אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הימין החדש: "התעקשות של ראשי הימין לא תאפשר חיבור, ממתינים לתשובה"

בנט ושקד מפעילים לחצים על איחוד מפלגות הימין, שיקבלו את הצעתם לאיחוד: "ההתעקשות להוביל לכיוונים מופרכים לא תאפשר חיבור זה. הצעתנו יותר מהוגנת, ‫ממתינים לתשובה חיובית"

הימין החדש: "התעקשות לא תאפשר חיבור, ממתינים לתשובה"
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

שבוע בדיוק לפני הגשת הרשימות הסופיות לבחירות לכנסת, הימין החדש מפעיל לחצים על איחוד מפלגות הימין, שיקבלו את הצעתם לחיבור: "התעקשות של ראשי איחוד מפלגות הימין להוביל לכיוונים מופרכים לא תאפשר חיבור זה. אנו ‫ממתינים לתשובה חיובית", הודגש.

בהודעה נכתב כי "לאור התדרוכים והספינים בימים האחרונים, נבקש להבהיר", כי הם מציעים לרב פרץ, השר סמוטריץ' ואיתמר בן גביר – להגיע לאחדות כגוש טכני, בטענה שעל פי המתווה יוענק יתרון דווקא להם.

לפי ההצעה, שיבוץ המועמדים ברשימה יעשה חצי-חצי, ריצ'- רץ', כאשר העדיפות למיקומים האי-זוגיים תינתן דווקא לאיחוד מפלגות הימין. "דבר המעניק להם יתרון במקרה של מספר מנדטים אי-זוגי. זאת, על אף שבכל הסקרים ״הימין החדש״ גדולה משמעותית", טענו. אך בבית היהודי מתנגדים ודורשים חלוקה ל- 3.

בראש הגוש הטכני יעמוד המועמד שיצליח להביא את מספר המנדטים הרב ביותר, וזאת איילת שקד. בימין החדש טוענים כי לא מדובר בוויתור, אלא "באינטרס משותף של שתי המפלגות כדי למקסם את כוחו של גוש הימין".

נחושים לרוץ כגוש אחד

לטענתם, "הצעתנו יותר מהוגנת, ומעניקה יתרון משמעותי דווקא לאיחוד מפלגות הימין, מתוך רצון ברור שלנו לאחדות ולריצה בגוש אחד. מבחינתנו, ניתן להגיע לסיכום על כך עוד הערב".

