אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"לאסור על מנדלבליט לעסוק באיתור פרקליט המדינה"

עקב ההקלטות שפורסמו בשבוע האחרון, נציב שירות המדינה התבקש להודיע ליועמ"ש כי עקב ניגוד עניינים הנובע מקיומו של תיק חקירה פתוח נגדו, הוא אינו יכול לשבת בוועדה לאיתור פרקליט המדינה

"לאסור על מנדלבליט לעסוק באיתור פרקליט המדינה"
  אוליבר פיטוסי/פלאש 90

נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ', התבקש להודיע ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי הוא אינו רשאי לשבת בראשות הוועדה לאיתור פרקליט המדינה הבא עקב ניגוד עניינים בו הוא נמצא.

במכתב שנשלח לנציב שרות המדינה, כותב עו"ד אביעד ויסולי, כי לאור העובדה כי כנגד מנדלבליט קיים תיק חקירה פתוח, ורק פרקליט המדינה רשאי לסגור אותו, נמצא מנדלבליט בניגוד עניינים מהותי הפוסל אותו לשבת כיו"ר הוועדה לאיתור פרקליט המדינה הבא, כפי שנקבע בהחלטת ממשלה משנת 2004.

עוד באותו נושא

למען אמון הציבור: לפרסם את הקלטות פרשת הרפז


36

לעמדת ויסולי, האפשרויות העומדות לפיכך בפני הממשלה למינוי פרקליט המדינה הבא הן לשנות את החלטת הממשלה בכל הנוגע להרכב הוועדה ולעומד בראשה, או לקיים מכרז פתוח לתפקיד פרקליט המדינה בהתאם לחוק שירות המדינה.

עו"ד ויסולי מסר בתגובה: "כפי שחשפו ההקלטות בערוץ 12 בשבוע האחרון, מנדלבליט נמצא בניגוד עניינים מהותי עם פרקליט המדינה בכל הנוגע לתיק החקירה שלו. בתפקידו הציבורי, הוא אמור להנחות ולפקח על פרקליט המדינה. בפן הפרטי, פרקליט המדינה הבא יצטרך להחליט האם לסגור את תיק החקירה נגד מנדלבליט ובאיזו עילה".

"כפי שפסק בג"ץ עשרות פעמים, עובד ציבור אינו רשאי להימצא בניגוד עניינים כזה, ועל כן יש לפסול את מנדלבליט מלהתמנות ליו"ר ועדת האיתור לתפקיד פרקליט המדינה הבא. לא יתכן כי מנדלבליט יעסוק יבחר את האדם שאמור להחליט מה יהיה גורל תיק החקירה האישי נגדו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
יועץ משפטי שהתיק...
זובי | 18-10-2020 0:46
יועץ משפטי שהתיק שלו נסגר מחוסר ראיות לא יכול להחליט בשום תיק והוא צריך להתפטר מיד או שעל ראש הממשלה לפטר אותו ולהקים ועדת בדיקה איך הוא מונה להיות יועץ וכמובן לסגור את כל התיקים שבהם הוא קיבל החלטה יועץ לא אמין
טיפשים! בג'צ פועל כמו בימי סטאלין. הם מצפצפים
עידו 2 | 18-10-2020 8:42
הציבור היהודי הימני - בעיני השופטים והפרקליטים הינם - עדר עיזים עיוורים. הם יעשו מה שהם חושבים. מטרתם למחוק את הימין. אז חבל להשקיע כחות להילחם נגדם
2
שביבי יאכל את הדייסה שבישל
יאיר | 18-10-2020 5:22
עד שלא הגיע אליו לא עשה דבר ועכשיו כולנו משועבדים
3
אני פשוט לא...
רפפורט | 18-10-2020 6:49
אני פשוט לא מבין איך יכול להיות יועץ משפטי לממשלה כשנגדו יש תיק פתוח? למה בית המשפט העליון לא מביע דעה? איפה הצדק? ביבי תתעורר אין מפכל! אין פרקליט מדינה!? צריך לעשות ריסת בכול מערכת המשפט המושחתת!! אין כבר דין ואין דיין! זה עצוב מאוד!!
, בוא...
ביבי רצה והממשלה אישרה . פשוט. | 18-10-2020 10:09
, בוא תבין : ביבי רצה את מנדלבליט כיועץ משפטי ולא עניין אותו התיק הפתוח. הממשלה כולה אישרה את מינוי מנדלבליט למרות התיק הפתוח. כשבגצ נדרש לסוגיה נמסר לו שבעצם מדובר בתיק סגור אך טרם נקבעה עילת הסגירה - חוסר ראיות או חוסר אשמה. לכן בגצ דחה את העתירה שכן נקודת המוצא הייתה שאין תיק פתוח.
4
וועדת חקירה עצמאית...
אכפתי | 18-10-2020 8:28
וועדת חקירה עצמאית לחקור
5
ויסולי צודק לגמרי. אם לא ייענה - יגש לבג"ץ.
ולדמן | 18-10-2020 8:30
ואז נראה מה השופטים העליונים יפסקו. אם הם רוצים צדק או לא. זה מבחנם.
6
מנדלבליט ושי ניצן...
עולם מתוקן | 18-10-2020 8:45
מנדלבליט ושי ניצן היו צריכים להיות בחקירות עכשיו
על ביצים...
יוסי כהן | 18-10-2020 11:24
על ביצים מעוכות
, חקירות על...
עולם מתוקן ? | 18-10-2020 10:04
, חקירות על מה ? על פייק ספינים של ביבי ? על מה בדיוק ? בעולם מתוקן אנשים היו רציניים ומתבססים על עובדות ולא מחברים קונספירציות דמיוניות מרסיסי דברים שאין ביניהם כל קשר.
7
לאסור על ביבי...
בגץ | 18-10-2020 16:54
לאסור על ביבי להיות ר.מ.עד אחרי המישפט