אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"רציתי למות": הסופרת התחרטה על המתקפה

הסופרת גלית דיסטל אטבריאן התנצלה על דברים שכתבה נגד פעיל השמאל והסופר אורי ברייטמן, אחרי שלדבריה "נכנסתי כמו בהמה". והתחרטה: "רציתי למות, מה יש לי אני שאני נכנסת ככה בבן אדם"

"רציתי למות": הסופרת התחרטה על המתקפה
  דיסטל אטבריאן וברייטמן (קרדיט: פרטי, צילום מסך מיוטיוב)

הסופרת והפובליציסטית גלית דיסטל-אטבריאן העלתה לחשבון הפייסבוק שלה התנצלות מפעיל השמאל והסופר אורי ברייטמן, אחרי שלדבריה "כתבתי סטטוס ונכנסתי כמו בהמה". והתנצלה: "הוא נהייה ממש בן אדם ולא איזה מניאק שנכנס ביאיר נתניהו".

בין היתר כתבה דיסטל שהוא "עיתונאי כושל בעיתון כושל (הייתי משוכענת שהוא כותב בעין השביעית) וקינחתי בדימויים שמעורבים בהם מיקרובים בתוך חצ'קונים על אף של פיל, עזבו נו, כתבתי רע מאוד", היאת תיארה לעוקביה בחשבון הפייסבוק שלה.

אך בבוקר למחרת המשך הסיפור הפתיע: "היום אורי ברייטמן התקשר אלי ותיקן אותי – הוא לא עיתונאי והוא לא עובד בעין השביעית והוא ביקש שאתקן את זה. בדקתי בטוויטר וראיתי שהוא מגדיר את עצמו "כעיתונאי און ליין" אז תיקנתי לזה. וכאן נגמר הסיפור".

אלא שאז מוסיפה גלית, התחיל הסיפור החדש: "היה לו קול נחמד בטלפון והוא התחיל להיות איש במובן של בן אדם. ואז נכנסתי לגוגל כדי לראות איך הוא נראה ומסתבר שאורי ברייטמן הוא בחור נאה לאללה עם מבט נורא טוב בעיניים והוא גם נראה ממש ילד, בראש שלי הוא היה הרבה יותר מבוגר. ואז הוא נהיה ממש בן אדם וכשהוא נהייה ממש בן אדם (ולא איזה מניאק שנכנס ביאיר נתניהו) פתאום רציתי למות, מה יש לי אני שאני נכנסת ככה בבן אדם, מה זה הדבר הזה, אלוהים ישמור. אני כותבת נורא מהר, אני לא עורכת, לא מתכננת מראש, לרוב אני כותבת מהקריזה, לרוב הקריזה מתרחשת כשמתקיפים את יאיר או שרה נתניהו (אני באמת כבר לא עומדת בזה יותר, כואב לי על שניהם כל הזמן) ואני שוכחת מה כתבתי חמש דקות אחרי שכתבתי את זה".

דיסטל כותבת על השינוי שהביא לכתיבת הפוסט המפתיע. :היום אורי ברייטמן נהיה בן אדם בעל כורחי וכשקראתי שוב מה כתבתי עליו באה לי ההרגשה הכי מחורבנת בעולם – הייתי לא בסדר, כלומר ממש לא בסדר, וזאת לא חוכמה להתבכיין על מה שעושים לי ואז לעשות את זה לאחרים.יש בני אדם מאחורי הדעות הפוליטיות. אני חיה את זה היטב בעולם האמיתי ומקיפה את עצמי באנשים מכל הספקטרום הפוליטי, אבל ברשת אני נופלת לעיתים לבורות שאני לא גאה בהם. לא יודעת למה זה קורה. ולכן החלטתי שאני לא יכולה להסתפק בסתם תיקון או מחיקה, אני חייבת כאן התנצלות מסודרת: "תמשיך לאהוב מוסיקה, את ראש הממשלה אני אוהב עבור שנינו, לימדת אותי היום לקח חשוב".

