אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לאיזה כיוון ימינה נוסעת, ועד כמה סוער היה בכנסת?

אם נסמן את החורף על פי כנס החורף שנפתח השבוע בכנסת, אז הוא יהיה סוער מאוד. כל עוד ימינה מתחזקת יש סיכוי לשמור על מאזן אימה ולא לצאת לבחירות. ולאן בימינה מושכים?

לאיזה כיוון ימינה נוסעת, ועד כמה סוער היה בכנסת?
  בנט שקד (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

עננת הבחירות מתכדרת שוב ומלווה את בוא הסתיו ששרר גם במליאת הכנסת שפתחה השבוע את כנס החורף.

גנץ התחיל אותו הכי מהר שלו ואז הגביר, ונתניהו שידר קור רוח וצפיה אל עבר מדדי הקורונה. ובעוד כשאתם אומרים קורונה אתם חושבים על הנגיף, לנתניהו המילה קורונה מזכירה יותר מידי את נפתלי בנט והסקרים הנלווים. ככל שהעקומה שם לא תתיישר, תהיה לו בעיה לצאת לבחירות.

עוד באותו נושא

סקר מנדטים: הליכוד מתחזק מעט; בנט נחלש


71

גנץ התחיל עוד בטרם נפתחה המליאה, בטון תוקפני שאם תקציב 2021 לא יעבור "כל האופציות על השולחן", ואף הודיע שיפגש עם ראשי מחאות בלפור (שלא נאותו להיפגש כשלא תמך בהצעת אי האמון של יאיר לפיד), כמה ימים אחר כך הוא ואשכנזי הודיעו שהם בוחנים הקמת וועדת חקירה שתבדוק את פרשת הצוללות. דבר שכרגע מנדלבליט העביר רוח קרירה לאחר הודעתו אמש (חמישי) שלא תיפתח חקירה בפרשת המניות הקשורה לפרשית הצוללות.

על אף ההדהודים של ליכודניקים שהמנדטים של בנט הם פריכים, והוא תמיד מסיים עם פחות, לנתניהו לא מתחשק לבדוק את זה, בטח לא במצבו הנוכחי כשיש בכל חלקי הציבור כמעט, אי שביעות רצון חריפה מניהול הממשלה שהוא עומד בראשה.

אולי הדבר הכי משמעותי הוא, הסקר שהתפרסם היום במעריב שמדבר על ש28% ממצביעי הליכוד מעוניינים שנתניהו יסיים את תפקידו. כך שאלו לא רק אנרכיסטים שמלאנים ובנטיסטים, התסכול מהמשבר מגיע אל תוך הבייס. שלא לדבר על הזעם החרדי שגם אליו נגיע בהמשך.

בינתיים בנט שומר את השניים יחד (צילומים: עדינה ולמן/ דוברות הכנסת וחיים גולדבר/ סרוגים)

לאחר שבנט הצביע על הצעת אי האמון יחד עם יאיר לפיד, בליכוד לא התמהמהו וניסו להדביק את "ברית האחים", על אף שזו הצבעת אי אמון שגרתית בממשלה, הגם שזו קוסטורוקטיבית- שממליצה גם מי יהיה ראש הממשלה, כמתבקש בחוק מאז 2014. וגם הליכוד בראשות נתניהו באופוזיציה הצביעו יחד עם אחמד טיבי ובל"ד על הצעת אי אמון.

אבל הקמפיין היה יעיל, עד שאתמול במהלך ההצבעה על הסכם השלום עם איחוד האמירויות, בנט הדגיש שהוא לא לפידאי, "אני לא חלק מהאובססיה הלפידאית של 'רק לא ביבי' וגם לא אובססיה הפוכה של 'רק כן ביבי'", הודיע בנט בנימוקו מדוע הוא תומך בהסכם השלום.

עוד באותו נושא

לא תאמינו מי הצביע בעד הצעת אי האמון של בל"ד


8

ימינה – הילכו שנים יחדיו בלתי אם נועדו?

