מבטיח, נודר ומתחייב: כל ההבטחות שנתניהו לא קיים - סרוגים

מבטיח, נודר ומתחייב: כל ההבטחות שנתניהו לא קיים

סיפוח בקעת הירדן, הסדרת המאחזים, החלת הריבונות, פינוי חאן אל אחמר, מתווה הכותל ופונדקאות להומואים, יצאנו למסע בעקבות הבטחות הסרק של נתניהו, לקראת בחירות ולא רק

author-image
מבטיח, נודר ומתחייב: כל ההבטחות שנתניהו לא קיים
  נתניהו בעוד סדרת הבטחות ביו"ש (גרשון אלינסון/פלאש90)

סרק סרק. לקראת הבחירות הרבעיות בתוך שנתיים, ושוב ראש הממשלה בנימין נתניהו יוצא למסע בריכוזים של המגזר, כדי לפזר הבטחות אותן הוא לא מתכוון לקיים. לפני שבועיים זה היה בגבעת הראל, כשנתניהו השתמש במונח נודר, כדי להבטיח מחדש דברים שכבר הבטיח ערב בחירות 2020. אנחנו לא שכחנו.

בחירות 2020 – הבטיח ריבונות ולא קיים

עוד באותו נושא

ישיבת הממשלה על החלת הריבונות תיערך ביום שלישי

לפני יותר משנה, הבטחת הבחירות של נתניהו הייתה החלת ריבונות בבקעת הירדן. אלפי מצביעים סרוגים ותושבי יו"ש שמעו את ההבטחה האמינו והצביעו מח"ל. אך אז הגיע הטוויסט בעלילה.

עוד באותו נושא

נתניהו יחיל את הריבונות על בקעת הירדן אחרי הבחירות


20

במקום ללכת על מהלך קטן, נתניהו החליט להגדיל ולנפח אותו למהלך להחלת ריבונות על כל יהודה ושומרון. לצורך ההבטחה, היה צורך באישור אמריקני, ולכן גויס לקמפיין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שאירח ועידת פסגה בה הצטלמו השניים ביחד כדי לדבר על הריבונות.

עוד באותו נושא

נתניהו וגנץ בדרך לוושינגטון | לו"ז פוליטי לעסקת המאה

עם סיום הפגישה יצאה הודעה לפיה: "החלת החוק הישראלי תיעשה בשתי פעימות – קודם אביא לאישור הממשלה בישיבה הקרובה החלטה להחיל את החוק הישראלי על בקעת הירדן וכל ההתנחלויות".

"לאחר עבודת מטה בישראל ובתיאום עם ארצות הברית תובא לממשלה החלת החוק הישראלי על שטחים נוספים. זה ייקח קצת זמן. נבטל את הממשל הצבאי מעל חצי מיליון ישראלים בהתנחלויות בעקבות החלטת הממשלה".

גם דובר הליכוד, יונתן אוריך ידע לצייץ: "ריבונות על כל ההתיישבות ביהודה ושומרון", אך שעות ספורות לאחר מכן הציוץ נמחק.

בהמשך הגיעה הדחיה ואז הביטול הסופי.

עוד באותו נושא

נתניהו: "מציע להתאזר בסבלנות לגבי הריבונות"


5

נתניהו מצא את בני גנץ, כמי שאחראי לכך שלא קיים את ההבטחה, בכך שהוא וגבי אשכנזי פעלו בממשלה למנוע את ההחלטה. אלא שהתירוץ הזה נשמע קלוש, לאור העובדה שאת הסכמי השלום עם איחוד האמירויות ובחריין, חתם מאחורי הגב של השניים, מה שמראה שכשרוצים יכולים. תשאלו את מנכ"ל פייזר אלבט בורלא שקיבל 30 טלפונים ביום, ונתניהו לא הכחיש אלא התגאה בכך.

יצויין כי בתוך הסכמי השלום עם מדינות המפרץ, ישנם סעיפים המגנים על שטחי יו"ש מהחלת ריבונות ישראלית. נתניהו ידע את זה, אך זה לא מנע ממנו להבטיח או יותר נכון לנדור לתושבי גבעת הראל כי יחיל ריבונות בממשלה הבאה שיקים.

עוד באותו נושא

אפילו שרי הליכוד לא קונים את הבלוף של נתניהו


17

ההתיישבות הצעירה  – לא הוסדרה

אפרופו גבעת הראל, שהיא חלק מההתיישבות הצעירה – אותם מאחזים שהוקמו בתמיכת הממשלה לפני עשרים שנה ויותר (תקופת אהוד ברק ויצחק רבין) ועד היום לא הוסדרו. ראש הממשלה נתניהו הבטיח לראשי המתיישבים כי יפעל להסדרת הישובים, אך בפועל עשה מעט מאוד.

