אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב לאו: "ויכוחים בין רבנים מצטיירים לצערנו כחילול שם שמים"

בכנס רבנים בנושאי שמיטה ביקש הרב הראשי לישראל להרגיע את ההתבטאויות הקשות בין רבנים: "אנו מחויבים לשמור על קדושת הארץ, אך לא פחות על קדושת האדם והזולת". על השמיטה: "שכל אחד ינהג לפי רבותיו וכל אחד יכבד את הזולת"

הרב לאו: "ויכוחים בין רבנים מצטיירים לצערנו כחילול שם שמים"
  להמנע מויכוחים בין רבנים (פלאש90)

במסגרת שיעור שמסר בפני ארבע מאות רבנים מכל המגזרים בכנס של משרד הדתות במלון 'שלום' בירושלים, עמד היום הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו אודות עקרונות השמיטה והסביר את עמדתו כי יש להבהיר לחקלאים לקראת שנת השמיטה את האפשרויות השונות העומדות בפניהם.

"אנו מעדיפים שכמה שיותר חקלאים ישבתו לגמרי ממלאכתם כפי שמצווה בתורה, ויש להציע להם את האפשרות של "אוצר בית דין", וגם אלו שבוחרים בדיעבד לפעול בהיתר מכירה, עליהם לעשות זאת בהתאם להלכה ולפי ההוראות המדויקות הנוגעות לארבעת המלאכות האסורות במלאכה".

הרב לאו אמר כי "אני מציע שבמקום שבכל שבע שנים רבנים ידברו זה נגד זה ויציגו את המחלוקות בעמדתם בנושא השמיטה, שכל אחד ינהג לפי רבותיו וכל אחד יכבד את הזולת".

בהקשר זה ציין הרב לאו כי עם כניסתו לתפקיד נועד עם הראשון לציון הרב יצחק יוסף והציע שייפגשו אחת לשבוע, "אמרתי לראשון לציון שלצערנו ישנם רבים שינסו לסכסך בינינו אך בתוקף תפקידנו אנו עתידים לשבת יחד בעזרת ה' עשר שנים תמימות מבלי האפשרות של "היפרד נא מעליי", ולכן יש צורך בשיתוף פעולה הדוק כדי שחלילה לא נגיע לחילול שם שמים כי כיום ויכוחים בין רבנים מצטיירים לצערנו כחילול שם שמים וכמחלוקות, כל מילה של רב אשר נאמרת שלא במקום, יכולה לגרום לחילול שם שמים, לזלזול ברבנים ובבני האדם".

את דבריו בכנס שעסק כאמור בנושא השמיטה בו השתתפו כאמור, מאות רבנים, סיים הרב הראשי דוד לאו ואמר "אנו מחויבים לשמור על קדושת הארץ, אך לא פחות על קדושת האדם והזולת".

IMG-20140123-WA0067

הרבנים שהשתתפו בכנס (דוברות משרד הדתות)

בכנס השתתפו הרבנים הרב יעקב אריאל והרב אברהם יוסף הממונים מטעם הרבנות הראשית על הפן ההלכתי בשנת השמיטה, מנכ״ל המשרד לשירותי דת אלחנן גלט וממונה השמיטה הארצי אפרים אנטמן.

אלחנן גלט מסר לסרוגים: ״שנת השמיטה טומנת בחובה מלבד המצוות והאיסורים הכנה לוגיסטית, תפעולית ואחרת בכדי להגיע מוכנים ולעמוד באתגרים השונים. אנו מתכוונים לעמוד לצד החקלאים והלקוחות וניתן אפשרות לבחור בין היתר המכירה לאוצר בית דין עפ״י ההלכה ובהוראת הרבנים״

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אין חילול שם שמים מבחירת הבנים של בנפוטיזם שילמד לשתוק
הוא לא מפסיק | 23-01-2014 18:47