אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חגית משה על תיעוד ההשתלטות: "מחזה קשה מאד, זה לא יימשך"

סגנית ראש העיר ירושלים בתגובה לפרסום התיעוד בסרוגים בו מתפללים חרדים מנסים להשתלט על בית כנסת סרוג: "אין שום סיבה שבית כנסת דתי-לאומי ייהפך לנכס ששייך לחברה החרדית, לא ניתן שידרסו את הקהילות שלנו"

משה על תיעוד ההשתלטות: "מחזה קשה מאד, לא ניתן"
  (צילום: יח"צ)

סגנית ראש העיר ויו"ר הבית היהודי בירושלים חגית משה מתייחסת בשיחה עם סרוגים לתיעוד מצלמות האבטחה בבית הכנסת הדתי-לאומי בגבעת המבתר בבירה, בו נראים מתפללים חרדים המנסים להשתלט על בית הכנסת במהלך תפילת קבלת שבת.

לדברי משה "התיעוד הזה כואב מאד. לראות את הגבאי המסור של בית הכנסת עופר באבין עומד שם חסר אונים, ואנשים שומרי מצוות מנסים לפגוע בתפילה, זה מחזה קשה מאד. לפני מספר חודשים פנה אלי עופר עם הסיפור הכואב הזה ואני פועלת בנושא בכל המישורים, הן המשפטיים והן במהלכים פוליטיים מול הנציגים החרדיים. הציבור שלנו צריך לדעת שיש לו גב בירושלים".

לשאלה האם היא לא חושבת שמדובר על מאבק אבוד מראש ענתה משה כי "יש כאן בעיה. הציבור הדתי לאומי לא יכול להידחק משכונה אחרי שכונה בירושלים. פעם זו הייתה רמת שלמה ואחר כך רמות ועכשיו גבעת המבתר ובית הכרם. אני בהחלט חושבת שיש מקום לציבור החרדי בשכונות האלה, אבל לא לאנשים שפועלים בדורסנות. לכן השאלה עכשיו היא לא על בית כנסת כזה או אחר, ואפילו לא על שכונה ספציפית, אלא על עתיד הצביון הציוני של ירושלים".

(קרדיט: צילום ממצלמות האבטחה)

למה את מתכוונת?

"לצערי הציבור הדתי לאומי פשוט עוזב את ירושלים. זה מצב אבסורדי. ירושלים צריכה להיות בירת הציונות הדתית. אנחנו פועלים בכל מיני מישורים כדי שהציבור הדתי-לאומי ימשיך להרגיש בירושלים בבית. היום אגב יש בירושלים גם ראש עיר שהוא חובש כיפה סרוגה, שזה וודאי תורם מאד לכל הפעילות הקואליציונית. אנחנו פועלים גם במישור התקציבי למוסדות החינוך של הציבור הדתי-לאומי, גם במישור של אירועי תרבות יהודית שמותאמים לציבור הדתי, הקצאות לבתי כנסת, בתי ספר ועוד המון פעילות קואליציונית שנוגעת לציבור הדתי-לאומי בירושלים".

עוד באותו נושא

ההסכם שנגמר והמאבק הבריוני על בית הכנסת הדתי


45

את מרגישה שיש שינוי בשנים האחרונות לציבור הדתי – לאומי בירושלים?

"יש בעיה חמורה בירושלים שלא בונים שכונות חדשות ואז ממילא כל ציבור מתחכך בציבור אחר ונהיה מתחם באוויר. צריכים לבנות בירושלים יותר ואז יפתרו הבעיות. אם היו מקימים שכונה חרדית חדשה, החרדים לא היו צריכים להגיע לשכונות עם צביון דתי-לאומי כמו גבעת המבתר, רמת אשכול, או גבעת מרדכי.

