מייסד 'נעם' לסרוגים: "אנחנו במלחמה על מהות הקיום"

הרב דרור אריה מייסד מפלגת נועם, משמש כמנכ"ל תנועת חזון, דרך ראיון שקיימנו עימו בסרוגים לפני חמישה חודשים ניתן להכיר במעט את המייסד, שסיפר על המטרות שמעידות גם על המפלגה החדשה מבית הר המור

מייסד 'נעם' לסרוגים: "אנחנו במלחמה על מהות הקיום"
  הרב דרור אריה מתארח באולפן. לפני 5 חודשים

הרב דרור אריה מייסד מפלגת נועם, משמש כמנכ"ל תנועת חזון שעומדת מאחורי הקמת המפלגה החרד"לית. במפלגה החדשה עוד מחכים עם ראיונות בתקשורת – אך דרך ראיון שקיימנו בסרוגים לפני חמישה חודשים ניתן להכיר במעט את המייסד, שסיפר על המטרות שמעידות גם על המפלגה החדשה מבית הר המור.

כמו בדף המסרים של המפלגה שפרסמנו אמש שנשלח לפעילים כך גם אומר הרב אריה כי המטרה ברורה. "להשיב את הצביון היהודי לסדר היום הלאומי במדינת ישראל". לדבריו, "אנחנו מרגישים שבשנים האחרונות, גורמי קיצון מהקרן החדשה ועד השמאל הקיצוני, מנסים להזיז את העם שמאלה מבחינה רוחנית, אם זה בכותל, השבת, המשפחה".

"מנסים להזיז את העם שמאלה מבחינה רוחנית"

אם הציבור יביע את עמדתו, הנציגים בכנסת יעמדו בעוז

על האפשרות לנציגות בכנסת כבר התבטא גם כן בעבר: "אנחנו מאמינים שאם הציבור יביע את עמדתו, הנציגים בכנסת יעמדו בעוז נגד הניסיונות האלה. כי כרגע נוצר מצג שווא לפיו הציבור בעד משפחה של אבא ואבא, והציבור אין לו בעיה עם כותל רפורמי ולמה לא לפתוח את הדלתות לאוכלוסיות שאינן יהודיות וכדומה. ברגע שאנחנו נביע את הדברים כמו שצריך, זה ייתן כוח לחברי הכנסת".

אריה, הוא אחד ממייסדי ממפלגת נעם שנמצאת בכותרות, אליו הצטרפו גם: הרב איתי הלוי – רב היישוב מגרון, אריאל שחר -מהנדס ואיש עסקים מירושלים ויגאל כנען נווט קרב. מוקדם יותר הבוקר פירסמנו כי הארבעה קנו מפלגה בשם 'לזוז' שהוקמה בשנת 2008 תמורת סכום של 80 אלף שקל. היא הוקמה לקראת הבחירות לכנסת השמונה עשרה, בידי אמנון ויעלה זאבי מפתח תקווה וקיבלה 623 קולות בלבד.

אם אנחנו ניקח את הכנסת, נראה שהרוב הוא נגד הערכים שאתה מדבר עליהם. כי המפלגות הדתיות מושכות את הקואליציה לכיוון מסוים, ולכן הכל תקוע, והכל עובר לשלטון בג"צ שם אין רוב קואליציוני?

"אנחנו רואים שהימין שהוא ברובו מסורתי הוא בשלטון, אבל השמאל שהוא לא דמוקרטי, משתמש בבית המשפט ובמערכת החינוך כדי להכניס את האג'נדה שלו. רוב העם שמצביע ימין, מתחיל לחשוב בסוגיות האלה כמו השמאל, הן בערכי המשפחה, והן בערכי היהדות. בסוגיות של מגדר ושוויון ויש בילבול מאוד גדול".

"אנחנו בדרך לנשמה, אל המקדש" אריה באולפן

מלחמה על מהות הקיום

פה אתם נכנסים בעצם לתמונה ויוצאים בקמפיין פרסומי, שמבקש לחזור לסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה. זה באמת מה שצריך שיהיה?

"החזון שלנו הוא שמדינת ישראל שהוקמה על בסיס התורה וחזון הנביאים, על בסיס עשרת הדיברות. בעבר כשקמה המדינה, עד מלחמת ששת הימים ויש אומרים עד מלחמת יום הכיפורים, היינו במצב של מלחמת קיום, כיום המצב הוא מלחמה על מהות הקיום. בשביל מה באנו לארץ אחרי אלפיים שנות גלות. יש לנו מסלול מאוד ברור, אנחנו בדרך לנשמה, אל המקדש, אל הבריאות, אל הטהרה. התנ"ך הוא ספר הספרים, לא רק שלנו, הביא לעולם את הבשורה מהי משפחה, מהי השבת, מה זה לא תרצח, מה זה לא תנאף.

