ח"כ אורי מקלב: "אנחנו עדיין חיים בגלות"

ח"כ אורי מקלב התייחס לסערה סביב העליה להר הבית ואמר: "לא עליתי להר הבית ואסור לעלות להר הבית, אנחנו עדיין חיים בגלות וכל זמן שאנו בגלות - זו עליה מתסיסה מאוד"

ח"כ אורי מקלב: "אנחנו עדיין חיים בגלות"
  Photo by Aharon Krohn/Flash90

הסערה סביב הר הבית: ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) אמר היום (שני) בראיון לנחמה דואק: "לא עליתי להר הבית ואסור לעלות להר הבית, אנחנו עדיין חיים בגלות וכל זמן שאנו בגלות – זו עליה מתסיסה מאוד. אנחנו לא צריכים להראות את הבעלות שלנו בארץ ישראל בעליה להר הבית".

על פסיקת בית המשפט בעניין האירוע בעפולה אמר מקלב, "אני לא סומך על בית המשפט בית המשפט לא פסק פעם אחת לטובת הציבור החרדי. לפיד אומר אל תתערבו לי בתל אביב שלי אבל כאן יש התערבות בוטה בתוככי הציבור החרדי."

עוד באותו נושא

סמוטריץ' מגיב: "אני לא חנה בבלי, כשכואב לי אני צועק"


31

אמש הגיב ראש הממשלה לביקורת מימין ואמר שאינו מתרשם מקבינט הטוויטר, מתגובה אמרו בימין המאוחד "ככה זה עובד: ביבי מתקפל מפני הערבים והשמאל, לוחצים עליו, ואז הוא מתקפל מפני הימין ואומר זה לא בגללכם צייצנים ילדותיים, ממילא רציתי לעשות ככה". לדברי הגורמים, "ככה זה היה במתווה האו"ם, ככה זה היה בשחרור המחבלים וככה זה היה בחוק ההסדרה, ככה זה איתו כבר שש שנים".

יו"ר כחול לבן בני גנץ הזכיר לנתניהו שהוא מינה את קבינט הטוויטר.

