אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האהבה מתה? לא. היא רק נרדמה 

אין דרך לגשר על הפערים כשלא מבינים את הצרכים אחד של השני. הבנה היא מפתח לקשר. גם בנושא האהבה; אהבה, זה לא שהיא קיימת או לא. אהבה אפשר לעורר בכל שלב

האהבה מתה? לא. היא רק נרדמה 
  ציור: מאיה, תמונת כותבת (צילום: יעלי סטרול)

איך לעורר את האהבה מחדש? "הוא לא אוהב אותי, אני מרגישה את זה" אמרה דבורה.

"איך את יודעת שהוא לא אוהב אותך?" שאלתי

"אני מרגישה את זה. הוא לא מוצא בי שום עניין, הוא לא רוצה שנשב ונדבר, הוא לא רוצה שנצא ביחד, הוא מתעסק רק בעבודה שלו, בתחביבים שלו, אין לו שום עניין בי. הוא פשוט לא אוהב אותי יותר", היא התחילה לבכות.

עוד באותו נושא

מי רוצה להראות כמו הנשים בטלוויזיה או בפרסומות? לא אני

"דבורה, בואי נעשה קצת סדר בדברים לפני שאת מגיעה כל כך מהר למסקנות: הקב"ה ברא את האיש והאשה' כאשר האיש הוא מבחינת משפיע חסד שהוא מקבל מהקב"ה, על אשתו ובני ביתו. האשה היא מבחינת מקבלת. את נבראת חסרה יותר וכל העבודה שלך הוא לפתח תודעה נפשית של מקבלת.

המון פעמים, בעיות בין בני זוג בקשר זוגי, נובעות מהיחסים הלא מאוזנים שיש בהקשר של המשפיע והמקבלת" התחלתי להסביר.

"אני הרבה פעמים מרגישה שהוא מצפה שאני זו שאהיה המשפיעה. הוא בכלל לא נמצא בכזו תנועה של נתינה כזו. אם כבר אני יותר נמצאת בתנועה הנפשית הזו.

אני כל הזמן נותנת ומשפיעה חסד עליו" התלוננה.

כשאין תורה אין ציר שמיישר אותנו

"הבלבול היום בין נשיות לגבריות הוא עצום ובגלל זה רואים היום הרבה גברים נשיים ונשים גבריות, כשאין תורה אין ציר שמיישר אותנו. התורה מסדרת הכל.

לעיתים יש קשיים בקשר אשר נובעים משני סוגי פערים: פער אחד הוא הציפיות השונות מהקשר. והפער השני הוא צורת ההתקשרות.

אצל האיש, באופן טבעי, הוא יותר מכונס בעצמו וכל העניין של קשר דורש ממנו מאמץ, דורש ממנו לצאת מעצמו לטובת הקשר. בשביל זה הוא צריך מאוד להתאמץ, הוא  צריך בשביל זה לוותר על המון המון תענוג שיש לו מעצמו.

רווק, לפני הנישואין, לא חווה את  התביעה הזאת שיש ממנו כל הזמן להיות בקשר. הוא לא צריך להגיד מתי הוא הולך ומתי הוא חוזר. יש לו איזו תנועה כזו של הגשמה של עצמו בחוץ, כזו שלא כובלת אותו" הסברתי  לה.

"כן, הוא באמת כל  הזמן מתלונן כאילו הוא בכלא, כאילו אני סוגרת אותו, נועלת אותו. יאללה, שילך, מי מחזיק אותו בקשר הזה?" התלוננה בכעס.

"בשביל האיש, זה כמו סוג מסויים של בית מעצר מבחינת החוויה. איש צריך את החירות הזאת, את התנועה שלא עוצרים אותו, הוא רץ לכבוש את העולם. אם יש לו מכשולים הוא מסיר אותם מייד.