גם פה מאשים נתניהו את בני גנץ שחיבל במהלך, אבל יש לזכור שהשרה ינקלביץ' הגיעה למאהל ההסדרה והצהירה כי גנץ תומך בהסדרה. בליכוד, כנראה בשל לחץ הבחירות והניסיון להביא קולות ערבים, החליט נתניהו כי יותר חשוב להסדיר ישובים בדואים בנגב, במקום להסדיר את ההתיישבות ביו"ש. דובר הליכוד נאור יחיא עוד הוציא הודעה שמסבירה למה מדובר במהלך נכון, אבל אפילו שרי הליכוד לא קנו את הבלוף הזה והודיעו כי לא יתמכו במהלך, שבסוף לא יצא לפועל.

הנה למשל השרה מירי רגב, שלא קנתה את הבלוף של נתניהו.

ריבונות אין, הסדרה גם אין, אבל להבטיח כנראה שלא עולה כסף. כל עוד יש מי שמוכן להאמין.

חאן אל אחמר יפונה בקרוב מאוד

הנה דוגמה, לפני שנתיים, בראיון לאתר סרוגים, נשאל נתניהו על פינוי חאן אל אחמר, והבטיח: "המוקש המדיני הוסר, חאן אל אחמר יפונה לאחר הבחירות". מאז עברו עוד שלוש מערכות בחירות והמאחז הבדואי הלא-חוקי על כביש 1, עדיין עומד על תילו.

ניר ברקת יהיה שר האוצר

עוד הבטחה שקרית נוספת של נתניהו הייתה לפני בחירות 2020, כשהבטיח כי ניר ברקת ימונה לשר האוצר "אני ביקשתי מניר ברקת להיות שר האוצר הבא של ממשלת הליכוד הבאה", הבטיח נתניהו, אך לא קיים. ישראל כ"ץ מונה לתפקיד, וברקת שלא רצה לקבל משרד שקר כמו שר המים וההשכלה הגבוהה, נשאר ח"כ פשוט.

עוד באותו נושא

נתניהו: ניר ברקת יחליף את משה כחלון במשרד האוצר


12

לא מסוגל להגיד את האמת

לא רק התחייבויות שלא קוימו, אלא השנה האחרונה של נתניהו מלאה בשקרים קטנים וגדולים. זוכרים את הסכמי השלום עם איחוד האמירויות, בלשכת נתניהו טענו כי הן לא יפגעו בריבונות, מה שהתברר כלא נכון. אחר כך נטען כי אין אישור ישראלי המאפשר לאיחוד האמירויות לרכוש מטוסי קרב מתקדמים כחלק מההסכם, מה ששוב התברר כשקר ועוד.

ולזה צריך להוסיף את הפרת ההסכם עם בני גנץ, כשנתניהו החליט לא להעביר את תקציב המדינה ולפזר את הכנסת באמצע משבר הקורונה, כדי שלא יצטרך להעביר את השלטון ברוטציה לגנץ. מה שלא מנע ממנו להאשים כמובן את גנץ.

עוד באותו נושא

נתניהו: לא רציתי בחירות, גנץ חזר בו מסיכומים


11

בכלל כפי שכתבנו בכתבה קודמת בסדרה, השיטה של נתניהו להמשיך לשלוט היא פשוטה, להבטיח בערב הבחירות הבטחות מרחיקות לכת, ואז יום לאחר הבחירות להשתמש בתירוצים למה לא לקיים. גם בתוך הממשלה, השיטה היא לדחות כל מה שאפשר למועד האחרון האפשרי – וגם אחריו, ולסבך כל החלטה פשוטה יחסית, בסכסוכים ובפילוגים בין הצדדים.

זוכרים שכמעט התפרקה פה הממשלה על סגירת התאגיד?

הדרך של נתניהו לשלוט היא לזרוק פצצה פוליטית לאוויר ואז לברוח. הוא עשה את זה במרץ 2017, ממש עם סיום כנס החורף של הכנסת ה-20. נתניהו היה בדרכו להודו לביקור ממלכתי, ואז הודיע כי הוא מבקש לסגור את תאגיד השידור הציבורי. (זה אותו נתניהו שהשווה את עובדי רשות השידור לחמאס, ואז עשה 180 מעלות, וקיבל את העובדים המפוטרים בלשכתו, כדי לשמוע את המצוקה שלהם).

כחלון התנגד, הכתבים הפוליטיים כבר דיברו על פירוק הקואליציה והקדמת הבחירות (עוד דרך של נתניהו לשמור על הקואליציה שלו). עושי דבריו של נתניהו בליכוד (אז היה זה דוד ביטן כיו"ר הקואליציה) כבר דיבר על הצעות חוק לסגירת התאגיד. בסוף נתניהו חזר מהודו, התיישב לנהל את המו"מ עם כחלון והוחלט על פיצול התאגיד בין החדשות לבין הפקות המקור.