יו"ר הימין המאוחד איילת שקד אמרה הבוקר (שני) לאריה גולן ברשת ב', "מה שדרשנו בסופו של דבר קרה. רה"מ צריך להחליט אם הוא אחראי להחלטה או לא. כשנכנעים לטרור הוא מנצח. אין סיבה שנכנע לאלימות ולתנאים שמנסים לשנות בשטח. אנחנו לוחצים כשאנחנו חושבים שמה שקורה לא כשורה".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
תתפקחו נציגי המדינה האסלמית דעא"ש
אתם חיים בחשכה | 12-08-2019 13:20
שהילדים שמקלב יסכנו את חייהם. הם בטח לא הולכים לצבא. שילדי יגנו על ההזויים ויסכנו את חייהם - לא עוד פרזיטים
2
נוסעת בזמן
לאבא שבשמים | 12-08-2019 13:25
כפרה אני לא חיה בגלות עכשיו אני עיברייה לאומית. חייתי בערב במאה 20 יחד עם הוריי בגן עדן קסמים כמו בעליזה בארץ הפלאות והקסמים נימשכו כשבאתי לארץ היינו לאומיים שם עיבריים כמו כלום. כל הזמן היה ברקע המושג ארץ ישראל. אבי היה סוחר ומודרני ומשכיל ועבד בחנות של דודי שהיה שולח אותו לחול המון להביא סחורה. ובדרך הוא ואימי היו עושים המון טיולים גם באו לארץ ישראל. כמה עיבריים צחים הם היו שם. ואיזה אמונה מכל סיפורי האגדות כולם. ניפלאה תמימה טובה כל כך. אז אם הם שם היו עיבריים אז אהיה עוד יותר מהם עיברייה הכי בעולם אעבור למאה 21 אעבור לנבואה. איזה קסמים עוד יותר ממש מלן. קסם הנבואה. להיות בהיי לעשות לגלות ביי לכי קישטא שוטי לך לאלפיים שנה אני לא רוצה אותך יותר אני מיתחבקת עם אבא שלי הוא פה שני צעדים ממני. זהו היתקרבתי אליו בחלום ומישתה הילולי של נביאים ונביאות. כאילו מה אנחנו עושים פה. למה להנציח את הגלות עוד ועוד. עכשיו אני נוסעת בזמן. לא יודעת הרבה מהנבואה אבל רוצה עוד ועוד.
3
מקלב מאוהב בגלות והוא יעשה הכל שתשאר
יהודי לא גלותי | 12-08-2019 13:26
מקלב רק מנסה לגרד קצת הטבות למגזר שלו, אבל גאולה וסיום הגלות זה יותר מדי לאיש הקטן הזה.
4
אוי כשאני רואה אותם עם המעילים השחורים בשרב..
אבי | 12-08-2019 13:43
הם עוד עמוק בפולניה
5
זוהי מדינת הלכה וזה מה שביבי רוקם לנו
רחל | 12-08-2019 13:44
להחליף ומיד שישבו כמה שנים באופוזיציה וילמדו שהמדינה היא של כולם לא רק של ביבי שרוצה להציל רק את עצמו או של הדתיים שרוצים מדינת הלכה
6
שצישאר בגלות כל חייך
דודו | 12-08-2019 14:55
מקלב הוא אייתוללה חרדי
7
הגיון של חרדי אשכנזי....
דרומי | 12-08-2019 15:03
לחיות בישראל עם גבולות וצבא שניצח פעם אחר פעם את כל מדינות ערב באזור זה בסדר. 200 יהודים עולים להר הבית וכמה ערבים צועקעם אללה וואכבר זו התגרות באומות.... וותר על האזרחות הישראלית שלך מר מקלב וטוס חזרה לשטעטעל בפולין, שלא תהיה מן המתסיסים
8
אנחנו בגלות כי אין הר הבית!
צודק.... אבל: | 12-08-2019 17:14
בגלל יהודים גלותיים שכאלה..
9
השטן
איציק | 12-08-2019 20:31
כניראה שאתה מיתפלל לשטן
10
חברי הכנסת החרדים עדיין לא משלימים עם כ
ויזמן יוסי | 13-08-2019 11:22
על אף שהמפלגות החרדיות בממשלה ובקואליציה טרם מכירים במדינת ישראל
11
מקלב מיתבצר באזור הנוחות
יהודי | 13-08-2019 20:36
מקלב אכן מאוהב בגלות אזור הנוחות שלו ושל קהילתו מה נוחות גן עדן עלי אדמות אז למה לעלות
12
}}} שהדתיים וחרדים יחזרו לגלות!!שם מקומם.
יהודי חרד | 13-08-2019 21:48
שיחזרו לגלות עד שמשיח יגיע.
13
אנחנו בגלות רוחנית קשה
אחד | 14-08-2019 4:37
כשהדיקטטורה בבגץ פוסקת פעם אחר פעם אחר פעם נגד היהדות ובעד הפורמים ודומיהם ואין שום יכולת לפעול נגד אז מה זה אם לא גלות רוחנית? זה הרי בדיוק כמו בספר מלכים כאשר מלך זר כבש את ישראל והשליט את עצמו על עם ישראל, זה שעבוד, אין מילה אחרת, ואזמה אם פיזית טוב כאן? הרי זה בדיוק המטרה לעוור את כולם ולהעביר אותם על דתם בעזרת גזר בדמות רווחה כלכלית וכפי שאמר המלך בגץ שמי שיעשה הפרדה באירוע השוטרים ירדפו אותו בכוח וזה המקל למי שעוד לא נפל האסימון. תתעוררו יהודים אתם באמא של הגלות ולא סתם בגלות. זאת אחת הגלויות הקשות כי מדובר בכובש מאוד מתוחכם ופועל בשיטות מאוד עקלקלות. הרדימו אתכם עד שאתם לא מצליחים לראות כמה אתם בגלות.