יחד עם זאת הוסיפו, כי "אין לפרש את הרצון האמיתי שלנו לאחדות כנכונות לבטל את רצונו של ציבור רחב אשר מעוניין לראות בכנסת ייצוג ברור של מטרות וערכי ״הימין החדש״. אנו נחושים להגיע לסיכום הוגן ברוח ההצעה הנ״ל ולרוץ כגוש אחד".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
33 תגובות - 24 דיונים מיין לפי
1
ראינו כבר את כח הסקרים. נא לא להתבשם
הבית היהודי | 24-07-2019 7:53
ולקחת בחשבון את בן דהאן. האמת, כולם רוצים את שקד. כולם מוותרים על בנט.
2
התברר לי שאני לא היחיד.
שוקי - | 24-07-2019 8:07
אתמול התברר לי, שהמשפחה המורחבת שלי (כ- 20מצביעים) רק בודדים יצביעו למפלגה המאוחדת (אם אכן תקום). כל השנים ההצבעה למפלגת הציונות הדתית הייתה ברורה. אבל הפעם, הפעם - החיבור לחבורת הבוגדים שנכשלו בבחירות הקודמות (למרות ההילה סביבם), זה חיבור מאוס ודוחה. עדיף לשמור על נקיון המחשבות והדעות מאשר להתבזות כל כך.
חחחח אבל אתם היחידים
דוד | 24-07-2019 14:32
לא הבנתי ממתי בלוק טכני זה לא הצבעה לאיחוד הימין כמוכ לא הבנתי איך בנט ושקד שהיו תמיד בראשות הבית היהודי הפכו למוקצים ואסורים
תגובתך ראויה ביותר
הרב יאיר | 24-07-2019 8:51
אתה צודק לגמרי. מי שלא חושב שצריך מפלגה עם זהות דתית שיצביע ישר לליכוד.
כמו צריך
א | 24-07-2019 8:48
כל הכבוד
3
כולם 'ארצה' לרגלי איש הצוללות סגול השיער.
עבדים,דעו את מקומכם | 24-07-2019 8:11
הוא יתן לכם כסף וג'ובים ואתם תמשיכו להיות עבדיו הנרצעים.
4
הימין החדש חצופים. רוצו בלעדיהם. נצבי
לאה | 24-07-2019 8:15
נצביע לכם יותר בשמחה גם לפני הבחירות היו סקרים שהתבדו. התאחדו עם בן גביר והימין החדש יעלמו מהעולם לתמיד. הם פשוט שחצנים.
5
ההצעה הוגנת כמו בנט ושקד עצמם
רמי | 24-07-2019 8:19
תשאלו את שולי מועלם איזה אנשים הגונים ישרים וג'נטלמנים הם אפשר גם לשאול את רבבות חברי ומתפקדי הבית היהודי ששילמו במשך כמה שנים רק בשביל הזכות להכנס לרשימת התפוצה שלהם
6
סמוטריץ לא שווה חצי מנדט! זה היחס האמיתי אליו
למיואש ק.בשבע | 24-07-2019 8:20
תפנימו את העובדה הכל כך ברורה הזו לא יתכן שמפלגה קיקיונית כמו תקומה שאף אחד לא שמע עליה ושמעולם לא רצה לכנסת לבד תדרוש מקומות ריאלים הם לא שוים במקסימום חצי מנדט גם ככה רוב החרדלים ילכו עם הרב טאו , הרב מלמד הוא זניח לחלוטין בציבור הזה הוא לא שווה יותר מ 5000 קולות במקסימום, בתוך בית אל הוא לא הצליח להכניס את הנציג שלו למועצה רק שתבינו מה הוא שווה מבחינת הקולות
אם כבר פרץ לא שווה כלום
שמרון | 24-07-2019 14:35
בעבר הבית היהודי קיבלה את הראשות בגלל שהליברלים היו בה אך כיום רובם עזבו לעומת זאת הציבור החרדלי ברובו רוצה את שייך הרבה יותר לתקומה ולא נשכח את האהדה האישית לסמוטריץ שגוברת בהרבה על פרץ
אתה טועה ידידי
Max | 24-07-2019 8:53
בפעם האחרונה שהאיחוד הלאומי והבית היהודי רצו בנפרד, האיחוד הלאומי הביא 4 מנדטים, בעוד הבית היהודי 3 בנוסף, לא הצלחתי להבין את הקשר בין הצלחת מועמד ישיבת בית אל בבחירות מוניציפליות לפני 6 שנים, לבין הצלחת האיחוד הלאומי בבחירות הארציות
הציבור דווקא אוהב את סמוטריץ
