פרסום סרוגים | ארגון העיתונאים למנדלבליט: התערב בחקירת העיתונאי

פרסום סרוגים | ארגון העיתונאים למנדלבליט: התערב בחקירת העיתונאי

בפנייה ליועץ המשפטי לממשלה, ארגון העיתונאים דורש את התערבותו של מנדלבליט בחקירת העיתונאי אלחנן גרונר ומחיקת ציוציו, אירועים שפורסמו לראשונה על ידי מערכת סרוגים

ארגון העיתונאים ליועמ"ש: התערב בחקירת העיתונאי
  פלאש 90

ארגון העיתונאים פנה הבוקר (שני) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בבקשה להתערב בסוגיית זימון העיתונאי אלחנן גרונר לחקירת משטרה שלא כדין, והסרת ציוץ של גרונר בעקבות בקשה חד צדדית של הפרקליטות, ללא מקור חוקי. שני האירועים פורסמו לראשונה על ידי מערכת סרוגים.

בפניית ארגון העיתונאים, באמצעות עורכי הדין ד"ר מורן סבוראי ואמיר בשה צויין כי: "משטרת ישראל אינה יכולה לזמן עיתונאי לחקירה אלא בהתאם לנוהל שמספרו 300.01.227 הקובע כללים מיוחדים וחריגים לעריכת חקירת עיתונאי וחיפוש בכליו".

עוד באותו נושא

אירוע חמור: עיתונאי נחקר באזהרה על ציוץ בטוויטר


4

"כללים מיוחדים אלו הופרו ברגל גסה. בהתנהלות זו היבטים ציבוריים רחבים הנוגעים לחשש מפני פגיעה בחופש העיתונות ובחסיון העיתונאי. מדובר בפגיעה בוטה, אסורה ובלתי מידתית שעלולה ליצור אפקט מצנן על עבודת העיתונאים בכלל.

עוד צויין בפנייה: "מחלקת הסייבר בפרקליטות פעלה ללא כל מקור או סמכות חוקיים תוך פנייה לרשת החברתית טוויטר על מנת שתפעל להסיר את ציוץ של העיתונאי אלחנן גרונר, וזאת ללא שהיא פונה אליו קודם לכן בבקשה להסרת הציוץ. פעילות זו הביאה לנעילת חשבונו ברשת החברתית. מדובר בפגיעה בחופש העיתונות ללא כל מקור חוקי".

עוד באותו נושא

הפרקליטות פעלה להסיר ציוץ של עיתונאי מטוויטר


20

כזכור, פרסמנו כי משטרת ישראל זימנה את העיתונאי אלחנן גרונר לחקירה על ציוץ בטוויטר, בו פרסם פרטים שבית המשפט קבע כשבוע לאחר מכן כי היא חסויה. למרות שגרונר עדכן את החוקרים כי בזמן הפרסום הפרטים לא היו חסויים, הוא נחקר באזהרה.

על פי נהלי המשטרה, חקירת עיתונאי באזהרה על עבודתו, מחייבת אישור של המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים. עם זאת, ממשרד המשפטים נמסר לסרוגים כי לא התקבלה בפנייה לאישור חקירת גרונר.

בנוסף פרסמנו כי כחודש טרם החקירה, מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה פנתה אל טוויטר בבקשה להסיר את הציוץ מבלי שפנתה תחילה אל גרונר – מה שהביא לחסימת חשבונו של גרונר.

