אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כהנא מפציר בשר הדתות: למנות רבני עיר בהקדם

בפנייה שהועברה לשר הדתות יעקב אביטן, מפציר בו ח"כ מתן כהנא לגבש תכנית עבודה קצובה בלוחות זמנים למינוי רבנים, שלא לפגוע במתן שירותי הדת לתושבים: "הביא לפגיעה קשה בשירותי הדת"

כהנא מפציר בשר הדתות: למנות רבני עיר בהקדם

ח"כ מתן כהנא ממשיך לעסוק מצד ימינה בסוגיות דת ומדינה, ופנה הבוקר (שני) לשר הדתות הרב יעקב אביטן בעניין אי מינוי רבני ערים ומועצות אזוריות. לדבריו, "מציאות זו פוגעת באופן קשה במתן שירותי הדת לתושבים".

לפי כהנא, "בישראל קיימות עשרות עיריות ומועצות מקומיות בהן לא מכהן כלל רב מקומי בשל פטירתו או פרישתו של הרב הקודם, וכן רשויות רבות נוספות בהן מכהן רק רב מקומי אחד (אשכנזי או ספרדי) בעוד מינויו של הרב השני מתעכב ללא סיבה".

הרב יעקב אביטן

הוא מוסיף כי מבדיקה שערך עולה כי בין הערים שבהן לא מכהן כלל רב עיר נמצאות גם ערים גדולות חיפה ותל אביב. "למותר לציין כי אי מינוי רבנים לערים אלו פוגע גם בתפקודה התקין של מועצת הרבנות הראשית", טען מנגד. שהסביר כי היא "פועלת זמן ממושך בהרכב חסר מאחר ורבני הערים תל אביב וחיפה הם חברים בה על פי החוק".

(צילום: ועריכה יוחנן בלייך)

בעקבות כך דרש ממנו: "1. לגבש תכנית עבודה קצובה בלוחות זמנים למינוי רבנים בכל הערים וביישובים שבהם ישנו תקן פנוי של רב אחד או שניים. 2. לערוך מיפוי של כלל רבני הערים והיישובים המכהנים, אשר עתידים להגיע לגיל 70 ב-5 השנים הקרובות.

3. לקבוע תכנית עבודה ולוחות זמנים, כך שלפחות חצי שנה לפני הגיעו של רב מקומי לגיל 70 יוחלט האם להאריך את כהונתו ב-5 שנים נוספות.4. לקבוע תכנית עבודה ולוחות זמנים כך שלפחות 3 חודשים לפני פרישתו של רב מקומי (בגיל 70 או בגיל 75 לאחר הארכה) יבחר לו רב מחליף".

לטענתו, "מדובר בסוגיה שלא טופלה במשך שנים רבות והביאה לפגיעה קשה בשירותי הדת בערים וישובים רבים בארץ, ומחייבת טיפול מידי ללא דיחוי. אני סמוך ובטוח כי עם כניסתך לתפקידך תפעל בהקדם לתיקון ענין זה. אשמח לעמוד לשירותך בענין זה ובכל נושא אחר".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
מה אתה רוצה? שחברי הממשלה יתחלקו בשלל
Shabat shalom | 29-06-2020 15:20
דביל, אין סיכוי שיבחר רב מהזרם של ימינה
2
צודק. בלוד כבר שנים אין רב ראשי.
רם | 29-06-2020 18:34
11
3
השיטה של ש"ס - לא למנות רב כל עוד אין רוב שסי
ש"ס שונאי התורה | 29-06-2020 19:01
תנועת שס זו התנועה שפוגעת הכי הרבה בשירותי הדת במדינה. השיטה שלהם פשוטה. אין רב עיר, אז לא ממנים רב עיר עד שלא נצליח לגבש רוב לרב חרדי אשר יהיה כפוף לשס. שר הדתות מטעם שס מתנכל לרבנים תח מהציונות הדתית. כך הוא עשה תרגילים פוליטיים על מנת שלא להפסיק את כהונתו של הרהג שטרן בירושלים. כך הוא מונע שנים בחירות בראשון לציון, כך הוא מתנכל לרב העיר שלומי ופוגע במשרתו על מנת שיעזוב ועוד ועוד דוגמאות רבות של שנאה ורוע, שלא יהיה רב לעיר, שלא תהיה תורה ויראת שמיים כל
4
צודק
עמיר | 29-06-2020 21:07
תושבי תל אביב נאנקים ווסובלים ללא רב עיר. פלא שהשמש זורחת בבוקר.
5
מי צריך רבני ערים?
ישעיהו | 30-06-2020 8:54
אם צריך שיהיו רבנים, הם יכולים להיות אזוריים ולא בכל ישוב. וכמובן שלא צריך רבנים אשכנזים וספרדיים.