אופיר סופר: "המפלגה הימנית תכריע את הבחירות"

מספר 4 באיחוד מפלגות הימין לכנסת, באולפן סרוגים: לשילוב בין הרב פרץ וסמוטריץ': "צפוי עתיד כמו שצריך". על נתניהו: "אחלה, צריך קבוצה חזקה מימין" ומתעלם מקיום הימין החדש: "מה זה?"

אופיר סופר: "המפלגה הימנית תכריע את הבחירות"
  (צילום ועריכה: אריאל ליבא)

עד לאחרונה הוא היה מזכ"ל האיחוד לאומי, עכשיו הוא מועמד מספר ארבע באיחוד מפלגות הימין לכנסת. בראיון באולפן סרוגים אופיר סופיר מתייחס לחיבור בין הרב  פרץ וסמוטריץ': "צפוי עתיד כמו שצריך". על נתניהו: "אחלה, הוא צריך קבוצה חזקה מימין" ומתעלם מקיום הימין החדש: "מה זה?"

(צילום ועריכה: אריאל ליבא)

"אנחנו בכיוון הנכון, הרמנו תעופה והגרף הלינארי הרים גובה", הוא מתאר את ערב השקת הקמפיין של הבית היהודי והאיחוד לאומי. "אנחנו באווירת קמפיין של טייסים אז הרימו אף למצב נסיקה".

סופר לא מתרגש משינוי המסרים מצד יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ ויו"ר האיחוד לאומי, בצלאל סמוטריץ'. "נהניתי לשמוע את שניהם, בנאום של הרב רפי הרגשתי בעננים ובנאום של בצלאל הרגשתי עוד יותר בעננים, באותה נקודת זמן כל אחד דיבר מושלם מה שמראה שלשילוב ולהנהגה בניהם צפוי עתיד כמו שצריך, ויחזיק מעמד גם לאחר הבחירות. לדברי סופר, "צריכה להיות מפלגה דתית אחת שמייצגת את כלל הציונות הדתית".

על הימין החדש: "מה זה?"

יש שני בתים לציונות הדתית אחד בימין החדש והשני בבית היהודי: "יש מצביעי ציונות דתית שנמצאים בליכוד ובכל מקום אחר, כשאנחנו רוצים לייצג ולהשמיע את קולה של הציונות הדתית עם כל המורכבות, זה ייעשה דרך הדיון שיתקיים בבית, ושם יתקיים הספקטרום הרחב של כל הרצף".

"אנחנו מייצגים את כלל הציונות הדתית ונהיה קשובים, כל אחד מגיע אצלנו ממקום אחר".

הקול של עוצמה יהודית חשוב שיישמע

על החיבור עם עוצמה יהודית: "יש מקום חשוב, זה מייצג  ציבור רחב, בטבריה מאד מרוצים מהמקום של עוצמה יהודית שמייצגת הרבה קולות, והרבה ליכודניקים שומעים דווקא שהקול של עוצמה יהודית חשוב שיישמע, הוא חשוב לימין יותר מתמיד", ומדגיש: "המקומות של אורית סטרוק ויוסי כהן הרבה יותר מובטחים".

פונים גם לליכוד? רוצים לקחת קולות מהם?

"אנחנו פונים לכל מי שמאמינים בדרכינו, מצביעי המחנה הלאומי מצאו עצמם בעבר מצביעים למפד"ל ולבית היהודי, כשדיברנו ברור את הציונות הדתית והחזון האמיתי אז גם כל הציבור הלך אחרינו, והציבור הולך לשם".

נוח לכם להתמקד בבנט ושקד ולא בליכוד, כי נתניהו חתם אתכם על הסכם, אבל הוא זה שעשה את ההקפאה וראשי רשויות עשו נגדו הפגנות

"הבוקר דיברתי עם תלמידים במודיעין וסיפרתי להם שב- 92 הבחירות היו מאד שקולות, ומה שהכריע זו המפלגה הימנית שהייתה צומת. מי שבוחר את ראש הממשלה והמחנה הלאומי ודואג שהממשלה תהיה ממשלת ימין ימין זה כלל המנדטים שירכיבו בסופו של יום את הממשלה".

בימין החדש ובליכוד יכולים לעבור לגנץ

"אני לא אוהב כוכבים שמוצנחים בדרך לא ברורה". איפה יש כוכבים מוצנחים? "יש את זה בימין החדש ובליכוד לרוב, לא יודע מי עומד בכחלון או אצל אחרות שכן או לא עוברות את אחוז החסימה".