מה קרה בסוף? החוק עבר, אבל הוגש נגדו בג"צ. המדינה הגישה תשובות, אבל אז ישראל זכתה באירוויזיון ופיצול החדשות מהתאגיד היה גורם לאי אירוח התחרות בישראל. המדינה התקפלה ומכל הפיצול לא נשאר כלום. נתניהו קלאסי.

פארסת המגנומטרים

נתניהו מציג את עצמו כראש המחנה הלאומי. הוא אמור להוביל מדיניות ימין, אבל בשורה התחתונה הוא לא מוביל שום מדיניות. או יותר נכון, מוביל מדיניות של אפס מעשה. כשהוא צריך הוא מדבר במסרים מוחלטים של הימין. בפועל הוא לא עושה כלום בכיוון.

קיץ 2017, מחבלים ערבים רוצחים שני שוטרים ישראלים בהר הבית. הממשלה מחליטה על סגירת הר הבית למוסלמים, והצבת מגלי מתכות (מגנומטרים) גם בכניסות המיועדות למוסלמים. הערבים התנגדו והחלו בסדרת הפגנות בשערי הר הבית, כולל הפרות סדר ביהודה ושומרון, וקצת גם בקרב ערביי ישראל.

פחות משבוע לאחר הצבתם, ממשלת ישראל התקפלה בצורה משפילה, והסירה את המגנומטרים מהר הבית בתהלוכת ניצחון של המון ערבי צוהל. טוב, לא את כולם, המגנומטרים המוצבים בכניסה היחידה ליהודים בשער המוגרבים עדיין שם. גם שאר ההבטחות של נתניהו ליד קשה נגד התפרעויות בהר הבית התפוגגו.

במקרה הזה נתניהו בונה על כך שהציבור ישכח לו את ההתקפלויות האלה כשיגיע הבחירות. בינתיים הוא הרוויח עוד כמה שבועות בתפקיד.

עונש מוות למחבלים

אפשר לקחת כמעט כל סוגיה נפיצה בשלטון נתניהו ולראות איך הוא בהתחלה מנסה למסמס אותה, בהמשך משסה את חלקי הקואליציה זה בזה, ולבסוף לוקח עליה קרדיט.

זה היה נכון עם חוק ההסדרה להצלת עמונה, שנתניהו ניסה בכל דרך לטרפד, אך בסוף טען שמדובר בכלל ביוזמה שלו. אגב, החוק המקוצץ, נמצא כעת בדיונים בבג"צ, בו המדינה בצעד חסר תקדים סירבה להגן עליו. אם יתקבל – כמובן הצלחה של נתניהו. ייכשל – בג"צ אשם.

אחת הבעיות הקשות של נתניהו היא המדיניות הרופסת שלו למלחמה בטרור. נתניהו קולט את הזעם של הציבור הימני מול הטרור המשתולל, ובעיקר מול זירות הרצח המזוויעות, ותמיד "מנחה" בציניות אופיינית את הסביבה שלו לפעול, כשהוא יודע שמדובר בהבטחות חסרות כיסוי.

כך למשל, בישר למשפחת סלומון היושבים שבעה על רצח יקיריהם, כי הוא תומך בעונש מוות למחבלים, בעיקר במקרה המזעזע הזה. היה זה נתניהו שהפיל את הצעת חוק 'עונש מוות למחבלים' שהגיש ח"כ שרון גל בתחילת הכנסת ה-20. שמעתם על מחבל שהוצא להורג? לא. כל עוד זה תלוי בנתניהו גם לא תשמעו.

מבטיח לקצץ כספים לרשות, ולא מקיים

גל הרציחות נמשך? פנקס ההבטחות של נתניהו נשאר פתוח וממשיך לחלק המחאות בלי כיסוי. הוא הנחה את היועץ המשפטי, ראש המל"ל, משרד הביטחון ומי לא, לקצץ את הכספים שישראל מעבירה לרשות הפלסטינית שמסיתה לרצח. הוראה כזו יצאה כבר ביולי 2016 (לפני שנתיים וחצי), כמובן שהיא לא התממשה בשטח.

שיתוף פעולה של קואליציה ואופוזיציה העביר חוק מיוחד בכנסת בנושא. הוא עבר בשלוש קריאות, תוך תמיכה גורפת של נתניהו ונכנס לתוקף בתחילת שנת 2019. גם מאז, ישראל לא חסמה אפילו לא שקל אחד מהרשות הפלסטינית. הפעם מדובר בדו"ח שהמל"ל ומשרד הביטחון צריכים לחבר, ולמרבה ההפתעה הוא עוד לא חובר. רק אתמול אישר הקבינט להוציא לפועל את המהלך, שלוש שנים לאחר ההבטחה הראשונה.

