אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שמואל אליהו: מקווה שיאושר השוק בחברון

המאבק על אדמות השוק בחברון: 25 שנים שהשוק שומם וממתין להחלטת שר הביטחון שיורה על החזרתו. הרב שמואל אליהו: "מביע תקוה שהממשלה תאשר את בניית אדמות ה"שוק" עוד לפני שבת חברון"

הרב שמואל אליהו: מקווה שיאושר השוק בחברון
  צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שנה לאחר שהוגשה חוות הדעת של עו"ד איתי אופיר, היועמ"ש למשרד הביטחון, בעניין השוק הסיטונאי בחברון, החלטת שר הביטחון עדיין לא התקבלה.

על פי חוות הדעת, שהתקבלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה, אין מניעה להשיב את אדמות השוק הסיטונאי לידי היהודים ולאפשר להם להתיישב שם.

נכון להיום השוק עומד שומם כבר 25 שנים. כדי לקבל את ההחלטה על שר הביטחון לכתוב מכתב לראש עיריית חברון, ולהודיע לו כי פקעה הדיירות המוגנת של העירייה בשוק.

בונים מחדש את הרובע היהודי ("השוק") בחברון | חתמו על העצומה עכשיו >>

כזכור, האדמות שעליהן יושב היום השוק הסיטונאי בחברון הן אדמות בבעלות יהודית, הרשומות על שם 'הכוללות הספרדית מגן אבות', אך אין ליהודים אפשרות להתיישב בהן.

הרב שמואל אליהו: מביע תקוה שהממשלה תאשר את בניית אדמות ה"שוק" עוד לפני שבת חברון

בקמפיין למען בניית אדמות ה"שוק" שהעלה היישוב היהודי בחברון מופיעים ציטוטים מדברי מנהיגים בכירים בעם ישראל בדבר חשיבות הבנייה בחברון. בין השאר מופיע ציטוט של הרב מרדכי אליהו זצ"ל: "כל מי שמסייע להקים בתים בחברון, יש לו מקום חשוב בגן עדן".

הרב מרדכי אליהו זצ"ל היה יו"ר כוללות ספרדים מגן אבות, שאדמות ה"שוק" שייכות לה.

שוחחנו עם בנו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל, הרב שמואל אליהו, שממשיך את דרכו של אביו כחבר בכוללות.

"מדובר ברכוש ששווה הון עתק. לקחו לציבור הון עתק", כך אומר הערב (שני) הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת ובנו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו, ומי שמשמש היום חבר ההנהלה של כוללות ספרדים מגן אבות.

"אם לאדם פרטי היו לוקחים כל כך הרבה כסף, הוא לא היה יושב בשקט. בתים בודדים נמצאים בידי היהודים, ובשאר הבתים מתגוררים היום רוצחים. זה שמערכת המשפט לא החזירה את הבתים עד היום – זה כתם על מערכת המשפט".

הרצחת וגם ירשת?

"אחרי המקרה של כרם נבות נאמר לאחאב: 'הרצחת וגם ירשת?!' התמיהה הזו נכונה גם לערביי חברון, שטבחו ביהודים שחיו בתוכם, עזרו להם וריפאו אותם. בפרעות תרפ"ט הם הרגו את מיטיביהם, רצחו אותם רצח מתועב, ועכשיו הם רוצים לרשת את המקום?! בושה שהיהודים לא חזרו לאדמותיהם עד היום!"

הרב שמואל אליהו, שיגיע בשבת חיי שרה לחגוג ולהזדהות עם רבבות עם ישראל בחברון, מביע תקוה שהממשלה תאשר את בניית אדמות ה"שוק" עוד לפני שבת חברון.

עוד באותו נושא

האם שר הביטחון בנט יאשר את השוק היהודי בחברון?

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
נמאס לראות איך מקדמים כל מילה שאומר אליהו
סרוג | 12-11-2019 10:10
מה יש לכם מהרב במשקל קל הזה? כל פע שהוא פותח את הפה ומדבר אתם שמים לו כותרות? זה מדור פרסומי בכלל? למה זה חשוב מה שהאיש אומר? יום אחד יועץ לראשי המדינה, יום שני מדבר על חברון. מחר ייתן הרצאה בנושא וירוס הפפילומה והשכרת דירות לרפורמים בצפת וזו תהיה הכותרת של סרוגים. יאללה חאלאס כבר...
צריך לדון כל דבר לגופו
גם אני סרוג | 13-11-2019 7:55
גם אני מתעב את יחצנותו המופרזת של שמואל אליהו, אבל כשהוא אומר דברים נכונים כמו עניין אחיזתנו הצודקת בחברון - צריך לתמוך בו, לא צריך לשלול מראש כל מה שהאיש אומר, אינך חייב להתייחס לדבריו כאל דברי רב אתה יכול להתייחס אליהם כאל דברי פוליטקאי או פרנס כך אני מתייחס לדבריו, ולפעמים הוא ממש צודק
2
את הזבל בצפת כבר פינו?
אולי די? | 13-11-2019 21:50
את מקבל משכורת כרב העיר צפת? לך לברור חרקים בחסה ועזוב אותנו קצת בשקט
3
קשקשת
נחמה | 14-11-2019 9:20
הרב אליהו מתי נלמד ממך דבר תורה .ששוה משהוא