באולפן שלנו ניסיתי להבין השבוע מחה"כ מתן כהנא מהי בדיוק מפלגת ימינה ולמי היא פונה, וכשניסיתי לחדד האם הם יהיו מפלגת ציונות דתית שפונה גם החוצה, או מפלגה כללית שפונה גם פנימה? הוא ענה ש "זה ניואנס מיותר לדבר עליו, כי בסופו של דבר כל אדם בציונות הדתית יבין שאין לו אף מפלגה אחרת שתייצג אותו יותר טוב מהמפלגה שלנו, שנמצאים בה סמוטריץ', סופר, מתן כהנא, נפתלי בנט"

"זו מפלגה עם אנשים שבאים מהציונות הדתית ושהיא חשובה להם. אבל אנחנו מסתכלים גם באופן רחב על כלל החברה הישראלית", אמר כהנא והבטיח ש"יהיו עוד אנשים שייצגו מגוון דעות". וזו השאלה העיקרית. תאורטית, לו היו מחר בחירות, והם היו מקבלים את מספר המנדטים שהסקרים מנבאים, בימינה היו צריכים למצוא אנשים ברחוב ולצרף אותם למפלגה כדי למלא את השורות.

שאלת הרכב רשימת ימינה, והשניות לאן המפלגה פונה, מתבטאת ברקע שבנט וסמוטריץ' מכוונים אליהם ומשחררים את אמירותיהם על המפלגה. בעוד סמוטריץ' מכוון להיות מנהיג הציונות הדתית ומדבר על מפלגה לציונות הדתית, בנט רוצה להיות ראש ממשלה ומדבר על מפלגה כלל ישראלית. שתי השאיפות השונות הללו מניחים להם להיות יחד בשלווה יחסית באותה מפלגה. עד הפיצוץ הראשון שיכול להתלקח סביב אופן הרכבת הרשימה והצבעים שתקבל.

בין בנט וסמוטריץ' ישנה הבנה שאף אחד לא יפתיע את השני, בנט לא יביא מועמד צבעוני מידי שיאתגר את הבייס התורני, וסמוטריץ' לא יביא מועמד שירחיק מצביעים ליברליים. "אנחנו לא מחפשים כוכבים נוצצים, נביא אנשי עשייה רציניים שמייצגים ציבורים רחבים", אמר לי גם מתן כהנא בראיון. אולי אחד הלקחים מהרפתקת 'הימין החדש' במועד א'.

בנט וסמוטריץ' מכוונים למטרות שונות (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

אבל בפוליטיקה כמו בפוליטיקה, אף אחד לא חותם על איחוד וריצה משותפת עד שזו קוראת, סמוטריץ' שומר לעצמו את המומנטום בו הוא יכול להודיע על ריצה בנפרד, אם בנט יהיה מסוחרר מכמות המנדטים שהוא מקבל וינסה לדחוק את האיחוד הלאומי ברשימה.

הרי, אשפת החצים של מי שירצה לתקוף את בנט מהליכוד ויש עתיד יכוונו אל סמוטריץ' שהוא הבטן הרכה של בנט, לאחר שסמוטריץ' הצליח לחדור ולו במעט לקונצנזוס כשר תחבורה מוערך. וזה מחיר שגם הוא משלם בברית הזאת.

חלום הריצה הנפרדת תפיל את השניים לקרשים, בטח בבייס של הציונות הדתית שיברח על נפשו מספינה שתמשיך לריב בתוך הבית. והדבר הזה יכול ליצור מאזן אימה שיחזיק את השניים יחד, גם אם יהיו פערים חריפים.

עוד באותו נושא

בניגוד למה שחושבים לבנט אסור להיפרד מסמוטריץ'


28

הבהלה שהובילה את דרעי לשחרר 5 הודעות מליטנטיות בערב אחד

אם בנט פונה וקוטף קהל מהמרכז וימינה, סמוטריץ' יכול להביא קהלים מתוך החברה החרדית שנמצאת במשבר מטורף וסמוטריץ' כבר זמן רב מאגף אותם מימין בדרכים לשימור הסטטוס קוו ושאר נושאי דת ומדינה שבנפשם של החרדים.