בהזדמנות זו נציין כי בקיץ האחרון, בעת שהדרום נשרף בגל 'בלוני התבערה' הורה נתניהו לקזז את הפיצויים לחקלאיים מכספי המסים של הרשות.  אתם חושבים שזה קרה?

נתניהו הצביע בעד ההתנתקות

רוצים עוד? נתניהו תמיד מספר איך התנגד להתנתקות, למרות שבפועל הצביע 4 פעמים בממשלה ובכנסת בעדה. איך יכולים לחזור בתשובה? כמובן להצביע על חוק המבטל את תכנית ההתנתקות לפחות בצפון השומרון, שם לישראל עדיין יש שליטה ביטחונית.

13 פעם לפחות טירפד נתניהו את הצעת החוק שהגישה שולי מועלם מהבית היהודי(אחר כך הימין החדש, היום כבר בליכוד), בתמיכת עשרות חברי כנסת מהליכוד ומשאר הקואליציה. בסוף כנס הקיץ האחרון, תלה נתניהו את העיכוב בפגישה שיש לו בלונדון. הרווח – הצליח למשוך עוד חצי שנה, בלי לעשות כלום בנושא ההתנתקות, מה שלא יפריע לצוות הקמפיין שלו לספר שהוא בעצם התנגד להתנתקות.

פארסת המסתננים זיג-זג מתווה הכותל

סוגיה נוספת שנתניהו מושך בה את הזמן, היא הפצצה החברתית של המסתננים בדרום תל אביב. 40,000 מהגרי עבודה מאפריקה גרים בתא שטח קטן בדרום העיר והופכים את חיי התושבים לגיהנום. נתניהו הבטיח לטפל, אבל לא עשה כלום. הוא אכן בנה גדר בגבול מצרים שמנעה את הגעת המסתננים, אבל מה עושים עם אלה שכבר פה? נתניהו לא התבייש להבטיח בסיור במקום לתושבים כי יגרש את המסתננים. בפועל – כלום.

שיאה של הפארסה היה כשהודיע על הסכם עם האו"ם לפיו חלק מהמסתננים יורשו להישאר בארץ וחלק יגורשו. ההודעה הזו גררה מבול של התקפות מצד אנשי ימין וליכוד, מה שגרם לנתניהו לחזור בתוך כמה שעות. מאז אין פתרון אחר למסתננים בדרום תל אביב. בינתיים עברו עוד כמה ימים בתפקיד, הבוחרים שכחו, אפשר להמשיך הלאה.

דרך נוספת של נתניהו לשרוד היא להעביר חוקים ואז לבטל אותם כעבור זמן. הזכרנו את תאגיד השידור הציבורי, שנתניהו העביר ואז נזכר שהוא בעייתי וביקש לסגור. אבל מה עם מתווה הכותל. הממשלה העבירה החלטה, המעבירה את ניהול החלק הדרומי של הכותל המערבי לידי הרפורמים.

בלחץ של אורי אריאל אליו הצטרפו החרדים, נאלץ נתניהו להעביר כמה חודשים לאחר מכן, החלטה המקפיאה את ההחלטה הקודמת. נתניהו קלאסי – לא מבטלים, מקפיאים – מאז לא התקדם כלום, והסוגיה גם היא, איך לא, עברה להכרעת בג"צ – גוף השלטון היחיד בישראל שמסוגל כנראה לקבל החלטות.

סוגיה כמעט זהה, היא חוק הגיוס, לפיד עוד הספיק להעביר את החוק לפני שפוטר מהממשלה בכנסת הקודמת, אך עם כניסת החרדים הם דרשו לבטל את כל חוק הגיוס של לפיד. נתניהו התרצה, החוק אכן עבר, אבל שוב בג"צ האיום התערב לנתניהו בממשלה והקפיא את החוק. כעת המצב הוא שאין חוק גיוס בתוקף, נתניהו החליט לפזר את הממשלה, הרוויח עוד חצי שנה שקט בנושא, ויחכה לקואליציה הבאה לראות איפה זה עומד.

הבטחות לא עולות כסף

להבטחות נתניהו לקדם מהלכים שבסוף לא יוצאים לפועל, כלחץ מביקורת ציבורית, אפשר להקדיש ספר שלם. נסתפק כאן בשלוש דוגמאות.

