אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לא יעזרו ההשמצות | הרב חיים אמסלם מגיב לרב שלמה בניזרי

ההתקפות נגד הגישה שלנו ונגד הדרך ב"גיור כהלכה" הינן למעשה התקפות על גדולי הרבנות הראשית לדורותיהם. הרב חיים אמסלם מגיב לרב שלמה בנזירי

לא יעזרו ההשמצות | הרב אמסלם מגיב לשלמה בניזרי
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

ההתקפות נגד הגישה שלנו ונגד הדרך ב"גיור כהלכה" הינן למעשה התקפות על גדולי הרבנות הראשית לדורותיהם.

עוד באותו נושא

מי מגלה פנים בתורה שלא כהלכה?/תגובה לרב אמסלם


40

א. הם טוענים שאנחנו לא מצריכים קבלת מצוות, תוך שהם מבליעים שהכוונה להתחייבות לקיום מצוות אחר הגרות. באמת בשום מקום בהלכה אין פירוש קבלת מצוות התחייבות, אלא הכוונה היא נכונות לקיים מצוות ללא הסתייגות תוך השלמת תהליך של התחזקות במצוות יותר ויותר לאחר הגיור ואת זה דורשים בגיור כהלכה ללא כחל ושרק.

ב. הם טוענים שכל גדולי ישראל היו ועודם נגד גישה זו. גדולי ישראל שעמדו בראש הרבנות כגון הרב עוזיאל, הרב אונטרמן, הרב גורן, והרב עובדיה, ועוד, נקטו בפועל בגישתי למעשה, וגיירו וחתמו על מאות ואלפי גיורים שנעשו בדרך זו. זה הספיק לאותה שעה, עם גלי העלייה באותה תקופה, והם לא הותירו מאות אלפי עולים מזרע ישראל ללא מענה.

עוד באותו נושא

מי באמת מגלה פנים בתורה שלא כהלכה?


34

עם כל זה הייתה הביקורת נגדם שאין זה מספיק ואינם עומדים בקצב, כפי שבא הדבר לידי ביטוי בדיונים בכנסת בעשרות השנים מאז קום המדינה, ומכל מקום ניתן לומר שכל מי שבאמת רצה להתגייר באותם זמנים מצא את הדרך להתגייר, כך שלא נותרו אנשים ללא מענה. מה שאין כן המצב עכשיו שמאות אלפים נשארים ללא מענה.

ג. הרב דרוקמן והרב רוזן ורבנים אחרים שעמדו בראש מערך הגיור בעשרות השנים האחרונות, היו מושמצים ללא הרף בעיתונות החרדית ובמיוחד בעיתון 'יתד נאמן' בעשרות "תחקירים" והיו מהלכים אימה על הרבנים המגיירים, ולפתע הפכו רבנים אלו ליקיריהם.

עוד באותו נושא

ליברמן על חוק הגיור: "מוכן ללכת לכיוון ימינה, זה יעבור"


8

ד. די לקרוא את פרוטוקול הרב עובדיה בהופעתו בפני ועדת הפנים בכנסת שצילומה מובא בקובץ צילומי פסקי הרבנים שהוצאתי ופרסמתי, אשר אותו מסתירים, לראות באיזו שיטה מקרבת ומכילה נהג. ובמיוחד בגירי צה"ל אז ועתה, שחתם עליהם במו ידיו, ויצאו עליו גדולי רבני הליטאים כפי שהתפרסם בזמנו וכמעט שנגרם קרע בינו ובינם בסוף ימיו על רקע זה.

ה. גישה זו היא נר לרגלי דייני 'גיור כהלכה' ולא יעזרו ההשמצות והדה-לגיטימציה שמנסים לעשות. גישה זו נכונה ומעוגנת בהלכה וסופה לנצח.