משה | 24-07-2019 8:37
הוא רהוט ומייצג יפה את דעת הציבור החרדלי
7
הצעה "מאוד" הוגנת
משה | 24-07-2019 8:26
תנו לנו את כל דרישותינו. גם מקום ראשון. וגם ריצרץ. ואתם תקבלו פירורים. זה דווקא די טעים...
8
חוצפה!!
Max | 24-07-2019 8:32
יש 3 נקודות מחלוקת עיקריות: 1) מי יעמוד בראש 2) חלוקת עשרת המקומות הראשונים 3) מי יבחר ראשון תפקיד מיניסטריאלי לטעמי, איחוד הימין זכאית להכריע באחת הנקודות מכיון שהיא הוכיחה בקלפי שהיא שווה יותר (כן כן, בקלפי! בבחירות הקודמות הסקרים לימין החדש היו אפילו מחמיאים יותר בשלב הזה, והם קרסו בישורת האחרונה), בנוגע לשתי נקודות המחלוקת האחרות, כל צד יצטרך לוותר על אחת. הדרישה של הימין החדש להכיל, לא משנה איך יציגו את זה, היא חוצפה!!
הימין החדש הוכיחו הצלחה יותר מהאיחוד
אורי | 24-07-2019 14:36
כי האיחוד נעזרו בבן גביר אך בלעדיו לכוע הם לא היו עוברים ומקבלים פחות מהימין החדש
9
טעות היסטורית
א | 24-07-2019 8:43
איך אפשר להתחבר עם מפלגה חילונית שהולכת להיאבק נגדנו בכנסת?!? בנט וכהנא בעד גיור מודרני בנט וכהנא בעד לתת מקום בכותל לחוות נפש רפורמיות בנט וכהנא בעד גיוס בנות לצהל בנט וכהנא בעד פקודת שירות משותף בנט וכהנא בעד להטבים על שקד החילוניה אין מה לדבר אבל גם אין לבוא בטענות. בקיצור זה בערך כמו להתחבר עם מרץ רק עם כמה כיפות על הראש. להתחבר איתם זו בגידה בתורה! אם עושים חיבור כזה אני מצביע נעם בושה וחרפה
נכון
התמים | 24-07-2019 9:45
אני לא אצביע לימין הקיצוני בכל מקרה. אבל, אם בנט ושקד יכניסו קצת איזון וליברליות שפויה לאיחוד הימין שחושב שכל העולם חרדל - מה טוב. זו מפלגה. לא תנועת ג'יהאד יהודית. עמישראל זקוק למנהיגות נורמלית. מי שרוצה לעשות לו רב - שיעשה, אבל שלא יכפה את דעתו על הציבור.
10
לבנט אין מיקצוע?
דידי | 24-07-2019 8:54
בנט ולפיד הם שני קיצוניים בדעותיהם ואסור לחבור אליהם בשום צורה ובשום קומבינציה . בנט ניסה באופן ישיר לשלוט בימין ולא הלך לו , ניסה בכל כוחו להיכנס בכל החלטה של ביבי ולא הצליח , עכשיו הוא שם את שקד בחזית ומסתתר אחרי שמלתה כדי שלא יזהו אותו וכל זה כדי להפיל את ביבי .יותר גרוע מליברמן ומהשמאל .
11
רק עוצמה ערבית
הרצל | 24-07-2019 9:03
בראשות אבו אבן גביר. פעיל בולט נתפס עם גויה במשך כמה שנים וממאן להפרד ממנה לכן סולק אבו אבן גויה מעוצמה ערבית בגלל פאטמה גויה מסריחה.
12
כולם מאוחדים סביב נעם ולא עוסקים בטיפלות!
יניב | 24-07-2019 9:11
על כולנו לבטל עצמנו בפני גדול הדור! דבר בסיסי ביותר ביהדות הוא התבטלות בפני צדיק האמת. אשרינו שזכינו בפעם ראשונה לרשימה היצאת לפי דברי גדול הדור ולכן כל מי אשר קורא עצמו איש הישראלי לפעול בכל מעלת כוחו עבור הצלחתה העצומה של הרשימה בבחירות. הרשימה היותר פנימית אשר טוהר כוונותיה ולבוש רצונותיה הם מקור ויסוד תמצית גאולת העם המצפה לתשועת ד'. אין ספק שתנועת נעם תהיה הצלחת הבחירות הענקית - כל אדם בריא רואה את מסריה המדברים אל נפש אשר באומה הישראלית ומתחבר אליה. חכו לסקרים של יום שישי והלאה!
13
מה? אנחנו טיפשים?
מישהו | 24-07-2019 9:38