ביום רביעי האחרון עלתה להצבעה במליאת הכנסת, הצעתו של  יו"ר יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס להקים וועדת חקירה לבחינת האלימות המשטרתית כנגד חרדים. עזבו שאם כבר מקימים כזו וועדה, שיחברו גם לחיימוביץ' ויגדירו אותה ככזו שבאה לחקור את אלימות המשטרה נגד אזרחים/ מפגינים, אבל בסדר.

גם שאלה אחרת נדרשת לעניין, זו שבגינה בקואליציה לא תמכו, והיא, שהשוטרים שנמצאים בכל מוקדי האכיפה מול פורעי חוק ובסכנת קורונה, לא צריכים גם את זה על הראש.

אריה דרעי במליאת הכנסת ארכיון (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)

מפה לשם ההצעה נפלה. אבל את הלובי הכי חזק של ההצעה והרצון לחקור את זה עשה ח"כ בצלאל סמוטריץ'. לטענתו מה שעושים לחרדים לא משתווה למה שעושים למפגינים בבלפור. הוא שיגר סרטונים לכל האתרים החרדים כדי ללחוץ שחברי הכנסת שלהם לא ישתפנו, אבל סיעת ש"ס כולה הצביעה נגד הקמת אותה וועדה. הם שחררו הודעה שהם מחויבים למשמעת הקואלציונית ושח"כ אוריאל בוסו יגיש הצעה דחופה לסדר. דרדלה כזו, לא נראתה כבר מזמן. בעוד סמוטריץ' נאם נאום חריף בכנסת.

ערוץ כנסת

כבר באותו ערב, יצא הסרטון מחתונת הדמים בגבעת זאב, חוגגים חרדים שהפרו את ההנחיות, קיימו חתונה בחצר עם עשרות מוזמנים, שירים וריקודים, וזה נגמר באלימות בין המשטרה לחוגגים.

דרעי הבין מהר לאן הוא נקלע, וכמעט על כל ח"כ שהצביע נגד הקמת וועדה החקירה הוא שיגר הודעה יותר נזעמת מקודמה על האירוע והצורך לחקור אותו, להעמיד לדין, ולנזוף בגמזו שתמך בשוטרים, עד שרה"מ הנחה את השר אוחנה לבחון את האירוע ותשקוט הארץ (בערך) עד הפעם הבאה.

הסערה וההכפשות היו כל כך סוערות, עד שמ"מ מפכ"ל המשטרה נזעק לשגר הודעה חריגה העומדת לצד השוטרים אל מול המתקפות, ״שוב אנו עדים לתקיפת שוטרים שמבצעים את תפקידם כלפי מי שמפר את החוק ברגל גסה. לצערי במקום שישמע גינוי חריף כלפי אלו המפרים את התקנות ופוגעים בשוטרים האוכפים אותן, יש מי שבוחרים להשתלח בשוטרים ולהכפישם" כתב ניצב מוטי כהן.

אז האם הברית של ימינה בכלל תהיה עם החרדים?