הסטטוס קוו הוא שלב ביניים, ויש כאן מיעוט שמנסה לטשטש את הציביון, ולהוציא החוצה את הדברים שפעם היו טאבו, כמו השבת, כמו נישואין כדת משה וישראל, הרבנות הראשית, לקחת אותנו לאמנת גביזון-מדן.."

מי שקשור מאחורי הקלעים למפלגה אלו איש העסקים ומי שהיה אחראי על המו"מ של הבית היהודי אבי מעוז, מאנשי ערוץ 20 נתנאל סימן טוב וראש מטה הבחירות של איחוד מפלגות הימין בצלאל זיני. אך מי שיעמוד בפרונט הם הארבעה הראשונים.

על השאלה מאיפה הכסף לקמפיינים, ובעיקר לקראת בחירות חובה לפרסם מאיפה המימון, משיב הרב בסיפור: "זה מדהים, אנחנו התחלנו בלי כסף, הלוואות וכדומה. ואחרי שהורד השלט, קיבלנו מאות טלפונים, חלק איומים והרוב אלה אנשים שאכפת להם, שאומרים איך הגענו למצב כזה שמשתיקים אותנו. יהודי אחד החפץ בעילום שמו, אמר לנו 'עכשיו אתם יוצאים למבצע של החתמות, אני תורם לכם שלט על כל 5,000 חתימות שתשיגו', ויש עוד רבים כאלה.