יו"ר השדולה למען ארץ ישראל יואב קיש מעלה את הצעת החוק 'ירושלים רבתי' לחיבור ערים וישובים מסביבי לירושלים, כולל כאלה מחוץ לקו הירוק, לעיר הבירה. נתניהו כמובן תומך ומבקש לקדם. מה נעשה עם זה – כמובן כלום. התירוץ – התנגדות אמריקנית למהלך.

תשעה באב האחרון, קהילת הלהט"ב סוערת בעקבות אפליית הורים הומואים לאימוץ ילדים. הם משביתים את המשק ומפגינים בתל אביב. נתניהו בתגובה תומך בהצעת חוק של אמיר אוחנה מהליכוד לאימוץ ילדים גם לזוגות גברים. נעביר את הצעת החוק הבטיח נתניהו. בינתיים פוזרה הממשלה  ולך תדע. הרוויח עוד חצי שנה.

נתניהו הבטיח כי יהרוס בתי מחבלים בתוך 48 שעות. אפילו להבטחה של ליברמן לחיסול הנייה בתוך 48 שעות, היה יותר סיכוי להתקיים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
55 תגובות - 40 דיונים מיין לפי
1
כן כן
בועז | 22-03-2021 10:01
לכו תצביעו לשמאלן הזה
מה שביבי לא עשה ב10 שנים הוא כבר לא יעשה
ביביבבל"ת | 22-03-2021 13:56
ימין במילים - שמאל במעשים
המקובלים: ר' בנימין נתניהו, ה' אתו כל הימים
בשם הרב לסרי שליטא | 22-03-2021 12:25
ר' בנימין שליט''א יקבל מ' מנדטים [40] כנגד 40 יום וארבעים לילה שמשה רבינו היה בהר. ואנו מצווים לבחור בליכוד, ומי שרוצה יכול לבחור גם בר' בצלאל סמוטריץ שליט''א
2
נתניהו הוא לא...
ביבי הוא לא ימין | 22-03-2021 10:09
נתניהו הוא לא ימין.
3
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
מאיר -עברי אנכי | 22-03-2021 10:25
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
ביבי הוא בלון הבטחות ריק מתוכן
דן | 22-03-2021 15:54
ביבי הוא בלון הבטחות ריק מתוכן
4
נתניהו ימין חזק...
ימין זה סמוטריץ! | 22-03-2021 10:28
נתניהו ימין חזק מצליח, תקנו את זה סרוגים פראיירים
אותו סמוטריץ...
חחחחחח | 22-03-2021 15:32
אותו סמוטריץ שישב בממשלה עם עבאס ובתמיכת הבדואים????
5
הבטיח גם לכחלון...
גם לכחלון ביבי שיקר | 22-03-2021 10:34
הבטיח גם לכחלון להיות ראש מנהל מקרקעי ישראל.
אין בן אדם שהלך עם ביבי ולא נבגד על ידיו
ליאור | 22-03-2021 16:04
כל אחד חושב שהוא זה שיצליח לחייב את ביבי לעמוד במילתו (הטמבלים התורנים הם סמטרוביץ ובן גביר) - ובסוף נבעט ונבגד. ככה ביבי גם עושה למדינה - איך אמרה צרתו לאחר שהפסיד לברק -שתשרף המדינה
6
היום התפרסם שביבי...
רון | 22-03-2021 10:36
היום התפרסם שביבי הציע להסדיר את חאן אל אחמר (דרישה של השותפים שלו מרעמ ) אבל היי ביבי ימין חזק שרק בגץ הסמולני עוצר (אופסי, בגץ אישר לפני 3 שנים לפנות את חאן אל אחמר ) בעצם לא זה היה גנץ שעצר (למרות שגנץ תומך בפינוי ובכלל לא היה בפוליטיקה לפני 3 שנים ) נו טוב הסיפור מסובך - זה הכל ממשלת מפאי ההיסטורית (אלו שהעמיסו ערבים מאשקלון, יפו ולוד על משאיות ושלחו אותם מעבר לגבול ) ומי שחושב אחרת הוא סמולן ארור וערב רב ולא ציוני
ביבי יתן לבדואים גם את ירושלים אם זה יבטיח את
שמואל | 22-03-2021 16:27
ביב יתן לבדואים גם את ירושליים אם זה יבטיח את המשך שלטונו. הגיע הזמן שילך ויקח איתו את בנו האיום מהציבוריות הישראלית
7
היו לו מורים טובים
שלמה | 22-03-2021 10:41