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
20 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
דוד המלך תומך...
שלום | 16-10-2020 15:13
דוד המלך תומך להטבל ולכן קרוב לוודאי שלא יעבור את אחוז החסימה
לבנט אין בעיה של הצו ההלכתי 'יחוד' עם אשת איש
יחוד רפורמי מותר | 16-10-2020 15:50
כי קידושי אילת שקד לא היו לפי ההלכה? לכן היא לא אשת איש? אבל ראביי סטיב אובמה שחיק טמיא פסק שאיסור ''אשת איש'' לא נוהג בימינו. בתאבון בנט
2
חייו ומעלליו של...
מאמר מעמיק שמסביר מימהם בנט ושקד ומה מטרתם | 16-10-2020 15:13
חייו ומעלליו של בנט עורך ומגיש צבי ברקאי הופיע בעולמינו הפוליטי ב-2012. למי שזוכר, התנועה שלו ביחד עם איילת שקד בכלל היתה תנועת 'ישראל שלי'. היא היתה תנועה פוליטית שמטרתה היתה ליצור כוח פוליטי על מנת להיכנס לליכוד ככוח פוליטי חזק ודרכו ברבות הימים לכבוש את הליכוד. מאחר והכניסה לליכוד היתה חסומה עבור שניהם בגלל היריבות עם נתניהו, הגה אורי אורבך רעיון שבנט ביחד עם שקד ישתלטו על הבית היהודי לצורך המטרות הפוליטיות שלהם. הבית היהודי כבר באותו זמן היה במשבר מנהיגותי גדול מאוד מכל מיני סיבות, ובנט בעצתו של אורי אורבך החליט להשתלט על הבית היהודי. מלכתחילה לא היה בכוונתו של בנט להישאר כראש הבית היהודי, אלא להשתמש בבית היהודי כפלטפורמת ביניים וקרש קפיצה להתקדמות פוליטית למען המטרה הגדולה להגיע לכס ראשות הממשלה. בנט, מעולם לא היה בשר מבשרה של הציונות הדתית, הוא במהותו ליכודניק השייך לישראל הגדולה. איילת שקד אין לה דבר ולא חצי דבר עם הציונות הדתית, והיא כמו החבר שלה החליטו להשתמש בתנועה של הציונות הדתית ובציונות הדתית ככלי שרת למאווייהם הפוליטיים. הציונות הדתית בגלל סיבות זמניות והיסטוריות אפשרה להם להשתלט על המפלגה מתוך תמימות ותקווה כי הם ירימו את קרן הציונות הדתית. במקום להבין כי שני הנוכלים האלו רק עושים בהם שימוש, וברגע שהם יראו לנכון כי הציונות הדתית שוב אינה מועילה למטרות שלהם הם יזרקו אותם פצועים בצידי הכביש (כמו שכך היה בשלהי 2019), הציונות הדתית הלכה בעיניים עיוורות אחרי בנט את שקד. בנט כבש בסערה את מפלגת הציונות הדתית (על ידי חוקרים סמויים נגד אורלב). אחרי הניצחון בבחירות דבר אחד היה מול העיניים, כיצד הוא כובל את ביבי וגורם לו להיכשל גם במחיר כישלון הימין. באותו הזמן לא עניין את בנט, לא ריבונות ולא מאבק במערכת המשפט כי אם דבר אחד להכניע את ביבי. לא עניין אותו בכלל הצורכים של הציונות הדתית, ולכן הוא עשה שני דברים, א' הוא חבר בברית אחים ללפיד בכדי לכבול את ביבי לגמרי; הוא לא לקח שום משרד הנוגע לציונות הדתית, לא משרד החינוך ולא משרד הדתות, כי אם משרד הכלכלה, מתוך מטרה להיכנס למרכז במחיר של מלחמה בדת ביחד עם האח לפיד הוא גרם לסכסוך הגדול