אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הפיצוי לטרנסג'נדר: אנשים נעלבים כשאומרים עליהם אמת

הם מאד כועסים כשמישהו מעז להטיל ספק ביכולתו של כל אדם ליהנות ולהרגיש איך שבא לו. פגעו בקדש הקדשים שלהם. ומדובר בדת קנאית וג'יהאדיסטית שלא תסבול שום פגיעה בקדש הקדשים שלה: המין והיצר

הטרנסג'נדר נעלב כי אנשים אמרו עליו את האמת
  מצעד להט"ב בתל אביב (ארכיון, תומר נויברג/פלאש90)

בשבוע שעבר פורסם פסק דין לפיו אדם ששינה את מינו מזכר לנקבה נעלב כי פנו אליו בלשון זכר. הוא תבע פיצויים ובית המשפט קבע כי היה לשון הרע בכך שהתייחסו אליו כגבר למרות שהוא רצה שיתייחסו אליו כמו אל אשה.

האמנם?

נניח שהאירוע הזה היה קורה לאשה אמתית. אישה אמתית הייתה נכנסת לבית מרקחת, היו פונים אליה בלשון זכר והיא הייתה תובעת פיצויים. האם היא הייתה זוכה בסכום כזה? בית המשפט היה אומר לה שהוא לא גננת.

עוד באותו נושא

25,000 שקל קנס כי פנתה לטרנסג'נדרית בלשון זכר


40

האיש הזה זכה בפיצויים כי אף אחד לא מתייחס אליו כאל אישה. הוא זכה בפיצויים כי הוא מתייחס אל עצמו כאל איש, ובית המשפט מתייחס אליו כאל איש.

אנשים לא נעלבים משקרים. אנשים נעלבים כשאומרים להם את האמת.

אבל במקרה הזה הנושא אינו העלבון. אינני יודע אם האיש באמת נעלב, וגם את בית המשפט השאלה הזאת לא מעניינת. במקרה הזה בית המשפט חייב פיצויים לא מפני שהוא הגן על זכותו של אדם לא להיעלב. במקרה הזה בית המשפט קנס את מי שמעז להביע דעה שלא אושרה ע"י הקרמלין.

שתי מערכות ערכים עומדות כאן זו מול זו. האחת גורסת שיש אמת אחת ברורה ומוחלטת, וכל אדם צריך לברר אותה, להכיר אותה ולחיות לפיה. השנייה גורסת שאין אמת. וכל אדם יכול לחיות ולהגדיר את עצמו כמו שנעים לו להרגיש, בלי חשיבות לשאלה האם זה אמת או שקר. מעניין שדווקא המערכת הגורסת שכל אדם יחיה כמו שנעים לו להרגיש, היא זו שכופה בכוח את דעתה על כל מי שלא מקבל את המוסכמות שלה.

אבל לא זה ההבדל היחיד בין ההשקפות. ההשקפה המקדשת את ההרגשה הסובייקטיבית של האדם, גם משתעבדת להרגשה, לתחושה ולהנאה הרגעית. ולמען ההנאה הרגעית והתחושה הרגעית מוכנה היא לשעבד ולדכא את כל העולם.

דת קנאית וג'יהאדיסטית

עומדות כאן אפוא שתי השקפות. מצד אחד עומדת ההשקפה הנצחית. מה העיקר בחיי האדם לפי ההשקפה הזאת? כמובן, לפני שדואגים לאדם עצמו דואגים לערכי הנצח. אבל אחרי הערכים, כאשר אנו מדברים על טובת האדם עצמו – אדם שחי ע"פ ההשקפה הנצחית, שום דבר (מלבד הערכים כמובן) לא יכול להיות חשוב לו יותר מלהוליד בנים ובני בנים שבאמצעותם יחיה גם בעוד אלף שנים ובעוד אלפים שנה. איש לא מוותר על החיים שלו, ואיש לא מוכן להקריב את עתידו ועתיד חייו למען ההווה.