אם איילת שקד ראשונה, ונותנים לרב רפי את המקומות האי-זוגיים כבונוס על כך, אז לרב רפי יהיו רק 4 מנדטים בעשירייה הראשונה, שהרי שקד קיבלה את המקום ה1. האמת היא שאם שקד ראשונה, אז הבית היהודי יעדיף את המקומות הזוגיים!!! אז למה לשקר ולהראות כאילו שקד מוותרת במשהו לרב רפי??? דבר נוסף. למה שקד לא מדברת??? למה כל הזמן הימין החדש מדבר???? היא לא מסוגלת לעמוד מאחורי הדרישות שלה עם השם שלה בעצמה? היא חייבת שהמפלגה תדבר במקומה?
תלמד חשבון
יששכר | 24-07-2019 13:39
האיחוד יקבל על פי הצעת שקד-בנט את המקומות 2,3,5,7,9. סהכ 5 בעשירייה הראשןנה
14
הבית הי'הודי והאיחוד הלאומי הם העיקר יחד
נתנאל טאוב | 24-07-2019 9:41
עם עוצמה . אי'ילת ובנט עדי'ין לא עברו את % החסימה .
15
נראה שבנט נשאר זה שקובע שם
לא הספיקה לו פעם אחת | 24-07-2019 9:45
בסקרים לפני הבחירות הקודמות בנט הגיע גם ל12-14 מנדטים עם הימין החדש
16
שקד ובנט - לכו בנפרד
הצבעתי לימין החדש | 24-07-2019 10:19
אני יצביע רק לכם ולא לחרדלים
17
תגובה
בני | 24-07-2019 10:39
חבל מאד אל תהיו שאננים בקשה מכל העוסקים במלאכה תתגמשו למען כלל ישראל
18
מקווה שלא אצטרך לבחור ביניהם
ערן | 24-07-2019 12:26
אוהב את כל הצדדים, גם בית יהודי, גם תקומה, גם ימין חדש וגם עוצמה יהודית. אני חילוני (יחסית, משתדל להתפלל כל יום) שבבחירות קודמות הצבעתי למפדל איחוד לאומי ולבית יהודי. גם חלק ממשפחתי מצביעים דומה. זה קצת מעציב לקרוא חלק מתגובות ציבור הגולשים. לפעמים נראת שנאה ממשית למתמודדים, ותקווה לכשלונם. הרבה מילים כמו בוגד וסמרטות, וכו'. לאו דווקא רק המאמר הזה. נכון שיש קומבינות ועסקנות, ופוליטיקה בכלל היא עסק של תמרונים פרקטיים לא יפים, ולעיתים אין בה טוהר של מידות (ותורה). ובכל זאת הייתי מעדיף השפעת כל אחת מהמפלגות האלה, מהחרדלים ועד לדתי לייט יותר, על פני שליטת האלטרנטיבה. בראש כל אחת עומדים מועמדים שגם אם הם אולי גם אוהבים את עצמם, אני ודאי יודע שאוהבים את תורת ישראל, עם ישראל ואדמת ישראל יותר מאשר רוב שאר המפלגות. מחלוקות מחשבתיות זה מסורת, לגיטימי לבקר, וגם להטיל דופי בפריימריז, וודאי להצביע למי שרוצים, אבל לפעמים עושה רושם שפן הרגש האישי גובר בצורה די חריפה בתגובות כאן. אני מודאג שנוצרים שסעים שסופם רק להוריד מהמנדטים ומהכוח של המגזר הדל להשפיע. הרי אתם היתד הכי חזק של המדינה. אתם הדגל המוביל, גם לציונות, גם לתורה, ואם יורשה לי לאמר, גם למידות. ואתם החברה שהכי חשוב שתישאר חזקה חסנה ומלוכדת. ולמרות מחלוקות דעה חלקיות, גם שלי באופן אישי, גם עם הרב פרץ, גם עם סמוטריץ, גם עם בן גביר וגם עם בנט, הייתי שמח לתמוך אישית בכולם, שאני יודע לאף אחד מהם לא חסרה אהבה לעמנו וארצנו, וכל אחד בדרכו מוכן להילחם ולהקריב בשבילה. בברכה, -תומך ומעריץ חילוני מהצד.
19
ספינים
נבט השקד | 24-07-2019 12:55
שני החברים האלה בנט שקד חצופים ברמות על לא הצליחו לעבור את אחוז החסימה למרות כל הסקרים עכשיו הם באים באותו נימוק חצוף לאן אבדה הבושה צריך להעמיד אותם במקום שקד לא סיפקה את הסחורה פעם שעברה אז שתשב בשקט שתגיד תודה שבכלל מוכנים לתת לה מקום גבוה על בנט אין בכלל מה לדבר האיש חצוף מגלומן חסר אמינות לחלוטין לכן הציבור מאס מאס בו הרב רפי חזק ואמץ לא לוותר אתה צריך להוביל בראש