בפוסט נוסף מלפני כמה שעות היא הוסיפה: "במעלית למשרד הבנתי שאני לא מסוגלת להשאיר את זה ככה. איך שיצאתי מהמעלית התקשרתי לאורי וביקשתי ממנו סליחה מכל הלב, אחר כך פירסמתי התנצלות פומבית כי פגעתי בבן אדם באופן פומבי, זה נראה לי הדבר ההוגן לעשות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
ומה המסר? גבר נאה מתנצלים ומכוער "נכנסים בו"
דוד היכיני | 22-01-2020 17:32
שכל של נקבה.
מה אתה רוצה מאישה?
בצלאל | 22-01-2020 23:18
רק מפני שהיא ימנית היא הפכה לחכמה?
זה שכל שהיה גם לגרמנים בזמנו... תחשבו...
יופי טופי | 22-01-2020 20:23
הגרנמים גם היו לאומנים ימניים. בעד המדינה, נגד בני אדם כפרטים. שכל של חולירות, חולי נפש פסיכופתים רודפי כבוד. מאראן עבדאללה מחרבן! בוםבום גושי צואה מלמעלה!
2
אורי ברייטמן סדומאי שמטנף על נתניהו שנים
מה ההתרפסות? | 22-01-2020 17:39
בכיכרות ובכל מקום. איים עליך בתביעה?
3
ימניים מתנהגים באנושיות
אלמוני | 22-01-2020 17:56
יודעים להתנצל .לא כמו שמאלנים וליברמן.יודעים רק להסית
4
התנצלות בפני חלאה עבריין
שמאלנות | 22-01-2020 19:09
לפי ההתנצלות המתרפסת של גלית דיסטל בפני השחצן המחליא הרדוד והמרושע אורי ברייטמן, שבטוח שהאינטליגנציה נוזלת לו מאזניים, נראה לי שהוא איים עליה בתביעות דיבה. הטינופת, שמפיץ שקרים בערימות בפייסבוק על נתניהו ועל שאר אנשי הימין, גם דאג להשפיל את גלית אחרי ההתנצלות וכתב בסגנון הקוזה נוסטרה נקווה שזוהי שיחתי האחרונה לזוכת פרס ספיר, פעמיים (שלא זכתה מעולם). אולי כדאי שנתניהו ידאג להוציא לו את האוויר מהבלון כמו שעשה לחלאה אחרת, יגאל סרנה.
5
ואוו חנקת
יעקבp | 23-01-2020 6:00
האשה קלטה שטעתה. ביקשה סליחה (מעומק) כמו שמצופה ממי שטעה. מה השיימינג?
6
מכתוב עליך.
אפרים | 23-01-2020 9:40
כתבה על מי שעושה כתבות זה תמיד מבורך. אני יצאתי מאוהב בכל הדמויות המסופרות. אל תשכחו שיושר וצדק הם ערכים מוסרים, גלובלים, ורוחניים, לא פחות מ'זכות התגובה' של אחרוני נטולי-השם והזהות בתגובות כאן.
7
לי זה נראה שפשוט התאהבת....
ש.א | 23-01-2020 12:36
מה קרה ראית פתאום בחור נאה לאללה עם מבט נורא טוב בעיניים והוא גם נראה ממש ילד אז גמרנו...? האם את יכולה לכתוב מהראש ולא רק מהבטן...?
8
היא לא סופרת ולא אשת ספרות
אבי | 24-01-2020 11:45
היא נמהרת, המלל שיוצא תחת ידה פרימיטיבי, חסר ערך, בהמי, נראה מה תגיד אם מיס פיג'י והצאצא יפנו אליה את היחס שהם שולחים לעובדי ביתם או לאלה שלדעתם לא החנפו מספיק אליהם.
9
מראה
אבי | 24-01-2020 12:30
הוא נראה צעיר וחמוד ואת בתמונה שפורסמה נראת אישה מגעילה שלא הייתי נוגע בך אפילו עם מקל של מטאטה.