אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

טבילה בטוחה: המשרד לשירותי דת רכש ערכות לבדיקת מקוואות

מפיגים את החששות של הנשים הטובלות: המשרד לשירותי דת רכש מאות ערכות בדיקה של חברת 'מקווה טק' לבדיקת איכות המים במקוואות לנשים. השר לשירותי דת יצחק וקנין: "מדובר בצעד נוסף שיבטיח את שלומו ובריאותו של הציבור"

טבילה בטוחה: משרד הדתות רכש ערכות בדיקת מקוואות
  (Photo by Uri Lenz/FLASH90)

במטרה להגביר את הבטיחות של הטבילה במקוואות פנה המשרד לשירותי דת למספר ספקים על מנת שיספקו ערכות בדיקה למקוואות. בתום ההליך נבחרה חברת 'מקווה טק' כחברה תספק מאות ערכות בדיקה למקוואות ברחבי הארץ. בשל מחסור ארצי בערכות בדיקה החלו ב'מקוה טק' במאמץ עולמי על מנת לעמוד בקצב הביקוש לערכות בדיקה ועל מנת לספק את הדרישות של המשרד לשירותי דת לערכות בדיקה.

עוד באותו נושא

טהרת נשים בימי קורונה: לטבול או לא לטבול? צפו


14

החברה איתרה בחברה בקליפורניה מאגר של ערכות בדיקה העומדות בתקנים ומספקות מידע אמין על איכות המים בפרק זמן קצר. המלאי הגיע ביום שישי האחרון לישראל וסופק למקוואות השונים שבאחריות המשרד לשירותי דת.

השר לשירותי דת יצחק וקנין: "המשרד פועל רבות להבטיח את בריאותו ושלומו של הציבור. מדובר בצעד נוסף שיבטיח את שלומו ובריאותו של הציבור".

ערכות בדיקה למקוואות (באדיבות: 'מקוה טק')

מנהלת האגף למבני דת במשרד לשירותי דת דבורה אייפרמן: "הדבר החשוב ביותר הוא להבטיח את שלומן של הטובלות. אנו פועלים על פי הוראות משרד הבריאות ועושים מאמץ עליון על מנת לתת למפעילי המקוואות את הכלים הטובים ביותר על מנת לוודא כי חיטוי המים נעשה בצורה מיטבית. עשינו הליך בדיקה מול מספק ספקים לאספקת מאות ערכות בדיקה לבלניות. בסיום ההליך הוחלט להתקשר עם חברת 'מקווה טק' על מנת שזו תספק עבור המקוואות את הערכות שיסייעו לנו להגביר את ההקפדה על בטיחות מרבית של מי הטבילה".

בארגון 'עיתים' הוציאו מכתב למנכ"לי המשרד לשירותי דת ומשרד בריאות והציעו מספר צעדים על מנת לצמצם ככל שניתן את הסיכונים הכרוכים בטבילה.

בין הצעדים שהוצעו: סגירת מקוואות הפועלים ללא רישיון ולא ידוע אם הם עומדים בתקנות משרד הבריאות, הרחבת שעות הפעילות על מנת לרווח בין זמן נוכחות הטובלות במקום כך שבכל זמן נתון- כך שיהיה ניתן לשמור על מרחק של 2 מטרים בין הטובלות ולצמצם חשיפה באזורים המשותפים.

לסגור את המקלחות במקוואות ולהדריך את ציבור הטובלות להיערך בבתיהן, חיטוי וניקיון המקוואות באופן יסודי ומקצועי יותר ואף להוסיף ערכות בכל מקווה, עליית מדרגה באכיפת ההנחיות הנוכחיות ועוד.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
חולי נפש
מקוואות | 06-04-2020 15:37
ספרו להם שיש בכל בית מקלחת חמה עם סבון - נקי וטהור - עובדי אלילים שמפיצים מחלות לכל עבר
לבור שחושב שנשים טמאות
המורה להיסטוריה | 09-04-2020 11:47
טהרת המשפחה הוא מושג שהמציאו גברים לפני אלפי שנים, במטרה לשלוט בנשים. פעם, לא ידעו מה זה מחזור חודשי ומדוע הוא מתרחש. פעם לא ידעו רפואה ופיזיולוגיה. היום, תודה לקידמה, יודעים הרבה דברים שפעם לא ידעו. השאלה היא מתי יהודים אורתודוקסיים יידעו שאשה איננה טמאה , כפי שגבר עם טחורים מדממים לא עלינו, שמדמם מהנקב שיש לכל אדם בגוף, איננו טמא.
לא חולי נפש, אנשים מאמינים
שאול | 07-04-2020 13:56
לאנשים שמאמינים בחבר הדמיוני יש רשימת חוקים וכללים עליהם הם מקפידים. מטרת אותם חוקים היא להגדיר את כלל המאמינים כקבוצה אחת נפרדת. גם למאמיני דת מפלצת הפסטה המעופפת יש סט כללים שדומה בהרבה מובנים לטבילה בשלולית המיקרובים.
בור
ניב | 07-04-2020 1:12
ניכר מדברך שאין לך שמץ בטהרת המשפחה תלמד את זה ואז תדבר
יהודים שמרו על יהדותם בקור ובחום
יניב | 06-04-2020 22:18
'עובדי אלילים' מיהם האלילים? תקשיב! גוי מהול, אל תדאג, ילדיך כבר לא יזכו להיות חלק מהעם הנבחר, כי אתה בחרת באל נכר. לך מעמנו כי אינך שייך לשרשרת הדורות שדבקה בחוזקה במצווה יקרה זו השומרת על קדושת הבית ולא על מנאפים בעיניהם, בידיהם ובגופם כמותך
2
תשקורת. מוכנה לטבול רק יד ביד עם ליצמן
חנה | 06-04-2020 17:24
לא מאמינה למילה של התשקורת. מדובר במזימה של שונאי ישראל השמאלניים לגרום מחלות לנשים דתיות.
3
קצת מוגזם לסכן חיים בשביל סקס
רון | 07-04-2020 7:33
עדיף להשאר כמה שבועות בלי סקס מאשר לסכן חיים. אני מבין למה חרדי ללא השכלה לא יכול לשרוד חודש בלי סקס, אבל אנחנו אנשים משכילים - אפשר לקרוא, ללמוד, לדבר...
4
מקוואות
מקוואות | 08-04-2020 0:21
הסטיק מראה את רמת הכלור במים בלבד.
5
סוף סוף
נחמן | 08-04-2020 10:06
לשר וקנין אתם הרבנים לא מיישמים את התורה . אלא משפצים אותה.כאוות נפשכם .הנביא יונה הכיר באמת ביקש שיזרקו אותו לים ותפטר הבעיה .יכול להיות שגם אתם צריכים ללכת באותו הכוון . ותעמוד הקורונה מזעפה אבל קשה לכם להיפטר מסיר הבשר . שררה ומשכורות דשנות עבור אפס עשיה
6
מה בין תורה ליהדות
סעדיה מראש העין | 10-04-2020 10:34
הכתבה אומרת טבילה בטוחה .מצאו פתרון מכאן אתה למד ששום דבר בטוח לא היה עד עכשיו .ונשאלת השאלה מה תפקיד הרבנים ששלחו את המאמינים למקווה והביאו עלהם קורונה .היהדות פשטה את הרגל .לא התורה .הקורונה כנראה תימשך עד שגורמיה יפשטו את היד .הגיע הזמן להאמין באלוהים ותורתו .לא בפסקי הלכה שציווה הרב.שבורא עולם לא ציווה ולא מכיר