ו. רבים הם המתלהמים כל עוד שאין זה נוגע להם ולמשפחתם, אולם ברגע שהדבר נוגע אליהם ולבני ביתם, גישתם מתהפכת מקצה לקצה, והם מגיעים לפתחנו שנעזור להם לפתור את בעייתם. ודי בהערה זו.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
19 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
רבותיו הסתייגו ממנו...
להבין ולהשכיל | 26-01-2022 17:05
למעשה רבותיו הרב עובדיה המנוח וכן הרב מאיר מאזוז שיבדל לחיים טובים, הסתייגו ממנו בחריפות. וזה אומר הכל...
2
שאלה, מהו האחוז...
SJ | 26-01-2022 17:09
שאלה, מהו האחוז של המתגיירים, דרך גיור כהלכה שומרים תו'מ? או נקל שומרים שבת?, נקל עוד יותר שומרים נידה? נקל עוד יותר, אוכלים כשר? כשיהיו לנו המספרים, נוכל לומר, אם זה גיור כהלכה או לא. ועוד עניין, שרבים מתעלמים ממנו, שאותם 'מתגיירים', יביאו לישראל מאות אלפי גויים נוספים, שיציפו את ישראל. כבר עכשיו יש עשרות בתי ע'ז, שלהם בישראל והם חוגגים את אידם.
שהרב אמסלם ידאג לתיקון חוק השבות הנורא...
שוקי | 26-01-2022 18:24
אם הרב אמסלם באמת רציני ודואג לעם ישראל, שידאג לתיקון חוק השבות הנורא, שבגינו באים עלינו כל הגויים האלה... במקום לעשות פלפולי פלפולים נגד רוב הפוסקים, ולגייר את הגויים בגיור חפיפי, שהרב המכובד ידאג לתקן את החוק הקלוקל...
3
הבעת נכונות איננה קבלה
לעג | 26-01-2022 17:24
זה מטורף, משחק מילים, בענין כל כך קריטי, הבעת נכונות איננה קבלה, זה הסיבה שהם נשארים חילונים. האם אפשר להתקבל לקיבוץ בהבעת נכונות לעבוד, או שהקיבוץ דורש התחייבות. בכל קניה של דירה יש חוזה מפורט עם התחייבות, אף אחד אינו מסתפק בהבעת נכונות. כשזה מגיע ליהדות, קלי הדעת הללו אינם דורשים כלום.
4
כל הכבוד לרב...
משה | 26-01-2022 18:17
כל הכבוד לרב אמסלם שליטא שמגיב לגופו של דבר ולא לגופו של אדם כמה שעשה קודמו הרב בניזרי. אני למדתי בשקיקה את כל ספרו של הרב אמסלם זרע ישראל על הגיור ומי שבאמת תלמיד חכם ילמד בספר ואז יגיב. תקראו שם ציטוטים מהרב עובדיה מפרוטוקולים על איך גייר אנשים ותבינו שהרב אמסלם הולך בשיטתו ממש! קדימה ללמוד!
עידו היקר! אתה עושה...
משה | 26-01-2022 22:39
עידו היקר! אתה עושה בדיוק מה שהרב בינזרי עושה לרב אמסלם. שים לב איך אתה קורא לו(אמסלם) ושקרן וכו'..בדיוק כמו שהרב בינזרי מזלזל הןרב אמסלם ואתה ממש ממשיך את השיח הנורא הזה. תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם. אתה יכול לדעת את כל השס וכל הפוסקים אבל אתה מדבר ככה פספסת את כל התורה עיין רבי עקיבא... אם היית פוגש באמת את הרב אמסלם ומדבר איתו היית מדבר אחרת... חבל שאתה נגרר אחרי רבנים שלצערי הרב יש להם שיח של שנאה. תראה איך הרב אמסלם כתב לרב בינזרי ותבין שככה תלמיד חכם צריך להתייחס. אני כבר בחרתי איך להתייחס לכל דעה בדברי נחת ובשלום. מה איתך? תחשוב על זה אחי היקר!