בגין הבטיח אי נסיגה מסיני וכולם יודעים מה קרה שמיר הבטיח למזמז את אוסלו והחזיר את טאבה ואם שרון חבל על הזמן הבדיחה העלובה והעצובה שכל מצביעי הימין מאמינים למנהיגים שלהם וכל פעם מתאכזים מחדש ומאמינים למנהיג הבא
8
המלל זה שופר...
השקרן הגדול -שמאל | 22-03-2021 10:59
המלל זה שופר אישי של ביבי ועכשיו הוא מודיע שאין להקים עוד יישובים ולתמוך ביהודה ושומרון. זה מה שביבי עושה ויעשה.
9
ידע כל מצביע ימני לאומי ציוני כי:
WOW | 22-03-2021 11:47
ידע כל מצביע ימין ציוני לאומי כי: בחירה בעת הזו בסמוטריץ כמנהיג הינה חטא !!! לתורת בורא עולם, שהרי סמוטריץ בחר להיות עבד-עברי מרצון לאדוניו שנאמר וְהָיָה כִּי-יֹאמַר אֵלֶיךָ, לֹא אֵצֵא מֵעִמָּךְ: כִּי אֲהֵבְךָ וְאֶת-בֵּיתֶךָ, כִּי-טוֹב לוֹ עִמָּךְ. וְלָקַחְתָּ אֶת-הַמַּרְצֵעַ, וְנָתַתָּה בְאָזְנוֹ וּבַדֶּלֶת, וְהָיָה לבנימין עֶבֶד עוֹלָם יש לציין שאדונו בנימין חוטא לעשרת הדיברות כדרך חיים כאשר הוא מקפיד הקפדה יתרה על : דבר השקר , מעשה הגנבה, החמדנות , הניאוף ,חילול שבת, ואלוהים אחרים . ידע כל מצביע ימין ציוני לאומי כי : הצבעה בעת הזו לליכוד בראשות הכושל בנימין נתניהו הנה בגידה !!! בערכי הימין הציוני לאומי למען השרררע . תוך מימוש כלכלה קומוניסטית פרזיטית לשבטים האנטי ציוניים החרדים והאחים המוסלמים של אבאס מנסור . ( לא חתם על מסמך בנט ) מסירת שטחים ונשק מתוחכם למדינות ערב הדומות לטורקיה תמורת שלום של סמולנים ידע כל מצביע ימין לאומי כי : שהבחירה בעת הזאת בנפתלי בנט כמנהיג אינה כשרה !!! שהרי על פי תורת בורא עולם אסור המגע עם רכיכות חסרי חוליות ועמוד שידרה שנאמר : וְכֹל אֲשֶׁר אֵין לוֹ סְנַפִּיר וְקַשְׂקֶשֶׂת ...... טָמֵא הוּא לָכֶם
לשון...
ו | 22-03-2021 12:36
לשון הרע
10
כמה עלוב צריך להיות בשביל להצביע ביבי
צוריאל | 22-03-2021 11:51
יך עדיין יש אווילים המצביעים לביבי??? ומה זה אומר על ההדרדרות המוסרית והאינטלגנטית של העם היהודי???? גם סמורטיץ לא צריך ללכת עם ביבי. ממשלת ימין עם סער בנט וסמורטיץ ועם מי שמוכן מהליכוד להפרד מהצרעת ביבי
ולכותב הכתבה -כל מילה בסלע
לצוריאל | 22-03-2021 14:31
זה מה שאני טוענת כל הזמן וכל השנים האחרונות - רוהמ משקר בלי למצמץ !! בימי חייו לא קיים שום הבטחה - הכל בדיוק כפי שנכתב בכתבה. היזהרו - שוב הבטחה אבל אין הבטחה לקיים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11
בגצ אישר כבר...
אביעד | 22-03-2021 11:54
בגצ אישר כבר לפני 3 שנים את פינוי חאן אל אחמאר. מי שמעכב את זה זה ביבי ועכשיו הוא מבטיח להם הסדרה. עבאס יתמוך בו מבחוץ בעד תמורה פוליטית נאה - ממש ממשלת ימין יציבה.
12
בנט יזחל על הגחון אחרי סגול השיער.
שאול | 22-03-2021 11:59
איזה גועל.....
13
מה עדיף הסכמי...
ביבי | 22-03-2021 12:00
מה עדיף הסכמי שלום למיליוני אזרחים או ריבונות לחצי מיליון ?
14
תקשורת עוינת
רועי מזוז | 22-03-2021 12:04
תקשורת עוינת חבורה של שמאלנים שמנסים להפוך את תוצאות הבחירות עי השקרים שלכם חבורת שמאלנים סרוגים עלאק אתם מוזמנים להתחרות בערוץ 12 מי יותר שמאלני צבא מגויס
אל תתן...
נחמיה | 22-03-2021 15:30