עצם הקיום שלו בקשר זוגי דורש ממנו יציאה מעצמו. קשה לו להבין למה להיות בקשר אם אין לו עונג ישיר מזה

אבל, בזכות זה שהגבר החליט שהוא רוצה להיות במערכת הזוגית הזו, יותר קל לו לעמוד בתביעה האינטנסיבית הזו, להיות כל הזמן בקשר. הרבה פעמים נשים לא מבינות את הקושי הזה.

זה כל כך טבעי לו להיות מכונס בעצמו, הוא צריך משהו מאוד חזק ועוצמתי שיגרום לו לצאת מעצמו. וגם אחרי שהוא יוצא מעצמו, הוא לא תמיד מבין, למה צריך לעשות משהו אם זה לא כל כך עוצמתי.

את יכולה לדוג' להנות מרק לשבת איתו ולשתות כוס קפה, עצם הביחד. הוא לא תמיד מבין את זה, הוא חושב שהוא יכול להיות כרגע בעבודה לעשות מיליונים או לצאת לרוץ מרתון, מה יש לי לשבת עכשיו לשתות קפה? חבל לו על הזמן.

את מחפשת את הביחד, הוא לא תמיד מחפש את הביחד. עבור בעלך, הצדקה לקשר, צריכה להיות משהו חזק ועוצמתי. את, לא צריכה הצדקה בשביל להיות בקשר.הקשר עצמו זו ההצדקה.

את זקוקה לחוויות משותפות איתו, לדבר איתו, ללמוד איתו, להעמיק איתו את הקשר" הסברתי "אבל זה נראה כאילו הוא לא רוצה להיות איתי, אין לנו אינטרס משותף" המשיכה "את צריכה להבין, בעלך לא מרגיש ריקנות, הוא מבטא את החיבור שלו איתך בצורה שונה  והוא אוהב אותך מאוד.

אני רואה פה בקליניקה הרבה פעמים, מצבים שהאשה מגיעה למצב שהיא מתוסכלת מאוד מזה שאין חיבור אחר נפשי ואז היא לא מוכנה לשתף פעולה עם בעלה. היא נורא מתוסכלת שהוא לא נענה לצורך שלה. ואז נוצר ביניהם נתקים ופערים.

מפה, הקשר רק הולך ומדרדר, כי אין דרך לגשר על הפערים כשלא מבינים את הצרכים אחד של השני. קודם את חייבת להבין שהוא לא מבין את הצורך שלך, הוא באמת לא מבין את זה. הוא צריך לעשות המון עבודה, בשביל שהוא יבין שזה באמת צורך אמיתי ולא משחק".

"אז בעלי לא מבין בכלל שיש בעיה? אז איך את מסבירה שאני רואה את חברות שלי, נראות ממש מאושרות עם הבעלים שלהן. אולי אנחנו לא מתאימים?" המשיכה,

"יכול מאוד להיות שיש לך חברות שבאמת באמת מאושרות מהקשר שלהן, אבל לצערי הרב, רובן של אלו שנראות חיצונית מאושרות, בפנים יש להן חסרון מאוד גדול או ריקנות שהולכת ומצטברת.

ומה שקורה, זה שהן נסגרות, כי הן ויתרו על האפשרות שיהיה גם חיבור נפשי פנימי, לא נפתחות עד הסוף לאיש שלהם ונוצר מקום של חלל ביניהם שמסוכן מאוד לקשר"

הגעתי למצב שבעלי לא אוהב אותי

"אז זהו, אני הגעתי למצב מאוד מסוכן בקשר, בעלי לא אוהב אותי" אמרה בצער. "הוא מרגיש שאת כבר לא משתוקקת אליו, אז גם הדעת שלו פחות נשאבת אליך, ואז נוצר משבר מאוד גדול והוא חושב שהוא הפסיק לאהוב אותך, אבל זה לא בגלל זה.