בין החרדים לליכוד ובין החרדים לציונות הדתית, הוא הקים את הממשלה הרעה של לפיד העיקר לנצח את ביבי ולהגיע לעמדת שלטון גם בחיר הריסת הימין. במלחמת צוק איתן, הוא הדליף קבוע מהקבינט, נלחם נגד הממשלה שהוא היה חלק ממנה, נלחם נגד ראש הממשלה, נגד שר הביטחון דאז בוגי יעלון, נגד הרמטכל, נגד כולם, במחיר הדלפות ודהלגיטימציה לממשלה בזמן מלחמה, העיקר לבלוט ולהיראות כמלאך המושיע. בשלהי 2014 יזם ביחד עם לפיד וליברמן את סגירת עיתון ישראל היום, למרות שהוא היה אז השופר היחיד של הימין, בגלל שהעיתון תמך בביבי והדבר הפריע לו למאווים הפוליטיים שלו, ולכן, הוא היה מוכן לחבל לימין כולו העיקר שביבי לא יהנה מהעיתון. הוא יזם ביחד עם ליברמן ולפיד פוטש בממשלה שהוא היה חבר בה, אך למזלו הרע ביבי הקדים אותם ופירק את הממשלה לבחירות. כעת בנט הלך לשלב הבא, לבנות ליכוד ב'. הוא ניסה את מזלו בכל מיני טריקים מוזרים, הבאת אלי אוחנה וסרטונים מוזרים של היפסטר תל אביבי. למעשה, בבחירות 2015, הדבר לא הועיל לו והציבור סוף סוף התחיל להבין כי מדובר במשיח שקר, הבית היהודי חזר לגודל הטבעי שלו של 8 מנדטים. אחרי הבחירות, ליברמן לא נכנס לממשלה, ובנט בשביל תאוות השלטון, סחט את הליכוד עם 8 מנדטים לקבל גם את משרד החינוך וגם את משרד המשפטים, למרות שמעולם מפלגה כל כך קטנה לא קיבלה שני משרדים כל כך חשובים. כעת האסטרטגיה היתה לאגוף כמה שיותר את הליכוד מימין בשביל לבלוט מימין. בכל שנות כהונת הממשלה בנט מירר את החיים לליכוד ולממשלה שהוא בתוכה מתוך רצון שככה הציבור הימני/ליכודי יילך אחריו. הוא נלחם בכל הזדמנות בראש הממשלה ובממשלה, השפיל את ראש הממשלה, הזכיר כל הזמן את נאום בר אילן למרות שהוא ידע יותר טוב מכולם כמה הנאום היה טקטי למען להינצל מאובמה. אבל למען קישוש קולות שלו, לא היה איכפת לו הנזק לימין כולו, העיקר שייראה כאילו הוא יותר ימני מנתניהו. שקד, עם יחסי ציבור גדולים לא עשתה שום שינוי מהותי במערכת המשפט, עשתה יד אחת עם אפי נווה ועם חיות, והכניסה שופטים עם כיפה ושביס, כאילו שיש בדבר משמעות אמיתית לימניות ולשמרנות. היא הגנה על רות דוד, הגינה על שי ניצן, הגינה על מנדלבליט, בעיקר בשביל ללחום נגד נתניהו, מאחר ואלו הם שעבדו בכל הכוח להוריד את נתניהו דרך תפירת התיקים. שקד נהנתה מהדבר הזה תוך גיבוי מלא לשלושת האנשים האלו, למרות שמלחמה נגד נתניהו שהוא מנהיג הימין זהו הכרזת מלחמה נגד הימין כולו, אבל בשביל האינטרסים שלהם טוב להם, נתניהו עם משפטים, נתניהו עם משפטים הוא נתניהו מוחלש ואולי אפילו הוא יעוף בגלל זה, אז הכל שווה גם במחיר הפסד לימין כולו. בנט נלחם נגד יעלון בכל הכוח, שחק אותו עד תום, העיקר בשביל להצטייר כמר ביטחון וכאיש ימין. לאחר מכן כאשר ליברמן נכנס לממשלה וקיבל את משרד הביטחון, המשיך בנט בדרך הקלוקלת