אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שימוע למנהל מחלקת היבוא ברבנות: חשוד בקבלת שוחד

מבוכה ברבנות. ראש מחלקת יבוא באגף הכשרות בדרך לכתב אישום. הרב יצחק ארזי חשוד כי קיבל כסף מזומן, בקבוקי אלכוהול ומוצרי צריכה בתמורה לקידום אישורי כשרות ליבואנים

שימוע למנהל מחלקת היבוא ברבנות: חשוד בקבלת שוחד
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

מבוכה ברבנות. ראש מחלקת יבוא באגף הכשרות בדרך לכתב אישום.

פרקליטות המדינה הודיעה היום לבא כוחו של הרב יצחק ארזי, ששימש כמנהל מחלקת הייבוא ברבנות הראשית, וכן לעשרה יבואנים של מוצרי מזון, כי נשקלת העמדתם לדין בחשד לעבירות של שוחד והפרת אמונים, וזאת בכפוף לשימוע.

מחלקת הייבוא ברבנות הראשית משמשת הסמכות העליונה לקביעת הנחיות לכלל יבואני המזון, המעוניינים בקבלת תעודת כשרות למוצריהם המיובאים ולמתן תעודות כשרות לחומרי גלם ומוצרי מזון המיובאים למדינת ישראל.

הרב ארזי כיהן בתפקידו כמנהל מחלקת הייבוא החל משנת 1997 ועד למועד פתיחת החקירה הגלויה בעניינו. מתוקף תפקידו, עבד הרב ארזי מול משגיחי כשרות, יבואנים ויועצים שביקשו לקבל תעודות כשרות והחזיק בסמכות הבלעדית להנפקת תעודות כשרות לכלל מוצרי המזון המיובא למדינת ישראל למעט מוצרי בשר. משכך, היה לו שיקול דעת רחב באשר לתעדוף הבקשות שהובאו לפתחו.

כסף, בקבוקי אלכוהול ומוצרי צריכה

לפי כתב החשדות, הרב ארזי לקח לכאורה שוחד, במשך שנים ובאופן שיטתי, ממספר רב של יבואנים אשר ביקשו לקבל תעודת כשרות למוצרי המזון שייבאו מחו"ל למדינת ישראל, וזאת בתמורה ליחס מועדף וטיפול מזורז בבקשות לקבלת תעודת הכשרות.

השוחד היה בדמות כספים במזומן, משקאות אלכוהול בהיקפים גדולים ומוצרי צריכה שונים אשר היבואנים ביקשו לגביהם תעודת כשרות. בחלק מהמקרים, השוחד ניתן לרב ארזי לאחר שהציג מצגי שווא שונים בפני היבואנים, לפיהם כספי המזומנים מיועדים לתרומות למשפחות נזקקות, לתמיכה כלכלית בתלמידי ישיבות או כי הרב ארזי נמצא במצוקה כלכלית.

סכומי השוחד שעל-פי החשד קיבל הרב ארזי נעו בין אלפי שקלים למאות אלפי שקלים בסך הכל.

פרקליטו של הרב יצחק ארזי עו"ד גיל פרידמן מסר בתגוגה: "מבקש לציין כי מרשי מכחיש את החשדות ואנו בטוחים שלאחר השימוע התיק ייסגר"

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
בקרוב בית כלא עם תעודת כשרות
אחד העם | 24-07-2019 16:17
לנוכח הצדיקים ושומרי הדת הרבים שעוברים על 10 הדברות , יוקם בית כלא עם הכשר של מועצת הרבנות הראשית לישראל - יש הרבה מאד משגיחים שיוכלו לעשות שם שרות לאומי.
2
החרדים מזמן סוגדים לכסף, לא לאלוהים
אבי | 24-07-2019 16:38
את מוסד הרבנות צריך לרדוף ולהשמיד ולהחריב לאפר בכל מקום ועיר בו הוא נמצא. הרבנות והחרדים הם כת שסוגדת לכסף שמחרבת את היהדות כבר שנים. כמו סרטן בדת היהודית שיש לעקור ולהשמיד במהרה
הרחקת לכת
אב | 26-07-2019 18:18
תגובה מזעזעת ...להכליל את כל החרדים
תגובה
צימרמן | 25-07-2019 9:41
כסף כסף תרדוף למען תחייה וירשת כל שקל שהרב לוקח בצורה חוקית או לא זה גזל
3
ממתי כסף מעניין את הרבנים?
עלילת דם ! | 24-07-2019 19:36
הם כל צדיקים גמורים שרק טובת ישראל בראש מעיינהם!
תגובה ל3
חנה | 26-07-2019 10:37
השוחד יעוור פקחים ויסלף דברי צדיקים כך אומרת התורה .כוון שלא קרה לצדיקים האלה כלום .או שהתורה טועה . או שהם לא צדיקים
4
שנא את הרבנות
אביגדור מלכיאלי | 25-07-2019 9:47
אין ברבנים לא דעת ולא תבונה. כל מטרתם להשיג כסף כח והשפעה .אין רב ששווה משהו כולל שני ליצני הדור
5
לא דעת ולא תבונה .כסף שחד והנאה
פנחס גורביץ | 26-07-2019 5:37
שנא את הרבנות כך נאמר במקורותינו ממה עשויה הרבנות מרבנים .שעושים הכל חוץ מללמוד וללמד תורה . אוי לנו אם אלה מיצגיו של אלוהים עלי אדמות .