זה בגלל שבאיזה שלב את לא שמת לב לזה. מבחוץ כביכול, הכל מתפקד בסדר, יש איזה רובד חיצוני שנשארים בו: קניות, ילדים, שבת, טיולים ושאר עניינים תפעוליים של בית ומשפחה.

חסר החיבור הפנימי וזה הדבר המרכזי שמפריד ביניכם. הוא לא מבין שהוא גם נשאר חסר אם הוא לא מעמיק את הקשר. עליו להסכים לעשות את המאמץ הזה, להבין מה באמת את צריכה.

הוא לא מבין שבלי זה אין לו באמת קשר. הוא לא מבין שהמעבר הזה אלייך לצרכים שלך זה בסופו של דבר לטובתו. לבעלך זה לא טבעי להשקיע גם ברובדים אחרים של הקשר. הוא צריך איזה יציאה מעצמו מאוד רצינית על מנת לוותר על הרצונות הטבעיים שלו.

לכן, קודם כל אל תבהלי מזה שהוא יכול להגיד שפעם אהב אותך והיום הוא כבר לא אוהב אותך יותר. נכון לראות את זה, שהשלב הראשון אופיין בהרבה עוצמה, אור, עונג וחוויה וזה גרם לו למצוא בך עניין.

ועכשיו יש בקשר פחות עונג, כי את פחות נפתחת אליו, כי חסר לך משהו ממנו וטבעי שאת פחות נמצאת בעניין. על כן, עליך לעמוד על זה שהאיש שלך יגיע למקום שהוא צריך להיות. כי האהבה, זה לא שהיא קיימת או לא. אהבה אפשר לעורר בכל שלב.

לכן  מאוד חשוב שאת תלמדי אותו מה חסר לך. הוא לבד לא מבין ולא יודע".

הטור נכתב בהשראת הרצאותיה המרתקות של הפסיכולוגית והמרצה אורלי טוויטו

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
וואלה. את תלמדי...
שירה | 10-08-2021 21:27
וואלה. את תלמדי אותו מה חסר לך! הרי זו הבעיה - שהוא לא קולטטט
2
silvana rodri | 05-12-2021 0:39
מי שקורא את העדות הזו היום צריך לחגוג איתי ועם המשפחה שלי כי הכל התחיל כבדיחה עבור אנשים מסוימים ואחרים אמרו שזה בלתי אפשרי שאני נשוי שש שנים ללא ילד מלבד הרופא אמר שיש לי ספירת זרע נמוכה אז אשתי מבקשת להתגרש, היא הייתה חולה ועייפה בהיותי איתי ניסיתי כמיטב יכולתי אבל שום דבר לא חשבתי שלא אראה אותה שוב עד שפגשתי חבר ותיק שלי שסיפר לי על קוסם בשם דר אוגידה, היא נתנה לי את כתובת המייל שלו ומספר הטלפון הנייד שלו. יצרתי איתו קשר והוא הבטיח לי שאשתי תחזור אליי תוך שלושה ימים אם רק אהיה מוכן לשלם את המיסים שאשתף איתם פעולה ליום אחד בלבד והוא הכין לי כישוף אהבה ותרופה אחרונה והוא אמר לי ש . אשתי תחזור. בבוקר שמח מאוד, אשתי באה בוכה והתנצלה ואמרה שזה מעשה השדים, אז עדיין נדהמתי מהנס הזה, לא יכולתי לדמיין את זה, אבל ברגע שסיימתי לכתוב, חודשיים לאחר מכן אשתי נכנסה להריון זה היה כמו נס אז אל תשמור על הבושה שלך שהוא עושה את זה בשבילי ואני מאמין שהוא יכול לעשות את זה גם בשבילך. אם תזדקק לעזרתו, תוכל לפנות למייל שלו: [email protected] WhatsApp : +12066382163 דר osagiede מטפל גם ב: פוריות, HIV / איידס, הרפס 1/2, סרטן, הפטיטיס B, אם את רוצה להיכנס להריון.