שלו ובחוסר לויאליות שלו, והלם בליברמן בכל הזדמנות עד שליברמן גם נשבר ופרש מהממשלה. כאשר היו קרובים לבחירות ממש, אחרי הבטחות ברורות כי הם הולכים ביחד עם הבית היהודי פרשו בנט ושקד בקול רעש גדול מהבית היהודי, תוך שהם משאירים את מפלגת האם של הציונות הדתית נטושה פצועה ושבורה בצידי הדרך, אך ורק בגלל שאצה להם הדרך להגיע לשלטון מתוך הבנה כי עידן נתניהו קרב אל קיצו. סיכנו את הימין כולו בהרפתקאה שעלתה ביוקר רב באשר הימין כולו ללא ליברמן קיבל 60 מנדטים, ובנט לא עבר את אחוז החסימה ובכך גרם שלא יכלו להקים ממשלת ימין. נזכור, כי אילו לא היה יוצא להרפתקאה הזאת שכולה מאווים אישיים ומגלומניה, ממזמן כבר היינו היום באמצע השנה השנייה של ממשלת ימין יציבה בנט לא למד את הלקח ובבחירות שניות, התעקש להשאיר את עוצמה יהודית בחוץ בשביל להיראות טוב בעיני התקשורת והשמאל כדי שהחלום שלו על ראשות הממשלה יצליח. לאחר הבחירות השניות, כמעט נכנס לממשלה עם גנץ למרות פירוק הימין כולו, העיקר שהוא ואיילת שקד יקבלו תפקידים יוקרתיים, אלא שנתניהו הקדים אותו ונתן לו את משרד הביטחון. בבחירות שלישיות, שוב סיכן את כל הימין על ידי פירוק הבית היהודי לגמרי והשארת עוצמה יהודית בחוץ ובכך גרם לאובדן של עוד 2 מנדטים יקרים וקריטיים, הכל בשביל הדמיונות והמאוויים האישיים שלו. לאחר הבחירות, מיד עם פרוץ הקורונה ועד היום ניהל מדיניות עצמאית המנגחת את מדיניות הממשלה והעומד בראשה, רק בשביל שוב לזכות להיראות כמלאך המושיע. בנט היה והנו מוכן לגרום לזעזוע וחוסר יציבות שלטונית ימנית בשביל דמיונות של הצלחה. בזמן חירום כמו הקורונה, הוא לא נכנס לממשלה בגלל שהוא לא קיבל את הגובים שהוא רצה לסחוט. בנט, מאז פרוץ הקורונה ועד היום, כל שבוע אומר משו אחר, העיקר לערער את אימון הציבור בממשלה בזמן מלחמה ולזכות לאהדת העם ובפרט התקשורת. בנט לא בוחל בעלילות שווא על הממשלה והעומד בראשה כאילו לא מעניין אותם כלום לא הבריאות של הציבור ולא הכלכלה, העיקר שייראה כאילו הוא מר קורונה. הוא הרי יודע בבירור כי כל התנהגות כזאת שלו לא מועילה כלום מאחר ואין מצב שהוא יקבל אחריות על הקורונה, שווה לו דקות התהילה אך ורק בשביל שהוא יקבל עוד מנדטים בדמיונות שלו על חשבון בריאות הציבור. נלחם בתוכנית הריבונות למרות שהוא ידע שאין תוכנית יותר טובה, אבל חשוב לו יותר כי נתניהו ייכשל בתוכנית הריבונות ובלבד שלא ייגרם מצב שנתניהו גם מחיל ריבונות ואו אז לא יהיה לו מה למכור לציבור. הרזומה שלו מוכיח כי מדובר באדם ציני, מגלומן ומסוכן שבשביל אינטרסים פוליטיים אישיים הוא מוכן לסכן את בריאות הציבור כולו ואת האינטרסים של הימין.
מסריחים מלידה,...
סוקר | 17-10-2020 20:39
מסריחים מלידה, כל מי שמצביע לנוכלים הללו מקרב את הקץ של הימין האמיתי,ונותן כח לשמאל הרדיקלי,זהירות מונעת שמאל בשילטון,
