אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נוער מרצ וצעירי האיחוד הלאומי משלבים ידיים

לשם שינוי, מאוחדים: הנהגה צעירה של האיחוד הלאומי חברו לנוער ומרצ וביחד הם מתכוונים להפגין נגד מחירי הטסט לרשיון הנהיגה. ביום ד', הם מתכוונים להתייצב להפגנה מול משרד התחבורה בדרישה להחזיר את שיעורי הנהיגה לפורפורציה.

נוער מרצ וצעירי האיחוד הלאומי משלבים ידיים

יריבים פוליטיים יכולים להיות חברים נהדרים כשיש אוייב משותף. במקרה של נוער מרצ וצעירי האיחוד הלאומי האוייב המשותף הוא עליית המחירים לקבלת רשיון נהיגה. הטסטים, השיעורים והטסט הפנימי – כל אלה התייקרו עם השנים, והנוער שמבקש רשיון נאלץ לפתוח את הארנק, בדרך כלל של ההורים.

כדי לעצור את עליית המחירים חברו הצעירים משני הצדדים והחלו להוביל קמפיין משותף נגד השתוללות המחירים בנושא רשיונות הנהיגה. הפוליטיקאים משני הצדדים שראו את מאבק הצעירים הצטרפו כדי לסייע ולתרום למערכה.

בהודעה משותפת שהוציאו צעירי מרצ וצעירי האיחוד הלאומי נכתבו הדרישות לשינוי מצב קבלת רשיון הנהיגה בישראל. "אנו חותרים למודל שבו יהיו מורי הנהיגה בעלי זכויות הזהות למודל של נהגי המוניות – הכרה ברכבם כרכב עבודה וזכויות נוספות כמו הפחתת המיסוי על הרכב וסבסוד הביטוח, ובהתאם לכך יוזלו מחירי שיעורי הנהיגה ומבחני הנהיגה הפנימיים והחיצוניים", כתבו הצעירים.

עוד טענו הצעירים כי "עד לשנת 2001 רשות הרישוי פיקחה על מה שהוגדר "מצרכים ושירותים", עד אז טסט חיצוני עלה כ-100 ₪. אולם אז רשות הרישוי החליטה על אי חידוש הצו במטרה לעודד תחרות בין מורי הנהיגה. למעשה חוסר הפיקוח גרם לעליה תלולה מאוד במחירים בין 300% – 400%, וכיום מחיר לטסט עומד על 300-400 שקלים בתוספת אגרה בסך 125 ₪.

"בהעדר הפיקוח הנ"ל נוצר מצב הפוגע קשות בתלמידי הנהיגה. הם ממהרים לגשת לטסט חיצוני אף שאינם מוכנים דיים למבחן המעשי כיוון שהשיקול הכלכלי של עלות כל שיעור בודד (100 ₪) נושף בעורפם ומאלץ תלמידים רבים שאין להם כסף מיותר לגשת מוקדם מדי."

לטענתם, נושא רשיון הנהיגה יהווה הבדל משמעותי בעתיד בין שכבות שונות באוכלוסיה בעקבות התייקרות המחירים. "העדר הפיקוח על מחירי השיעורים והטסטים מגדיל את הפער חברתי-כלכלי בישראל. תלמיד הרוצה ללמוד נהיגה נפגע. אם המצב כפי שהוא היום יימשך, בעתיד הלא רחוק תלמיד ממעמד סוציו-אקונומי גבוה יוכל להוציא רישיון לעומת תלמיד במעמד סוציו-אקונומי נמוך שלא יוכל ללמוד נהיגה כלל.

"ואם כל זה לא מספיק, בזמן הקרוב אמורה להיכנס רפורמת התאוריה החדשה, (ואף אם תידחה התוכנית במספר חודשים הסיפור לא ישתנה) במסגרתה יאלצו כל התלמידים לשלם 600 שקלים נוספים על לימוד תיאוריה במל"ן – מרכז לימודי נהיגה. כך בעצם הפער החברתי-כלכלי גדל למצב שמשפחות העניות לא יוכלו לשאת בעול. אנו נגיש מספר שאילתות בנושא התאוריה על ידי חברי הכנסת יעקב (כצל'ה) כ"ץ ואילן גילאון.", נכתב בהודעה המשותפת.