אל תתן לעובדות לבלבל אותך...... אין קשר לעוינות ולשמאל. ביבי עובדתית לא מקיים את הבטחותיו
15
כתבה מאלפת. עשויה...
יוסי | 22-03-2021 12:11
כתבה מאלפת. עשויה טוב. ערוכה טוב. אהבתי.
16
מי שמצביע לשקרן...
שמיר | 22-03-2021 12:19
מי שמצביע לשקרן הוא לא פחות משונא ישראל. לא משנה ימין שמאל זה כבר לא העניין
17
פחות יאיר נתניהו,...
טומי | 22-03-2021 12:20
פחות יאיר נתניהו, פחות
18
סרוגים, עשיתם עבודת קודש.
יש | 22-03-2021 13:19
אל תפחדו, לא יסגרו לכם את השיבר. רק יעריכו אתכם יותר.
19
סרוגים: השתגעתם!
בן-ציון | 22-03-2021 13:57
זה מה שאתם כותבים לפני בחירות קריטיות ביותר לקיום עם ישראל בארצו!? מהת אתם רוצים להעביר מסר למתנדנדים להצביע סער או שמאל????
דביל חולני...
מסרס הומואים | 23-03-2021 10:42
דביל חולני שמאלני חסר פנים,למה לא תלך לבן הזוג שלך לנשנש?
... סתום...
. | 22-03-2021 14:17
... סתום , ביבי הוא שמאל ... לא הבנת את כל הכתבה ... אידיוט .
20
שוקלד מריר
נבו | 22-03-2021 13:58
שוקלד מריר
21
אין מנהיג כמו נתניהו
יוכי | 22-03-2021 13:59
אין מנהיג אחר ברמה שלו. כולם אפסים. רק ביבי!
ביבי מנהיג חבורת זבל.
אהרון | 22-03-2021 14:07
ביבי גורר את מדינת ישראל לפי תהום - מסכסך, מפלג, משסע ומשסה יהודים אלו באלו. זה לא עניין של שמאל וימין. ביבי נתמך על ידי הבדואים והציוני הנלהב מחמוד עבאס.
22
ביבי ממשיך לשקר והסרוגים ממשיכים להאמין
יצחק לוי | 22-03-2021 13:59
הוא ימשיך לשקר והסרוגים ימשיכו לקנות את הבלופים שלו. מקרה אבוד
23
איך אפשר להאמין למי שבגד באישתו?!
רות בר | 22-03-2021 14:00
הנוכל הזה בגד באישתו, בגד בכל היועצים שלו, ובגד במצביעים שלו. רק פראיירים מאמינים לו
24
לכן עיתון הארץ...
נתנאל | 22-03-2021 14:03
לכן עיתון הארץ והבדואים תומכים בנתניהו. קשה להיות יותר שמאל מביבי אפילו מרץ לא יתנו כל כך הרבה לבדואים בדרום. הלכה למעשה הבדואים קיבלו מדינה אוטונומית בתקופת נהנתניהו.
השנאה אוכלת ביביסטים
שלומי | 22-03-2021 14:54
ביביסטים שונאים ישראל כמוך, עם תגובות של אהבלים יביאו עלינו מלחמת אזרחים וזה המקרה הגרוע ביותר. אבל אל תטעה, ביביסטים לא היו בצד המנצח של המלחמה על הבית סוף סוף יראו את הפנים שלהם וזה מספיק. אל תביאו אותנו לשלם אלוקים ישמור השנאה אכלה אותכם
25
ידוע שביבי שקרן. מה חידשת????
ביבי=פינוקיו עם האף | 22-03-2021 14:04
ביבי לא יכול לעבור יום בלי איזה שקר.
26
שקרן היה ושקרן ישאר - פייק-ימין
אביהו | 22-03-2021 15:27
הקשר של ביבי לימין הוא בהבטחות שווא. ביבי אינו ימין אפשר להגיד בבטחון שסביר יותר להניח שלפיד יקיים את ההבטחות לימין מאשר ביבי
27
ביבי קורץ לסמוטריץ...
אההה | 22-03-2021 15:33
ביבי קורץ לסמוטריץ בעין אחת ולעבאס בעין השנייה......
28
כמה עלובים אלו...
הילל | 22-03-2021 15:36
כמה עלובים אלו שקונים את שקריו של ביבי. סער-בנט-לפיד-ליברמן יחד עם המפלגות הציוניות צריכים להקים ממשלה (רוב הליכוד ללא נתניהו יערוק במקרה כזה)
29
תצביעו לסמוטריץ, לציונות הדתית
עדו | 22-03-2021 16:44