שכחת פרט חשוב בכתבה
ירדנה | 17-10-2020 14:52
כשנפתול ואיוולת ברחו ממפלגת הבית היהודי להקים את הימין החדש סחבו איתם את שולי מועלם כדי לקבל כמה מליונים ממשלם המיסים כשליש סיעה שמתפצלת.. הותירו מאחוריהם את הבית היהודי עם חובות של 28 מליון שקל עם דו''ח חמור של מבקר המדינהעל ההתנהלות הכספית המופקרת שלהם ..ואני שואלת אדם שלא מסוגל לנהל מפלגה של 6 מנדטים רוצה לנהל מדינה? להזכירך כבר ב2013 הזהיר הרב עובדיה יוסף זצ''ל מהצמד הזה ואמר שמדובר ב''בית של הגויים'' ולא ה''בית היהודי ''והוסיף באותה דרשה שבועית ואמר מי שמצביע להם הוא כופר בתורה
מעלליהם של שני הנוכלים בנטשקרשקד, קניית קולות
תוספת שאתה | 17-10-2020 7:54
בכסף מחרדים חסידי קרשנייעף וחבד ברחובות, זאת רק למפקד, איילה חסון חשפה זאת מיד לאחר הבחירות לכנסת ה 19, רק שעוד לפני אתה לא מספר איזו יריבות הייתה בין השניים לראש הממשלה בנימין נתניהו, בעת שהיה נתניהו באופוזציה לשרון, הרלש היה הנוכל והנוכלת הייתה כבר לצדו, מה שעשו השניים בלשכה, גנבו מסמכים מהלשכה, אותם העבירו לרביב דרוקער וכך נפתחה פרשת ביביטורס ממנה יצא ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגב' שרה נתניהו על חם תפשה את מעשה זמרי בין השניים, הנוכל היה גם מנכל מועצת יש'ע והם זרקו אותו משם, בעת המחאה החברתית פגש הבצל המושחת רונצקי והביא אותם לבית היהודי, מעניין מאד מה נתנו השניים לבצל שקידם את שניהם ובמיוחד את אשת האיש החילונית הלא שומרת נידה, אוי אוי כמה אידיוטים היו בציונות הדתית שהטפתו לקבל את שני הנוכלים, כבר מאחורי גבם של מתפקדי הבית היהודי ומאחורי הרבנים הלכו שלושת הנוכלים הבצל רונצקי בנט ושקד וכרתו את ברית האחים עם יאיר לפיד, בזמן אמת ידעתי על הפגישה הבזויה הזו, הזהרתי את הבצל, הוא לא שעה, כבר היו יור הבית היהודי, השיא שלהם היה 12 מנדטים למרות שנבאו להם גדולות ונצורות, ככה ישב הנוכל בממשלה בקבינט ובצוק איתן עלה על מדים הבצל וכך נכנס לכינוסים סגורים שלא היה אמור להיות בהם והעביר מידע לנוכל בנט וזה בא כביכול מוכן לקבינט, או אז עלו על הבצל הנוכל המעביר את הידע, ככה הם התחילו, היו נוכלים כל הדרך, בתקוה גדולה שהציונות הדתית תסלק את השניים משום שהם לא יביאו לה ישועות במיוחד לאחר ההצבעה להחלפת ראש הממשלה בלפיד בעזרת ההמשותפת, אלה הם שני הנוכלים ולא משנה שהנוכלת ובצלאל התקזזו, הם ידעו בדיוק מה הולך לעשות הנוכל, ודבר נוסף לימינה יש יועץ מהשמאל אייל ארד שהתראיין ואמר כשאני חושב על ביבי נוטף ממני דם בין השניים, הוא איים על ראש הממשלה ברצח, לשני הנוכלים אין שום סיכוי בליכוד גם לאחר עידן נתניהו, הם ינחלו כישלון גדול בכל בחירות שיהיו, כדאי מאד לציונות הדתית לסלק את השניים, רבים מצבעי הציונות הדתית יצביעו לאגודה ש'ס ולכיכוד כל עוד שני הנוכלים החילונים מיצגים את הציונות הדתית, ימינה היא לא ימין ימינה היא שמאל מובהק.