"זה לא סוד שהייתי בקשר טוב עם ראש העיר הקודם, ניר ברקת, וגם מוניתי על ידו לתפקיד סגנית ראש העיר ועבדתי איתו בשיתוף פעולה מלא, בנושאים שקשורים לציבור הדתי-לאומי. כיום אני שמחה שיש ראש עיר חובש כיפה סרוגה לירושלים, שמבין את הצרכים של הציבור הדתי-לאומי בעיר.

משה מציינת שורת אירועים שהועלו לסדר היום של הקואליציה: בית הרב קוק,המשך כהונתו של הרב הראשי של ירושלים שמשתייך על הציבור הדתי לאומי ועוד נושאים שנוגעים לציבור שלנו.

מה התוכניות שלך לגבי סיפור ההשתלטות בגבעת המבתר?

"אין שום סיבה שבית כנסת דתי-לאומי ייהפך לנכס ששייך לחברה החרדית. יש מאבק גם בשכונות נוספות, כמו גבעת מרדכי ועוד שכונות. בכל מקום שיש ציבור דתי-לאומי אנחנו נותנים לו גב ופועלים לפתור את הבעיה מול הגורמים השונים. האפשרות הראשונה מבחינתי בכל סיפור כזה הוא לפתור את הדברים בהידברות עם נציגי הציבור החרדי. יש לי קשר טוב עם הנציגים החרדים בעירייה, וגם כשצריך להיאבק קצת אנחנו יודעים לעשות גם את זה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
39 תגובות - 22 דיונים מיין לפי
1
עלובת נפש ומפיצת שנאה!
תתביישי | 28-11-2019 22:03
בית הכנסת שייך לכלל לציבור! החרדים הם חלק מהציבור לא פחות ממך. אשה קטנה וקצת מגעילה! אתם יוצאים נגד ליברמן ולפיד? אתם שונאי החרדים הגרועים ביותר.
בושה!!
אבי | 02-12-2019 0:09
תתבייש לך איך שאתה מדבר!! היא מייצגת את הציבור שבחר בה והיא תדאג לו על אפך ועל חמתך! די כבר להשתלטות הזדונית שלכם על על חלקה טובה.
זה הסגנון - ואז מתכסים בעור כבש
בת של וותיקי השכונה | 30-11-2019 21:30
חברי בית הכנסת הם אנשי שלום ליברלים שמו על דגלו כבוד לכל הסגנונות והעדות של חברי הקהילה. מרביתם בגיל העמידה. חלק מתושבי השכונה החרדית הם חברי בית הכנסת לכל דבר. הבעיה היא עם קבוצות קולניות ומאורגנות, שאינם חברי בית כנסת, שיש להם אסטרטגיה להשתלט על בית הכנסת ולהשליט את דרכם. נראה שאינם בוחלים באמצעים. הם מגייסים את אנשיהם שאינם תושבי השכונה לעשות בלאגן בשבתות. חלק מהמגוייסים הם בריונים שלא בוחלים לשבור את דלתות בית הכנסת (למרות שזה חילול שבת) או לאטום אותן ביתדות (בחסות החשיכה) ובשבת שעברה הם גם שמו דבק במנעולי בית הכנסת אחרי נעילתו. שתי ניידות משטרה הגיעו על מנת להשליט סדר - וזו לא הפעם הראשונה בנוסף הם (הקבוצות המסכסכות) פתחו בקמפיין של קורבנות (ויקטימיזציה) - כאילו הם הקרבן. לאחרונה הם מפיצים הסברים על מנת לתרץ את פעולתם. מציגים עצמם כביכול כחרדים ליברלים ואנשי שלום שמופלים על ידי חברי בית הכנסת מתוך שנאה. הם גם הפיצו בין חבריהם בקשה לחדול מלקלל ולהעליב את חברי בית הכנסת (דבר שנהגו לעשות עד לאחרונה) ולהתחיל