ביום ד' תתקיים הפגנה מול משרד התחבורה ברחוב בנק ישראל 5 ירושלים.
התכנסות בשעה 16:30.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
אסור לשת"פ עם עוקרי ישראל לא משנה מתי..................
יהודי טהור | 15-06-2010 16:00
אסור מה השתגעתם הכל בסדר איתכם בראש אלה אוכלי חזירים ושפנים דווקא איתם לשתף פעולה הקב"ה יתן לכם עונש חברי האיחוד הלאומי ........... גיוועלד!
2
לא מצביע יותר האיחוד הלאומי!!!!!!!!!!!!
דתי לאומי | 15-06-2010 16:24
מה השתגעתם דווקא עם עוקרי ישראל ושונאי ישראל לשת"פ זה אסון שלא ישכח
3
גיוועלדדדדדדדדדדדדדדדד
גיועלד | 15-06-2010 16:41
שיקצא אנד גיווווווווווווועעעעעעעעעללללללדדדדדדדדד
4
לא מצביע יותר האיחוד הלאומי השתגעתם ...
יהודי אמיתי | 15-06-2010 16:44
נוווווו באמת מה שנוח לכם אתם משת"פ ומה שלא נוח לכם אתם אנטי ..כמפלגה אנטי שמאלנית אסור לשת"פ עם שמאלנים שבתוך ליבם ממשיכים לשנות אותכם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! נקודה למחשבה
5
תומך באיחוד הלאומי וביוזמה
למספר 2 ומספר 4 | 16-06-2010 13:57
מספר 2 ו 4 זה אותו אדם שרק רוצה פילוג בעם מי יודע אולי הוא שמאלני בתחפושת אני אישית תומך בטרנספר ( לא רק תומך ) אני גם הצבעתי ושילשלתי את האות ט ( ט = פתק ההצבעה לאיחוד הלאומי ). תגידו מה רע בשיתוף פעולה בין חלקי העם שנלחמים נגד מצב בלתי נסבל שנכפה על כולנו ופוגע לנו בכיס כמו אגרה יקרה. אם אתם יהודים שאוהבים את המדינה ..תזכרו תמיד את המשפט ואהבת לרעך כמוך . יש לנו הרבה שונאים ואויבים מסביב ויש לנו רק מדינה אחת . אז אל תגרמו לשנאה או השפעה רק בגלל נושא שלא קשור בכלל לארץ ישראל . כמו מחיר טסט לרישיון . . אז אל תסכסכו בנושא פוליטיקה .. ואם מספרים 2 ו 4 שבעצם זה אותו אדם אחד .. מדברים על פוליטיקה אז למה אתם מאיימים לא להצביע לאיחוד הלאומי ? ... אין ימינה מהאיחוד הלאומי אלא שמאלה .. הבית היהודי מפדל שהיא מפלגה של תומכי ארץ ישראל שמניהיגיה החליטו להישאר בממשלה ..ממשלה שמקפיאה את ההתיישבות ביהודה ושומרון . אז אל תאיימו / תאיים בחרמות לא להצביע . תזכרו האיחוד הלאומי הוא הימין הכי אמין .. והאיחוד הלאומי לא בממשלה ..אלא אופוזיצייה ימנית לממשלה .
6
מהיום אני מצביע הבית היהודי ולא האיחוד הלאומי כנסו ....
דתי לאומי | 16-06-2010 18:09
אנחנו יןדעים שזה רק רישיון וכל זה אבל כולנו יודעים שזה רק דבר קטן של זיוף .. דבר ראשון:למה דווקא עם נוער מר"ץ לא יכלתם עם נוער הבית היודי ש"ס ג אוליי אפי' העובדה ... אבל מר"ץ זה שיגעון הם שונאים אותנו כמו האנטישימים הארורים אין פה שום והאבת לרעך כמוך !!!!!!!!!!