20
שירוצו לבד
גאון | 24-07-2019 13:40
אני בהלם איך שמפלגה חילונית שבגדה ואף לא נכנסה פתאום מחציף להיות בעל הבית ולדרוש ולדרוש ולדרוש. אם תתנו לשקד להיות מספר 1 זה סוף של כל הציונות הדתית בהחלט.הערכים שלנו שונים לגמרי מסתם ימין.כבר יש ליכוד וליברמן שהיא תוכלה להתחבר. מה היא מוסיפה? זה סתם ליברליזם שדורש שיוויון לנשים בכל דבר. וגם שאם תראו בכל הסקרים הקודמים kessetjeremy תראו שהיא לא משנה שום דבר בחלוקת ימין-שמאל.רק אותם קולות ימין הולכות למפלגת ימין אחרת. היא לא מוסיפה שום קולות לימין. וגם צריכים להבין שליברמן הוא ימני חזק פי שנים משקד.רק שהוא רוצה להכפיש על מספר חרדים ללכת לצבא או להפסיד ממון לישיבות.הוא לא יתן סנטימטר מארצנו לאויבים שלנו.אין לפחד. הוא בטח לא שמאלן ואף יותר ימני חזק מנתניהו. התפקיד של ציונות דתית הוא לחנך דור הבא בערכים שלנו. וצריך איש ישר ותלמיד חכם ומשרת בצבא שיכול לנהל כמו הרב רפי שאינו מפחד לומר האמת אבל בצורה רכה ונשמעת לקרב הלבבות לאהבת התורה ולאהבת הארץ ואהבת ישראל. רק בימי בין המצרים יכול לקרות שיש הוה אמינא להחליף אדם דתי לאשה חילונית. אוי ואבוי לנו שמעדיפים שלש מפלגות ליכוד על מפלגה דתית לאומית שנוסד לפני מאה שנה. וכל זה על בסיס סקרים שהיו מקולקלים בבחירות הקודמות, ואפילו אם נכונים לא מראים שום יתרון למחנה ימני סך הכל אם שקד מנהלת. עדיף לרוץ לבד ולשמור על פך שמן קטן ולהזהיר לבוחרים אל תבזבזו קולות שלכם למפלגה שלא נכנסה בפעם הקודמת על אף כל הסקרים. אל תעשו אותו שגיאה שתי פעמים רצופים. חזק ואמץ הרב רפי.
21
ימין מזויף
ירון שאול | 24-07-2019 14:28
הליכוד וביבי, ליברמן, בנט, כחלון,רפי פרץ וסמוטריץ הם ימין מזוייף שמשרת את האינטרסים של השמאל ויש כבר עשרות הוכחות מוצקות לכך.הימין האמיתי היחיד במדינה הם עוצמה יהודית ולא יעזור לאף אחד כלום כי זו האמת היחידה.
22
שקד קיבלה בבחירות יותר מאיחוד הימין
אורי | 24-07-2019 14:31
היא קיבלה כמעט 4 בעוד הם גירדו את ה5 עם בן גביר מה שאומר שבלי בן גביר היא שווה להם וזה אחרי שלה ביבי שתה קולות עם הפחד מכחול לבן בכמויות בשונה מהם שהם מיצו את הפוטנציאל שלהם גם בסקרים ציבור ענק יבוא אם היא תהיה בראש בעוד פרץ לא מביא קהלים חדשים אז מה ההגיון שהיא לא תהיה בראש אם לא אגו???
23
שקד ובנט עלו והצליחו.
מיכאל | 25-07-2019 18:23
אל תוותרו.אתם מעלים שם את הרמה ואת האיכות האנושית. הם סתם מתלהמים וגזעניים. אל תוותרו, רק כך יבואו אליכם קהלים איכותיים, אשר עזבו אותכם בגללם.
24
יושב ראש חדש
אורי | 25-07-2019 22:06
ויושב ראש חדש בימן החדש נראה כמעשה תעתועים השרה שקד החליפה את בנט רק קדי לקדמו באיחוד הימן אין כאן יושבת ראש שרוצה איחוד אמיתי אם נתנו לה את המקום הראשון באיחוד והיא משחילה את.בנט במקום הרביעי במקום עומה יהודיתזה לא הוגן לאדם שמפרק מפלגה על אגו יש לו להתביש ולהוריד א? הראשמטה מטה