לדבר עמם במתק שפתיים (אך לא לחדול מהשתלטות בריונית על התפילה ופגיעה פיזית בבית הכנסת). זהו כנראה חלק מקמפיין של שטיפת מוח ונסיון לזכות בנקודות בבית המשפט ובתכניתם ארוכת הטווח להשתלט על בית הכנסת. הרבה אנשים - חילונים ודתיים - התעייפו ועזבו בשל ההתעללות החוזרת *** ישנם בתי כנסת נוספים בירושלים שעוברים את אותו תהליך בריוני לכן זהו נושא בעל עניין לציבור הרחב. מישהו צריך לקחת את הנושא ולהביא אותו לידיעת כל הציבור בירושלים. רצוי שיהיה עיתונאי עם אינטגריטי שאינו מטעם צד כל שהוא. *** ליבי כואב לראות את הורי האהובים ושוחרי עוברים את זה שבת אחרי שבת.
לקרוא ולא להאמין: איזה סגנון מבאיש.
עגלה מלאה שנאה וחושך | 29-11-2019 13:45
חילונית המתבוננת בכם
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 28-11-2019 23:38
מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים את עם הקודש בשפלות ובסחי של שוחד מרמה והפרת אמונים.
2
אתם מסתירים מידע!
יוסף | 28-11-2019 22:24
אתם מסתירים מידע קריטי לנושא: בית הכנסת השכונתי מכיל 2 אולמות תפילה נפרדים, בשתי קומות. והקהילה הוותיקה משתמשת רק באולם אחד. ביהכנס השני סגור על מנעול ובריח ללא שימוש, הם מתעקשים למנוע מהקהילה הגדולה להשתמש בו, בחינת 'גם לי גם לך לא יהיה'. ממש מידת סדום.
התעללות מתמשכת בחברי הקהילה ה- ואז זעקת 'חמס'
בת של חברי הקהילה | 30-11-2019 21:45
שבת אחרי שבת אתם מגייסים אנשים משכונות אחרות. משתלטים בבריונות על התפילה משפילים ומונעים מחברי הקהילה להתפלל. לעיתים אף מנפצים ושוברים דלתות ובשבת שעברה אף שפכתם דבק על מנעולי דלת הכניסה אחרי שננעלה. בעבר הלא רחוק אף קיללתם (באותו הסגנון של התגובות כאן)... ואז עוטים עור של כבש וזועקים חמס בנסיון לגייס את דעת הקהל עבורכם - כאילו אתם הקורבן. איפה הרבנים שלכם - עליהם להסביר לכם שפעולותיכם הם בניגוד מוחלט להלכה -הן בחילול השבת והן בחוסר דרך הארץ שלכם, בחוסר כבוד לזקני הקהילה --שמתאמצים לנהוג באיפוק ראוי להערכה- ובפלישתכם לתחום שאינו בחזקתכם.
גם הקומה שהם משתמשים כמעט שלא
צחי | 29-11-2019 0:34
גם בית הכנסת עצמו סגור על מנעול ובריח רוב שעות היממה כל השבוע. יש 7 אנשים (מהציבור הקודם) שמנהלים מאבק בשכונה שלימה, שרכשו במיטב כספם, ומחמתם התושבים הותיקים שילשו את כספם ולכן הם עזבו, זה שטח ציבורי, והם מתיחסים כאילו זה ביתם הפרטי!!!
3
חגית משה - את יכולה לפתור את הבעיה ברגע אחד.
נחום | 28-11-2019 22:33
תבקשי מהגבאים הוותיקים שיפסיקו לנעול את בית הכנסת בכל שעות היממה 6 ימים בשבוע. ויאפשרו לרוב המתפללים להתפלל בשעות אחרות, בהם בית הכנסת בלאו הכי ריק ושומם. למה אתם מתעקשים לגזול את רוב הציבור? אם את לא דורשת מהם דרישה פשוטה זו, סימן הוא שאינך מעוניינת באמת בשלום אלא לעשות רווח פוליטי עי שילהוב היצרים, הלעטת הרוחות והגבהת הלהבות. תתביישי