רק הם יעשו כאן שינוי, ביבי צריך חברים שידחפו אותו, ובאין כאלה, אלה שהכל נתמך ומסתמך על פוליטקאים כמו בנט לפיד ליברמן וגדעון אז הוא חייב להתנהג כפוליטקאי. דבר נוסף בוודאי שביבי לא מושלם, אבל הוא הכי פחות גרוע מהאחרים. ומן הראוי שסרוגים היו מפרסמים גם הצלחות של ביבי לצד הדברים הרעים. אדם נמדד על פי רוב, ועל פי רוב הוא עשה הכי הרבה גם ביחס של זמן.
30
כמה מההבטחות שלא...
אהיה אשר אהיה | 22-03-2021 16:52
כמה מההבטחות שלא מומשו טורפדו על ידי האופוזיציה שבתוך הקואליציה ?
תמיד מישהו...
חחחח | 22-03-2021 18:54
תמיד מישהו אחר אשם בכישלונותיו.....
31
עוד דוגמה לשנאת החינם של נהנתניהו ואוהדיו:
אלי | 22-03-2021 16:58
יצחק מגן הביביסט כתב שיור העבודה לשעבר העביר את אימו לבית אבות, עבר לביתה וגנב את ההטבות שלה. שופט קבע: הפרסומים מכפישים ושקריים. מדובר בשני פוסטים שפרסם גולש פייסבוק ביביסט בשם יצחק מגן שבהם כתב כי הרצוג ביצע מעשה רמייה וגנבה כשהעביר את אמו לבית אבות, עבר להתגורר בביתה ונהנה מתקציב תחזוקת הבית שלו היא זכאית כאשת נשיא לשעבר. פשוט לא היו דברים מעולם אך הביביסטים בניצוחו של אדונם ובנו האוויל מפזרים שנאה בעם היהודי ומשסים יהודים אלו באלו.
מיתרומם כמו...
רועי | 22-03-2021 18:49
מיתרומם כמו כל השמאלנצים,הארורים,אתה גזען בן של גזען נכד של גזען,ובטוח ומקוה שלא יהיו לך ילדים,אבל הגזענות תעבור בתורשה שמאלן עלוב,
32
סרוגים אתם לא...
רוני | 22-03-2021 18:51
סרוגים אתם לא שומרי מיצוות,אתם כולכם לשון הרע ודיבה, מה יהיה אתם נותנים לשמאלנים הנבובים הארורים תחמושת כדי לטנף את האוירה,מעניין עד לאן תידרדרו כי אן יותר נמוך מזה,הכי טוב להקים אתר רק שומרי מיצוות ללא כל החולים המאומתים של השמאל,
33
ביבי מבזה את...
סיפוח-כבר-ביום-ראשון | 22-03-2021 18:57
ביבי מבזה את הציונות הדתית פעם אחר פעם
34
הם רק...
רק בנט | 22-03-2021 19:33
הם רק מראים לך את העובדות ואתה בוחר לעצום עיניים ולהמשיך להאמין לביבי ימין על מלא עלאק וכדי שתבין שהתורה לא בכיס שלך ואתה לא הדתי היחיד ויש עוד דתיים לא רק הדרך שלך
35
זה לא שביבי לא קיים שום הבטחה - אבל
אוראל זר | 22-03-2021 20:27
בעיקרון - פעמים רבות הוא רק הבטיח ולא קיים - והמבין יבין!
36
מה יש לכם...
דודו | 22-03-2021 22:49
מה יש לכם נגד ביבי?
37
אנשים ישרים וערכיים
רק ימינה | 22-03-2021 22:59
אנשים שבאו לעבוד למען הציבור ולא לקשקש /לצעוק /לפלג- הגיע הזמן לבחירה חכמה שלא בכיס של אף אחד ולא לבזבוז הון עתק של כספי ציבור במקום על חינוך ובריאות מתבזבז לא לבחירות חמישיות ולמדינה שמתנהלת בלי תקציב בחוסר אחריות תצביעו ימינה ונביא ימין בריא ומאחד
38
ביבי הבטיח ולא...
אין מה להשוות | 30-06-2021 19:03
ביבי הבטיח ולא קיים. אבל בנט לא רק שהבטיח ולא קיים אלא מכר את ערכיו בשביל כסא. גנב קולות. גנב רעיונות. יעשה רק מה שישאיר אותו על כסא השמאל. ביבי לא הגיע להפרה בוטה כזו. בנט הבטיח שהוא ימינה מביבי. לקח סיבוב חד שמאלה. לא יציב. ביבי כן.
39
מה נזכרתם...
דבורה מור | 12-07-2021 13:35
מה נזכרתם עכשיו בכל פשעי נתניהו. הוא כבר לא ראש ממשלה..... בואו ונראה מה יעשו בנט ושות '....
40
תזכורת מי רץ...
שמוליק | 19-10-2023 11:21
תזכורת מי רץ לכול העולם וסיפר שקוראים לו אבו יאיר?