מדובר על מהלך של התרמות, בלי כסף. רוצים שאנשים יחתמו על כך שהם רוצים מדינה יהודית, מדינה עם נשמה – מדינה עם חיים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
בורים ופרימיטיבים כנגד תרבות המערב
ובעזרת ה' תכשלו | 16-07-2019 14:19
אמן
2
לדאוג שתנועת חותם לא תתנכל להם
יניב | 16-07-2019 14:20
תנועת חותם עושה הכל לפגוע בפעולות תנועת חזון. פעולותיה הנלוזות (במימון הקרן החדשה) של תנועת חותם גורמות לחבלה בפעולות המבורכות של תנועת חזון להפסקת קיום הלהטבים והרפורמיות בארצנו.
על תנועת חותם
איש חזון | 16-07-2019 16:48
עליהם נאמר - שועלים. שועלים קטנים מחבלים כרמים - וכרמנו סמדר. ועל פעילות אותם המתחזים לבני תורה בתועת חותם - תורה תורה חגרי שק, אבל יחיד עשי לך. ועל מפלגת נעם היוצאת מתנועת חזון - צהלי ורוני יושבת ציון.
3
רבני השתיקה מתירים לנו לחמש רבי מרצחים
אליהו | 16-07-2019 14:40
רבני השתיקה מהר המור יחד עם רבני השתיקה האחרים שותקים. וזה 99 אחוז של הרבנים - הם רבני השתיקה. פשוט שותקים שהבית היהודי חסם את הצעת החוק של יהודה גליק שכל עניינו לאסור עלינו לחמש מדינות רצחניות כגון דרום סודן. 382000 נשים גברים ילדים ותינוקות שנבראו בצלם נרצחו בדם קר בסיוע הרבה נשק שלנו. בכך רבני השתיקה עושים ברית עם שופטי העליון. ברית שכל עניינו - פסיק התגברות על נשמת ישראל - רחמניים בני רחמניים.
וגם הרמב"ם
רפי | 16-07-2019 15:56
פסק בפירוש שאסור למכור נשק בצורה כזאת. מעניין שפתאום כל הרבנים מתעלמים מפסק מפורש של הרמבם.
צודק לחלוטין
רפי | 16-07-2019 15:54
עד שסוף סוף אדם דתי הבין שיש לדת מה לתרום בפוליטיקה גם בנושאים שאינם קשורים לערבים ולהטבים - חוסמים לו את ההצעה. פשוט בושה וחרפה.
4
לא מפלגה - נעם תנועה שמאחדת את האומה!
יניב | 16-07-2019 16:44
לתנועת נעם ינתנו קולות רבים מאד, גם של מצביעי מרץ. פעם ראשונה שיש מפלגה הפונה אל כלל הציבור, מעלה את בעיות הדור, ומדברת בשפה של הדור! רוב הציבור רואה את המסרים הברורים, העמידה הזקופה והאמיצה, וההנהגה הצמודה של גדול הדור, ויפנה להצביע לה. אשרינו שזכינו!
אתה יכול להמליץ על סוג הכדורים שאתה לוקח?
יעקב דינור | 17-07-2019 8:25
יכולים להיות תחליף טוב לסמי הזיה
חחח אתה הזוי ותמים כמו המפלגה המוזרה שהקמתם
tch | 16-07-2019 22:24
אתה באמת חושב שמצביעי מרץ יצביעו למפלגה הזויה ש99% מהציבור הדתי לא יצביע עבורה????
5
טיפשים
יוסי | 16-07-2019 16:52
חבורת טיפשים, עובדים בלי שכל ובלי מושג קלוש בפוליטיקה. פשוט מטומטמים.
6
חבורת מוקיונים עם כמה עשרות תומכים
בדיחה | 16-07-2019 16:53
הלוואי ויתמידו וירוצו לכנסת. ככה ניווכח אחת ולתמיד מה כוחם של צביקה הטיל טאו, הדוב לינעור, ושאר החברה המצויינים מהר חמור.
התנועה של הדור בראשות גדול הדור
חיים | 16-07-2019 19:49
מהר המור תצא תנועה המאחדת את האומה כולה!
7
תומכים בסוטים!
אתפ פושעים | 16-07-2019 19:02
בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום (ראשון) את ראובן ישראל וולצ'ר, מטפל בבעיות של זהות מינית, בביצוע מעשים מגונים במרמה בשני מתלוננים. וולצ'ר הודה במעשים במסגרת הסדר טיעון. בינן לבין הפרקליטות הוסכם כי אם הערכת המסוכנות שלו תהיה נמוכה, הפרקליטות תבקש לגזור עליו עבודות שירות. אם הערכת המסוכנות תהיה גבוהה - הפרקליטות תטען לעונש כפי שתמצא לנכון. במסגרת ההסדר איתו, המטפל הודה כי עשה את המעשים שיוחסו לו בשני מתלוננים - אחד מהם בטרם מלאו לו 14. לפי כתב האישום, במהלך טיפולי המרה הוא עשה את המעשים במשך כמה שנים, תוך שהוא מציג אותם כנדרשים לטיפול.
8
אשרינו שזכינו להקמת התנועה!
חיים | 16-07-2019 19:46
תנועת נעם (לא מפלגה של פלג - אלא תנועה המאחדת את העם) תזכה בלי כל ספק, למספר גדול מאד של קולות, שחלקם יעבור אפילו מהשמאל. הראיה הכלל ישראלית ולא המגזרית, וחידוד הנושאים הכואבים לרוב מוחלט של הציבור, כבר מעוררים תהודה גדולה ומביאים רבים לחשיבה שניה על הצבעתם. המהלך של הקמת נעם הוא שינוי עצום בכל המערכת חברתית פוליטית. אין לנו רשות להמנע מפעולה למען הצלחת התנועה ופעם ראשונה לשים חזון יהודי על סדר היום!
אתה יכול לקרוא לזה תנועה ולא מפלגה
יויו | 17-07-2019 9:20
אבל אתה לא יכול לומר שאין כאן פילוג...
9
ראשי נועם אני חושב כמוכם אבל מה כוחכם?
אריק | 17-07-2019 12:53
אתם לא תשיגו 140 אלף קולות כי אין לכם וברור שלא תעברו את אחוז החסימה . מה שכן אתם עושים לוקחים בין חמש אלף לעשר אלף קול ומפילים את הבית היהודי וגם לזה וגם לזה לא יהיה נציגות ובסוף לא יהיה מי שילחם עבורנו בכנסת . אשמח שתשפיעו מבפנים על הבית היהודי והאיחוד הלאומי אולי בבחירות אחרי כנסת זו תשתלבו עמם בפרימריס והרב דרור אריה אני מבטיח אז לבחור אותך בלי נדר . עכשיו בבקשה תזוזו מעט הצידה ותאפשרו לסיכוי הקלוש של הבית היהודי להכנס לכנסת . הנזק יהיה גדול שבעתיים אם במקום סמוטריץ יקבע מר לפיד או גברת סתיו שפיר את היהדות עם הרס השבת מוסד הנישואין והרבנות הראשית חו.
10
לא יאומן כמה פלגנות ומחלוקת. מתבייש בכם.
יוני | 18-07-2019 12:06
איפה תלמידי החכמים שמרבים שלום בעולם? כמה גאווה וכמה אטימות צריך בשביל להקים מפלגה כזו.