אז בימין החדש יש כוכבים שיכולים לעבור לגנץ? "זה נכון לימין החדש ונכון למפלגות אחרות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
אחלה סופר שבעולם! רק טב איחוד מפלגות הימין!
יהודי | 13-03-2019 20:59
אנו נרכיב בעזה את הממשלה הבאה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ניתן בה את הטון בעזה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2
קשקשן, כמה אנשים בחרו בסמוטריץ' 83 איש?
ברוך | 13-03-2019 21:14
זה לא כוכב מוצנח? מי בחר אותך ומי שמע עליך בכלל? אני לא אוהב כוכבים שמוצנחים בדרך לא ברורה. איפה יש כוכבים מוצנחים? הרב רפי פרץ כוכב מוצנח? בודאי. סמוטריץ' שנבחר עי 83 איש מיצג את הציונות הדתית על גווניה? לא ולא תמשיך להיות בעננים. אנחנו על הקרקע ומצביעים לימין החדש.
קשקשן - זה אתה בעצמך
ל ברוך | 17-03-2019 19:31
אנו נצביע בה לבית היהודי רק כי הסכימו לצרף את עוצמה יהודית עם מוכשריה כמו: בן גביר וכד' .
אבי, אתה גם בעננים? רוב הציבור הדתי לאומי
ברוך | 14-03-2019 9:37
לא מצביע טב. סמוטריץ פופולרי באזורים מאוד מסויימים. כשאתה אומר הציבור שלנו, אתה מכליל ציבור רחב שלא חושב כמוך.
אתה קצת מנותק מהמציאות
אבי | 14-03-2019 8:56
רוב הציבור הדתי לאומי לא מצביע לימין החדש וטוב שכך ובצלאל סמוטריץ' נחשב לחכ הכי פופולורי בקרב הציבור שלנו
3
סופר צודק.
מיקי | 13-03-2019 21:18
הבית היהודי והאיחוד הלאומי צריכים לומר תודה ולתת מי שברך לנתניהו שלא הפסיק ללחוץ על החיבור לעוצמה יהודית. ואפילו נתן שיריון לאלי בן דהן ברשימת הליכוד. אבל לטובת ניצחון הגוש הימני חשוב שכחלון, ליברמן ופייגלין יעברו אחוז החסימה. זה כמו שרשרת, אחד תלוי בשני. אסור לאבד קולות. ולא יזיק אם בשבת הקרובה זכור נתפלל ונתכוון חזק לאבינו שבשמיים שמפלגת מרצ תימחק מהמפה הפוליטית.
אמן
אם בישראל | 13-03-2019 23:08
ואמן
4
של נעלייך לפני שאתה ככה מזלזל בשקד
אופיר מה? | 13-03-2019 22:09
מי זה היהיר הזה שמדבר בכזו התנשאות בשקד ובבנט? הם כוכבים מוצנחים? השרים הכי יעילים בממשלה. בדיוק מהיהירות הזו הם ברחו. ואני אחריהם
5
עדיף מחל/בן-דהן ממתחזה לימין בן-גביר.טב=רע
ומתפלאים למה?דמוניז' | 13-03-2019 22:33
לצמרת הסרוגים אין שיקול דעת כוללני.
6
סמוטריץ לא מגיע לקרסוליים של בנט ושקד!!!!
משה מאיר | 13-03-2019 23:14
סתם נוד נפוח שחצן כלומניק שהקורות חיים שלו זה קומבינה על הצבא וניהול ישיבת קדומים וזהו חוץ מזה לא עשה כלום בחייו אדון סופר לפני שאתה מלקק לסמוטריץ כמו שהוא דורש ממך תבין שהאמת ברורה וכולם רואים אותה סמוטריץ הוא כלומניק שהשתחל לכנסת בלי שאף אחד לא בחר בו
7
ישר כח סופר ובצלאל, להסתער!!
ל | 14-03-2019 0:09
!
8
איחוד מפלגות הימין שמשום מה היהודי נעלם מהם.
חיים | 14-03-2019 7:08
קצת ענווה לא תזיק גם לך וגם לבצלאל. אתם אף פעם לא הייתם בציונות הדתית המקורית ולא רציתם להתמזג. גם המילה יהודי נעלם משם המפלגה ולא בכדי. חיקוי זול... אז של נעלך מעל רגלך בדברך על הימין החדש. הימין החדש יפעלו למען הציונות הדתית לא פחות מכם. ברור לכולם כי בזכותם אתם קיימים היום, כשהצילו את הבית היהודי מקריסה. ואתם האיחוד הלאומי אף פעם לא התמודדותם לבד וקיבלתם אימון הציבור. דיבור שחצני כזה לא יביא אתכם רחוק.