עוד באותו נושא

המשטרה על פרסום סרוגים: נפיק לקחים ונחדד הנחיות

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
20 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
למה אתם האירגון...
מושיקו | 08-03-2021 13:35
למה אתם האירגון מפריעים להמנדלבליט לנוח? כל מה שלא נוגע לנתניהו הוא לא נותן חוות דעת,ולא מיתערב,הוא שפוט של גנץ,וכל מי שיש לו נגיעה מול נתניהו הוא שם,אבל עוולות מישפטיות,או מישטרה,הם לא בסמכותו, כי הוא נח מתפירת התיקים ומחליף חוטים לפי צבע התיק,זה המנדלבליט הרשע,
. מעניין...
ממ | 08-03-2021 21:18
. מעניין עוד לא נעלמת? אתה מעלה את דעותיך הטיפשיות עם פה מסריח. לא חבל על הזמן שאתה משקיע. לך לך לך לבלפור חסר השכלה. אתה ילד כפות חסר בית. בולשביק טמבל... דרך אגב אדם שאין לו כבוד לסובבים אותו ולממלכתיות הוא מנוול. אנרכיסט.
בטח מלשכת מנדלבליט יודיעו כי הוא מסרב להתאבד
נננננ | 08-03-2021 21:00
ולמה שיתאבד? יש לו כל טוב ש''ט
לך תיתאבד...
רועי | 08-03-2021 19:01
לך תיתאבד הומו,לא מצאתה בן זוג?לך חזרה לחושות שלך דביל,ותעשה טובה לסביבה תיתאבד,זבל מפנים בקרוב אותך חולי,וסוטה
קצת התבלבלת...
ארז | 08-03-2021 16:44
קצת התבלבלת חבר...הפכת את היוצרות או שאתה אידיוט שמתקשה להבדיל בין טוב ורע.. ראש ממשלה מושחת ומנוול שנאשם בשלשה תיקים חמורים, ומנצל את כוח השלטון לחבל במשפטו ולרדוף את אנשי החו ץקשעושים את עבודתם - זה תקין בעינך. והרשע לדעתך נמצא אצל אנשי החוק ? אלשייך הוא מתנחל ימני דתי. אין ולא היה לו שום אינטרס לתפור תיקים לנוכל מבלפור .להזכירך שבגלל המלצות המשטרה אפסו סיכוייו שהביב המושחת ימנה אותו לראש השבכ. אין למנדלבליט , ימני ודתי שום אינטרס לתפור תיקים לבלפור. פשוט מאד - הראיות הובילו להגשת התיקים. הדברים היחידים שנתפרו פה אלו שקריו של המושחת המנוול מבלפור
''אל תפנו אל האלילים ואל המנ-דבליטים הארורים'
איש צר ואויב המןדבלט | 08-03-2021 14:59
איש צר ואוייב המן-דבליט הזה
2
הצחקתם אותו. אפילו...
עולם שלישי כבר כאן | 08-03-2021 13:57
הצחקתם אותו. אפילו בג''צ שהשבוע הגביל מעקב ואיכוני שב''כ על מחוייבי בידוד, בעצמו אישר מעקב לא חוקי אחרי כל אזרח המצייץ כל ביקורת על מערכת המשפט או חונטת הפרקליטות. וואי עכשיו גם אני במעקב, שימ,,,ו לי.
3
משפטים בושה ...
מגן דוד | 08-03-2021 15:23
משפטים בושה
4
אתם רוצים לתת...
למיניהן בן דוסה | 08-03-2021 15:27
אתם רוצים לתת לחתול לשמור על החלב ???? חה חה חה הצחקתהוני הרי הוא לא אמר פרשת משפטים בושה . .אז למה שהסחוט בכלל יעשה משהו ...לא ביבי לא מעניין הוא היה צריך להיות היועץ של סדום ...לא של ישראל. .
5
מנדלבליט בעד חופש...
פם | 08-03-2021 15:36
מנדלבליט בעד חופש העיתונות. אבל רק של השמאל. כנל בדמוקרטיה.
6