אמת לאמיתה
תודה רבה | 16-10-2020 15:46
לגזור ולשמור ולשנן בעל פה.
3
חחח איוולת שקד יושבת...
בנטדיקטוס הרפורמי | 16-10-2020 15:16
חחח איוולת שקד יושבת מאחורי הבוס שלה כמו ילדה קטנה
4
ימינה נוסעת לכיוון ,שבנט סבור שיהיה ראש ממשלה
אלי | 16-10-2020 15:29
אל דאגה ,אם הכיוון לראשות לדעת בנט ,הוא באמצעות אחי בנט ,לפיד וליברמן,זהוא הכיוון שימינה נוסעת.הכל פתוח.
5
זה כבר לא מפלגה דתית. ליכוד 2
1 | 16-10-2020 15:30
לבנט עפה הכיפה. וסמוטריץ נגרר
6
זה לא ימינה זה שמאלה.
ליח | 16-10-2020 15:36
מוכרים את התורה בעד מושבים
7
בנט תחליף כבר...
אלון | 16-10-2020 15:48
בנט תחליף כבר את הזקן נתניהו
שמאלן מכוער...
בוני | 17-10-2020 20:42
שמאלן מכוער וחסר מצפון שני הדבילים האלה כבר לא שייכים לימין, הם שייכים לשמאל הרדיקלי
8
הליכוד
נועם | 17-10-2020 14:33
הליכוד העבודה ישראל ביתנו חד''ש
9
איך ערוץ ימני תומך בצמד הנכלולי הזה שהוא שמאל
מינה ברנר | 17-10-2020 14:39
איך ערוץ ''סרוגים ''הנחשב ימני תומך ומעודד את נפתול ושותפתו אלו הם שני אנשי שמאל מובהקים שהרסו את הבית היהודי לחלוטין ואפילו לא ניספר בשום סקר .. הצמד הזה ברח מהבית היהודי בהשאירם מאחוריהם חובות של מליונים שאנחנו נשלם עם דו''ח חמור על התנהלותם ממבקר המדינה
10
האמת ימינה נוסעת...
משה | 17-10-2020 17:13
האמת ימינה נוסעת לשום מקום.בדיוק כמו הטיסה לשום מקום.עושים סיבוב על קהל הנבחרים.וחוזרים חאותו מקום.לאיזה שינוי יכולה להוביל אותם סמוטריץ האדם עם חזון המשיחי וחזרה 3000 שנה אחורה.לא מספיק מתעשרים עם מתן בסתר עכשיו עם בנית בית המקדש של כוהני סמוטריץ אפשר לתת בגלוי.......חחחחחח
11
לא לשכוח אף...
טובה | 17-10-2020 17:48
לא לשכוח אף פעם שכישלון הימין בשתי מערכות בחירות היו בגלל בנט. נכנסו לבית היהודי עזבו ושוב חזרו כשאילת בראש על אף שהיא לא דתיה. מסמסו את מפלגת המפדל, שינו את שם מפלגתם פעמיים. הנט מיומו הראשון בפוליטיקה רצה להחליף את ביבי, תמיד סוער ומתלונן, רצה לעזוב את הממשלה ושוב חזר בו. לא מבינה את ההצמדות של הזוג הזה, מה קרה איילת אין פוליטיקה בלי בנט?. היא עכשיו משדרת מרכז , בנט משדר שמאל וסמוטריץ משדר ימינה, זאת הטקטיקה שלהם. חברי הגיע הזמן ששניים אלה יהיו בחוץ, רק הרס השאירו בדרכם.
12
בוטים של ביבי
יאיר | 17-10-2020 21:35
כחרדי לא יאומן מה שקורה פה אחרי שנתניהו זרק אותכם כמו כלבים פעם אחר פעם ובאמצעות הברדוגוס תמיד תוקף את הדתיים והמתנחלים יש פה עוד מישהו שחושב להצביע לו בכל מצב הייתי מצפה מהנהלת האתרלבדוק זה מאד מוזזזררררר
13
ימינה חלשה ...
אביתר | 18-10-2020 11:19
ימינה חלשה
14
דן
נועם | 19-10-2020 15:54
דן שמואלי