אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מפתיע: 89% מהרבנים מסכימים שהאינטרנט עוזר לשידוכים

מחקר חדש מגלה כי 89% מהרבנים בציונות הדתית מסכימים כי האינטרנט עוזר למציאת שידוך. בנוסף לכך כמעט מחצית מהרבנים החרדים מסכימים שאינטרנט עוזר בשידוכים

89% מהרבנים מאמינים שהאינטרנט עוזר לשידוכים
  (צילום: שטארסטוק)

האינטרנט בעיניי רבנים רבים הוא בעיה מורכבת, אך למרות זאת כשמדובר בנושא שידוכים-רבים מהם מגלים עמדה שונה בעניין. מחקר חדש שערך בית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל, בנושא עמדות רבנים לגני היכרויות ודייטינג באינטרנט נמצאו נתונים מפתיעים.

על פי המחקר 82% מהרבנים הדתיים לאומיים חושבים שאינטרנט מסייע במציאת שידוכים ו-89% מהרבנים מהזרם החרד"לי מסכימים במידה מסוימת שהאינטרנט עוזר במציאת שידוך.

43% מהרבנים מהזרם החרד"לי הסכימו שאינטרנט וניו מדיה תורמים בשידוכים במידה רבה או רבה מאוד כ-45% הסכימו במידה מסוימת ורק 11% מהם הסכימו במידה מועטה או כלל לא. 75% מהרבנים הרפורמים ו-55% מהרבנים הקונסרבטיבים הסכימו במידה רבה או רבה מאוד לגבי התרומה של אינטרנט בשידוכים ובהיכרויות.

מה דעת הרבנים החרדים לשידוכים באינטרנט?

למרות התנגדותם הנחרצת של הרבנים החרדים לחשיפה יומיומית לאינטרנט, נמצא נתון מפתיע המראה כי כמעט מחצית מהם מסכימים שאינטרנט עוזר בשידוכים.

10.4% מהרבנים החרדים הסכימו שהניו מדיה מסייע למציאת שידוך במידה רבה או רבה מאוד 37% מהרבנים החרדים הסכימו במידה מסוימת, כ-31% במידה מועטה ורק 22% מהרבנים החרדים דחו את האופציה ושללו לחלוטין אפשרות של הכרות מקוונת.

(צילום: שטארסטוק)

לעומת זאת כ-58% מהאברכים מסכימים במידה מועטה או לא מסכימים בכלל כי מציאת שידוך באינטרנט זהו הפיתרון, בעוד רק כ-15% מסכימים במידה רבה או רבה מאוד.

על פי המחקר שערכו פרופ' יואל כהן ורות צרויה מאריאל, פילוח התשובות של הרבנים היה שונה לפי סוג התפקיד אותו הם ממלאים
אברכים, מורים- רבנים שעוסקים בלימוד בישיבות ובמוסדות לימודים שונים, רבני קהילות- אחראים על חיי הרוח וההלכה בקהילות שונות.

כך למשל כ-52% מרבני הקהילות מסכימים במידה רבה או רבה מאוד כי האינטרנט הוא פיתרון נכון למציאת שידוכים, בעוד כ-8% מהם מסכימים במידה מועטה או כלל לא. (השאר מסכימים במידה מסוימת)

לעומת כך 24.5% מהרבנים שמלמדים בישיבות ומוסדות לימוד לא מאמינים בדרך הזו בכלל או במידה מועטה וכ-37% חושבים במידה רבה או רבה מאוד. (השאר מסכימים במידה מסוימת)

עוד נתון מעניין שעולה מהסקר מצביע על יחס חיובי בין רבנים שמשתמשים באינטרנט, לדרך שבה הם רואים את עולם השידוכים המקוונים- ככל שהרב משתמש יותר בניו מדיה כך הוא נוטה להסכים לשידוכים דרך האינטרנט.

הסקר בנושא היכרויות ברשת הערך בקרב 329 רבנים ישראלים מזרמים שונים. חרדים: 136, דתי לאומי: 84, חרד"לי: 53, קונסרבטיבי: 31, רפורמי: 25. המדגם של הקונסרבטיבי והרפורמי קטן ביחס לזרמים האחרים, אך מייצג את גודל הקהילות הללו בישראל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הרבי
נועם | 26-04-2021 7:48
הרבי מלובביץ' ישו מוחמד הנביא מואפק טריף