אינכם חברי הקהילה והתנהגותכם הבריונית מעידה
בת של חברי הקהילה | 30-11-2019 21:47
שאינכם ראויים למחוות שכאלה. ברגע שנבוא לקראתכם תשתלטו - כפי שאתם כבר מנסים לעשות בבריונות
4
מידע סותר וכוזב!!
בושה! | 28-11-2019 22:45
יש כאן מידע שמשום מה בחרתם לא לפרסם! בית הכנסת שנבנה ברובו מכספי תרומות, יועד לכתחילה לכלל תושבי השכונה, על כל גווניה! לבית הכנסת שתי קומות עם אולמות נפרדים, אולם אחד עומד ריק! בית הכנסת פעיל אולי שעה ביום!! שעה!! בבוקר מוקדם, בזמן שלא מתאים לרוב התושבים, ולפעמים(...) בערב!!!! הועד מתעקש להשאיר אותו ריק ושמם ללא כל פעילות דתית ומענה על צורך התושבים. ובכך עובר באופן בוטה על ההסכמים החתומים עם התורמים. תזכרו שתמיד יש שני צדדים למטבע... וחבל למהר כל כך וללבות שנאת חינם!
אתם מנסים להשתלט בכוח על נכס ששיך לקהילה
בת של חברי הקהילה | 30-11-2019 21:55
אינכם חברי הקהילה. זו קהילה ותיקה ושוחרת שלום וליברלית ברוחה. יש בה חברים ממגוון עדות וזרמים - כולל חרדים. רוח הקהילה היא לכבד כל סגנון תפילה (הנוסח הוא על פי החלטת החזן ) אתם רוצים להשתלט בכוח ולכפות את מנהגיכם. אתם לא בוחלים באמצעים (ואפילו במחיר הפרעה לתפילה, חילול שבת וחוסר דרך ארץ). אי לכך אין אתם ראויים להיות חלק מהקהילה
5
כתבה מגמתית
עלק חרדים. | 28-11-2019 23:08
הבאתם נשים שישירו,שיתכחכחו בגברים...אני ראיתי ולא זר,זאת לא התנהגות,השתגעתם?הם לא חרדים שיפריע להם נשים ,הם אמריקאים בסגנון קרליבך, אנשים שמחים ,ללא מגדר מסיום, שרק יכלנו להנות מהם,וחבל.זה ללכת ראש בקיר.
6
שאלות
בית כנסת | 28-11-2019 23:33
כמה שאלות עולים מהכתבות ומהתגובות: - אם זה בית כנסת רפורמי כלשונם מה לחרדים במקום הזה? - כדאי לברר מי תרם ולאיזה זרם הוא שייך? זה לא פייר לקחת כסף של דתי לאומי ולהגיד זה שלי. - האם החרדים רוצים להשתלב או להשתלט?
7
חרדים = חראדים.
א | 29-11-2019 5:13
תלמדו כבר הם חושבים שכל העולם שייך לאמא שלהם. חינוך לקוי מגיל 0 בתלמודי תורה שלהם בהמשך בישיבות ועד לכוללים. אתם לא מרכז העולם!!!!!!!!!!!!!! נמאס מכם!!!!!!!!!!!!!!!!! תחזרו לפולין כבר.
8
זאת אשה דתיה שמיצגת ציבור דתי ? בלי כיסוי ראש ?
דתיה בלי כיסוי ראש ? | 29-11-2019 6:53
חגית משה את בושה ! אם את המייצגת את הציבור שלנו זאת פשיטת רגל מוחלטת. חבל.
תשובה
מישהו דואג. | 02-12-2019 0:08
היא לא מייצגת אותך. אתה לא שייך לציבור הזה. היא מייצגת אותנו על אפך ועל חמתך! מי אתה שתקבע איך אנשים ילכו ומה ילבשו? היא יותר דתיה ממך בוודאות!!