קראת את גרים גרורים?
עידו | 26-01-2022 19:00
מכובדי היקר! אחרי שקראת את ספרו של אמסלם, הגיע הזמן שתקרא את ספרו של הרב בניזרי הנקרא 'גרים גרורים', וכל הספר הוא למעשה הפרכה של כל הספר של אמסלם. הרב בניזרי עבר פוסק פוסק והוכיח את שקריו וסילופיו של אמסלם, והוכיח שהוא רמאי ונוכל. הספר מופיע באוצר החכמה, וניתן לקבלו גם אצל הרב בניזרי. עד היום אמסלם לא הגיב מילה על ספרו של הרב בניזרי למרות שאני אישית יודע שהוא שלח לו אותו עם שליח. אדם שמפריכים את ספרו ומוכיחים שהוא שקרן אמור לקום ולזעוק ולהוכי את צדקת דרכו, מה שאמסלם לא עשה עד כה כבר 3 שנים פלוס מאז הרב בניזרי הוציא את ספרו.
5
הרבי
נועם | 26-01-2022 18:41
הרבי מלובביץ' ישו מוחמד הנביא מואפק טריף
6
חילונים
נועם | 26-01-2022 18:41
חילונים לאיראן
7
אמסלם אני מאחל לך שכל הנכדים שלך
אברהם | 26-01-2022 18:46
יתחתנו עם גויות שקיבלו ממך תעודות יהודיות ולא שמרו מצוה אחת בחיים שלהן
8
סוריה
נועם | 26-01-2022 18:54
סוריה היהודית והדרוזית
9
מה שההלכה קובעת...
מישהי שאכפת לה | 26-01-2022 19:26
מה שההלכה קובעת לגבי גיור הינו בלעדי ובלבדי. גר צדק הוא מי שככ רוצה להתגייר שרק ממתין להוראות הרבנים המלווים אותו אילו מצוות יכול לקיים בתהליך התגיירותו. הוא ככ משתוקק להיות חלק מהעם היהודי למרות המצווה שצריך לדחות את המבקש להתגייר כדי לראות אם אכן יש בו נשמה יהודית. גם דרוזים צ'רקסים בדואים וערבים משרתים בצהל ומחרפים נפשם ואין זה אומר שרצונם להתגייר.
10
אילת שקד
אחד העם | 26-01-2022 19:45
אילת שקד בוכה ,שבורה ורצוצה ממרים נאור שם רשעים ירקב,ולך הרב אמסלם יש זמן להתקשקש בגיורים,אין בך חמלה אין לך לב
11
שקרן!
חני | 26-01-2022 20:25
בושה וחרפה! בכותרת נאמר שזהו מאמר תגובה על מאמרו של הרב בניזרי, אך לא ראיתי תגובה אחת רצינית לדברי הרב בניזרי שהביא ציטוטים הפוכים ממה שאמסלם מנסה לתאר כאן. הציטוטים שהרב בניזרי הביא הם מהאתר של גיור כהלכה של אמסלם, אז אחד ודאי משקר או אמסלם או שהאתר שלו. אמסלם תבחר היכן השקר.
12
אין צורך לגייר...
יצחק | 27-01-2022 1:16
אין צורך לגייר את מי שישאר גוי.
13
שלמה בניזרי איננו...
נו באמת | 27-01-2022 13:52
שלמה בניזרי איננו רב כלל, אלא אסיר משוחרר
גם
עמדין | 28-01-2022 13:59
גם יוסף הצדיק היה אסיר משוחרר,גם ירמיהו הנביא,בעל התניא, הגאוןמוילנא,כולם אסירים משוחררים ,המהרם מרוטנברג היה אגב אסיר לא משוחרר,רק הרשעים המרושעים חיים אמסלם ,אליקיםרובינשטיין, אהרן ברק ,ומנדלבליט ,והפגר מרים נאור שם רשעים ארורים ירקב, רק הם לא אסירים משוחררים, כל אלו יזכרו בהיסטוריה לדיראון עולם, תועלתם לא תבוש ואשם לא תכבה
כמה רוע...
מני | 27-01-2022 22:45
כמה רוע יש בך לך לחיים אמסלם תלמד ממנו תורה
14
רשע
נתן | 27-01-2022 14:11
רשע אמסלם זה...אסור להסתכל בפניו...