שום דבר לא יכול לעמוד מול הדבר החשוב ביותר: להמשיך לחיות כשושלת גם בעוד אלף שנה ואלפים שנה. כל דבר שמפריע לכך – מום הוא ומחלה. ההשקפה הזאת איננה שוללת את הרומנטיקה וההנאה המינית. ההנאות האלה הן בהחלט סבבה ולמה לא. אבל הן לא יכולות להיות הכח המוביל את העולם. לעומתם, בעלי ההשקפה הרגעית, הפכו את הרומנטיקה וההנאה המינית הרגעית ליסוד היסודות, תכלית הבריאה, מותר האדם מן הבהמה. לכן הם מאד כועסים כשמישהו מעז להטיל ספק ביכולתו של כל אדם ליהנות ולהרגיש איך שבא לו. פגעו בקדש הקדשים שלהם. ומדובר בדת קנאית וג'יהאדיסטית שלא תסבול שום פגיעה בקדש הקדשים שלה: המין והיצר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
הורה 2
מרדכי | 13-07-2021 15:21
האם מותר לי לתבוע פיצוים מעירייה במקרה שהיא מכריחה אותי לחתום על טפסים כהורה 12?
2
תלונות לפנינה פיוטרקובסקי, השופטת שפסקה את זה
אני | 13-07-2021 19:02
וכותבת הרבה באתר סרוגים חפשו את השם שלה בגוגל
זאת פנינה נויברט
*** | 14-07-2021 15:49
***
3
ואו, איזה עומק...
גלעד בגימל | 13-07-2021 19:43
ואו, איזה עומק מחשבתי. במקום לבלבל במוח לכו והתאימו את להלכה למאה ה-21. התנאים והאמוראים היו מתפלצים לנוכח הרבעון המחשבתי וההלכתי שלכם.
אתה מתכוון להתאים את ההלכה לתקופת הפרעונים
אבי | 15-07-2021 13:49
משכב זכר זה לא משהו חדש
כן כל התנאים היו חותמים על משכב זכר.
בני | 14-07-2021 22:09
ממש להתאים את עצמנו ל מאה ה- 20 - אם זאת המאה העשרים שלך עדיף לחזוק לפני הספירה. לפחות לא התנהגו כמו בהמות.
אין כזה...
מיואש כבר מכל הטמטום בעולם | 13-07-2021 21:41
אין כזה דבר להתאים את התורה לדור התורה היא נצחית והעולם צריך להתאים את עצמו אליה
אתה מדבר...
זלמן | 13-07-2021 21:22
אתה מדבר כאילו אתה תנא או אמורא. נראה לי שהם דווקא היו מתפלצים אם הם היו שומעים את דבריך.
4
אף שאני מתנגדת...
רק אחת | 13-07-2021 20:18
אף שאני מתנגדת לתרבות הלהטבית, ניכר שחלק מהדברים שהרב כותב לגבי טרנס, לא נכונים. טרנס בדרגה 1 חושבים שנולדו למין הלא נכון, והם גם חושבים שהאמת הפנימית שלהם עדיפה על האמת החיצונית, והם יוכיחו לעולם שהאמת הפנימית היא הנכונה, בדומה לתלמיד שמורה הכשיל אותה במתמטיקה והוא יראה למורה שהוא סיים תואר בפיזיקה. אנחנו חיים בתוך אווירה פוסטמודרנית שבעצם מבינה שלכל אחד אמת אחרת, ואין שום אמת וודאית. ואז נשאלת השאלה איך אני אומר למישהו מתרבות או ערכים שמשהו הוא אסור בעייני, יש שחושבים שבגלל הפוסטמודרניזם אין לי אפשרות להגיד אסור על שום דבר, אבל זה לא נכון, כי גם האמת של הצד השני, היא לא מוחלטת, ומתוך ההבנה הזאת אני מתנגדת לטרנס כי אני מעדיפה את האמת עליה גדלתי והיא האמת המוחלטת אותה קיבלתי על עצמי, ועל כן אתנגד לדעה של מישהו אחר.