תקשיב פרזיט
שימ | 01-12-2019 10:05
א. זו פאה, בדיוק כמו שהחרדיות חטבשטת ב. אסור לך להיות באינטערנעט הטמא אם אתה חרדי. קישטה, לך ללמוד. לא סתם נתנו לך פטור מהצבא.
9
לא תמכת בברקוביץ. עכשיו תסבלי.
. | 29-11-2019 9:37
.
10
וואו כמה חרדים בטוקבקים
יאהוד | 29-11-2019 10:05
חשבתי שאסור לכם אינטרנט ויש לכם רק סלולרי כשר. חחח איזה צבועים.
הרי זה מה שאנחנו צועקים לכם שוב ושוב - איננו
אלחנן | 29-11-2019 12:39
הרי זה מה שאנחנו צועקים לכם שוב ושוב - איננו חרדים! אנחנו יהודים ציוניים שעלו מחול בשנים האחרונות ומתפללים בנוסח קרליבך. מתי תבינו שאין כאן מאבק בין חרדים לדתיים אלא בין מיעוט מבוגרים שמעוניינים בתפילה מהירה ומשעממת לבין רוב המתפללים שמעוניינים בתפילה מרגשת ומעוררת.
11
החרדים אחים שלנו .איפוה פה הבעיה
אלכס | 29-11-2019 13:25
אחים שלך אולי
שי | 01-12-2019 10:06
במיוחד שקוראים לך אלכס והרוסים ידועים באהבתם לחרדים.
12
מה רע שהחרדים מחזקים את המנין
אלעד | 29-11-2019 13:27
זו לא עובדת היותם "חרדים" אלא הבריונות
בת של חברי הקהילה | 30-11-2019 22:00
חברי בית הכנסת הם אנשי שלום ליברלים שמו על דגלו כבוד לכל הסגנונות והעדות של חברי הקהילה. מרביתם בגיל העמידה. חלק מתושבי השכונה החרדית הם חברי בית הכנסת לכל דבר. הבעיה היא עם קבוצות קולניות ומאורגנות, שאינם חברי בית כנסת, שיש להם אסטרטגיה להשתלט על בית הכנסת ולהשליט את דרכם. נראה שאינם בוחלים באמצעים. הם מגייסים את אנשיהם שאינם תושבי השכונה לעשות בלאגן בשבתות. חלק מהמגוייסים הם בריונים שלא בוחלים לשבור את דלתות בית הכנסת (למרות שזה חילול שבת) או לאטום אותן ביתדות (בחסות החשיכה) ובשבת שעברה הם גם שמו דבק במנעולי בית הכנסת אחרי נעילתו. שתי ניידות משטרה הגיעו על מנת להשליט סדר - וזו לא הפעם הראשונה בנוסף הם (הקבוצות המסכסכות) פתחו בקמפיין של קורבנות (ויקטימיזציה) - כאילו הם הקרבן. לאחרונה הם מפיצים הסברים על מנת לתרץ את פעולתם. מציגים עצמם כביכול כחרדים ליברלים ואנשי שלום שמופלים על ידי חברי בית הכנסת מתוך שנאה. הם גם הפיצו בין חבריהם בקשה לחדול מלקלל ולהעליב את חברי בית הכנסת (דבר שנהגו לעשות עד לאחרונה) ולהתחיל לדבר עמם במתק שפתיים (אך לא לחדול מהשתלטות בריונית על התפילה ופגיעה פיזית בבית הכנסת). זהו כנראה חלק מקמפיין של שטיפת מוח ונסיון לזכות בנקודות בבית המשפט ובתכניתם ארוכת הטווח להשתלט על בית הכנסת. הרבה אנשים - חילונים ודתיים - התעייפו ועזבו בשל ההתעללות החוזרת *** ישנם בתי כנסת נוספים בירושלים שעוברים את אותו תהליך בריוני לכן זהו נושא בעל עניין לציבור הרחב. מישהו צריך לקחת את הנושא ולהביא אותו לידיעת כל הציבור בירושלים. רצוי שיהיה עיתונאי עם אינטגריטי שאינו מטעם צד כל שהוא. *** ליבי כואב לראות את הורי האהובים ושוחרי עוברים את זה שבת אחרי שבת.
