כח כח. צווחות כאלו נענות כמו מי שלא הופיע לדיון דהיינו החלטה במעמד צד אחד.
62
לא מבין מה...
ר | 04-12-2022 3:00
לא מבין מה אתם רוצים האתר הזה יותר שמאלני מהשמאל
63
השאלה אם השינויים יהיו לטובת העם או טובת ביבי
בוא נהיה כנים | 04-12-2022 8:50
יש לעשות רפורמות במערכת המשפט - אבל זה לא אומר שפוליטקאים יכולים לשנות את החוקים כדי לברוח מהדין.
64
משילות. הגיע הזמן לעשות...
רפאל אוחנה | 04-12-2022 11:00
משילות. הגיע הזמן לעשות סדר במבול של התכניות החיצוניות במערכת החינוך, ולא רק בה. התכניות החיצוניות, כמשל, כולן מעידות על אובדן המשילות האמיתי, על העדר ארגון ממוסד. קרי: התחמקות הממשלות מחובותיהן לציבור בזו אחר זו. כך גם בחינוך. התכניות החיצוניות של מערכת החינוך הינן סוג של הפרטה. נוצרה תעשיית תכניות השלמה והעשרה שמעידה על העדר ו/או מעידה של ערכי החינוך בארצנו. הלואי והיינו בטוחים שכולן אכן משלימות את החסר ורק מעשירות ידע והשכלה, שהתכניות נבחרו ומופעלות ומפוקחות לפי כללי מינהל תקין, בחינוך וגם בכל יתר המערכות. בלי להטיל חלילה דופי ביוזמי ומפעילי התכניות - ותהיה איכותן אשר תהיה. הדופי הוא בעצם ההיזדקקות לכך. על הממשלה הנכנסת להבטיח שהרוויזיה הזו, תבוצע ותבטא משילות נאורה, ערכית, יהודית, ציונית, ליברלית ודמוקרטית.
65
הרסתם את מערכת...
נמרוד | 06-12-2022 7:19
הרסתם את מערכת המשפט, אין לכם את אמון הציבור ולכן תפסיקו לזלזל בנו, הרי לא באמת אתם דואגים לציבור. חירבתם, שיקרתם, עבדתם בניגוד עיניינים, תפרתם תיקים, עיוותתם את מוסד הבקורת של מערכת המשפט. היגיעו מים עד נפש ועכשיו עליכם להתקפל ולהסתלק, את מהווים בושה וכלימה למערכת המשפט גם בעייני העולם.
66
מדוע מערכת המשפט...
אחד העמך | 06-12-2022 7:27
מדוע מערכת המשפט מאשימה את הממשלה הנכנסת ולא את עצמה על שחצתה קויים פוליטיים והחליטה שהכל שפיט לאבות נזקי מסתננים ושפיטה קלה מדי כלפי טרוריסטים ועבריינים ובפרט השיטה לשמור במגירה תיקים לעת מינוי ולטרפד כהונת רמטכלים, מפכלים ונבחרי ציבור ? על ההתעלמות של העבריינים בשמאל למול תפירת תיקים בימין הציבור רואה ומאמר את דברו.