מי שחושב שהוא גבר הכלוא בגוף של אישה...
שי | 14-07-2021 14:06
שילך לפסיכיאטר. אין כזה דבר ניתוח לשינוי מין, ואין כזה דבר מגדר. יש שני מינים כרומוזומליים, טיפול הורמונלי לא משנה כרומוזומים, ואילו בהפרעות הנפש השונות צריכים לטפל מומחים. הבעיה של הציוויליזציה המערבית השוקעת היא בהכשרתן של הפרעות הנפש הללו.
5
פחות אהבתי את...
פך | 14-07-2021 9:47
פחות אהבתי את הסגנון של הכתבה, למרות שבגדול אני מסכים. אני הייתי מתייחס לכך שהטבע מאוד מאוד ברור. האדם הזה הוא זכר, יהיו לו תכונות ומאפיינים ביולוגיים של זכר, יהיו לו סיכונים למחלות של זכר. אני יכול להבין לליבו שהוא רצה להיות משהו אחר, אבל זה לא יצא ככה, ולשקר עכשיו לעצמו ולעולם זאת עבודה בעיניים. ובכלל, אנחנו לא יכולים עכשיו להתחשב בכל הגחמות של כל אדם. ואם אני אתעקש שאני סופרמן ואדרוש מכולם להתייחס אליי רק כך?.... בית המשפט מפגר.
6
אתה רציני???? זה...
צחי | 14-07-2021 10:07
אתה רציני???? זה לא שפנו אליה בלשון זכר כי התבלבלו, אלא בגלל שניסו לפגוע בה ולהעליב אותה ועל זה הם צריכים להיענש ולשלם לה!!!!!
גבר לא יכול להזדהות בתור אשה מאותה סיבה ש
אני | 14-07-2021 13:51
שהוא לא יכול להחליט שהוא מזדהה בתור ילדה בת 7.
7
כתבה מוטה ולא רלוונטית
SPIRIT | 14-07-2021 14:17
יש הבדל בין לומר לאנשים סתם דברים, לבין נושאים שקשורים למיניות. לקרוא לגבר יא הומו לדוגמה - זה לא כמו לקרוא לו יא ג'ינג'י. פגיעה/העלבה על רקע מיני / דתי יש לו יחס אחר כדי למנוע גזענות והשפלה כנגד קבוצה גדולה באוכלוסיה. ניכר שזה לא מטריד את הכותב של המאמר לעיל, אבל החוק כן דואג לקבוצות חלשות.
8
השופטת הארורה היא אלמנת מי שהקים את ארגון-
א | 14-07-2021 15:08
רבני בית הלל. כן. שנבין שהארגונים האלו הם ארגונים של מתיוונים רשעים!!!!! לא מפריע להם שיהודי יניח תפילין - מפריע להם לְהַשׁכִּיחָם תּוֹרָתָךְ וּלְהַעֲבִירָם מֵחֻקֵּי רְצוֹנָךְ.
קשה להיות אלמנה
לא ממש | 15-07-2021 10:07
כשהזוג התגרש לפני כן...
9
אדם כזה שיכתוב צואה איך יכתבו על המצוה שלו
ברוך | 15-07-2021 11:39
הכי טוב שיצוה לישרוף את גופתו אם כגבר אם כאשה באפר זה לא משנה
10
וואו כמה בורות,...
ביאטריס | 09-05-2022 9:35
וואו כמה בורות, טרנספוביה ועוד״בכתבה״ אחת טרנסג׳נדרים זו ״דת? אבסורד כי כותב הכתבה ״הרב״ הוא נציג של כת משיחי סטית מובהקת שלא מקבלת את מי ששחור, אישה,לא יהודי/ה ,להט״ב וכו גבר לוקה בנפשו שרצח ילדה בת 16, האם גינית את זה ? הורים שזורקים את ילדיהם/ן רק בגלל שחשבו לצאת בשאלה , התרחקו מהדת ואני בכלל לא מדברת כעת על יציאה מהארון . אספסוף של ניאנדרטלים שדורשים ובאים של ״תכבדו אותי ואת ס״ט האמונות שלי אך אני לא אכבד אתכם ביזרה״