לכל הביביסטים רפי...
ארז | 08-03-2021 16:50
לכל הביביסטים רפי השכל , שטוענים על רשעותם של אנשי מערכת החוק, שיסבירו לי : מה האינטרס של אדם דתי וימני כמנדלבליט לתפור תיק לנוכל מבלפור ? מה האיטרס של מתנחל דתי וימני כאלשייך לתפור תיקים לנוכל המנוול מבלפור ?
. לך...
ממ | 08-03-2021 21:10
. לך יש שכל? מעניין... אתה קובע עובדה ואז מבקש שיסבירו לך. מדבריך הדיבילים אני מסיק שאתה מהעומדים בבלפור המבזים את עצמם בהתנהגות אנטי חברתית. אין טעם להסביר לך בפוליטיקה כי אתה לא תבין לעולם. אתה נעול בדעותיך. תתקדם איש קטן ולך לך לך בולשביק טמבל.
למה את...
שולי | 08-03-2021 18:59
למה את מגיבה כאן? את צריכה אתר של מתועבות כמוך שנושכות כריות לכי עים בת זוגך לכל הרוחות,חוז מזיהום אתן לא מועילות,
שמאלן עלוב...
מרדים | 08-03-2021 18:57
שמאלן עלוב מתי תיתפגר? אתה מיותר לגמרי,סתם חולני במחלת השיגעון,והשינאה,ינקתה את זה מהאימא שלך,זה אומר שהאימא שלך ינקה מהסבתה,אתם כבר יש לכם חזקה על העברת השינאה והשיגעון,חולים תעזבו את הכדור ולכו להירדם,
לא רק...
אורנה | 08-03-2021 17:15
לא רק זה, מנדלבליט גם סגר תיקי אישום של משפחת נתנינו, כן, שלו ושל אשתו, מבלי לתת הסבר לציבור, התיקים שנשארו צומצמו וקיבלו הקלות וליטושים. מעל הכל מרחפת הצהאת מנדלבליט כי נתניהו לא קשור לפרשת הצוללות. חחחחח. אז מי קשור? רק על זה ביבי'ז צריך לנשק לו את הרגליים. במקום זה הוא מטיח בו האשמות ועושה ממנו חוכא ואיטלולה. אז כל הסרוגים שלא מסוגלים להפעיל שיקול דעת עצמאי טם משום פקודת רב כלשהו, אם משום שטיפת המוח של נתניהו, כדאי שתתעוררו ותבינו מה הולך לקרות פה ומה כבר קרה. נזק שלעולם לא ניתן לתיקון לחבאה הישראלית שבאמצעות הסתה והפצת שנאה וזלזול במי שהוא לט ביבי. החברה שלנו התפוררה והתרסקה תודות לנתניהו ובעזרתכם האדיבה של חובשי כיפות מגלגלי עיניים לשמיים
7
היועמח״שמו שומר על...
Ztctui | 08-03-2021 17:24
היועמח״שמו שומר על אנשיו מכל משמר. החוק בעיניו כקליפת השום.
8
מנדלבליט קודם כל...
אביחי | 08-03-2021 17:53
מנדלבליט קודם כל דואג לעורו. עד כדי התפרצות על מי שמפריע לו. תהיו בטוחים שאם הוא עשה הנחות לנתניהו. זה לא בגלל טובת נתניהו. אלא שגם הוא היה מעורב בסיפור. ולכן הוא כביכול מגן על נתניהו אבל הכוונה היא ברורה הוא דואג שהוא לא יתלכלך בסיפור כנל בצוללות וכנל בכל דבר. תבדקו ותווכח.
. כמה...
ממ | 08-03-2021 20:59
. כמה שטויות בתגובה אחת. מנדבליט עשה הנחות, במה? תבדוק שוב פיספסת או לא הבנת. נראה שזה לא קשור לשכל, יש לך דמיון פורה.
סתם מזומן...
בני | 08-03-2021 18:54
סתם מזומן וחסר שכל,אתה כל כך חולה שגם טיפול לא יעזור לך,תעשה טובה לסובבים אותך תן גז ותיקפוץ מצוק,
9
אם אפשר ראש...
פקיד טיפש | 08-03-2021 22:14
אם אפשר ראש ממשלה..