מה רע שיעבדו דתיים לאומיים כרבנים בפוניבז ?
. | 29-11-2019 15:13
.
13
הדתיים-לאומיים חשבו שמספיק להקריב את החילוני
מתבדים ונמוגים | 29-11-2019 13:43
אירוניה היסטורית
14
חרדים זה עלוקות לא עוזבים עד שמשגים מה שרוצין
אלי | 30-11-2019 20:15
אל תיתנו להם להשתלט הם משתלטים ומשליטים את אורח חייהם חבל
15
חגית - תתעוררי עכשיו הבנת כנסי
גדי | 30-11-2019 21:32
בתור ירושלמי שגדל בבית וגן השכונות שהתחרדו הן רבות לדוגמא בית וגן , רמות אשכול , קרית משה רוממה רמות ועוד וחלק במגמה ובתהליך כגון קרית יובל גילה רוב חברי הסרוגים עזבו את העיר כך שנציגנו נרדמים בעמידה
16
מה הבעיה להתפלל ביחד?
ר. | 30-11-2019 21:58
מה הבעיה להתפלל ביחד חרדים ודתיים לאומיים? תעשו ב-2 האלמות 2 מניינים, מניין נוסח אשכנז, מניין נוסח ספרד, ועם הזמן אחד מהם יקבל צביון יחסית יותר חרדי ואחד מהם יקבל צביון יחסית יותר דתי לאומי, לפי האופי של הגבאים וכדו'. למה מכל מצוקת דיור צריך לעשות אש של מחלוקת? בשביל מה זה טוב?
לפתוח את ישיבת פוניבז למניינים דתיים לאומיים.
. | 01-12-2019 8:05
מה רע להתפלל ביחד ?
הבעיה היא בבריונות
בת של חברי הקהילה | 30-11-2019 22:03
חברי בית הכנסת הם אנשי שלום ליברלים שמו על דגלו כבוד לכל הסגנונות והעדות של חברי הקהילה. מרביתם בגיל העמידה. חלק מתושבי השכונה החרדית הם חברי בית הכנסת לכל דבר. הבעיה היא עם קבוצות קולניות ומאורגנות, שאינם חברי בית כנסת, שיש להם אסטרטגיה להשתלט על בית הכנסת ולהשליט את דרכם. נראה שאינם בוחלים באמצעים. הם מגייסים את אנשיהם שאינם תושבי השכונה לעשות בלאגן בשבתות. חלק מהמגוייסים הם בריונים שלא בוחלים לשבור את דלתות בית הכנסת (למרות שזה חילול שבת) או לאטום אותן ביתדות (בחסות החשיכה) ובשבת שעברה הם גם שמו דבק במנעולי בית הכנסת אחרי נעילתו. שתי ניידות משטרה הגיעו על מנת להשליט סדר - וזו לא הפעם הראשונה בנוסף הם (הקבוצות המסכסכות) פתחו בקמפיין של קורבנות (ויקטימיזציה) - כאילו הם הקרבן. לאחרונה הם מפיצים הסברים על מנת לתרץ את פעולתם. מציגים עצמם כביכול כחרדים ליברלים ואנשי שלום שמופלים על ידי חברי בית הכנסת מתוך שנאה. הם גם הפיצו בין חבריהם בקשה לחדול מלקלל ולהעליב את חברי בית הכנסת (דבר שנהגו לעשות עד לאחרונה) ולהתחיל לדבר עמם במתק שפתיים (אך לא לחדול מהשתלטות בריונית על התפילה ופגיעה פיזית בבית הכנסת). זהו כנראה חלק מקמפיין של שטיפת מוח ונסיון לזכות בנקודות בבית המשפט ובתכניתם ארוכת הטווח להשתלט על בית