אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לזכר אורי אנסבכר: שבת הצדעה לשירות הלאומי

רשות השירות הלאומי תערוך שבת העצמה והוקרה למתנדבים, בסימן 30 להירצחה של מתנדבת השירות הלאומי אורי אנסבכר הי"ד. מטרת השבת היא העצמת והוקרת פועלם של מתנדבי השירות הלאומי בכל התחומים

לזכר אורי אנסבכר: שבת הצדעה לשירות הלאומי
  (צילום: שאולי לנדנר)

לקראת השלושים להירצחה של מתנדבת השירות הלאומי אורי אנסבכר הי"ד, רשות השירות הלאומי תערוך השבוע שבת מיוחדת- שתהווה שבת הצדעה למתנדבי השירות הלאומי על מנת להגיד להם תודה גדולה על פועלם.

במהלך השבת יערכו מערכי שיעור ולימודים קהילתיים בכל רחבי הארץ על השירות הלאומי, על ידי תנועות נוער, מוסדות חינוך, בתי כנסת ועוד. לשבת הצטרפו ארגונים מכל העולם, והם יילמדו בקהילות שלהם על אופי השירות הלאומי, החשיבות שלו לחברה והתרומה הרבה שאנו מפיקים ממנו כחברה, בזכות אותן מתנדבים ומתנדבות.

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן

לנושא חברו ארגונים רבים ברחבי העולם, וכעת רץ קמפיין בהשתתפות המון אנשים שקורא להצדיע לבני ובנות השירות באשר הם על עשייתם למען החברה ברוח אופייה של אורי- בת השירות שנרצחה בעת מילוי תפקידה והותירה אחריה מורשת ענפה של עשייה ונתינה. במסגרת הקמפיין הופקו סרטוני תמיכה של אנשי ציבור, ידוענים ואנשי קהילות יהודיות ברחבי העולם – בהם מודים המצולמים לכל מתנדבי השירות הלאומי בארץ ובעולם שעושים חיל בפועלם למען החברה והקהילה במהלך השנה.

(צילום: שאולי לנדנר)

אנשי קהילות יהודיות בעולם, רבנים, אנשי הגופים המפעילים את המתנדבות ועוד רבים וטובים, לרבות מתנדבות ומתנדבים ברחבי הארץ, הצטלמו כשהם אוחזים בשלט תמיכה "שירות לאומי בנשמה שלי". השירות הלאומי כולל כיום כ-18,000 מתנדבים מכל חלקי האוכלוסייה: חרדים, בני מיעוטים, צעירים עם מוגבלויות, צעירים מרקע של סיכון ומצוקה בעוד. הם פרוסים בכל רחבי  הארץ במוסדות חינוך, בריאות, רווחה וביטחון ומשמשים כוח עצום שמאדיר ומחזק את החברה והקהילה בישראל. כמעט בכל ארגון המקנה שירותים לציבור, ניתן למצוא מתנדב/ת מהשירות הלאומי שמסייע ועוזר במילוי הצרכים הקיימים.

"רשות השירות הלאומי- אזרחי מזמינה מחנכים, רכזי נוער, קומונריות, מדריכים, ראשי קהילות ורבנים ומשפחות מהארץ ומהעולם להשתתף ב'שבת השירות הלאומי' ולקבל ערכות תוכן ומערכי שיעור בסימן השירות הלאומי וערכי הליבה המאפיינים אותו- נתינה לקהילה, חינוך לעשייה בכל התחומים ועוד. התכנים מותאמים למגוון הגילאים, ויילמדו עם ציון 30 להירצחה של אורי אנסבכר ז"ל, מתנדבת השירות הלאומי" נאמר בהזמנת הרשות לאירוע.

(צילום: שאולי לנדנר)

"בשבת זו יועברו תכנים להעצמת המתנדבים באמצעות מערכי שיעור לכיתות, ערכת כרטיסיות לגן, פעילות במגוון יערות קק"ל, סיורים ומסלולים למשפחות, פעילויות חסד בקהילה, דף לימוד לשולחן שבת, הרצאות ושיעורים, לימוד אבות ובנים ועוד".

בין הארגונים שנרתמו למען השבת נמנו קק"ל, חמ"ד, בני עקיבא הארצית והעולמית, ההסתדרות הציונית, הצופים הדתיים, אריאל, עזרא, עוז,  תורה מציון, בת עמי חו"ל, מינהל החינוך הדתי, רבני ברקאי, בית הלל, רבני צוהר, צורבא מרבנן ורבני קהילות.

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן

"בא'-ב' באדר ב', עוצרים הכל ומקיימים שבת עולמית לזכר אורי שלנו, שהפיצה את האור, הטוב והייתה דוגמא של מופת לכולנו" אמר השר הממונה על רשות השירות הלאומי- אזרחי, אורי אריאל. השבת העולמית היא גם הזדמנות להודות לכלל המתנדבים שעושים לילות כימים לטובת החברה הישראלית כולה. הם הסיירת החברתית של ישראל והם מתנדבים ופועלים לטובת חברה סולידרית וחזקה יותר. אני מזמין את כולם להצטרף אלינו לשבת הזו, להוקיר, לחזק ולהפיץ אור כמו שאורי שלנו ידעה. יחד, אנו הופכים לחברה ערכית וטובה יותר וכפי שאורי כתבה 'עשי לך שלום בתוכך' נעשה שלום בתוכנו".

(צילום: שאולי לנדנר)

מנכ"ל רשות השירות הלאומי- אזרחי, ראובן פינסקי, הוסיף כי "השליחות של כל אזרחי ישראל בימים האלו היא לעצור לרגע את שטף חיינו ולהכיר תודה לעוסקים בניהול השירות הלאומי בארץ ולמתנדבים עצמם. השבת הזו נועדה לומר תודה ענקית למתנדבי השירות באשר הם, על כל העשייה והנתינה במהלך השנה. אנחנו מעריצים את המסירות ואת הצלת הנפשות בה אתם עוסקים מדי יום – בחומר וברוח".

"אורי נפלה בעת מילוי תפקידה, במעשה נבלה נורא ובלתי נתפס, אבל למזלנו הותירה אחריה מורשת של נתינה, שמחה ואהבה, שמייצגת את מפעל השירות הלאומי לאורך כל שנותיו" סיכם. נמשיך לעשות כן גם בשנים הבאות".

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו