מחאה בטבריה: בובה בדמות ראש העיר נשרפה במדורה

בובה בדמותו של ראש עיריית טבריה רון קובי הוצבה בתוך מדורת ל"ג בעומר סמוך לבניין העירייה- ונשרפה כשהיא תלויה מחבל. מדליקי המדורה הפגינו נגד פועלו של ראש העיר לצמצם את שמירת השבת העירונית

מחאה בטבריה: בובה בדמות ראש העיר נשרפה במדורה
  המדורה והבובה בדמות ראש העיר (צילום: רון קובי)

המתיחות בין התושבים החרדים והחילונים בטבריה מחריפה: בובה בדמותו של ראש העיר רון קובי הוצבה הערב (רביעי) בתוך מדורת ל"ג בעומר סמוך לבניין העירייה ונשרפה כשהיא תלויה מחבל שעליו כתוב "רון קובי ימות".

ראש העיר העביר שידור חי מהאירוע בפייסבוק, בו הגיב בזעם למעשה. "הנה האלימות והבריונות נמשכת וכי מה חשבו הם ושר הפנים אריה דרעי שנותן להם את הכוח להאמין כי דמו הופקר ועוד רגע ועדה קרואה" אמר. "בושה וחרפה לטבריה שאלו נציגיה, ואם כך מחנכים את הדור הבא בטבריה בחג קדוש כזה- גלו אחריות, כי איבדתם את זה לגמרי, והתפטרו לאלתר".  עוד זעמו על ההחלטה להדליק מדורות למרות האיסור של מפקד כיבוי האש ותמיכת הרבנות הראשית.

מאז שנבחר לתפקיד באוקטובר האחרון, ראש העיר הותקף על ידי תושבי העיר החרדים על רקע כוונתו לצמצם את שמירת השבת ברחבי העיר, הכולל פתיחת עסקים בשבת והפעלת תחבורה ציבורית- זאת במטרה לעודד תיירות גם בימי שבת ולמשוך אליה תושבים חילוניים.

לפני חודשיים הוגש כתב אישום נגד תושב העיר שנעצר לאחר ששלח לקובי הודעות מאיימות בוואטסאפ בו איים בין השאר לרצוח את ראש העיר. כמה ימים לפני כן נעצר נער בן 17 בחשד לאיומים ברצח בעקבות פוסט שכתב בפייסבוק ופשקווילים שפיזר ברחבי טבריה בגנות ראש העיר, בו נטען כי קובי הוא "גוי של שבת". בתום חקירתו החשוד שוחררו החשודים בתנאים מגבילים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
קובי
חיפאי | 22-05-2019 22:19
מחולל מהומות ומשחק כאילו הוא המום מהתגובות אוטוטו ב30.6 ועדה קרואה וחסל סדר הפרובוקציות מתוקשרות שלו
נכון הוא עצמו משתלח פוגע והופך לנפגע חחח
רחל | 22-05-2019 23:46
שיפסיק להציק להם
2
עושה כל הזמן
ההסתה שרון קובי | 22-05-2019 23:50
באה לו בגדול לפרצוף. לא מאושרת לראות את התמונות האלו, בהחלט לא. אבל מבינה שכנראה זעם תושבי טבריה שהאדון כל הזמן מסית נגדם עלה מגדר הרגיל. שיתחיל לעשות חושבים מחדש...
3
חבורת ילדים
צחי | 23-05-2019 0:27
הכתבה הזאת ערוכה בצורה מסולפת, תכתבו גם שיוסי אוקנין הגיע בעצמו לפרק את המדורה, ואין שום קשר בין מארגני המדורה למפגינים נגד קובי.
4
על מה הוא בוכה???
דפוק | 23-05-2019 3:38
דפוק שבדפוקים מעניין מי מתנהג ברשעות בסרטון? הכבאית זרקה עליהם מים אז התחילו לזרוק אבנים ולצעוק רשע מאוד מבינה אותם אנשי הכבאית הם הרשעים פה ורון קובי עצמו הוא שונא ישראל ומאז ו עולם נהדו לשרוף בובות של שונאי ישראל והוא אחד מהם ולגבי המדורות בכל הארץ הדליקו מדורות ושלא יקשקש על זה שום דבר עושה את עצמו כאילו הוא המסכן הנרדף ולא הוא הרודף, איכס!!
5
אם לשני הצדדים היה רק מעט שכל.......
אריק | 23-05-2019 7:13
לא היינו מגיעים למצב הזה
6
רון תתחיל להתעורר
טט | 23-05-2019 9:32
איך מכינים את הבובה הזאת? אני רוצה גם
7
זו לא מחאה.
העמלץ | 23-05-2019 11:51
זו הסתה פרועה ומשולחת רסן על ראש עיר נבחר , על ידי אנשים חסרי גבולות . זה ראש העיר הנבחר. צריך לשאת ולתת איתו במסגרות הקיימות בפוליטיקה עירונית, ואם ההכרעה היא חילונית , כך יהא , ותבוצע בה במידה שההכרעה היתה דתית ,עם הסייגים הדרושים על מנת להבטיח שזכותם של החרדים לשמור מצוות לא תיפגע . אבל זכותם של התושבים להחליט על צביונה של העיר .
8
חרדים מחבלים
יעקב יעקב | 23-05-2019 18:45
אמרתי בהמות לא עובדים לא עושים צבא לא מועילים בכלל מחבלים בזכותה של ישראל להתקיים אבל ב21 וב28 קצבה מקבלים פשוט מחבלים אין הבדל בין חמאס לבינם