הכנסת. הרבה אנשים - חילונים ודתיים - התעייפו ועזבו בשל ההתעללות החוזרת *** ישנם בתי כנסת נוספים בירושלים שעוברים את אותו תהליך בריוני לכן זהו נושא בעל עניין לציבור הרחב. מישהו צריך לקחת את הנושא ולהביא אותו לידיעת כל הציבור בירושלים. רצוי שיהיה עיתונאי עם אינטגריטי שאינו מטעם צד כל שהוא. *** ליבי כואב לראות את הורי האהובים ושוחרי עוברים את זה שבת אחרי שבת.
17
תומכת במשה ליאון? בבקשה הנה התוצאה
מוני | 01-12-2019 3:15
פעם הבאה לא תומכים בליאון
18
חגית משה מנסה לצבור אהדה על ידי סיפורי שקר
צחי | 01-12-2019 9:52
את רוצה צומת לב, אל תעשי זאת על חשבון התושבים, שרכשו מהדלניקי''ם את בתיהם במיטב כספם והם מרצונם החופשי החליטו לעשות קאמבק ולעבור לשכונות אחרות. מה לעשות שבית הכנסת רייך נשארו רק 7-8 ממורמרים שחושבים שזה נכס פרטי שלהם, שאר המתפללים שם מבינים שאי אפשר למנוע מהציבור את הזכות הלגטימית שלו. בית הכנסת שכונתי על קרקע עירונית, שנבנה על ידי נדיב רייך שהאחיין שלו הוא אחד המתפללים החדשים, שחפצים לשמור את זכויות תושבי השכונה,שיהיה להם מקום תורה ותפילה בכל שעות היממה. ולא מוזיאון הפתוח5 שעות בשבוע.
דלניקים
שי | 01-12-2019 10:06
אחר כך אל תתפלא שקוראים לכם פרזיטים עלוקות שודדי הקופה הציבורית.
19
האם יתנו לדתיים לאומיים להתפלל יחד בבית כנסת
חרדי? | 01-12-2019 12:37
נמאס מהצביעות של החרדים. האם הם יתנו למזרוחניקים להתפלל בבית כנסת ברמות 06 ויגידו שהוא נבנה לכולם?
20
היום אני מתנגד שחרדים יבואו לבית הכרם
בניגוד לעבר | 01-12-2019 12:39
בעבר כאשר חילונים בבית הכרם התנגדו שיגיעו חרדים לשכונה אני התגדתי. היום אני גם לא מוכן שיגיעו חרדים. ראיתי מה הם עשו בבית כנסת ציוני ברחוב חקלאי.
21
מעניין
שאלות מעניין | 01-12-2019 14:51
אם אותו רייך היה רוצה לתת לאחיין שלו את הסמכות הוא היה עושה את זה בדרכים מקובלות בלי צורך בבלאגן והתלהמות.
22
אותו סיפור היה ברמת אשכול. חבל שהציבור לא
מכיר אותם | 01-12-2019 16:00
מבין שאין פה שום ריח של תורה אלא רשע גרידא. מדובר באיש אחד מרח' רמת הגולן 2 שחגית משה יודעת היטב את שמו ושמזמן היה צריך לטפל בו כי הוא היה אחראי על הסיפור הקודם ברמת אשכול. הוא מנסה בכוח ובביריונות להשתלט על הנכסים ולהדיר את הכיפות סרוגות ששם. יש לו 20 בתי כנסת חרדיים אחרים באזור, אבל אצלו זה תמיד מטרה להעיף את הכיפות סרוגות משם. אחכ החרדים מתפלאים מדוע אף אחד לא רוצה לגור אתם. ולמה לא תורמים להם. אם חגית משה לא תתחיל לאיים על הנציגים החרדים ולהפסיק לשתף אתם פעולה בנושאים שמעניינים אותם (בנושאים הללו הם תמיד טוענים שזה לא הם, שזה קיצונים וכד'), אז שלא תצפה שמישהו יצביע למפלגה שלה